faq

Najczęściej zadawane pytania

28.11.2016

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

FORMA PRAWNA

Jesteśmy dwiema firmami zarejestrowanymi w Gruzji (LLC Tamada Tour) i w Polsce (TAMADA TOUR Sp. z o.o.). W obu krajach posiadamy stosowne uprawienia do prowadzenia działalności turystycznej.

RÓŻNICA W CENACH

Różnica w cenach między wycieczkami widoczna czasem przy tym samym programie i tej samej ilości dni wynika z różnicy w cenie biletów w przelotach rejsowych PLL LOT.

STANDARD HOTELI

Standard hoteli, z którymi współpracujemy jest ekonomiczny – klasa ***. Wszystkie pokoje są dwuosobowe, posiadają własny węzeł sanitarny, są wyposażone w telewizory, klimatyzację. W większości hoteli działa sieć WI-FI. Oczywiście w hotelach są dostępne ręczniki. Staramy się by jakość była jak najwyższa by co roku nasi turyści bylo pozytywnie zaskoczeni. Zdjęcia naszych hoteli możecie Państwo obejrzeć w Galerii.

WYŻYWIENIE

W skład wyżywienia wchodzą śniadania i obiadokolacje. Posiłki łączą w sobie elementy typowo europejskie ze specjałami kuchni gruzińskiej. Przykładowe menu na śniadania to jajka, parówki, chaczapuri (gruzińska pica), różne sery, wędliny, kawa, herbata, chleb, masło, miód, konfitury. Obiadokolacje: zupy, szaszłyki, chinkali, adzipsandall, ziemniaki, sałatki, bakłażany z orzechami, szpinak z czosnkiem.

PRZEJAZDY

Przejazdy na trasie wycieczek, z lotniska i na lotnisko odbywają się klimatyzowanym mikrobusem z obsługą polskiego pilota.

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy naszych wycieczek są objęci ubezpieczeniem w TU SIGNAL IDUNA na następujące kwoty:

KOSZTY LECZENIA – 30 000 EURO

NASTĘPSTWO NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW – 15 000 ZŁ

BAGAŻ – 1000 ZŁ

MIEJSCE SPOTKAŃ NA LOTNISKU OKĘCIE IM. FRYDERYKA CHOPINA W WARSZAWIE

W dzień wylotu na wycieczkę spotykamy się zawsze o godz. 20.00 w hali odlotów, strefa C, przy stanowiskach odprawy PLL LOT (nr stanowisk od 260). Nasz przedstawiciel jest zawsze dobrze „oznakowany”, posiada tabliczkę z nazwą firmy i koszulkę firmową. W korespondencji mailowej przed wycieczką otrzymujecie także Państwo jego numer telefonu. Obecnie na Okęciu funkcjonują tylko dwa terminale – hala wylotów na górze i hala przylotów na dole. Wylatujecie Państwo zawsze o godz. 22.40. Lot trwa około 3 godzin.

TERMINY WYCIECZEK

Poza podanymi terminami organizujemy również wycieczki w innych miesiącach. W przypadku gdy wycieczka obejmuje koszt przelotu terminy są powiązane z najatrakcyjniejszymi cenami przelotów PLL LOT.

PRZEWODNIK

Rolę przewodnika podczas naszych wycieczek do Gruzji i do Armenii pełni obsługujący grupę pilot, doskonale znający Gruzję i/lub Armenię. W kilku miejscach korzystamy również dodatkowo z przewodników lokalnych.

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOLOTU DO WARSZAWY Z INNEGO MIASTA W RAMACH WYCIECZKI?

Jak najbardziej, można rozpocząć wycieczkę z dowolnego miasta w Polsce, które posiada połączenie lotnicze PLL LOT z Warszawą. Pośredniczymy w zakupie biletu na to dodatkowe połączenie. Ceny wahają się od 300 do 500 zł za dolot w dwie strony.

BEZPIECZEŃSTWO NA KAUKAZIE

Zarówno Gruzja jak i Armenia oraz Azerbejdżan to obecnie bezpieczne kraje. Oczywiście standardowo zwracamy uwagę by nie zostawiać w pokojach hotelowych nigdy bez opieki pieniędzy, paszportów oraz drogiego sprzętu. Niektóre hotele są wyposażone w sejfy. Apelujemy również o rozsądek w kwestii samotnych wyjść wieczorami. Zdarza się, że kobiety są nagabywane przez Gruzinów, co może powodować dyskomfort. Artykuł o bezpieczeństwie w Gruzji przeczytasz pod tym linkiem.

WALUTA W GRUZJI

W Gruzji obowiązuje waluta LARI. W przeliczeniu – 1,00 USD wynosi 1,70 LARI.

TEMPERATURY W GRUZJI

Gruzja jest krajem klimatycznie zróżnicowanym. Obok subtropiku występuje klimat alpejski a nawet pustynny. Przykładowe temperatury w kwietniu – 18-24 stopnie Celsjusza, maju – 22-26 stopni, czerwcu – 24-28 stopni, lipcu i sierpniu 28-35 stopni, gdzie lipiec jest nieco chłodniejszy od sierpnia, wrześniu – 22-28 stopni, październiku 18-25 stopni, listopadzie 8-16 stopni. Pogoda deszczowa zdarza się w końcówce kwietnia oraz na przełomie października i listopada.

CO WARTO ZABRAĆ

Przede wszystkim należy uszanować miejsca kultu religijnego. Panie prosimy o zabranie ze sobą dwóch chust (jedna na głowę, jedna na biodra) lub chusty i spódnicy. Panom polecamy spodnie z odpinanymi nogawkami. Można wziąć latarkę (powszechnym zjawiskiem w Gruzji są przerwy w dostawach prądu a także przyda się ona w trakcie zwiedzania Vardzii), coś przeciwdeszczowego i ciepłą bluzę lub kurtkę. Warto wziąć standardowe lekarstwa, smecta i stoperan, olejki przeciwsłoneczne,– polecamy nie oszczędzać na jakości, czapkę na głowę i coś przeciwko kleszczom i komarom.

W JAKĄ WALIZKĘ SIĘ SPAKOWAĆ

W związku z tym, że w czasie wycieczek przemieszczamy się i zmieniamy hotele polecamy lekkie walizki, z usztywnieniem.

CZY MOŻNA WYPŁACAĆ PIENIĄDZE Z BANKOMATÓW?

Tak. Można wypłacać pieniądze popularnymi kartami płatniczymi. W Gruzji można wypłacić pieniądze w walucie lokalnej – Lari lub w USD.

WIZY

Nie są wymagane wizy w Gruzji ani w Armenii dla obywateli krajów UE.

DOSTĘP DO INTERNETU

W hotelach na trasie wycieczki jest bezpłatny dostęp do sieci wi-fi – można korzystać z Internetu w urządzeniach przenośnych. Można też zakupić prepaidowe karty SIM lokalnych operatorów, którzy świadczą również usługi mobilnego Internetu.

CO MOŻNA PRZYWIEŹĆ Z GRUZJI

Przede wszystkim polecamy wino, inne od tego, które można zakupić w Polsce. Także znakomite koniaki. Poza tym ręcznie robione czapki (swaneckie, chewsureckie), szale, skarpety. Magnesy na lodówki, naklejki, wyroby ceramiczne, pocztówki, rogi do picia wina, broń biała – kindżały, malarstwo współczesne, herbata.

ILE PIENIĘDZY ZABRAĆ NA SWOJE WYDATKI

Jest to indywidualna sprawa natomiast średnio można przyjąć, że wystarczającą kwotą na osobę na zakup pamiątek (w tym kilka butelek wyśmienitego wina), kawy i przekąski w ciągu dnia, drobne zakupy i własne przyjemności należy liczyć około 100-150 USD.

CZY MOŻLIWA JEST WYMIANA NA LOTNISKU LARI NA DOLARY

Jak najbardziej jest to możliwe i zdarza się, że turyści robią tak w drodze powrotnej do Polski.

PRZEPISY CELNE – CO I W JAKIEJ ILOŚCI MOŻNA WYWIEŹĆ Z GRUZJI

Do Polski można przywieźć bez dodatkowych opłat celnych – 200 papierosów; 1 litr alkoholu powyżej 22%; 4 litry wina; 16 litrów piwa.

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest