moldawia-ukraina-rumunia-wycieczka

Europa Wschodnia i Centralna

Wycieczki do Europy Wschodniej
Co jest za zakrętem? Jeśli zżera Cię ciekawość, śmiało ruszaj na wycieczki do Europy Wschodniej! W intrygującym patchworku postsocjalizmu, nowoczesności i cieni dawnej świetności odnajdziesz tu niezadeptane szlaki pięknej przyrody, historii i kultury.

Niektóre atrakcje Europy Wschodniej z pewnością zupełnie Cię zaskoczą. Bo czy wiesz, że właśnie tu możesz wpaść na kieliszek pysznego wina, zagrać w szachy na ulicy albo zajrzeć do jednej z najładniejszych księgarń świata? Wycieczka do Europy Wschodniej to idealna okazja, aby odkryć choć część skarbów, jakie skrywa lokalna terra incognita!
Wycieczki na wschód Europy
Podczas wycieczki na wschód Europy możesz z Tamada Tour odwiedzić takie kraje, jak m.in. Ukraina, Mołdawia czy Rumunia. Po II wojnie światowej każdy z nich znalazł się pod wpływami radzieckimi, co miało olbrzymi wpływ na miejscową architekturę i codzienność. Na niemal każdym kroku ujrzysz wielkie blokowiska i inne przykłady socjalistycznego brutalizmu.

Ale jeśli dobrze się przyjrzysz, w trakcie wycieczki na wschód Europy dostrzeżesz pomiędzy pamiątkami Poradziecji ślady dawnych, niezwykle zróżnicowanych dziejów i tradycji. Ot, przydrożne kapliczki, drewniane i kamienne chałupy, kościoły i cerkwie, kolorowe miasteczka ze średniowiecznymi rynkami, potężne twierdze, bajeczne zamki i pałace – a wszystko to otoczone morzami, górami, rzekami, jeziorami, polami, winnicami albo gęstymi lasami, w których zapomnisz o całym świecie!
Wyprawy po Europie Wschodniej
Wystarczy skręcić z popularnych, utartych dróg, by na szlaku wyprawy po Europie Wschodniej odkryć chociażby słoneczną, płynącą winem Mołdawię. Kraj może się pochwalić największą na świecie piwniczką winną we wsi Mileştii Mici, imponującym pałacem Manuc Beja oraz skalnym klasztorem. Poznasz tu również Gagauzów – grupę etniczną, która nie kryje się z sympatią do radzieckiego sierpa i młota, ale o wiele bardziej słynie z zamiłowania do biesiad i wciąż żywego, barwnego folkloru.

Podczas wyprawy po Europie Wschodniej koniecznie odwiedź też Rumunię. Baśniowe zamki owiane legendą o Drakuli, drewniane cerkwie marmaroskie, pałace z oszałamiającymi żyrandolami i zdobieniami, architektoniczno-kulinarne bogactwo przenikających się kultur: staromołdawskiej, rosyjskiej, orientalnej, kaukaskiej i zachodniej, a do tego bezkresna wolność wśród dzikich ostępów natury – to tylko część cudów, za które pokochasz ten gościnny kraj!

W poszukiwaniu przygód wręcz grzechem byłoby nie zajrzeć także do Ukrainy. Wyprawa do wschodniej Europy, w te rejony, gdzie wikingowie założyli Ruś Kijowską, gdzie swe konie popędzali Kozacy i Tatarzy, gdzie do dziś zachowały się dawne słowiańskie tradycje – to prawdziwie emocjonujące przeżycie! Jeśli ci mało, skocz do wytwórni koniaku, zobacz gigantyczne Schody Potiomkinowskie albo twierdzę Akerman. No i obowiązkowo udaj się nad Morze Czarne, żeby ruszyć w rejs i przez Domus Solis (Dom Słońca) ujrzeć najpiękniejszy wschód słońca!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest