Albania-w-pigulce-9 dni

Albania w pigułce 9 dni

Wycieczka objazdowa

od  3120 PLN
cena za osobę / 9 dni

Rezerwuj

Odkryj wszystkie barwy tajemniczej Krainy Orłów!

Zrelaksuj się w słońcu Riwiery Albańskiej i zobacz perły architektury pod patronatem UNESCO. Wskocz do błękitnych źródeł termalnych, a w mieście kwiatów posłuchaj legendy o gigantycznej skale. Przepraw się łodzią po albańskim fiordzie i wyrusz na eskapadę kultową drogą przez przełęcz Llogara. Zasmakuj bałkańskiej biesiady, a pośród zielonych dolin i gór daj się porwać skarbom albańskich winiarni. Odnajdź spokój zacisznych monasterów i energię klimatycznych miasteczek. Zanurkuj wzrokiem w lazurową toń jednego z najbardziej bioróżnorodnych jezior świata, a w pięknych zatokach poszukaj ukrytych jaskiń. Przystań na chwilę, by w czarującym krajobrazie dostrzec coś więcej. Zajrzyj do muzeum w podziemnym schronie, by zrozumieć naznaczone niedolą dzieje bohaterskiej Krainy Orłów. Wjedź też kolejką gondolową na Balkon Tirany i odkryj serce Albanii z zupełnie innej perspektywy.

W cenie

Wjazd kolejką gondolową na Górę Dajtit

Wjazd kolejką gondolową na Górę Dajtit

Degustacja wina w lokalnych winiarniach

Degustacja wina w lokalnych winiarniach

Plażowanie na Riwierze Albańskiej

Plażowanie na Riwierze Albańskiej

Tradycyjne biesiady z winem i rakı

Tradycyjne biesiady z winem i rakı

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki

Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki

Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Opieka lokalnego przewodnika

Opieka lokalnego przewodnika

Kameralne grupy

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

tirana

Tirana

W stolicy Albanii odkryjemy świat, który za kolorowymi fasadami skrywa burzliwe dzieje i liczne sekrety. W otoczonej górami, zielonej i ukwieconej Tiranie napotkamy ślady wielowiekowej okupacji tureckiej i niechlubne pomniki ery sowieckiej pod rządami dyktatora Envera Hoxhy, pomiędzy którymi wyrasta lśniąca szkłem i stalą nowoczesność. Przestrzeń miasta z historią sięgającą bez mała III w. poczujemy na głównym skwerze miejskim – Skanderbeg. Przy klimatycznym deptaku zobaczymy pomnik albańskiego bohatera narodowego Gjergja Kastrioti Skënderbeu, XIX-wieczny meczet Centralny (Et'hem Bey) ze wspaniałymi zdobieniami i słynną wieżę zegarową. Otaczające plac obiekty kulturalne (muzea, galerie, opera, biblioteka narodowa), budynki rządowe i uczelniane, hotele, sklepiki i galerie handlowe, prezentujące charakterystyczne dla Tirany zróżnicowanie stylów architektonicznych, opowiedzą nam o losach miasta, które po dekadach ciemiężenia usilnie próbuje zerwać z komunistycznymi naleciałościami i dogonić inne europejskie metropolie. O tym, że nie jest to wcale proste, przekonamy się w bocznych uliczkach, wciąż odrapanych, zakurzonych i szarych, oraz w bunkrze przeciwatomowym kilka kroków od skweru Skanderbeg, będącym tylko przedsmakiem podziemnych tajemnic Tirany i całego kraju niezwyciężonych orłów…

riwiera_albanska

Riwiera Albańska

Riwiera Albańska to zdaniem wielu najlepsze miejsce na błogi relaks na Bałkanach. I nic dziwnego! Zanurzymy się tu w przejrzystej lazurowej tafli Morza Jońskiego, które opływa kilometry bielutkich plaż i malowniczych wstęg gór Çika z zieleniącymi się gajami oliwkowymi, cytrusowymi i figowymi. W najpiękniejszej części wybrzeża Krainy Orłów odkryjemy urokliwe skaliste zatoki z sekretnymi jaskiniami oraz cyple i wysepki z kamiennymi ruinami dawnych potęg. Gdy damy nura w głąb lądu, natkniemy się na zaciszne i ukwiecone wioski w stylu śródziemnomorskim – z białymi kamiennymi domkami o niebieskich drzwiach, skromnymi cerkwiami prawosławnymi i przygarbionymi staruszkami sączącymi rakiję – które tu i ówdzie tętnią po zmroku nocnym życiem riwiery. W poszukiwaniu skarbów natury i zabytków historii, takich jak zamki Alego Paszy, Borshi, Kaninë, Lëkurësi, Porto Palermo czy Gjona Boçariego, nie raz spotkamy drepczące środkiem drogi owce, kozy i krowy oraz usłyszymy cykady, które co wieczór wyznaczają niezmienny rytm tutejszego życia.

berat_gjirokastra_butrint

Berat, Gjirokastra i Butrint

Trzy albańskie miejscowości – Berat, Gjirokastra i Butrint – nie bez powodu znalazły się liście światowego dziedzictwa UNESCO. W Beracie, zwanym miastem tysiąca okien (poprawnie nazwę miejscowości tłumaczy się z albańskiego jako „miasto okien nad oknami”), zachwycimy się ruinami iliryjskiego zamku i panoramą zabytkowych, wciąż zamieszkanych kamiennych domów, które malowniczo wyrastają u podnóża łańcucha górskiego Tomor i przeglądają się w błękitnych wodach rzeki Osum. Na starym mieście, w dzielnicach Gorrica, Mangalem i Kalaja, poczujemy niespieszne tempo lokalnego życia i… obejrzymy zaparkowane przy chodnikach mercedesy z połowy ubiegłego wieku, którymi do dziś jeździ wielu Albańczyków. Podobną aurę odnajdziemy w Gjirokastrze, o której mówi się, że jest najpiękniejszą miejscowością w kraju. To miasto – muzeum słynie zwłaszcza z kamiennej twierdzy, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach pejzaż okolicy, domostw w stylu staroalbańskim i starówki z urokliwymi zaułkami. Może mniej chwalebny jest fakt, że właśnie z Gjirokastry pochodził owiany wyjątkowo złą sławą dyktator Albanii – Enver Hoxha. Kolejnym punktem na szlaku skarbów UNESCO jest Butrint, położony na południu, tuż przy granicy z Grecją. Pośród soczyście zielonej przyrody i lazurowych wód Parku Narodowego Butrint znajdziemy ruiny starożytnych budowli z okresu rzymskiego i bizantyjskiego: amfiteatr, świątynię Asklepiosa, bazylikę, baptysterium i inne pozostałości osady, którą według legendy założyli uciekinierzy z Troi.

jezioro_ochrydzkie

Jezioro Ochrydzkie

Na Ziemi jest tylko kilka takich fenomenów natury: Bajkał w Rosji, Tanganika w Afryce i ono: Jezioro Ochrydzkie na granicy albańsko-macedońskiej. Najgłębsze jezioro Bałkanów (do 288 m) – powstałe ok. 5 mln lat temu, w epoce pliocenu, i wpisane na listę rezerwatów biosfery UNESCO – jest prawdopodobnie najbardziej zróżnicowanym biologicznie jeziorem świata! Czy spoglądając w błękitnolazurową toń, zachowującą wyjątkową przezroczystość do nawet 22 m, dojrzymy któreś z endemicznych gatunków ryb, skorupiaków, ślimaków i roślin? A może pośród dziewiczych trzcin i mokradeł lub na tle malowniczych albańskich gór będziemy mieli szczęście dostrzec pelikana kędzierzawego, podgorzałkę zwyczajną, orła plamistego albo cesarskiego? Jakie inne przyrodniczo-kulturowe niespodzianki odkryjemy nad brzegiem Jeziora Ochrydzkiego, które dało imię swojemu kosmicznemu bratu na księżycu Saturna – Tytanie?

Winiarnia-Cobo

Winiarnia Çobo

Nieopodal Beratu, gdzie ośnieżony szczyt góry Tomorr przechodzi w kubistyczne płaszczyzny zielonych sadów winogronowych, zanurzymy się w płynącą winem i rakiją sentymentalną opowieść o winiarskiej tradycji rodziny Çobo. Mówi się, że ich wina (E Bardha e Beratit, Kashmer, Shesh i Bardhe, Shesh i Zi, Trebiano) i rakije (më Arra, Rrushi) są najlepsze, bo powstają z wielopokoleniowej pasji, wiedzy i miłości do antycznych darów tej ziemi, które wspólnymi siłami udało się uchronić od zapomnienia. Poznamy dokładny proces produkcji tutejszych trunków i skosztujemy ich wraz z domowymi serami albańskimi i lokalnie uprawianymi oliwkami. Pokrzepieni oryginalnymi smakami oraz wzruszającymi i komicznymi anegdotami o ponad stuletniej winiarskiej historii Çobo, obejrzymy też kullę, czyli bałkańską mieszkalną wieżę obronną, i raz jeszcze zerkniemy na malownicze winnice, których pielęgnowanie stało się dla familii Petrita Çobo sensem życia.

blekitne_oko

Błękitne Oko

Pośród soczyście zielonych górskich lasów na południu Albanii odkryjemy cud Matki Natury. Dawniej nad tajemne źródło mogli przybywać wyłącznie oficjele albańskiego reżimu komunistycznego, ale na szczęście dziś każdy może się cieszyć naturalnym skarbem Syri i Kaltër. U podnóża góry Mali i Gjerë zobaczymy, jak Błękitne Oko – fenomenalny monument przyrody – bije wprost spod ziemi, z głębokości ponad 50 m, rozlewając się w niecce krystalicznie czystą wodą, która hipnotyzująco mieni się kolorami: od szlachetnego granatu, przez intensywny błękit i lazur, po zieleń wodorostów i biel piaskowo-żwirowego dna. Nad najbardziej urokliwym z 18 okolicznych źródeł poczujemy magiczną atmosferę sekretnego raju. Muśniemy mgiełkę unoszącą się nad taflą przejrzystej i szumiącej wody, zanurzymy się w jej orzeźwiającym chłodzie (temperatura wody nie przekracza 10°C) i podpłyniemy do przybrzeżnych kwiatów, by obejrzeć taneczny spektakl niebieskoskrzydłych ważek.

zrodla_termalne_benje

Źródła termalne Bënjë

W upalny dzień wejść do ciepłej wody – wydawać by się to mogło raczej kiepskim pomysłem. Ale nie w Albanii! Nieopodal miasta róż, czyli Përmetu, trafimy do zacisznej kamiennej wioski Bënjë, gdzie z rozkoszą wskoczymy do parujących źródeł termalnych. W wodzie o temp. 25–35°C – malowniczo sączącej się pomiędzy krasowymi skałami wąwozu Lëngarica, bogatej w siarczany, chlorek sodu i wapnia, korzystne przy chorobach reumatycznych i dermatologicznych – ochłoniemy po spacerze szlakiem zabytkowych pereł Beratu i Gjirokastry i zapewnimy schodzonym nogom błogi relaks. Zaliczymy darmowe SPA ze spektakularnym widokiem na 15-metrowy osmański most Sędziego z 1760 r. oraz nieokiełznaną przyrodę rzeki i kanionu Lëngarica – klejnotu tych terenów z niezwykłą Jaskinią Gołębi i licznymi wywierzyskami, w tym Źródłem Kapłana, które według miejscowych podań przywróciło zdrowie pewnemu księdzu.

góra_dajtit

Góra Dajtit

W Albanii, drugim po Szwajcarii najwyżej położonym kraju Europy, znajdziemy wiele znakomitych punktów widokowych. Jeden z najciekawszych – Balkon Tirany – w malowniczym paśmie górskim Dajti. Aby tam dotrzeć, wskoczymy w jedyną albańską kolejkę gondolową Teleferiku i pokonamy ok. 4,5 km emocjonującej trasy na Dajtit (1613 m n.p.m.), najwyższą górę lokalnego parku narodowego. Słynne krajobrazy dojrzymy nie ze szczytu, gdzie znajduje się niedostępna baza wojskowa, lecz przy górnej stacji kolejki, na 1200 m n.p.m. Tu, na tarasowatym płaskowyżu, staniemy oko w oko z oszałamiającą panoramą stolicy Krainy Orłów, połyskujących w słońcu błękitnych jezior i sięgających po horyzont wzniesień, gęsto porośniętych bukowym lasem, spomiędzy których wyłania się przy dobrej pogodzie tafla Adriatyku! Po więcej wrażeń zajrzymy do obrotowej restauracji miejscowego hotelu, skąd świetnie widać góry Mali, Priska, Tujani oraz Brari wraz z innymi skarbami przyrody i osmańskiej architektury.

bunkart

BUNK'ART

Gdzie albańscy dygnitarze omawiali metody walki z włoskim faszyzmem i niemiecką okupacją? Dlaczego powojenne wyzwolenie kraju przyniosło zwykłym ludziom potężne rozczarowanie? W jakim celu wybudowano w Albanii liczne schrony i dlaczego dobry obywatel musiał uprawiać sport? Jak wyglądała sypialnia dyktatora Envera Hodży, a jak – przeciętny socjalistyczny dom? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań o XX-wieczną historię Albanii poznamy w BUNK'ART. Zwiedzając podziemne muzeum otwarte w ogromnym i bogato urządzonym bunkrze Hodży z 1978 r., odnajdziemy różne obrazy, zapachy, dźwięki i emocje charakterystyczne dla wyjątkowo skomplikowanych współczesnych dziejów Albanii. Podążając przez muzealne ekspozycje, oglądając wystawy fotografii oraz instalacje artystyczne, spróbujemy zrozumieć losy mieszkańców Krainy Orłów – pięknej przyrodniczo, lecz okrutnie doświadczonej i wciąż borykającej się z gorzkimi wspomnieniami obcych najazdów i rządów paranoika. Pośród szaroburych powidoków minionych dekad znajdziemy też jednak przebłyski pozytywów, świadczące o rozwoju edukacji, emancypacji kobiet i próbie poszukiwania drobnych radości w codziennej monotonii.

Voskopoje

Voskopojë

Czy w górskiej kotlinie nieopodal Korczy odkryjemy albańską Atlantydę? Wiele wskazuje na to, że zabawę w poszukiwaczy skarbów zakończymy z sukcesem! Chociaż nie obędzie się bez niespodzianek… Nie mit, lecz źródła historyczne głoszą bowiem, że niegdyś nad rzeką Devoll, na wysokości ok. 1160 m n.p.m., istniało Moskopole – bogate i piękne miasto arumuńskie, słynące na całą Europę z rozwiniętej kultury, nauki i handlu. W „drugich Atenach” prężnie działały grecka akademia Hellênikon Frôntistêrion, szkoła ikonopisarstwa, drukarnia, a także banki, wiele manufaktur i ponad 20 świątyń prawosławnych. Wzdłuż brukowanych ulic ciągnęły się zaś kamienne domy – i nic dziwnego, bo powszechnie szanowani lokalni kupcy dorobili się znacznych majątków, kontrolując rynek od Konstantynopola, przez Wenecję, aż po dzisiejsze Niemcy. Ale za sprawą najazdów albańskich i tureckich budowana przez cztery stulecia potęga, która szczyt świetności osiągnęła w połowie XVIII w., zniknęła niemal tak szybko, jak się pojawiła. W 1788 r. mieszkańców wygnano, a miasto spalono. Jego i tak marny już los przypieczętowała I wojna światowa, obracając w gruzy resztki dawnych zabudowań. Nie jest jednak tajemnicą, że część z nich przetrwała. Tam, gdzie dziś znajduje się skromna, lecz urocza wioska Voskopojë, spróbujemy odnaleźć siedem wspaniale zdobionych cerkwi i inne skarby utraconego raju Arumunów.

skala_miejska

Skała Miejska

Përmet w południowej Albanii słynie z wszechobecnych kwiatów, prawdziwie bałkańskiej atmosfery, dżemów, kompotów i rakii oraz… gigantycznego kamienia Guri i Qytetit, którego nie sposób przeoczyć. Od miejscowych, lubujących się w przesiadywaniu na ławkach pod chmurką i snuciu rozmaitych historii, dowiemy się, że do skały nie wolno podchodzić po zmroku, bo mogą się wtedy wydarzyć złe rzeczy. Zasłuchamy się w krążącą tu od pokoleń legendę o bohaterskim Premcie, który miał rzucić się ze skały do lazurowych wód rzeki Vjosy, bo wolał zginąć w taki sposób niż z rąk osmańskich najeźdźców. Prawdziwości tej opowiastki raczej już dziś nie potwierdzimy, ale uwierzymy na słowo dumnym mieszkańcom, wedle których to właśnie od Premta pochodzi nazwa ich miejscowości, w starożytności znanej jako Trifilia. Spoglądając na panoramę Përmetu z góry zjawiskowego skalnego pomnika kultury, który od dawien dawna służył wędrującym karawanom za punkt obserwacyjny, ruszymy dalej, by odkryć inne sekrety miasta róż i poczuć niespieszne tempo lokalnego życia.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
Terminy na 2022 rok w przygotowaniu 9 16 3120 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena może obejmować część wpłaty w USD lub EUR oraz nieznacznie różnić się od podanej w tabeli, w zależności od aktualnych kursów walut. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Liczba dni
Terminy na 2022 rok w przygotowaniu
9
Wolne miejsca
Cena
16
3120 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transport wygodnym, klimatyzowanym busem na trasie całej wycieczki,
 • noclegi w hotelach 3* i 4*,
 • wyżywienie (śniadania i obfite obiadokolacje w formie tradycyjnej biesiady z winem i rakı),
 • wejścia biletowane do zwiedzanych atrakcji,
 • degustacja wina w winiarni Çobo,
 • wjazd kolejką gondolową na Górę Dajtit,
 • plażowanie na Riwierze Albańskiej,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • opieka miejscowych przewodników w trakcie zwiedzania,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych (koszt od 1175 PLN/os.) * ,
 • zwyczajowych napiwków,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • ewentualnej dopłaty za pokój 1-osobowy.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

* Cena i dostępność miejsc mogą ulec zmianie. Cena gwarantowana jest w dniu wystawienia biletu. Minimalna liczba Uczestników w przypadku której potwierdzamy wycieczkę to 12 osób. 

Hotele i wyżywienie

Noclegi w hotelach 3 i 4-gwiazdkowych, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

Wyżywienie obejmuje śniadania oraz obfite obiadokolacje w formie tradycyjnej biesiady z winem i rakı. Urozmaicone posiłki pozwalają skosztować dań lokalnej kuchni. Wśród nich coś dla siebie znajdą zarówno smakosze tradycji, jak i osoby preferujące diety roślinne.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wycieczki po Albanii podróżujemy komfortowymi, klimatyzowanymi busami. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 16-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 9-dniowej

TIRANA – BERAT – POGRADEC – JEZIORO OCHRYDZKIE – KORCZA – VOSKOPOJË – BËNJË – PËRMET –GJIROKASTRA – SARANDA – BUTRINT – PORTO PALERMO – HIMARA – PRZEŁĘCZ LLOGARA – DURRËS – TIRANA

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour w hali odlotów (strefa D, przy stanowiskach odprawy PLL LOT). Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Tirany. Po przylocie spotkanie na lotnisku z pilotem-przewodnikiem Tamada Tour. Transfer do hotelu. Odpoczynek.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie stolicy Albanii. Pierwszą atrakcją będzie wjazd kolejką gondolową na Górę Dajtit, zwaną Balkonem Tirany. Na tarasie widokowym czas wolny na kawę i zdjęcia. Następnie zwiedzimy Tiranę z zupełnie innej perspektywy – zobaczymy BUNK’ART, czyli muzeum historii XX w., znajdujące się w bunkrze przeciwatomowym dyktatora Envera Hodży. Po czasie spędzonym na zgłębianiu albańskiej przeszłości przejazd do centrum stolicy na spacer wzdłuż głównego bulwaru, od placu Skanderbega aż po plac Matki Teresy. Po drodze zobaczymy słynną piramidę, dom Hodży i inne atrakcje. Wczesnym popołudniem przejazd do urokliwego miasteczka Kruja, słynącego z zabytkowej twierdzy i sklepów pamiątkarskich z rękodziełem. Czas wolny na lunch. Powrót do Tirany, czas wolny w stolicy i obiadokolacja w jednej z modnych tirańskich restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 3.

Śniadanie. Przejazd do Beratu (UNESCO), zwanego miastem tysiąca okien. Zwiedzimy tu Muzeum Ikon Onufrego, znajdujące się nieopodal ruin średniowiecznego zamku, na tle pięknej, kamiennej zabudowy miasteczka. Zjazd do dolnej części Beratu i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na lunch. Spacer wśród zabytków dzielnic Mangalem i Gorica. Następnie zwiedzanie i degustacja wina w oddalonej o 13 km winiarni Çobo. Powrót do Beratu na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ 4.

Śniadanie. Przejazd do Pogradec. Przerwa kawowa nad brzegiem malowniczego Jeziora Ochrydzkiego – najgłębszego w Albanii, gdzie znajduje się rezerwat biosfery UNESCO. Następnie przejazd do Korczy, miasteczka słynącego z edukacji i kultury, gdzie otwarto pierwszą w historii albańską szkołę. Spacer wśród najważniejszych zabytków starego rynku i głównego deptaku. Zwiedzanie bogatych zbiorów Narodowego Muzeum Sztuki Średniowiecznej. Piwna biesiada w najstarszej piwiarni w Korczy. Nocleg.

DZIEŃ 5.

Śniadanie. Przejazd do Voskopojë i spacer po tym utraconym raju Arumunów, gdzie zniszczone mury kryją najwspanialsze albańskie cerkwie. Następnie pojedziemy krajobrazową trasą SH75, znaną z widoków na góry Gramoz i Nemërçkë. Na trasie zatrzymamy się na lunch i relaks w leczniczych źródłach termalnych Bënjë. Przejazd do Përmetu na nocleg. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6.

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Përmetu: od głównego placu przez cerkwie św. Mikołaja i św. Paraskiewy po zdobycie słynnej i owianej legendą Skały Miejskiej. Następnie przejazd do Gjirokastry, miasta – muzeum, uważanego za najpiękniejsze w Albanii (UNESCO). Na trasie odwiedzimy cerkiew w Kosinë. Droga wiedzie malowniczymi przełomami rzeki Wjosa przez wąwóz Këlcyrës. Zwiedzanie Gjirokastry rozpoczniemy od spaceru do monumentalnej twierdzy i muzeum miejskiego wraz ze znajdującym się na jego terenie muzeum uzbrojenia. Czas wolny na lunch w centrum miasta. Kolejnym punktem na trasie będzie Błękitne Oko, czyli otoczone dębami źródło, które jeszcze do niedawna stanowiło atrakcję dostępną tylko dla dygnitarzy komunistycznych. Następnie przejazd do Sarandy, gdzie można skosztować nocnego życia kurortu. Nocleg.

DZIEŃ 7.

Śniadanie. Przejazd do parku archeologicznego w Butrincie – kolejnego z miast na liście albańskich pereł UNESCO. Przejazd najpiękniejszą trasą Riwiery Albańskiej z przystankami m.in. w Porto Palermo, Himarze i na kultowej przełęczy Llogara, gdzie góry Akrokeroune wpadają do Morza Jońskiego. Obiadokolacja i nocleg w Durrës.

DZIEŃ 8.  

Śniadanie. Cały dzień na plażowanie na Riwierze Albańskiej.

DZIEŃ 9.

Transfer na lotnisko w Tiranie i powrót do domu.

© 2020 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1000 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • WPŁATA 3. (pozostała kwota za wycieczkę; płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;
 • przelewem online za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl, zintegrowanego z formularzem rezerwacji wycieczki. Obsługę płatności elektronicznych i kartą płatniczą prowadzi DialCom24 Sp. z o.o., 60-327 Poznań, ul. Kanclerska 15, NIP 781-173-38-52, REGON 634509164, Sąd Rejonowy Poznań, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000306513.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest