jaskinia prometeusza gruzja

Z jakim biurem podróży do Gruzji?

07.09.2016

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Co roku wielu turystów zadaje sobie pytanie z jakim biurem warto pojechać do Gruzji? Z uwagi na ogromną i nieprzemijającą popularność Kaukazu wśród Polaków coraz więcej biur podróży oferuje ten kierunek. Jak to zwykle bywa „dużo” wcale nie znaczy dobrze. Żeby dokonać właściwego wyboru należy dokładnie przestudiować programy wycieczek, trasy, zapytać o ilość uczestników w grupach a także standard noclegów i wyżywienia. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który na pewno pomoże Państwu w podjęciu decyzji i uchroni przed rozczarowaniem.

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Wśród polskich firm oferujących wycieczki do Gruzji zdecydowanie warto wybraćniewielkie, autorskie biura, które skupiają się na tym kierunku podróży. Takie firmy znajdziecie Państwo m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

Nasza firma „Gruzińsko-Polskie Towarzystwo Turystyczne Tamada -Tour” istnieje od 2011 roku czyli od momentu gdy Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tbilisi. Posiadamy biura w Gruzji – w Tbilisi i Lagodekhi – a także w Polsce, w Zalesiu Górnym koło Warszawy. Głównym miejscem sprzedaży wycieczek jest strona internetowa www.tamadatour.pl.Założycielem biura jest Jerzy Ciemnołoński, obywatel Polski i Gruzji, bydgoszczanin, który zdecydował się opuścić Polskę i zamieszkać w Gruzji, potomek gruzińskiego rodu Toumanishvili, jeden z pierwszych przedstawicieli „nowej emigracji” w Gruzji, opisywany w słynnej książce dziennikarza Polskiego Radia Macieja Jastrzębskiego „Klątwa gruzińskiego tortu”. Tamada-Tour prowadzi wraz z synem Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim, pilotem wycieczek i przewodnikiem po Gruzji, który prowadzi blog o Gruzji www.polakogruzin.pl i jest autorem wielu artykułów o historii i kulturze Gruzji, które ukazały się w polskiej prasie i w Internecie. Jesteśmy jedynym gruzińsko-polskim biurem podróży na rynku, działającym nieprzerwanie w Gruzji 365 dni w roku. Poza prowadzeniem wycieczek posiadamy również swój pensjonat na wschodzie kraju, w Lagodekhi zwany „Domem Polskim”, gdzie gościmy turystów już od 8 lat. Noclegi w naszym pensjonacie są polecane we wszystkich przewodnikach po Gruzji. Współpracujemy również z innymi polskimi firmami, które liczą się na gruzińskim rynku. Poza własnymi wycieczkami realizujemy również programy zlecone dla innych firm, biur pielgrzymkowych, agencji incentive.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

Niewielkie, kameralne biura pracują w gruzińsko-polskich zespołach specjalistów i pasjonatów, którzy znają kraj na własną kieszeń. Działające od lat biura wyspecjalizowane w Gruzji prowadzą wycieczki, które sprawdzają się „w terenie” a nie tylko na mapie.

Wszyscy na gruzińskim rynku posiadamy sprawdzone przez dziesiątki grup hotele i restauracje i często zdarza się, że spotykamy się w nich na trasie wycieczek. Należy również podkreślić, że właśnie kameralne biura skupiające się głównie na Gruzji zapewnią też Państwu największe bezpieczeństwo i będą w stanie zareagować na potrzeby uczestników w każdej, nawet najbardziej krytycznej sytuacji. Wybierając wycieczkę do Gruzji należy pamiętać by sprawdzić warunki i wysokość ubezpieczenia. Dla przykładu w ofercie Tamada-Tour otrzymacie Państwo ubezpieczenie w TU Signal Iduna w wysokości 30 000 EURO – koszty leczenia, 15 000 PLN – NNW (następstwo nieszczęśliwych wypadków) oraz 1000 zł ubezpieczenia bagażu.

Tym, co nas wyróżnia jest również sposób zapłaty za wycieczkę.W Polsce opłacacie Państwo wyłącznie koszty przelotu, rezerwacji i ubezpieczenia do firmy EKC SOLUTIONS prowadzonej przez Krzysztofa Ciemnołońskiego. Płatność za wycieczkę, w dolarach amerykańskich, wpłacacie Państwo dopiero po przylocie do Gruzji i zakwaterowaniu w hotelu.W przypadku naszej oferty macie Państwo pewność i bezpieczeństwo gdyż lecicie do Gruzji posiadając bilet w obie strony, ważne ubezpieczenie i pieniądze w garści.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami hoteli, z których korzystamy na trasie wycieczek.

KAMERALNE GRUPY

Gruzja jest krajem, który wciąż buduje swoją infrastrukturę turystyczną i warto go odkrywać przede wszystkim w formie wycieczek objazdowych lub też na własną rękę. Napotkani na trasie wycieczek klienci masowych polskich biur, podróżujący w ponad 40-osobowych grupach skarżą się głównie na męczące przejazdy, bardzo długie przerwy „na toaletę” na przydrożnych stacjach benzynowych gdzie są pojedyncze kabiny (łatwo sobie to wyobrazić), słabe hotele, które trącą „radzieckim” sznytem; a także na małą integrację grupy oraz uwagę pilota, który nie jest w stanie w pojedynkę zapanować nad wszystkimi uczestnikami. Podobnie z realizacją programu i czasem potrzebnym na zebranie wszystkich podróżujących w jednym miejscu. Wybierając małe biuro macie Państwo pewność, że grupa będzie kameralna – 16 do 18 osób. Gruzja jest krajem radości, śpiewu, tańca i biesiad. Miła atmosfera w grupie, troska pilota o uczestników, realizacja programu na satysfakcjonującym wszystkich poziomie jest możliwa wyłącznie ze specjalistami. Takie warunki zapewnią Państwu małe biura dla koneserów.

OPTYMALNY PROGRAM

Małe biura podróży, dla których często Gruzja jest jedynym obsługiwanym kierunkiem, mają „przejeżdżone” dziesiątki tysięcy kilometrów po kraju, znają liczne hotele i restauracje, z którymi współpracują od lat a także pokazują miejsca, których zwykle turyści nie odwiedzają. Gruzja to górzysty kraj, gdzie zdarza się, że żeby dotrzeć do pozornie bliskiego miejsca na mapie należy pokonać wiele kilometrów by „objechać góry”. Nasze programy są optymalnie rozpisane tak by nie pokonywać dziennie więcej niż 150-250 km.

W przypadku Tamada -Tour i naszego flagowego programu „Gruzja-Baśniowy Kraj” na 12 dni tylko dwa razy pokonujemy dłuższe trasy ale właśnie po to by pokazać jeszcze więcej niż inni. W Gruzji nie trzeba wstawać o 4 rano by jechać 500-600 km żeby odwiedzić odległe atrakcje. Nasze programy są komfortowe dla uczestników, jest czas by odpocząć i zregenerować siły, każdego dnia jest także czas wolny i przerwa na kawę i lunch. Staramy się by nie zmieniać co noc hoteli ale jeżdżąc po kraju robić „bazy wypadowe” gdzie nocujemy po 2 dni i zwiedzamy okolicę. Nie „gonimy” z miejsca na miejsce ale pozwalamy rozkoszować się pięknem gruzińskich krajobrazów i zabytków. Dodatkowo wybierając naszą ofertę jesteście Państwo naszymi gośćmi w naszym kraju a dla Gruzinów gość to rzecz święta i sprawa honorowa! Wybierając nasze wycieczki objazdowe zobaczycie Państwo Gruzję od zachodu na wschód i od północy na południe. Śniadania jemy w hotelach natomiast na wszystkie obfite obiadokolacje wybieramy sprawdzone lokalne restauracje, które pozwalają poznać prawdziwe regionalne smaki Gruzji. Codziennie jemy co innego. Do posiłków zamawiamy gruzińskie wino oraz słynną gruzińską wódkę z winogron – czaczę. Każdy wieczór jest więc uroczystą biesiadą 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o Tamada-Tour przesłanymi przez naszych uczestników.

KONKURENCYJNE CENY

Wycieczka objazdowa do Gruzji nie jest wbrew pozorom sprawą tanią. Podróżując w zorganizowanej grupie, z przelotem bezpośrednim rejsem PLL LOT z Warszawy do Tbilisi, zakwaterowaniem w komfortowych *** hotelach, wyżywieniem i innymi świadczeniami należy liczyć się z wydatkiem na poziomie ok. 4500 zł za osobę. Takie ceny mają właśnie polecane przez nas biura z Krakowa i Wrocławia oraz my.

Taniej się nie da – chyba, że kosztem jakości. Wiele biur oferuje znacznie droższe imprezy, nawet po 7000-8000 PLN. Nas zawsze wyróżniała cena a zdarzało się nawet, że jeszcze z niej „schodziliśmy” jak na przykład w 2014 roku z uwagi na bardzo wysoki kurs dolara. Są też biura o charakterze „trampingowym”, które oferują noclegi na prywatnych kwaterach, bez toalet w pokojach, bez wliczonego kosztu wyżywienia, bez wliczonych wejść do miejsc objętych opłatami, podróżujące pociągami i lokalnymi „marszrutkami”, z ogromną ilością dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych. Należy być bardzo ostrożnym przy wyborze takich ofert bo może się okazać, że końcowy koszt będzie jeszcze wyższy niż proponowany przez nas.

Podobnie należy być ostrożnym przy wyborze tańszych niż „ok. 4500 zł za 12 dni” ofert biur masowych. Te firmy mogą oczywiście „przebić” nasze wycieczki niższą ceną o 500-800 zł/os. ale tylko dlatego, że na sumę wydatków składa się ponad 40 osób a nie 16 jak w wypadku małych firm.

Należy więc zadać sobie pytanie, co dla Państwa jest ważniejsze?

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł okazał się pomocny i serdecznie zapraszamy do wybrania oferty naszych przyjaciół z Krakowa czy Wrocławia lub naszej 🙂

DO ZOBACZENIA W GRUZJI.

Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest