Joga-w-Gruzji

Joga w Gruzji – warsztaty jogi z widokiem na zielony Kaukaz

13.03.2019

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Joga w Gruzji? Dlaczego nie! W ten sposób połączysz zwiedzanie malowniczych zakątków świata z ulubioną aktywnością fizyczną. Rozluźnisz spięte ciało i osiągniesz równowagę psychiczną, a niespieszne tempo gruzińskiego życia sprawi, że nareszcie głęboko odetchniesz od codzienności i znajdziesz radość w prostych przyjemnościach.

Joga w Gruzji to jeden z wielu wakacyjnych pomysłów, który nie bez powodu cieszy się rosnącą popularnością. Bez względu na to, czy jeszcze nigdy nie uprawiałeś jogi, czy jesteś już zaawansowanym joginem, taki urlop z pewnością zaliczysz do najlepszych w życiu. Powód jest banalny.

Wakacje, na których naprawdę wypoczniesz

Jak większość ludzi, zapewne zmagasz się z codziennym natłokiem rozmaitych wyzwań, a gdy nadchodzą upragnione wakacje – nie potrafisz odpocząć. Czy taki scenariusz musi powtarzać się co roku? Na szczęście nie. Wystarczy, że zamiast typowej wycieczki objazdowej, w czasie której fundujesz sobie zbyt intensywne zaliczanie kolejnych atrakcji, zdecydujesz się przykładowo na wakacje z jogą.

Joga w Gruzji – zwiedzanie i relaks

Wakacje z warsztatami jogi pozwalają połączyć klasyczne zwiedzanie z prawdziwie głębokim odpoczynkiem. Aby stosować staroindyjskie techniki ruchowo-oddechowe, oczywiście nie trzeba jechać na koniec świata, ale jeżeli marzy ci się dalsza podróż za granicę, najlepszym wyborem będzie joga w Gruzji. Dlaczego? Otóż perła Kaukazu słynie z kilku rzeczy: przepięknych krajobrazów, ciekawych zabytków, gościnności i tempa życia całkiem innego niż nasze.

Niektórzy odwiedzają Gruzję przede wszystkim po to, by się wyciszyć, zregenerować siły, odzyskać wewnętrzny spokój z dala od zgiełku i chaosu. Panująca tu atmosfera sprawi, że w mig zapomnisz o pracy, stresie i codziennych sprawach. W towarzystwie serdecznych, przyjaznych Gruzinów nabierzesz dystansu wobec piętrzących się problemów, uwolnisz się od napięć i zaczniesz patrzeć na życie z optymizmem. Zajęcia jogi pozwolą ci natomiast poprawić kondycję oraz zachować równowagę ciała i umysłu.

Wakacje w Gruzji z jogą

Jak Gruzja z jogą może wyglądać w praktyce? Ot, choćby tak: wstaniesz o poranku i udasz się na pobliską łąkę. Odetchniesz pełną piersią, ciesząc się świeżym powietrzem, ciszą i poczuciem absolutnej wolności na łonie natury. Dołączysz do kameralnej grupki i niespiesznie zaczniesz ćwiczyć jogę – pod okiem doświadczonego instruktora, który odpowiednio dostosowuje zakres i intensywność zajęć do kondycji uczestników. Rozluźnisz się i poczujesz spokój, patrząc na majestatyczne góry i zielone wąwozy. Każdego dnia, o wschodzie lub zachodzie słońca, przysiądziesz na łące, zatopisz dłonie w soczyście zielonej trawie i zasłuchasz się w cichy szum pobliskiego wodospadu. Będąc tak blisko przyrody, z łatwością ukoisz emocje, odprężysz ciało i zyskasz nową, pozytywną energię. W takim stanie ducha również zwiedzanie gruzińskich zabytków i pałaszowanie lokalnych przysmaków będą ci sprawiać o wiele więcej radości!

Spróbuj i przeżyj wakacje, o jakich od dawna marzysz!

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest