Dolina-Kwiatow

Ostatnie miejsca na Majówkę w Gruzji!

04.03.2015

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Polecamy Państwa uwadze ostatnie miejsca na majówkową wycieczkę „Gruzja-Baśniowy Kraj” na 9 dni w terminie 29.04-07.05.2015. Cena już od 3353 zł/os.

PROGRAM:

1 dzień – Przelot do Gruzji. Wylot z Warszawy o 22.40.

2 dzień – godz. 4.50 czasu gruzińskiego – przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada -Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Cminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), twierdzy Narikala(VI-VIII w.), cerkw i Anchiskhati (V-VI w.),Metekhi (XIII w.) i Sioni(XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.), pomnika Kartlis Deda- Matki Gruzji (XX w.).Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem. Spacer główną arterią Tbilisi -Aleją Rustaveli. Obejrzymy pomnik św. Jerzego, gmach dawnego Parlamentu, operę w stylu orientalnym, pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti(XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień – Śniadanie. Odwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Djvari (VI-VII w), oglądamy katedrę Sveti Cchoveli(XI w.), „gruziński Wawel” i klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, król Mirian i królowa Nana, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Nasz droga prowadzi dalej przez Tunel Suramski w kierunku Kutaisi, jednego z najstarszych zespołów urbanistycznych na świecie (XVII-XV w. p.n.e.). Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

4 dzień – Śniadanie, zwiedzanie zabytków Kutaisi, katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.) i kompleksu Jaskinie Prometeusza. Naszym kolejnym celem jest położony nad Morzem Czarnym kurort Kobuleti. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

5 dzień – Śniadanie, plażowanie, wyjazd do Batumi, zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Botanicznego(XIX w.) a na zakończenie spacer ponadmorskim bulwarze z imponującą Wieżą Alfabetu i dużym portem. Przerwa kawowa, czas wolny. Wzdłuż alei im. Marii i Lecha Kaczyńskich jedziemy dalej do Sarpi, najdalej na zachód wysuniętego punktu Gruzji. Podziwiamy wspaniale zachowaną twierdzę rzymską w Gonio-Asparos (II w. p.n.e) gdzie według legendy pochowany jest Apostoł Maciej. Obiadokolacja w Batumi. Wieczorem koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Kobuleti.

6 dzień – Śniadanie, przejazd do Akhaltsikhe. Po drodze odwiedzamy miejscowość uzdrowiskową znaną ze znakomitych źródeł wody mineralnej -Borjomi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Akhalcikhe.

7 dzień – Śniadanie, zobaczymy skalne miasto Vardzia (XII-XIII w) i potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w). Przejazd w kierunku Tbilisi. W pobliżu Gori zobaczymy drugie miasto skalne Uplistsikhe. Obiadokolacja w stylowej restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

8 dzień – Śniadanie. Docieramy do miasta Sighnaghi (XVIII w.) i klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Odwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanishvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej „Milion purpurowych róż” oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Degustacja wina w ekologicznej winiarni. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

9 dzień – godz. 3.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego – lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest