kanion martwili gruzja

Rafting w Gruzji

06.07.2014

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Wśród wielu aktywności, które można realizować w trakcie wycieczki do Gruzji ogromną popularnością cieszą się spływy pontonowe znane globalnie pod nazwą raftingu. Od 2014 roku realizujemy takie spływy dla naszych klientów biznesowych oraz dla zainteresowanych grup. Dzięki temu, że na trasie wycieczek mamy bardzo duży wybór górskich rzek możemy zaoferować rafting o różnym stopniu trudności, dla grup początkujących i zaawansowanych.

Podstawą każdego udanego spływu jest bezpieczeństwo uczestników. Współpracujemy z profesjonalną firmą, która dostarcza pontony i instruktorów, którzy płyną razem z uczestnikami a także niezbędny strój – kaski, pianki termiczne oraz kapoki. Przed rozpoczęciem spływu instruktorzy dokładnie tłumaczą zasady i komendy, których będą używać na wodzie. Szkolenie trwa około 30 minut. W pontonie może jednorazowo siedzieć 8-10 osób.

W zależności od wybranego poziomu trudności i rzeki, na której odbywają się spływy mogą one trwać od 1,5 godziny do 3-4 godzin. Odległości mogą wynosić od 10 do nawet 35 kilometrów. Najczęściej organizuje się rafting na rzekach Aragvi (w okolicy miasteczka Pasanauri na Gruzińskiej Drodze Wojennej), Mtkvari (w rejonie skalnego miasta Vardzia) i Rioni (w pobliżu miasta Kutaisi).

Z uwagi na warunki atmosferyczne spływy odbywają się od połowy kwietnia do połowy października. Żeby skorzystać z oferty należy mieć ukończone 15 lat. Ceny wynoszą od 25 do 50 USD za osobę. Minimalna liczba uczestników to 8 osób.

Rafting na gruzińskiej rzece to doskonała okazja by cieszyć się przyrodą, zobaczyć piękne widoki a także przeżyć bardzo emocjonujące doświadczenie. Serdecznie polecamy Państwu naszą ofertę.

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest