Dali-pagody-Chiny

Azja Południowo-Wschodnia

Wycieczki do Azji Południowo-Wschodniej

Masz ochotę na egzotyczne wakacje? Ruszaj do Azji Południowo-Wschodniej! Czekają tu tropikalne plaże z palmami, urokliwe wyspy nad turkusową wodą i dżungle pełne dzikiej fauny i flory, a wszystko to skąpane w morzu zabytków, pysznego jedzenia i wielowiekowej, barwnej kultury!

W ramach wycieczki do Azji Południowo-Wschodniej możesz z Tamada Tour zwiedzić takie malownicze kraje, jak m.in. Indie, Wietnam, Tajlandia, Chiny, Mjanma (Birma), Nepal, Bhutan, Sri Lanka, Malezja i Singapur. W każdym czeka moc atrakcji, nowych smaków, przygód, spotkań z oszałamiającą przyrodą i codziennością na drugim końcu świata. Wycieczka do Azji Południowo-Wschodniej to także wspaniały wypoczynek nad Oceanem Indyjskim, u stóp Himalajów, z nurtem wielkich rzek albo pośród bujnych, rajskich ogrodów – obierz azymut na najlepsze azjatyckie impresje i w drogę!

Wakacje w Azji Południowo-Wschodniej

Jaki kierunek wybrać na wakacje w Azji Południowo-Wschodniej? Doskonałe pytanie, bo każdy zakątek kusi innymi cudami natury, historii i kultury. Jeżeli masz ochotę na plażowanie i snorkeling na jednej z najpiękniejszych wysp świata, relaks ze świeżym kokosem w dłoni, spacer kultową ulicą globtroterów i kulinarną eksplozję smaków – skocz do urzekającej Tajlandii. Po najlepszą czarną herbatę, tradycyjny batik, pamiątki ery kolonialnej, spotkania ze słoniami i zabytki skryte w gęstej dżungli koniecznie udaj się na Sri Lankę. Z kolei Wietnam to słynna zatoka Ha Long ze strzelającymi z morza skałami, podobno najpiękniejsza jaskinia w Azji, a także jedno z najbardziej romantycznych miast Krainy Smoków, gdzie bez wątpienia poczujesz pradawnego ducha Dalekiego Wschodu.

W Malezji odnajdziesz błogi relaks na archipelagu Langkawi, tajemniczy mechaty las i genialny street food, miriady egzotycznych motyli i równie zjawiskową kulturę aborygenów Orang Asli, którzy żyją w otoczeniu architektonicznych pamiątek z epoki europejskiej kolonizacji. Bogactwo zabytkowych świątyń, pałaców i twierdz odkryjesz także w Indiach – krainie prawdziwie magicznej, kolorowej, kuszącej zróżnicowaną kulturą i kuchnią; krainie, która pędzi gwarnym korowodem i każe co chwilę się zatrzymywać nie tylko z powodu świętej krowy na środku ulicy… Jak niejednokrotnie się przekonasz, wakacje w Azji Południowo-Wschodniej to bowiem zarówno spotkania z klejnotami Orientu, jak i liczne momenty refleksji, które budzą najgłębiej skrywane myśli i emocje.

Wyprawy do Azji Południowo-Wschodniej

Po jednej stronie barykady czekają w Azji rajskie zakątki i hipernowoczesny Singapur, po drugiej zaś – państwa, gdzie życie płynie całkiem innym nurtem. Podczas wyprawy do Azji Południowo-Wschodniej przekonasz się o tym chociażby w Nepalu – spokojne tempo lokalnego życia, wyznaczanego przez turkot młynków modlitewnych, jest zupełnie inne od pośpiechu na Zachodzie, a świadczy o tym chociażby… brak rozkładów jazdy komunikacji publicznej. Zresztą z miasta najlepiej dać nura do dżungli Chitwan, gdzie króluje tygrys bengalski, do wioski ludzi lasu Tharu albo pod szczyty Himalajów – wyprawa do Azji Południowej nie może się wszak obejść bez trekkingu z widokiem na ośnieżony Mount Everest! Podobnie nastrojową codzienność odkryjesz w Mjanmie – krainie tysiąca złotych pagód, wiosek na palach, pływających ogrodów i najpiękniejszych zachodów słońca.

A Chiny? Wyprawa na Daleki Wschód, do kraju wielkiej historii, słynnych odkryć, pięknych pałaców, zwinnych jak kot wojowników kung-fu, ale też wielu społecznych i kulturowych kontrastów, dostarcza moc wrażeń, które wymykają się szufladkowaniu. Wskocz w podróżnicze buty i przekonaj się, czy i Ty dasz się uwieść orientalnemu kalejdoskopowi!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest