Azerbejdzan-8-dni-wycieczka

Azerbejdżan 8 dni

Wycieczka objazdowa

od  from  from  from  3560 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 8 dni Price per person / 8 days Preis pro Person / 8 Tage Цена с человека / 8 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Poczuj magię Krainy Ognia!

Wkrocz na kulturowy pomost Europy i Azji, buzujący wiecznie płonącym ogniem. W lokalnych knajpkach i na bazarach zasmakuj egzotyki Orientu ze szczyptą zachodniej awangardy. Zobacz przyszłość nad największym jeziorem świata, gdzie obok tajemnej świątyni ognia, zabytkowych zamków, baszt i meczetów buchają nowoczesnością żagle płomienistych wież. Zachwyć się kontrastującymi aż po horyzont krajobrazami łąk, wodospadów, stepów i gór. Idąc skalistym szlakiem, odnajdź tajemnicze inskrypcje i zagraj na muzycznych kamieniach. Odkryj bogate dzieje Zakaukazia i zajrzyj do zrolowanego kobierca, pełnego słynnych azerbejdżańskich dywanów. Za malowniczą przełęczą poznaj potomków starożytnych plemion i żywą do dziś tradycję lokalnego rzemiosła, które u zbocza góry pozwoliło wznieść jeden z najwspanialszych cudów architektury pałacowej.

W cenie Included Im Preis В цене

Zwiedzanie zgodnie z programem

Wiza do Azerbejdżanu

Komfortowe hotele *** w centrum miast

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Wejścia biletowane do atrakcji

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Baku

Największa metropolia Azerbejdżanu i zarazem najniżej położona stolica świata (28 m p.p.m.) poprowadzi nas ścieżkami zabytkowych pałaców, świątyń i twierdz wprost do futurystycznej rzeczywistości rodem z powieści Lema. Tu przekonamy się, że nie Londyn ani Paryż, lecz Baku jest miastem przyszłości! Nad zabytkową częścią miasta, z zachwycającymi meczetami, basztą Dziewiczą,  pałacem Szachów Szyrwanu i Świątynią Ognia Ateszgah, zobaczymy strzelające w górę Ogniste Wieże. Zawdzięczające nazwę przydomkowi kraju: Ziemia Ognia, niczym żagle pchają ten najstarszy port na Morzu Kaspijskim w stronę onieśmielającej wizjonerstwem architektury. Tylko tu natrafimy na cudo postmodernizmu projektu genialnej Zahy Hadid: centrum kultury Hejdara Alijewa, i zajrzymy do muzeum słynnych azerbejdżańskich dywanów, wyglądającego jak… zwinięty w rulon kilim.

Gobustan

Wyruszymy wzdłuż wybrzeża Morza Kaspijskiego do źródeł cywilizacji i błotnych gejzerów. Kamienista ścieżka poprowadzi nas wprost do najpiękniejszego w Azerbejdżanie, objętego patronatem UNESCO Parku Narodowego Gobustan. Pośród skalistych gór i wysuszonych od słońca dzikich stepów odkryjemy przyrodnicze i kulturowe niespodzianki. Zagramy na muzycznych kamieniach Gaval Dash i damy się wciągnąć w melodię bulgoczących błotnych wulkanów. Na świecie istnieje ponad tysiąc wulkanów tego typu, z czego ok. 400 występuje na wybrzeżu Azerbejdżanu. Wulkany te nie dorównują oczywiście rozmiarami potężnym górom wulkanicznym ani nie wyrzucają lawy. Mają zwykle ok. 10 km średnicy i 700 metrów wysokości. Średnio co 20 lat dochodzi do erupcji gazu ziemnego, znajdującego się głęboko pod powierzchnią wulkanu błotnego – stożek wyrzuca wtedy błotnistą mieszaninę wody, piasku, iłu i mułu. Wędrując szlakiem ostrych grani, dotrzemy jeszcze dalej, w przeszłość, by rozszyfrować tajemnicze rzymskie inskrypcje i ponad 6 tys. prehistorycznych petroglifów, przedstawiających sceny polowań, ludzi, statki, konstelacje i zwierzęta (najstarsze rysunki naskalne z Gobustanu datuje się na XII w. p.n.e.). Czy uwierzymy w wyryte w skałach opowieści o tym, że nocą słońce płynie łodzią, by kolejnego ranka pojawić się na wschodzie? Przekonamy się, jak bujną wyobraźnię mieli przodkowie człowieka i jak wiele potrafili przekazać, posługując się zagadkowymi symbolami.

Szeki

Zajrzymy do orientalnego miasta chanów, uznawanego za najpiękniejsze w Azerbejdżanie. Przemierzymy szlaki zabytkowego zespołu architektonicznego, pięknych ogrodów oraz lokalnego rzemiosła i specjałów kulinarnych. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam Pałac Chanów Szekijskich z 1762 r. – jeden z najwspanialszych chańskich pałaców i najcenniejszych zabytków w tej części świata, oszałamiający bizantyjskimi zdobieniami, barwnymi freskami i witrażami. Fascynującą historię miasta odkryjemy także w tutejszych muzeach, hamamach, karawanserajach, meczetach i bogato zdobionych domach możnych. W poszukiwaniu lokalnego kolorytu przejdziemy się z kolei na słynny bazar z jedwabiem. Poznamy również miejscowych, słynących z poczucia humoru i zamiłowania do sztuki kabaretowej. Być może są to potomkowie ludu Saków, zwanych też Scytami ałtajskimi – koczowniczego plemienia przybyłego na urokliwe tereny rejonu Şəki ok. VII w. p.n.e. Czy pośród gór gęsto porośniętych dębowym lasem odnajdziemy pamiątki po tych starożytnych nomadach, od których pochodzi nazwa miasta?

Lachicz

Czy jako starożytni kupcy zapuścilibyśmy się w trudno dostępne góry Wielkiego Kaukazu, by sprawić sobie… nowe strzemiona do jazdy wielbłądem? Tak, jeśli celem wyprawy byłoby leżące na Jedwabnym Szlaku azerbejdżańskie miasteczko Lachicz! Najsłynniejsze niegdyś kaukaskie centrum handlu rzemiosłem artystycznym to dziś żywy skansen pod patronatem UNESCO. Poznamy tutaj tajniki średniowiecznych metod produkcji naczyń miedzianych oraz dywanów i wyrobów ze skóry. Zajrzymy do muzeum kowalstwa w starej kuźni i w jednym z pięciu meczetów, a także do licznych sklepów z pamiątkami, kuszących dziełami lokalnych mistrzów rękodzielnictwa, ceramiki miedzianej, kowalstwa, kaletnictwa i tkactwa. W tym historyczno-kulturowym rezerwacie odkryjemy również talent miejscowych budowniczych i inżynierów: kamienne domy wzmacniane drewnianymi belami dla ochrony przed wstrząsami sejsmicznymi. Brukowane uliczki tego zabytku średniowiecznej urbanistyki zaprowadzą nas także do starego systemu kanalizacyjnego, który liczy sobie aż 1500 lat! Tu, w malowniczym wąwozie nad rzeką Girdian, pozostając w XXI stuleciu, cofniemy się w przeszłość i wszystkimi zmysłami zanurzymy w magicznym klimacie XV-wiecznej osady handlowej.

Szemacha

Dwumetrowy teleskop w obserwatorium astrofizycznym to zaledwie przedsmak niezwykłości Szemachy. Miasto pamiętające 11 trzęsień ziemi zaprowadzi nas wprost do meczetu Juma (piątkowego) z 743 r., który za sprawą wyjątkowej konstrukcji przetrwał aż 8 z nich. Potęgę dawnej stolicy Szyrwanu poczujemy nie tylko w drugiej najstarszej świątyni muzułmańskiej na Kaukazie i Bliskim Wschodzie, lecz także w pałacu szacha i twierdzy Gulistan, u której podnóży leży mauzoleum Yeddi Gumbaz z pięknie rzeźbionymi stelami. Na gwarnym bazarze i w XVII-wiecznych karawanserajach odkryjemy, dlaczego Szemacha była też jednym z ważniejszych ośrodków handlowych Jedwabnego Szlaku. Niczym dawni kupcy zajrzymy tu po znane już w IV w. lokalne skarby: wyborne wino, ręcznie tkane dywany Soumak, ceramikę, rzeźby, wyroby kowalskie i artystyczną biżuterię. Perły miejscowej architektury i tradycyjnych rzemiosł pozwolą nam pojąć ogrom bogactwa Szemachy – leżącej na wschodzie Azerbejdżanu mieściny, która w średniowieczu była tętniącym życiem centrum kultury i nauki, a w XIX w. zyskała niemal światową sławę dzięki tancerzom Şamaxı.

Gabala

Wyruszymy w podróż przez malowniczy Wielki Kaukaz, by odszukać siedem piękności – bo tak z azerskiego tłumaczy się nazwę najsłynniejszej atrakcji w Gabali: Yeddi Gozel. Do spływającego kaskadami wodospadu dotrzemy po kamiennych schodach, tajemniczo niknących w zieleni i mgle. Pierwotną siłę tego miejsca poczujemy też nad krystalicznymi potokami i jeziorem Nazur oraz w lasach, gdzie można spotkać kasztanowce, orzechy laskowe, jelenie, dziki, zające, niedźwiedzie, bażanty, pardwy oraz inne gatunki flory i fauny. Pośród pięknej przyrody zrozumiemy, dlaczego starożytni Albanowie założyli tu osadę, późniejszą stolicę historycznego królestwa Albanii Kaukaskiej. Chlubną przeszłość tego ważnego punktu na Jedwabnym Szlaku, o którym pisali Pliniusz Młodszy i Ptolemeusz, odnajdziemy w ruinach starożytnej, otoczonej murem warownym wsi Czukhur Gabala z IV w. p.n.e. i w lokalnym muzeum etnograficznym. Kamienne mury odkryją przed nami zabytkowe artefakty i fascynujące opowieści o żyjącej w Gabali grupie etnicznej, której udało się do dziś zachować tradycje, język oraz kulturę materialną i duchową przodków.

Morze Kaspijskie

Morze czy jezioro? Morze Kaspijskie faktycznie jest jeziorem – ma jednak wiele wspólnego z morzami! To bezodpływowe słone jezioro reliktowe przed milionami lat tworzyło z Morzem Czarnym i Jeziorem Aralskim jeden akwen, stąd jego gabaryty, położenie w depresji i zasolenie na poziomie od 10 do nawet 300 ‰. Wpływają do niego Wołga i inne rzeki, lecz żadna z niego nie wypływa. Największe jezioro świata ma powierzchnię 371 800 km², jest zatem większe od Polski! Lazurowo-błękitna woda, urokliwe zatoczki z kilometrami dziewiczej linii brzegowej i piękne piaszczysto-żwirowe, a gdzieniegdzie kamieniste plaże nad Morzem Kaspijskim zachęcają do wakacyjnego relaksu, kąpieli i żeglowania. Wielka woda ma także inne zalety: jej ogromnym bogactwem są ropa naftowa i jesiotry, z których ikry powstaje wyborny kawior.

Czar Poradziecji

Odkryjemy miejsca, w które trudno uwierzyć, dopóki nie doświadczy się ich samemu: zachwycające monumentalnością architektury i bezkresnymi krajobrazami, ale gdzieniegdzie koślawe, szare, zupełnie zapomniane. Zobaczymy z bliska świat, który pomimo bliskości Europy, bywa od niej oddalony o mentalne lata świetlne. Przejdziemy się ulicami miast, które nigdy nie zasypiają, gdzie swoje butiki mają najsłynniejsi projektanci i gdzie można pójść do fryzjera albo na fitness nawet o trzeciej w nocy, aby zaraz potem trafić na głubinkę, czyli prowincję, gdzie ludzie żyją w komunałkach albo drewnianych chałupach bez łazienek, wody, ogrzewania, nie wspominając o telewizorze czy internecie. Poznamy zadziwiające lokalne obyczaje, a przy wspólnym stole posłuchamy niesamowitych opowieści, w których do dziś pobrzmiewa echo lamentu nad upadłym systemem socjalistycznym. To właśnie tu przekonamy się, co naprawdę oznacza pełna absurdów i kontrastów poradziecka rzeczywistość.  

Kaukaska przygoda

Wyruszymy w odległe, często nieznane turystom zakątki, by odnaleźć zapierające dech w piersi krajobrazy, zachwycające perły architektury, niesamowite historie i legendy, ciekawych ludzi oraz… siebie. Maszerując przez miasta i bezdroża, odkryjemy, że nigdzie nie musimy się spieszyć, że trawa może być soczyście zielona, góry majestatyczne, a morze ciepłe. Przekonamy się, że najlepsze chwile to te spędzone przy wspólnym posiłku po emocjonującym dniu, a przypływ doznań podlejemy winem i czaczą, by dać się w pełni porwać lokalnej ekspresji. Doświadczymy inności, która będzie zaskakiwać i inspirować do przemyśleń. Będziemy kochać albo nienawidzić, czuć Gruzję taką, jaka jest – nieobliczalną, czasem trudną i chaotyczną, ale na każdym kroku piękną, życzliwą, smakowitą, dumną i pełną szczerej przyjaźni, którą zachowamy w pamięci na zawsze.

Prawdziwa kultura

Przekonamy się, że podróżowanie nie kończy się na zaliczaniu kolejnych atrakcji turystycznych – wręcz przeciwnie! To fakt, zobaczymy interesujące zabytki: te pełne blasku i te, których świetność pokryły mroki dziejów, dowiemy się o historycznych i przyrodniczych ciekawostkach kraju oraz spróbujemy hitów tutejszej kuchni. Ale spragnieni autentyzmu, podążymy drogą dla odkrywców z krwi i kości. Wmieszamy się w tłum, by poczuć jego codzienny rytm. Podążając za nim, dojdziemy do miejsc, o których milczą wycieczkowe katalogi. Poznamy normalną egzystencję ludzi i damy się ponieść lokalnemu folklorowi. Będziemy smakować, wąchać, dotykać, słuchać i oglądać. Sprawdzimy, jak żyje się tu na co dzień i od święta. Pozwolimy, by miejscowi odkryli przed nami swoje intrygujące obyczaje i artefakty. Usłyszymy język, który od wieków nadaje ton ich endemicznej kulturze, a w opowiadanych nam gawędach, odkryjemy prawdziwą istotę tej fascynującej cywilizacji.

Cała trasa The whole route Die ganze Route Весь маршрут

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Ilość dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
01.08-08.08.2020 8 16 3560 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena obejmuje część wpłaty w USD lub EUR i może się nieznacznie różnić od podanej w tabeli. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Ilość dni
01.08-08.08.2020
8
Wolne miejsca
Cena
16
3560 PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

W cenie:

 • transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach ***,
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje),
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour,
 • opieka anglojęzycznego przewodnika
 • wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami,
 • degustacja lokalnych trunków i wyrobów,
 • wieczór folklorystyczny z tańcami i muzyką na żywo,
 • wizę do Azerbejdżanu,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: przelotu* (liniami Ukraine Airlines, cena od 1670 PLN/os., zakup po stronie Tamada Tour), kosztów pamiątek, wydatków osobistych, ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy.

* Cena i dostępność miejsc mogą ulec zmianie. Cena gwarantowana jest w dniu wystawienia biletu. Podróżny przed wylotem zobowiązany jest do samodzielnego sprawdzenia warunków wjazdu, mając w szczególności na uwadze rodzaj paszportu, wizy i inne dokumenty wjazdowe, wymagane przez służby graniczne danego kraju jak i krajów tranzytowych.

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

Noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, w centrum miasta, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

W cenie wycieczki są 2 posiłki dziennie: śniadania w hotelach i obiadokolacje w miejscowych restauracjach, serwujących dania kuchni azerbejdżańskiej i europejskiej. Poznajemy kraj od kuchni, każdego dnia próbując innych regionalnych dań i trunków. Wielką atrakcją jest udział w tradycyjnym wieczorze folklorystycznym. Codziennie degustujemy najlepsze lokalne napoje, a chętni będą także mogli nauczyć się przygotowywania tradycyjnych potraw.

Zdjęcia i filmy Pictures and videos Bilder und Videos Фото и видео

Transfery Transfers Transfers переводы

Po kraju docelowym, z i na lotnisko oraz na całej trasie wycieczki, podróżujemy komfortowymi minibusami typu Mercedes Sprinter. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, radio i Wi-Fi. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy.

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z licencjonowanymi, doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf

Trasa i program wycieczki 8 dniowej Route and program of a 8-day trip Route und Programm einer 8-tägigen Reise Маршрут и программа 8-дневной поездки

BAKU – GOBUSTAN – SZEMACHA – LACHICZ – GABALA – SZEKI – BAKU

1 dzień (dystans: 30km) – Spotkanie na lotnisku Okęcie z przedstawicielem Tamada Tour. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Baku przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2 dzień (dystans: 10km) – Przylot do Baku.śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Baku. Oglądamy panoramę miasta ze wzniesienia, gdzie znajduje się wieża telewizyjna. Czas wolny na lunch. Ciąg dalszy zwiedzania stolicy.  Zawitamy w Baszcie Dziewiczej (XII w.), która  znajduje się na styku starego miasta z nadmorskim bulwarem. Baszta jest symbolem miasta, jego dumą i jednym z najstarszych budynków Baku. Następnie odwiedzimy Pałac Szachów Szyrwanu pochodzący z XV wieku. Zamek Synyk Gala, Karawansarai, Meczet Juma – nie wyczerpują listy atrakcji starego Baku. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Po obiadokolacji spacer promenadą,  która się rozciąga się wzdłuż wybrzeża – jest to najbardziej popularne miejsce na piesze wyprawy w mieście.  Nocleg w Baku.

3 dzień (dystans: 140km) – śniadanie w hotelu. Po śniadaniu jedziemy do Gobustanu. Najpiękniejszy Park Narodowy Gobustan położony jest ok. 60 km od  Baku. Znajdziemy tu tajemnicze rzymskie inskrypcje na skałach, muzyczne kamienie Gaval Dash, niezwykłe skaliste góry, szyby naftowe i step. W Gobustanie odnaleziono ponad 6 tys. prehistorycznych petroglifów (rytów naskalnych), ukazujących mity, wierzenia i codzienność ludzi z epoki neolitu. Czas wolny na lunch. Powrót do Baku. Odwiedzamy Muzeum Historii Azerbejdżanu – muzeum założone w Baku w 1920, jest największym muzeum Azerbejdżanu i jednym z największych na całym Kaukazie Południowym. Następnie udajemy się do Azerbejdżańskiego Muzeum Dywanów. Dywany, jak w wielu krajach, które kiedyś stanowiły część Jedwabnego Szlaku, nierozerwalnie wiążą się z tutejszą kulturą. Muzeum prezentuje dzieła sztuki z różnych regionów   Azerbejdżanu (Gabay, Guba, Shirvan, Ganja, Gazakh, Tabriz itp.). Zobaczymy w nim dywany i przedmioty związane ze sztuką i rzemiosłem. Rok temu  muzeum obchodziło 40 rocznicę otwarcia.  Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Baku.

4 dzień (dystans: 250km ) – śniadanie w hotelu. Po śniadaniu jedziemy do miejscowości Szemacha. Zwiedzamy miejscowość Szemacha, niegdyś jedno z ważniejszych miast na jedwabnym szlaku i miejscowość Lachicz znaną w Azerbejdżanie z tradycji rzemieślniczych, szczególnie związanymi z miedzią. Do dzisiaj licznie pracują tam kowale i mistrzowie rękodzielnictwa. Idąc uliczkami Lachicz ma się wrażenie, że odwiedza się średniowieczne miasto. Lachicz ma niezwykle stary system kanalizacyjny (niektórzy eksperci twierdzą, że został wybudowany 1000-1500 lat temu!). Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Szemacha.

5 dzień ( dystans: 100km) – śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd z Szemacha przez przełęcz z niezapomnianym widokiem na góry Wielkiego Kaukazu do miejscowości Gabala. Zakwaterowanie w hotelu. Gabala szczyci się chlubną przeszłością – właśnie w tych stronach od IV w.p.n.e. znajdowała się stolica Albanii Kaukaskiej, wzmiankowana m.in. przez Pliniusza Młodszego i Ptolemeusza jako miasto przy Jedwabnym szlaku. Zobaczymy wodospad, jezioro Nazur i Regionalne Muzeum Historyczne  prezentujące m.in. przedmioty znalezione w ruinach dawnej stolicy Albanii Kaukaskiej. W Gabala żyje  grupa etniczna która jest uważana za potomków starożytnych Albanów, którym udało się zachować tradycje, język, kulturę materialną i duchową do dnia dzisiejszego. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Gabala.

6 dzień (dystans: 80km) – śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd do Szeki. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Szeki, którego nazwa pochodzi ludu saków, zwanego także Scytami ałtajskimi – koczowniczego plemienia, które prawdopodobnie przybyło na te tereny w VII w.p.n.e. Dzisiejsze Szeki to pełen życia ośrodek, którego mieszkańscy mówią własnym dialektem języka azerbejdżańskiego i znani są z poczucia humoru. Zwiedzamy Pałac Chanów w lekkim orientalnym stylu, uważany za jeden z najcenniejszych zabytków tej części świata i jeden z najwspanialszych chańskich pałaców, jakie wogóle się zachowały. Powstał w latach 1789-1797 jako letnia rezydencja Husseina Kana Mushtada, kiedy ostatecznie przeniesiono w to miejsce stolicę chanatu. Następnie zwiedzamy wioski Kisz i Marchala. Najważniejszą budowlą w Kiszu jest Albański kościół św. Elizeusza pochodzący z XII lub XII w. Zachowana w świetnym stanie światynia ma prostą bryłę przykrytą wysoką kopułą. Jej korpus może nasuwać pewne skojarzenia z europejską romańszczyzną. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Szeki.

7 dzień (dystans: 300 km) – śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd do Baku. Czas na zakupy miejscowych produktów i pamiątek. Odwiedzimy miejscowy market z dużym wyborem miejscowych słodyczy, owoców i przypraw. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Baku.

8 dzień (dystans: 30 km) – śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem.

Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

[recaptcha]

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję