Gruzja-ze-Swanetia-wycieczka-12-dni

Kiedy najlepiej przyjechać do Gruzji?

04.07.2018

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Marzy ci się wyprawa na Kaukaz i zastanawiasz się, kiedy najlepiej przyjechać do Gruzji? Odpowiedź jest prosta: kiedy tylko chcesz!

Z Gruzją sprawa jest niezwykła: jako cel wyprawy turystycznej sprawdza się praktycznie o każdej porze roku i o każdej porze roku ją polecamy. Latem przyciąga soczyście zielonymi krajobrazami jak z bajki, a zimą (aż do wczesnej wiosny) staje się rajem dla amatorów narciarstwa i innych sportów zimowych.

Wakacyjny urlop w Gruzji to nie lada gratka dla tych, którzy chcą wygrzać się wreszcie na słońcu (od czerwca do września temperatury sięgają znacznie ponad 30°C), odpocząć nad ciepłym morzem, powędrować po górach oraz pozwiedzać miasteczka i bezdroża, czując przy tym beztroską atmosferę letnich miesięcy.

Wakacje w Gruzji – która nadal jest krajem bardzo tanim, jeśli chodzi o wszelkie wyprawy turystyczne na Kaukaz – można oczywiście zorganizować na różne sposoby i w różnych terminach, co wpłynie zarówno na koszty wyjazdu, jak i na możliwości spędzania czasu na miejscu.

Najbardziej atrakcyjne letnie wyjazdy do Gruzji są organizowane od czerwca do października. Oferta wycieczek jest wówczas szeroka, dlatego łatwiej dopasować wyprawę do własnych planów urlopowych. Jeśli chodzi o zimowe wycieczki do Gruzji na narty, to najlepiej wyjechać od stycznia do marca.

Ceny wycieczek do Gruzji poza sezonem są niższe, ale trzeba liczyć się z tym, że wiosną i jesienią część obiektów turystycznych może być nieczynna, funkcjonować w innych godzinach lub w węższym zakresie. Oczywiście nie dotyczy to większości atrakcji przyrodniczych czy zabytków (np. monastyrów, cerkwi, ruin twierdz obronnych), ale dobrze pamiętać, by o wszelkie przejazdy, noclegi, wyżywienie i plan zwiedzania zadbać wcześniej, żeby nie zostać nagle na lodzie – szczególnie jeżeli chcemy dotrzeć w trudniej dostępne miejsca, takie jak wioska Uszguli czy region Tuszetii.

Chcesz zwiedzić Kaukaz wygodnie, dotrzeć w niezwykłe miejsca i poznać prawdziwy lokalny koloryt i kulturę? Sprawdź nasze propozycje i programy wycieczek do Gruzji!

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest