Kazachstan-wycieczka

Wakacje w Kazachstanie – naturalne bogactwo

24.11.2018

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Jeżeli twoja noga jeszcze tu nie postała – najwyższy czas to zmienić! Kazachstan to podróżnicza gratka dla każdego, kto pragnie doświadczyć oszałamiającego piękna dzikiej natury i lśniącego złotym blaskiem najmłodszego miasta świata.

Wakacje w Kazachstanie brzmią dla wielu osób mniej atrakcyjnie, jak te na Malediwach czy chociażby w Hiszpanii. Nic bardziej mylnego! Kazachstan nie jest wprawdzie celem masowej turystyki, ale tym lepiej dla osób, które w podróżowaniu po świecie poszukują autentyzmu lokalnych kultur, ciekawych opowieści oraz wyjątkowych ludzi i miejsc. Już 9-dniowa wycieczka do Kazachstanu wystarczy, by zachwycić się największymi atrakcjami tego kraju.

Wakacje w Kazachstanie – miasta, które musisz zobaczyć

Astana

Pierwszych niesamowitych wrażeń dostarcza wyprawa do Nur-Sułtanu (Astany) – opływającej luksusem, na wskroś nowoczesnej stolicy Kazachstanu, która powstała dopiero w XIX w. i dosłownie pośrodku niczego, nie licząc jałowych stepów i malowniczych jeziorek. Tam, gdzie dawniej zjeżdżali jedynie kupcy, dziś piętrzą się szklane biurowce i hale wystawiennicze o niesamowitej architekturze. Nad bulwarem Nurzhol, dumnym meczetem Nur-Astana, wielkim pałacem prezydenckim Ak Orda, śpiewającą fontanną i Muzeum Narodowym ze słynną figurą Złotego Człowieka góruje zaś wieża widokowa Bäjterek – symbol miasta, który warto zobaczyć na własne oczy.

Ałmaty

Ponad 1200 km na południe od nowej stolicy jest ta stara, czyli Ałmaty. Niezmiennie od lat miasto kwiatów – zwane tak ze względu na liczne miejskie kobierce i parki – stanowi centrum kulturalno-naukowe kraju. Znajdują się tu najlepsze kazachskie uczelnie, interesujące muzea, w tym monumentalne Centralnego Muzeum Państwowe, oraz udostępniona do zwiedzania fabryka czekolady Rakhat. Warto wybrać się też na słynny Zielony Bazar albo na spacer lub przejażdżkę diabelskim kołem na wzgórzu Kok Tobe. Uroku Ałmatom dodają górujące nad miastem szczyty Ałatau Zailijskiego.

Park Narodowy Ałtyn Emel

Wakacyjne wycieczki do Kazachstanu – na spotkanie przyrody

Mijane po drodze szczyty i stepy to zapowiedź tego, co wyjeżdżający na wakacje w Kazachstanie cenią sobie najbardziej. Chyba nic nie może się równać z wycieczką do pustynno-stepowego Parku Narodowego Ałtynemel, słynącego z marsjańskich krajobrazów, ostoi dzikich zwierząt i ptaków chronionych, a w szczególności ze śpiewających wydm, słyszalnych z odległości nawet kilku kilometrów! Dla wielu osób jeszcze ciekawsza jest wyprawa do Kanionu Charyn z kolorowymi formacjami skalnymi, rezerwatu Tamagły Tas, a także nad przepiękne jezioro Kolsai, po którym można przepłynąć się łodzią, i jezioro Kaindy z zatopionym lasem świerków. Z dala od wielkich ośrodków miejskich można poznać prawdziwie naturalny urok Kazachstanu oraz jego niezwykłych mieszkańców, wciąż kultywujących dawne tradycje, m.in. polowania z orłami i sokołami.

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest