Indywidualne wycieczki do Gruzji z Tamada Tour

14.12.2020

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Indywidualne wycieczki do Gruzji dla nawet 2–4 osób? Wyrusz z Tamada Tour na niezapomniany, kameralny wyjazd na Kaukaz tylko we dwoje, w gronie rodziny, przyjaciół albo znajomych z pracy!

W Tamada Tour od 2011 r. organizujemy kameralne wycieczki objazdowe i pobytowe na Kaukaz, a także do Rosji, Iranu, krajów wschodniej i południowej Europy oraz centralnej i południowo-wschodniej Azji. Naszą specjalnością, jako najstarszego gruzińsko-polskiego biura podróży, są indywidualne wycieczki do Gruzji.

Indywidualne wycieczki do Gruzji – jak to działa?

Prywatne wyjazdy do Gruzji, organizowane na życzenie i dla małej grupy uczestników, to doskonała okazja, aby w kameralnej atmosferze odkryć dokładnie te zakątki perły Kaukazu, które interesują cię najbardziej.

We własnym tempie podróżujesz tam, gdzie chcesz i jak chcesz. Możesz dostosować wyjazd do własnych zainteresowań, preferencji, wieku i stylu wypoczynku. Wolisz aktywne wędrówki na łonie przyrody, relaks nad wodą, a może zwiedzanie muzeów i skarbów architektury albo odkrywanie kulinarnych rarytasów? Indywidualna wycieczka do Gruzji pozwoli ci doświadczyć właśnie tego, o czym marzysz!

Indywidualna wycieczka do Gruzji to program, budżet i termin wyjazdu indywidualnie dopasowane do twoich oczekiwań. W Tamada Tour to także pełne wsparcie Krzysztofa Nodara Ciemnołońskiego, właściciela biura i doświadczonego pilota wycieczek – przez 365 dni w roku, od pierwszego kontaktu po każdy kilometr wspólnej eskapady. Ponadto sprawdzone trasy, noclegi i restauracje, zaufani i doświadczeni kierowcy oraz najlepsze rekomendacje podróżnicze dla osób zafascynowanych legendarną magią Gruzji.

Indywidualna wycieczka do Gruzji – jak zamówić?

W Tamada Tour opcje organizacji indywidualnej wycieczki do Gruzji są dwie. Możesz skorzystać z gotowych propozycji wyjazdów lub zamówić własny program wycieczki, stworzony na bazie istniejących programów bądź twoich pomysłów.

Jeżeli chcesz skorzystać z gotowych propozycji wyjazdów, sprawa jest prosta. Każda wycieczka do Gruzji z oferty Tamada Tour może się stać wycieczką indywidualną. Wystarczy, że wybierzesz odpowiadający ci program wycieczki, a następnie skontaktujesz się z nami (napisz na adres: biuro@tamadatour.pl) i zamówisz prywatną wycieczkę do Gruzji, wskazując, dokąd, kiedy i w ile osób chcesz jechać. Do istniejącego programu możesz też wdrożyć własne modyfikacje – po prostu daj nam znać, które atrakcje na szlaku interesują cię bardziej, a z których wolisz zrezygnować.

Jeżeli natomiast masz własny pomysł na wycieczkę do Gruzji, skontaktuj się z nami (napisz na adres: biuro@tamadatour.pl) i opowiedz o swoich podróżniczych planach. Stworzymy dla ciebie szyty na miarę program wyjazdu, sugerując też najlepsze dopasowanie atrakcji i przejazdów w wybranym przez ciebie terminie.

twierdza narikala tbilisi gruzja

W każdym przypadku wycieczki indywidualne do Gruzji mogą być organizowane już od 2–4 uczestników. To ty decydujesz, ile osób będzie ci towarzyszyć i kto z tobą pojedzie – partner czy partnerka, członkowie rodziny, przyjaciele, koledzy z pracy albo z kółka zainteresowań.

Indywidualna wycieczka do Gruzji – jak wybrać trasę i atrakcje?

Jeśli słyszałeś już co nieco albo nawet całkiem sporo o Gruzji, być może masz tu miejsca, smaki i zjawiska, które bardzo chcesz odkryć. Z Tamada Tour wszystkie twoje plany są w zasięgu ręki! Powiedz, dokąd chcesz wyruszyć i co chcesz zobaczyć, a zapewnimy ci indywidualnego pilota wycieczki i kierowcę. Nie martw się też o noclegi, wyżywienie albo bilety – wszystko będzie wliczone w cenę, a nasi gruzińscy przyjaciele, prowadzący rodzinne knajpki, hotele i atrakcje, zadbają o twój dobry wypoczynek i udany urlop.

A co, gdy zupełnie nie masz koncepcji, jak ugryźć takie indywidualne wakacje w Gruzji? Możesz zainspirować się podróżniczymi opowieściami z bloga PolakoGruzin, naszego kanału YouTube i podcastu. Doskonale jednak wiemy, że w Gruzji jest wiele arcypięknych i ciekawych miejsc, spośród których czasami niełatwo wybrać te najbardziej intrygujące. Co robić?

racza gruzja kaukaz

Genialnym tropem jest podążanie za własnymi zainteresowaniami i pragnieniami. Podzieliliśmy je na kilka głównych kategorii i zaproponowaliśmy najbardziej pasujące do nich wycieczki. Po merytoryczno-organizacyjnej konsultacji z nami możesz je zamówić jako indywidualne wyjazdy lub na ich bazie stworzyć własną trasę – program każdej wycieczki możemy dowolnie zmodyfikować do twoich oczekiwań.

Gruzja dla smakoszy

Jeżeli uwielbiasz poznawać nowe smaki, absolutną perełką dla ciebie będzie program Smaki Gruzji 9 dni – warsztaty kulinarne, tradycyjne supry z eksplozją gruzińskich rarytasów i lokalnym winem z amfor kwewri, a do tego mnóstwo atrakcji przyrodniczych, historycznych i kulturowych sprawiają, że poznasz Kaukaz od najpyszniejszej strony!

I chyba nie musimy mówić, że placki chaczapuri, pierożki chinkali, przystawki pchali, dżondżoli – sałatka z kiszonych kwiatostanów kłokoczki południowej, znakomite sery, czurczchele czy biodynamiczne wino to zaledwie przedsmak niespodzianek?

Gruzja dla koneserów wina

Jesteś koneserem wina? W takim razie koniecznie zdecyduj się na wycieczki winiarskie do Gruzji – do regionów Kachetii (Gruzja Baśniowy Kraj 12 dni, Smaki Gruzji 9 dni, Gruzja po sezonie 8 dni, Dzika Tuszetia z winną Kachetią 9 dni), Raczy, Megrelii i Imeretii (Złoto Kolchidy 8 dni, Racza, czacza, rock’n’roll 10 dni) albo Samcche-Dżawachetii (Gruzińskie bezdroża 8 dni). Tradycja gruzińskiego winiarstwa liczy 8 tys. lat, a unikalna metoda wyrobu gruzińskich win została wpisana na listę UNESCO.

Gruzińskie wino to skarb, którego zdecydowanie warto skosztować i odkryć tajniki jego produkcji! W Gruzji aż roi się od lokalnych winiarni – tych z wiekową tradycją i tych całkiem nowych, umiejscowionych na terenie dawnych zamków, tuneli wojskowych, orientalnych pałacyków albo tuż przy prywatnych domach, w otoczeniu zabytkowych sprzętów (koniecznie odwiedź gruzińskie muzea winiarstwa np. w Kachetii!), winnych sadów i upojnej atmosfery.

Gruzja dla miłośników trekkingu

Malownicza Gruzja jest pełna wspaniałych tras na piesze i konne wędrówki. Jednymi z najlepszych regionów do uprawiania trekkingu są Swanetia oraz Racza-Leczchumi, nie bez powodu zwana gruzińską Szwajcarią.

Czekają tu bezkresy ukwieconych łąk, górskie strumyki i wodospady, potężne lodowce, kilometry ścieżek przez gęste lasy, cisza i spokój, pyszne jedzenie i wino, a wszystko to owiane aurą gruzińskiej gościnności. Urokliwe krajobrazy Swanetii i sąsiedniego regionu, Raczy-Leczchumi, to także znakomita okazja, aby odkryć tajemnice kamiennych baszt obronnych oraz poznać życie i kulturę lokalnych mieszkańców. Jeśli tego właśnie szukasz, śmiało postaw na wycieczki Swanetia i Racza, przygoda i czacza 10 dni, Racza, czacza, rock’n’roll 10 dni, Gruzja ze Swanetią 12 dni oraz Rajd konny w Swanetii 9 dni. To wyprawy wprost stworzone dla małych grup!

Gruzja na jeep tour po wertepach

A może masz ochotę na dzikie bezdroża Kaukazu i przygody z dala od utartych szlaków? W takim razie koniecznie obierz za cel wycieczkę Gruzińskie bezdroża 8 dni.

Alpejskie łąki Swanetii, piękna Jaskinia Prometeusza, chwila relaksu w Batumi nad Morzem Czarnym, a potem jazda po szalonych wertepach południowej Gruzji, gdzie kryją się niesamowite twierdze i skalne miasta. Ten program dostarczy i emocji, i okazji do wzruszeń nad pięknem świata, i mnóstwa wrażeń dla miłośników średniowiecznej architektury Kaukazu!

Gruzja dla żądnych adrenaliny i spokoju

Chcesz poczuć prawdziwą adrenalinę? Wobec tego celuj w wycieczki do wysokogórskiego rejonu Tuszetii na wschodzie Gruzji.

W trakcie wyprawy Dzika Tuszetia z winną Kachetią 9 dni ogrom emocji ugasisz niejedną lampką tradycyjnego gruzińskiego wina z amfor kwewri. Wycieczka Tuszetia i Chewsuretia 9 dni to trekking przez duże „T” – powędrujesz daleko przed siebie, wzdłuż pasterskich szlaków, a noce zaliczysz pod gwiaździstym niebem i u lokalnych gospodarzy, których zagadkową codzienność wyznaczają pory dnia i roku.

Gruzja 4×4 z Tuszetią i Waszlowani 9 dni to eskapada, podczas której odwiedzisz też gruzińską… sawannę! Z kolei Rajd konny w Tuszetii 11 dni to program idealny dla sympatyków podziwiania świata z końskiego grzbietu.

Gruzja dla miłośników zabytków

Jak niemal każdy kraj, Gruzja może się pochwalić wspaniałymi zabytkami – dziełami ludzkich rąk, jak i natury. Do kultowych zabytków Gruzji należą zwłaszcza skalne miasta i klasztory – Wardzia, Dawit Garedża i Uplisciche, które kryją niesamowite historie i widoki.

Charakterystyczne dla krajobrazu Gruzji są także kamienne baszty obronne i domy machubi z okresu średniowiecza, które można zobaczyć w regionie Swanetii oraz na obszarze Tuszetii i Chewsuretii.

Kolejną ikoną perły Kaukazu są prawosławne cerkwie, obecne w prawie każdej, większej i mniejszej miejscowości. Najważniejsze zabytki sakralne kraju są w miasteczku Mccheta – o nich, a także o innych ważnych cerkwiach i klasztorach wspominamy więcej w kolejnym punkcie.

Fascynującym zabytkiem jest ponadto Gruzińska Droga Wojenna – starożytny szlak handlowy, wojskowy i podróżniczy, który po gruzińskiej stronie prowadzi do miasteczka Stepancminda, na spotkanie z bodaj najsłynniejszą cerkwią Cminda Sameba i Kazbekiem (5054 m n.p.m.) – wygasłym wulkanem i trzecią co do wysokości górą Gruzji.

Mówiąc o cudach przyrody, warto wspomnieć o Jaskini Prometeusza nieopodal Kutaisi (na zachodzie kraju), która jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Podczas podróżowania po Gruzji w oczy rzuca się również piękna, orientalna architektura. To właśnie za jej sprawą Tbilisi ma prawdziwie bajkowy urok – wystarczy spojrzeć na kolorowe domy na skałach i łaźnie siarkowe w najstarszej dzielnicy miasta, aby się o tym przekonać. Tbilisi to także słynna twierdza Narikala, która harmonizuje z futurystycznym Mostem Pokoju nad rzeką Mtkwari. Te i wiele innych miejsc potrafią zachwycić równie mocno, co szlaki z dala od miast i wsi, tam, gdzie tętni jedynie zieleń przyrody, a krystaliczne potoki meandrują u stóp potężnych gór Kaukazu.

Gruzja dla pielgrzymów

Na Kaukaz podróżuje wiele osób zainteresowanych historią chrześcijaństwa – i nic dziwnego, zważywszy na to, że Gruzja przyjęła chrystianizm już w 337 r., jako drugi kraj na świecie po Armenii. Jeżeli zatem na twojej liście atrakcji do zobaczenia są gruzińskie cerkwie, klasztory i inne świątynie, postaw na wycieczki, które obejmują zwiedzanie Mcchety. To jedno z najstarszych miast Gruzji i dawna stolica Królestwa Kartlii z siedzibą autokefalicznego Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego i Apostolskiego, a także najważniejszymi zabytkami sakralnymi Gruzji pod patronatem UNESCO: cerkwią Dżwari, klasztorem Sweticchoweli i klasztorem Samtawro.

Na szlaku sakralnej wycieczki do Gruzji nie powinno również zabraknąć Wardzi – skalnego miasta i klasztoru, będącego ewenementem średniowiecznego budownictwa. Pominąć nie można ponadto Stepancmindy z najbardziej znaną cerkwią Cminda Sameba, klasztoru w Bodbe, monastyru na półpustyni Dawit Garedża i oczywiście świątyń w Tbilisi, nie wspominając o innych miejscowościach z ciekawostkami religijnymi.

Miejsca te zwiedzisz podczas takich wycieczek, jak Gruzja Baśniowy Kraj 9 dni i Gruzja Baśniowy Kraj 12 dni, Gruzja po sezonie 8 dni (wyprawa jesienna), Gruzińska Droga Wojenna 8 dni  i wielu innych z oferty Tamada Tour.

Gruzja dla niezdecydowanych

Nigdy dotąd nie byłeś w Gruzji ani nie masz pojęcia, co chciałbyś tam zobaczyć i zrobić? Skontaktuj się z nami, a wspólnie ustalimy trasę i atrakcje, które będą najbardziej odpowiadać twoim oczekiwaniom. Zabierzemy cię też na suprę – tradycyjną gruzińską biesiadę z poetyckimi toastami, tamadą, lokalnym winem i pysznym jedzeniem, która jest nieodłączonym elementem gruzińskiej kultury.

Jakikolwiek program wybierzesz lub stworzysz wspólnie z nami, w Tamada Tour sprawimy, aby twoja indywidualna wycieczka do Gruzji była pełna najwspanialszych wrażeń! Będziesz mógł w swoim tempie i na własnych zasadach poczuć dzikość na wertepach Kaukazu, zasmakować lokalnego życia, odkryć kultowe zabytki, piękno przyrody, ciekawostki historyczne i kulturowe. Już teraz wybierz miejsca i atrakcje, których chcesz doświadczyć, a w Tamada Tour zaproponujemy ci najlepszą gruzińską przygodę!

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest