Wycieczka-narciarska-do-Armenii

Kiedy najlepiej przyjechać do Armenii?

16.07.2019

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Wycieczki do Armenii najlepiej planować na wiosnę i lato, czyli główny sezon turystyczny. Bez obaw: chociaż kraj ten zyskuje na popularności, nadal jest spokojną i raczej rzadko odwiedzaną destynacją (bardzo zresztą niesłusznie!), dlatego nie trafimy tu na tłumy turystów.

Kiedy jechać do Armenii – tu rządzi matka natura

Najlepsze warunki do zwiedzania Armenii panują wiosną i latem, najmniej sprzyjające zaś zimą. Dotyczy to przelotów i warunków funkcjonowania miejscowej infrastruktury turystycznej (jak w wielu innych miejscach najaktywniej działa ona od czerwca do października), ale w szczególności pogody.

Od marca do maja temperatury w Armenii wahają się od 10 do 25°C. Jesienią wynoszą ok. 20°C w dzień, ale noce są zimne. Największe upały panują w lipcu i sierpniu. Słupki rtęci wskazujące wówczas nawet 40°C nie sprzyjają wprawdzie aktywnemu zwiedzaniu, ale suchy klimat pomaga znieść gorąco.

Wakacje w Armenii – lato na zwiedzanie

Lato to dobry moment, by wybrać się w góry, gdzie jest zawsze chłodniej. Zajmują one większość terytorium Armenii, dlatego o miejsce na orzeźwienie nietrudno. Dla ochłody warto wybrać się nad jezioro Sewan, leżące na 1900 m n.p.m.

Od wakacji Armenia cieszy oczy przyrodą w pełnym rozkwicie. Kto wybierze się na wycieczkę do Armenii w czerwcu, lipcu czy sierpniu, zobaczy połacie soczyście zielonych łąk i wzgórza kolorowe od porastających je kwiatów. To naprawdę idealny czas, by zachwycić się pięknymi widokami i aurą wszechobecnego, sielskiego relaksu.

Wakacje w Armenii to oczywiście wyborna pora również na spotkania z zabytkami architektury i kultury. Kilka propozycji ciekawych tras znajdziecie tutaj.

Urlop w Armenii – zima na narty

Armenia zimą to marny pomysł dla miłośników zwiedzania. Dlaczego? Temperatury spadają wtedy często poniżej -20°C. Wiatr, który latem przyjemnie chłodzi, zimą staje się suchy i porywisty. Nieprzyjemna zimowa aura dociera również do Erewania, co nie zachęca do odkrywania uroków armeńskiej stolicy. Zdarza się także, że zimą są problemy z centralnym ogrzewaniem, co każe zastanowić się nad komfortem zakwaterowania.

Jednakże zimą w Armenii świetnie odnajdą się ci, którzy planują wyjazd na narty. Tutejsze stoki, np. w Cachkadzorze nieopodal jeziora Sewan, są znakomicie przygotowane dla pasjonatów śnieżnego szaleństwa, a przy tym pozwalają odpocząć od tłumów. Więcej informacji: Narty w Armenii.

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest