Azory 11 dni

Wycieczka objazdowa

od  10099 PLN
cena za osobę / 11 dni

Rezerwuj

Odkryj wulkaniczny raj!

Azory to jeden z sekretnych skarbów Europy. Mówi się o nich, że to wyspy zaginionej Atlantydy lub europejskie Hawaje. Azory zachwycają spokojem, wolnym tempem życia, dziewiczą przyrodą, bogatą kulturą, pyszną kuchnią i unikalnymi tradycjami winiarskimi. Można tu odetchnąć pełną piersią wśród wulkanicznych wzgórz, ukwieconych łąk i kojącego szumu oceanu. Zapatrzeć się w dymiące siarką fumarole, wyskakujące z lazurowej wody delfiny i wieloryby, malownicze klify wyrastające wprost z Atlantyku i oszałamiające jeziora w kalderach wulkanów. Przedreptać szlaki trekkingowe, wskoczyć do źródeł geotermalnych, wypocząć na plaży, skosztować jedzenia z gorącej wulkanicznej gleby. Odkryć nastrojowe miasteczka, wytwórnie azorskiego wina, plantacje ananasa i herbaty. Na szlaku tej wyprawy czekają Terceira, Pico i São Miguel – trzy spośród dziewięciu wysp Azorów, kuszące tropikalną przygodą na wulkanicznym archipelagu!

W cenie

Wyżywienie (śniadania, lunche)

Wyżywienie (śniadania, lunche)

Relaks nad naturalnymi basenami wulkanicznymi

Relaks nad naturalnymi basenami wulkanicznymi

Trekkingi z eksploracjami przyrodniczymi i kulturowymi

Trekkingi z eksploracjami przyrodniczymi i kulturowymi

Rejs statkiem z obserwacją wielorybów i delfinów

Rejs statkiem z obserwacją wielorybów i delfinów

Kolacja z koncertem muzyki fado

Kolacja z koncertem muzyki fado

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Przeloty wewnętrzne pomiędzy wyspami Azorów

Przeloty wewnętrzne pomiędzy wyspami Azorów

Noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Plażowanie nad Oceanem Atlantyckim

Plażowanie nad Oceanem Atlantyckim

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Degustacja lokalnych trunków i dań

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

São Miguel

São Miguel to największa wyspa wulkaniczna w archipelagu Azorów. Jej stolicą i zarazem największym miastem na Azorach jest Ponta Delgada. Miasto wyróżniają charakterystyczne czarno-białe budowle: wille, pałace, zamki, kościoły, a nawet bramy miejskie, ciągnące się wzdłuż brukowanych ulic. Podobny styl architektoniczny występuje w innych lokalnych miasteczkach i wsiach. São Miguel zwana jest „Zieloną Wyspą” ze względu na obfitość bujnej, tropikalnej zieleni i oszałamiające krajobrazy natury. Uprawia się tu ananasy, winorośle, cytrusy i herbatę. Od 1883 r. na północy wyspy działa najstarsza w Europie fabryka herbat Gorreana. Ciekawostką jest też fabryka likierów, aguardente i ginu Mulher de Capote, której nazwa wywodzi się od Capote e Capelo – tradycyjnego azorskiego stroju kobiecego z obszernym kapturem, będącego ważną częścią tożsamości kulturowej Azorczyków. Do atrakcji przyrodniczych wyspy należą dymiące siarką fumarole w Furnas, gorące źródła Terra Nostra, piękna plaża de Santa Bárbara, a także Lagoa das Sete Cidades – jezioro o dwóch kolorach, położone w kraterze uśpionego wulkanu i owiane legendą o nieszczęśliwej miłości, oraz Lagoa do Fogo – jedno z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na wyspie i w całym archipelagu Azorów.

Pico

Pico to druga co do wielkości wyspa portugalskich Azorów, leżąca w Grupie Centralnej. Historia osadnictwa na Pico sięga lat 80. XIV w. Pierwsi przybysze uważali wyspę za przeklętą. Utyskiwali na wiecznie tlące się, nieurodzajne pola lawy i kamieni. Historyk Diogo das Chagas pisał, że Pico jest „potworna, ohydna”, a poeta Raul Brandão – że „została pożarta przez cały ogień piekielny”. Szybko okazało się jednak, że wszyscy bardzo mylili się w pochopnej ocenie. Pico – „Szara Wyspa” – obfituje w czarne, bazaltowe gleby wulkaniczne (zwane biscoitos lub mistérios), które znakomicie nadają się do uprawy winorośli. Z winogron rosnących wśród lawowych skał powstają wyborne wina czerwone, różowe, białe, a także wina musujące i likierowe – świeże, intensywne, słonawe, strukturalne i harmonijne, z długim finiszem oraz zaskakującym bukietem smaków i aromatów. Pico to obecnie jeden z najbardziej unikatowych regionów winiarskich na świecie, a istniejące od XV w. winnice wulkaniczne i tradycyjne metody produkcji wina są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do skarbów wyspy należą także rozsiane wzdłuż wybrzeża miasteczka winiarzy i wielorybników, usiane krowami urokliwe pastwiska i jeziora w wulkanicznych kalderach, nad którymi króluje najwyższy szczyt Azorów i Portugalii – stratowulkan Ponta do Pico (2351 m n.p.m.).

Terceira

Terceira to jedna z większych wulkanicznych wysp archipelagu Azorów. Leży w Grupie Centralnej i ma charakterystyczny, niemal idealnie owalny kształt. Na wyspie znajduje się najstarsze i drugie pod względem liczby ludności miasto Azorów: Angra do Heroísmo – założona w 1478 r. historyczna stolica archipelagu pod patronatem UNESCO. Angra kusi malowniczymi uliczkami, wzdłuż których ciągną się zabytkowe pałace, zamki, forty, klasztory i dwory. Rokrocznie miasto jest areną touradas à corda, czyli portugalskich walk byków w wersji wyspiarskiej. Miłośnicy przyrody znajdą w rezerwatach wokół Angry urokliwe zatoczki, naturalne wulkaniczne baseny, jeziora, jaskinie. Do najsłynniejszych skarbów natury Terceiry należą m.in. półwysep Monte Brasil z kolonią dzikich kotów i ptaków, tunel lawowy Gruta do Natal, wulkan Algar do Carvão, pachnące siarką fumarole Furnas do Enxofre, wulkaniczne winnice w Biscoitos, a także punkty widokowe Ponta do Queimado, de Alagoa czy do Raminho z oszałamiającą panoramą wulkanicznych skał, wynurzających się wprost z Oceanu Atlantyckiego, w którym podczas rejsu łodzią można spotkać delfiny, wieloryby, kaszaloty, humbaki i płetwale błękitne!

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
11.10-21.10.2023 11 16 10099 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
11.10-21.10.2023
11
Wolne miejsca
Cena
16
10099 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • przeloty wewnętrzne pomiędzy wyspami Azorów liniami SATA (Terceira – Pico, Pico – São Miguel),
 • transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus),
 • noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, lunche),
 • kolacja z koncertem muzyki fado,
 • degustacja lokalnych trunków (azorskie wina, likiery),
 • wejścia biletowane do atrakcji,
 • rejs statkiem z obserwacją wielorybów i delfinów,
 • trekkingi z eksploracjami przyrodniczymi i kulturowymi,
 • plażowanie nad Oceanem Atlantyckim,
 • relaks nad naturalnymi basenami wulkanicznymi,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • opieka lokalnego przewodnika,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze na trasach Warszawa – Lizbona – Terceira oraz São Miguel – Lizbona – Warszawa,
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-os. od ok. 350 EUR/os., w zależności od hotelu),
 • kolacje (należy przeznaczyć ok. 27 EUR/1 kolacja), napoje bezalkoholowe i alkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • zwyczajowe napiwki (dla kierowców, przewodników),
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi nieujęte w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (ok. 350 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Hotele na trasie wycieczki:

 • Terceira, Angra do Heroísmo – Hotel Caracol 4* lub podobny,
 • Pico, Madalena – Hotel Caravelas 4* lub podobny,
 • São Miguel, Ponta Delgada – Neat Hotel Avenida 3* lub podobny,
 • Lizbona – Star Inn Lisbon Hotel 3* w pobliżu lotniska.

Wyżywienie obejmuje śniadania i lunche z daniami kuchni azorskiej i portugalskiej. W cenie wycieczki jest także 1 kolacja z koncertem muzyki fado. Pozostałe kolacje, a także przekąski i napoje są płatne indywidualnie. Posiłki jadamy w restauracjach hotelowych i obiektach gastronomicznych na trasie wycieczki. Atrakcjami kulinarnymi wycieczki są degustacje azorskiego wina i likierów, lokalna kolacja z koncertem fado oraz cozido das Furnas, czyli portugalski gulasz z mięsa i warzyw, przyrządzany w gorącej wulkanicznej ziemi.

Uwaga! Preferowaną dietę bez mięsa/ryb należy zgłosić Organizatorowi (biuro@tamadatour.pl) z wyprzedzeniem, najpóźniej 3 tygodnie przed wyjazdem.

Informacje praktyczne

 • Bagaż w samolocie przy lotach wewnętrznych pomiędzy wyspami Azorów: bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg o wymiarach 55×40×20 cm + przedmiot osobisty (np. damska torebka lub torba z laptopem).
 • Preferowaną dietę bez mięsa/ryb należy zgłosić Organizatorowi (biuro@tamadatour.pl) z wyprzedzeniem, najpóźniej 3 tygodnie przed wyjazdem.
 • Do kąpieli w basenach termalnych w Terra Nostra należy wziąć stary, ciemny kostium, którego nie będzie szkoda. Przed wejściem do wody trzeba zdjąć biżuterię.
 • Na szlak trekkingowy należy wziąć wygodne buty trekkingowe, wygodne ubrania, kurtkę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, plecak, wodę, przekąskę.
 • Na rejs należy zabrać nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, kurtkę przeciwwiatrową, ciepłą bluzę albo sweter, wodę butelkowaną, przekąskę, a miłośnikom fotografii przyrodniczej zalecamy też wodoodporny pokrowiec na aparat/telefon. Przed rejsem trzeba koniecznie posmarować skórę kremem z filtrem UV. Osoby z chorobą morską powinny przyjąć leki łagodzące objawy.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Transfery w cenie wycieczki obejmują przeloty wewnętrzne pomiędzy wyspami Azorów liniami SATA (Terceira – Pico, Pico – São Miguel), a także przejazdy klimatyzowanym busem z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 11-dniowej

TERCEIRA: Angra do Heroísmo – Monte Brasil – Biscoitos Angra do Heroísmo – Trekking wulkaniczny – Angra do Heroísmo – Rejs z obserwacją wielorybów i delfinów – PICO: Madalena – Moinho do Frade – Winnice Pico – Madalena Lagoa do Capitão Lajes do Pico – Madalena SÃO MIGUEL: Ponta Delgada Lagoa das Sete Cidades Ponta Delgada – Plantacje ananasa – Furnas – Terra Nostra Ponta Delgada Lagoa do Fogo – Plantacja herbaty – Fabryka Mulher de Capote w Ribeira Grande Praia do Areal de Santa Bárbara Ponta Delgada LIZBONA

DZIEŃ 1. WARSZAWA – LIZBONA – TERCEIRA

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Wylot na Azory z przesiadką w Lizbonie. Przylot na Terceirę, spotkanie z pilotem Tamada Tour i transfer do hotelu w Angra do Heroísmo, stolicy wyspy. Nocleg.

DZIEŃ 2. ANGRA DO HEROÍSMO – MONTE BRASIL – BISCOITOS ANGRA DO HEROÍSMO

Śniadanie. Przygodę na archipelagu Azorów rozpoczniemy eskapadą po najpiękniejszych punktach widokowych Terceiry. Odwiedzimy m.in. Monte Brasil – wulkaniczny półwysep, z którego rozciąga się piękny widok na południowe wybrzeże wyspy nad Oceanem Atlantyckim. Półwysep zamieszkują liczne gatunki zwierząt, w tym pokaźna kolonia kotów. Na lunch skosztujemy słynną terceirską alcatrę w tradycyjnej restauracji. Po południu przejazd na północ do winiarskiego serca wyspy – Biscoitos. Podczas spaceru po lokalnych winnicach poznamy metody uprawy winorośli na wulkanicznej glebie Azorów i skosztujemy azorskie wino. Następnie skoczymy nad naturalne baseny wulkaniczne, ukształtowane w skałach przez lawę. Czas wolny na relaks nad Oceanem Atlantyckim. Dla chętnych kąpiel i snorkeling. Pooddychamy świeżym oceanicznym powietrzem, posłuchamy szumu fal, schrupiemy przyniesione przekąski i skosztujemy azorskie likiery na bazie aguardente, które najlepiej smakują w dobrym towarzystwie. Kolacja. Nocleg w Angra do Heroísmo.

DZIEŃ 3. ANGRA DO HEROÍSMO – TREKKING WULKANICZNY – ANGRA DO HEROÍSMO

Po śniadaniu niezapomniany trekking szlakiem wulkanów. Wyruszmy w głąb wyspy wśród soczyście zielonej, dziewiczej przyrody Terceiry. W gąszczu endemicznych jałowców azorskich odnajdziemy wejście do tunelu lawowego w jaskini Gruta do Natal ze wspaniałymi formacjami lawowymi. Odwiedzimy też Algar do Carvão – unikatowy w skali światowej wulkan z podziemną laguną, który można zwiedzać od środka, podziwiając jego strukturę, porośnięte zielenią ujście Boca do Algar i wyjątkowe stalaktyty z amorficznej krzemionki. Z kolei w Furnas do Enxofre przespacerujemy się przez pachnące siarką fumarole – miejsce wtórnej aktywności wulkanicznej na Terceirze. Lunch po drodze. Powrót do Angra do Heroísmo. Wieczorem kolacja z koncertem fado. Fado to tradycyjna portugalska muzyka, która opowiada o saudade, czyli tęsknocie za tym, co minęło i już nie wróci lub nigdy się nie wydarzy. Pysznej kolacji i występom muzyków będą towarzyszyć rozmowy o mentalności Portugalczyków, historii fado i o tym, czy saudade to faktycznie nieprzetłumaczalne słowo. Nocleg.

DZIEŃ 4. ANGRA DO HEROÍSMO – REJS Z OBSERWACJĄ WIELORYBÓW I DELFINÓW – PICO: MADALENA

Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Przed południem rejs statkiem z obserwacją wielorybów i delfinów w ich naturalnym środowisku (czas rejsu: ±3 h). Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kaszalota, humbaka, delfina szarego, a nawet płetwala błękitnego! Po rejsie czas wolny na lunch i odpoczynek w Angra do Heroísmo. Po południu transfer na lotnisko i wylot na wyspę Pico. Kolacja i nocleg w Madalenie.

DZIEŃ 5. MADALENA – MOINHO DO FRADE – WINNICE PICO – MADALENA

Śniadanie. Ten dzień upłynie nam na spotkaniach z tradycją winiarską Azorów. Najpierw odwiedzimy Muzeum Wina w Madalenie, obejmujące dom klasztorny Karmelitów, budynek Lagara, winnicę i Smoczy Las ze stuletnimi okazami draceny smoczej. Następnie zobaczymy młyn wietrzny Moinho do Frade, stojący wśród winnic na fundamencie z czarnego kamienia wulkanicznego. Tym tropem ruszymy na spacer wśród winnic Pico (UNESCO), zatrzymując się na odpoczynek w naturalnych basenach skalnych. Popołudnie spędzimy w winnicy najmłodszego producenta win na Azorach. Przyjemny czas upłynie nam na pałaszowaniu lokalnych przysmaków (lunch), degustacji różnych rodzajów win, rozmowach o historii winnicy i dziedzictwie winiarskim wyspy Pico, która jest jednym z najbardziej unikatowych regionów winiarskich na świecie. Po atrakcjach wieczoru powrót do Madaleny. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6.  MADALENA LAGOA DO CAPITÃO LAJES DO PICO – MADALENA

Śniadanie. Rano będziemy eksplorować centralną część Pico. Pokonamy malowniczą drogę przecinającą wyspę i wybierzemy się na krótki spacer nad jezioro Lagoa do Capitão (Laguna Kapitana), gdzie można spotkać m.in. szczęśliwe azorskie krowy i ciekawskie kaczki. Okolicę porasta bujna roślinność, a wiele gatunków jest endemicznych dla archipelagu Makaronezji. Przy sprzyjającej pogodzie pięknie widać stąd najwyższy szczyt Azorów i Portugalii – stratowulkan Pico (2351 m n.p.m.). Następnie pojedziemy do miejscowości Lajes do Pico. W Muzeum Wielorybników zapoznamy się z historią wielorybnictwa na wyspach i dowiemy, dlaczego właśnie w tym rejonie występuje tak dużo waleni. Lunch. Czas wolny na relaks nad naturalnymi basenami wulkanicznymi u wybrzeży Atlantyku. Powrót do Madaleny. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7. MADALENA SÃO MIGUEL: PONTA DELGADA LAGOA DAS SETE CIDADES PONTA DELGADA

Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i poranny lot na wyspę São Miguel. Jest to największa wyspa archipelagu Azorów, zwana „Zieloną Wyspą” ze względu na obfitość bujnej, tropikalnej zieleni i oszałamiające krajobrazy natury. Po przylocie lunch w Ponta Delgada. Po południu wyprawa na północny zachód wyspy, gdzie będziemy podziwiać pocztówkowe krajobrazy i pójdziemy na krótki trekking (1 h w obie strony) nad położone w kraterze uśpionego wulkanu jezioro o dwóch kolorach – Lagoa das Sete Cidades. Przedzielone wąską cieśniną jeziora Lagoa Verde i Lagoa Azul leżą w kalderze masywu Sete Cidades. Według legendy zielone i niebieskie jeziora powstały z łez księżniczki Antílii i pasterza, którym zły król odmówił prawa do szczęśliwej miłości. W rzeczywistości za kolor wody odpowiedzialna jest fauna i flora jeziora. Trachitowe i bazaltowe gleby wokół akwenu porastają przepiękne kwiaty. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Ponta Delgada. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8. PONTA DELGADA – PLANTACJE ANANASA – FURNAS – TERRA NOSTRA PONTA DELGADA

Po śniadaniu odwiedzimy azorskie plantacje ananasa i sprawdzimy, w jakich warunkach uprawia się te owoce na środku Atlantyku. Naszym kolejnym celem będzie Furnas, gdzie poczujemy prawdziwie wulkaniczną naturę Azorów. U stóp wulkanu Furnas zobaczymy puste, wypełnione wrzącą wodą kaldery i dymiące, pachnące siarką fumarole. W mieście i okolicy jest ponad 30 wulkanicznych gejzerów, które można oglądać z poziomu drewnianych kładek – każdy gejzer ma swoją nazwę, wrze, bulgocze, syczy, wyrzuca opary i wrzącą wodę na kilkadziesiąt centymetrów, a widowisko uzupełnia przepływająca przez Furnas gorąca rzeczka. Wulkaniczna natura zachwyca, a przy okazji ma praktyczne zastosowanie w kosmetyce, ogrzewaniu domów i sztuce kulinarnej. Na lunch chętni będą mogli skosztować jedzenie z wulkanu: cozido à portuguesa, tradycyjny portugalski gulasz z mięsa i warzyw, tutaj przyrządzany w gorącej wulkanicznej ziemi, w wersji cozido das Furnas. Po południu czas wolny na tropikalny relaks: kąpiel w gorących źródłach geotermalnych i spacer po romantycznym ogrodzie botanicznym Terra Nostra, w którym rozkwitają tropikalne rośliny z różnych zakątków świata. Powrót do Ponta Delgada. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9. PONTA DELGADA LAGOA DO FOGO – PLANTACJA HERBATY – FABRYKA MULHER DE CAPOTE W RIBEIRA GRANDE PRAIA DO AREAL DE SANTA BÁRBARA PONTA DELGADA

Po śniadaniu wyjazd do punktu widokowego nad jednym z najpiękniejszych jezior wulkanicznych na wyspie – Lagoa do Fogo. Następnie ruszymy na północ wyspy. Odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty Gorreana, która działa od 1883 r. i jest najstarszą w Europie. Naszym kolejnym celem będzie fabryka Mulher de Capote w Ribeira Grande, słynąca z owocowych likierów, aguardente i ginu. Nazwa firmy pochodzi od Capote e Capelo – tradycyjnego azorskiego stroju kobiecego z obszernym kapturem, który jest ważną częścią tożsamości społecznej i kulturowej Azorczyków. Capote e Capelo był zwyczajowo przekazywany z pokolenia na pokolenie i właśnie ta myśl przyświecała wytwórni Mulher de Capote, która powstała w 1993 r., lecz bazuje na rodzinnych doświadczeniach gromadzonych od 1936 r. Lunch. Po południu relaks na największej piaszczystej plaży Azorów – Praia do Areal de Santa Bárbara. Powrót do Ponta Delgada. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10. PONTA DELGADA LIZBONA

Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Rano piesze zwiedzanie miasta Ponta Delgada, stolicy wyspy São Miguel. Lunch. Czas wolny na zakupy pamiątek i zwiedzanie we własnym zakresie. O 17.00 transfer na lotnisko z lot z São Miguel do Lizbony. Kolacja i nocleg w Lizbonie.

DZIEŃ 11. LIZBONA – WARSZAWA

Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie i lot powrotny do Warszawy.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest