Iran

Wycieczki do Iranu

Chcesz poznać najbardziej gościnny kraj świata? Ruszaj do Iranu! Niesamowita życzliwość Irańczyków obrosła już legendą – ale to nie wszystko, czym może się pochwalić ten hipnotyzująco piękny kraj na Bliskim Wschodzie!

Podczas wycieczki do Iranu nie raz poczujesz zew odkrywcy na miarę Marco Polo. Odnajdź „połowę świata” w Isfahanie, gdzie szlak rzemieślniczych zaułków prowadzi wprost na plac Imama z turkusowymi pałacami i meczetami. Dotknij przeszłości w ruinach starożytnego Persepolis i rozszyfruj reliefy, opowiadające o zwycięstwach Kserksesa I. W plecionce glinianych uliczek Kaszan odnajdź najstarszy na świecie ziggurat, a w kosmopolitycznym, chaotycznym Teheranie rozwikłaj zagadkę Solnego Człowieka i odpocznij w urokliwym kompleksie pałacowym Saadabad. Energia przyda Ci się, bo to dopiero początek niespodzianek, jakie czekają na trasie wycieczki do Iranu!

Wycieczki objazdowe do Iranu

Żadna wycieczka objazdowa do Iranu nie może się obyć bez jednej z największych atrakcji kraju. U stóp gór Zagros wniknij więc w barwny kalejdoskop Szirazu – miasta bajecznej architektury, kwiatów i poezji. Obowiązkowo zajrzyj tu do Różowego Meczetu (Nasir ol-Molk) i mauzoleum Ali ebne Hamze, które kuszą refleksami światła odbijającego się w setkach witrażowych szkiełek i lusterek. Z ogrodów Eram i Narandżestan o zapachu pomarańczy skocz do tradycyjnej herbaciarni albo na bazar Vakil i skosztuj lavashak – to granat, wiśnie, śliwka, kiwi i morela połączone w fenomenalny, słodko-kwaśny smak egzotyki.

Rzecz jasna, wycieczka objazdowa do Iranu to okazja, aby nasycić głód kolejnych estetycznych wrażeń. Choćby w mieście Jazd, gdzie dotkniesz ścian glinianych domów i dwóch najwyższych minaretów w kraju. Zapatrzysz się tu też w krosna do tradycyjnego tkania jedwabiu oraz w wieczny płomień w zoroastryjskiej Świątyni Ognia. Gorąco? Co zatem powiesz na orzeźwiający koktajl mleczny majoon z kokosem i pistacjami, które zdobią również pyszne irańskie ciasteczka i wiele innych smakołyków?

Wakacje w Iranie

Wakacje w Iranie, tak ekspresywnie opisanym w „Szachinszachu” Ryszarda Kapuścińskiego, to najlepszy sposób, aby przekonać się, że prawdziwe oblicze tego kraju jest dalekie od groteskowego wizerunku przedstawianego w mediach.

Gdy przedreptasz już historyczne i nowoczesne szlaki dawnej Persji, bez wątpienia uznasz, że w Iranie zakochają się wszyscy miłośnicy podróżniczych przygód. Swój raj odnajdą tu koneserzy sztuki, poezji, architektury, archeologii i etnografii, amatorzy pysznego jedzenia, pasjonaci wędrówek przez orientalne ogrody, góry, pustynie, wybrzeża Morza Kaspijskiego i Zatoki Perskiej, autostopowicze z plecakami oraz osoby preferujące luksusowy relaks pod palmami. Słowem: wszyscy ci, którzy w rozkosznie gościnnej atmosferze chcą poznać autentyczne życie na drugim końcu świata!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest