gruzja-azerbejdzan-armenia-14-dni-baner

Majówka 2019 – dokąd pojechać z Tamadą?

05.11.2018

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Majówka 2019 zapowiada się idealnie dla osób planujących dłuższy urlop. Dni 1 i 3 maja, wypadające w środę i piątek, powodują, że wystarczy wziąć wolny czwartek, by zyskać aż 5 dni wiosennych wakacji. Przy dobrych wiatrach w pracy albo na uczelni, majówkę można wydłużyć o dodatkowe dni wolne, np. z końca kwietnia, po dość późnych tym razem świętach wielkanocnych.

Dłuższe wolne w majówkę 2019 r. to doskonały pomysł szczególnie dla osób wybierających się na wakacje za granicą. W wielu regionach jest to czas przed głównym sezonem turystycznym, co może oznaczać niższe ceny wycieczek, mniejszy tłok i bardziej kameralną atmosferę zwiedzania, a także przyjemniejsze temperatury dla osób nieprzedających za upałem.

Kto marzy o wielkiej przygodzie, może ruszyć na majówkowe wycieczki do Gruzji, Armenii, Rosji i Kazachstanu. Te oryginalne kierunki urzekną pasjonatów wypraw, oczekujących niezapomnianych wrażeń i pięknych widoków oraz chcących zasmakować w wyjątkowości lokalnych kultur.

Gruzja Basniowy Kraj 9 dni

Wycieczki do Gruzji – majówka 2019

Przełom kwietnia i maja to znakomity moment, by poznać cuda perły Kaukazu. Do wyboru są majówkowe wycieczki do Gruzji 9-dniowe (pierwszy wyjazd 27.04) lub wyprawy do Gruzji 12-dniowe (wyjazd 24.04). Podczas obu czekają liczne atrakcje: Tbilisi, czyli bajkowa stolica kraju, Batumi – kurort nad Morzem Czarnym z przepięknym ogrodem botanicznym, skalne miasto Wardzia czy Stapancminda z oszałamiającym widokiem na górę Kazbek, a także wiele innych miejsc ze wspaniałymi zabytkami, zjawiskową przyrodą, przyjaznymi ludźmi, pysznym jedzeniem i przyciągającą jak magnes atmosferą.

Wycieczki do Armenii – majówka 2019

Południowy Kaukaz warto poznać, wybierając się także na majówkową, 9-dniową wycieczkę do Armenii (pierwszy wyjazd 27.04). Kraj u stóp majestatycznej góry Ararat jest pełen tajemnic przyrody i architektury, które wciąż czekają na odkrycie. Tylko tu można zagłębić się w burzliwą historię Ormian, przejrzeć się w tafli kaukaskiego morza, jak mówi się o jeziorze Sewan, czy też wjechać najdłuższą na świecie dwupasmową kolejką linową do XI-wiecznego klasztoru Tatew, który nie bez powodu wpisano na listę UNESCO.

Wycieczki do Kazachstanu – majówka 2019

Kazachstan to szerokie horyzonty – dosłownie i przenośni. Majówkowa, 9-dniowa wycieczka do Kazachstanu (pierwszy wyjazd 26.04) pozwoli odkryć najbardziej niesamowite miejsca kraju, który słynie głównie z Astany – lśniącej złotem stolicy, w której futurystyczna architektura najmłodszego miasta świata przeplata się z jego bogatą historią. Warto zajrzeć też do Ałmatów, czyli pachnącego czekoladą centrum kulturalno-naukowego państwa pod szczytami Ałatau Zailijskiego, jak również do pustynno-stepowego Parku Narodowego Ałtynemel ze śpiewającą wydmą.

Wycieczki do Rosji – majówka 2019

Ostatnie na liście majówkowych propozycji są 9-dniowe wycieczki do Moskwy i Petersburga (pierwszy wyjazd 26.04). Obecna i była stolica Rosji to dobry start dla każdego, kto chce poznać bliżej ten pełen przeciwieństw kraj. Podczas wycieczki można zobaczyć najwspanialsze zabytki Moskwy: plac Czerwony, Kreml, Teatr Wielki czy Galerię Trietiakowską, skąd najszybszy rosyjski pociąg dowiezie do Petersburga, słynącego z białych nocy, Ermitażu, Twierdzy Pietropawłowskiej, krążownika Aurora, pałacu cara Piotra i Bursztynowej Komnaty.

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest