pejzaz-gory-bajkal-skala-szamanki

Bajkał 11 dni

Wycieczka objazdowa

od  7850 PLN
cena za osobę / 11 dni

Rezerwuj

Mówi się, że kto nie wykąpał się w Bajkale, ten nie doświadczył go w pełni…

Zanurz się w jego sięgającej po horyzont tafli, ale tylko, jeśli odwagą dorównujesz niedźwiedziowi syberyjskiemu, bo nawet latem woda syberyjskiego morza ma zaledwie kilka stopni. Zimą to najstarsze i najgłębsze jezioro świata całkowicie zamarza – można przebyć je piechotą, na nartach, terenówką albo psim zaprzęgiem. Przemierzając krystaliczne wody błękitnego oka Syberii, nie dostrzeżesz wprawdzie episzurów, ale musisz wiedzieć, że to dzięki tym maleńkim skorupiakom – jednym spośród aż kilkuset endemicznych gatunków fauny i flory – Bajkał, otoczony skalistymi górami, stepami i tajgą, jest także najczystszym akwenem na ziemi. Zobaczysz tu zachwycające szmaragdowe lodowce, bajeczne jaskinie i lodowe groty, a na Olchonie, największej wyspie jeziora, Skałę Szamanki, skąd roztacza się niezapomniany widok na piękną w swej dzikości syberyjską przyrodę.

W cenie

Wiza do Rosji z obsługą wizową

Komfortowe hotele *** w centrum miast

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

Pokaz folklorystyczny

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Wejścia biletowane do atrakcji

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wybrane atrakcje

Ułan Ude

W stolicy Republiki Buriacji i trzecim co do wielkości mieście Syberii czeka na nas zadziwiający zlepek Europy i Azji. Odwiedzimy Muzeum Historii Buriacji im. M.N. Hangalova, by zapoznać się z dziejami, etnografią, kulturą i religią regionu, w którym od wieków przenikają się wpływy buriackie, mongolskie, rosyjskie, chińskie, tureckie i kozackie. Na placu Sowietów zobaczymy gigantyczny pomnik głowy Lenina – największy tego typu monument na świecie (7,7 m wysokości), który pewien ilustrator zastąpił kiedyś dla żartu głową Thanosa z komiksu Marvela. Miniemy postradzieckie bloki i na ulicy Lenina, zwanej też buriackim Arbatem, usiądziemy na chwilę, by pogadać z Antonim Czechowem. Zapatrzymy się na majestatyczny sobór Ikony Matki Bożej Hodigitrii, a także spróbujemy rozszyfrować znaczenie kamiennych i drewnianych rzeźb oraz dekorów zdobiących zabytkowe sklepiki, fontanny i latarnie przy głównym deptaku Ułan Ude. W zaułkach miasta poszukamy uroczych drewnianych domów, starowierczej cerkwi, zabytków lamajskich i innych spośród aż 234 miejskich obiektów dziedzictwa kulturowego.

Bajkał

Nad najstarszym, najgłębszym i najczystszym jeziorem świata odnajdziemy prawdziwą wolność i potęgę dzikiej przyrody. Przemierzając krystaliczne wody błękitnego oka Syberii, odkryjemy bajeczne jaskinie, malownicze zatoki i źródło Angary. Górzyste, stepowe brzegi Bajkału pokonamy piechotą, konno, terenówką i koleją. Zanurzymy się w głębinach endemicznej fauny i flory, historii, a także kultury i religii regionu. W lokalnych muzeach i wioskach dowiemy się, jak żyło się tu dawniej i jak żyje się dziś. Sprawdzimy, jak smakuje ryba zwana omulem i tradycyjna buriacka kuchnia. Zgłębimy tajemnice Obo, świętego miejsca szamanów. Zobaczymy prehistoryczne malowidła naskalne, jedyne na świecie słodkowodne foki oraz – przy pewnej dozie szczęścia – lisy, jelenie piżmowe i dzikie kozy, żyjące pośród modrzewiowych lasów tajgi. Zdobywcami Bajkału poczujemy się na szczytach gór i przy skale Szamanka na wyspie Olchon, skąd roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama syberyjskiego morza.

Wyspa Olchon – jeepem

Przeprawimy się na największy archipelag Bajkału, wibrujący niezapomnianą przygodą i magią nadal żywego dziedzictwa szamańskiej kultury. Wskoczymy w rosyjskie terenówki UAZ, by poczuć klimat off-roadu i pośród surowych stepów i tajgi poszukać śladów Kurykanów, rdzennej ludności Olchonu. Napijemy się wody ze świętego źródła, znajdziemy starożytne kurhany i rozwikłamy zagadkę kolorowych wstążek przy Skale Szamanki – jednym z dziewięciu najświętszych miejsc Azji, gdzie wedle buriackich wierzeń żyje duch Burhana. W wiosce Chużyr odkryjemy dźwięki, kolory i smaki życia lokalnych hodowców bydła i rybaków. Po obiedzie – sycącej zupie ucha i buriakach – pokonamy piaszczysty szlak wzdłuż wybrzeża na słynący z dzikiego piękna krajobrazów przylądek Choboj. Po drodze zajrzymy do jaskiń z niesamowitymi stalaktytami, zatrzymamy się w urokliwych zatokach i wdrapiemy na malownicze klify, by zanurzyć wzrok w krystalicznej toni skarbu Syberii. Dowiemy się, dlaczego najbardziej wysunięty na północ skrawek wyspy Olchon miejscowi zwą kłem, i posłuchamy mitu o zaklętej w skałach zazdrosnej Buriatce. Jeśli się nam poszczęści, w tej części Nadbajkalskiego Parku Narodowego zobaczymy też urocze (choć drapieżne) endemiczne nerpy – jedyne słodkowodne ssaki fokowate, z którymi wiąże się legenda o dziewczynie, co podobno skryła się niegdyś w wodach Bajkału i już tam została…

Skała Szamanki

Skałę Szamanki, najsłynniejszą wizytówkę bajkalskiej wyspy Olchon, znajdziemy nieopodal wsi Chużyr. Czy zgodnie z przekonaniem Buriatów, dla których Kamienna Świątynia uosabia ojczyznę przodków, jest centrum kultu szamańskiego i buddyjskiego oraz jednym z dziewięciu najświętszych miejsc Azji, poczujemy tu jedność z wszechświatem? Na pewno nie będziemy mogli oderwać wzroku od urzekającego pejzażu błękitnych wód Bajkału okalających Białą Skałę – stworzony z natchnienia natury marmurowo-wapienny pomnik przyrody i historii, złożony z dwóch turni (30 i 42 m) i ozdobiony plamkami granitu i porostów, które od strony jeziora układają się w kształt smoka. Wsłuchamy się w barwne opowieści o Skale Szamanki i żyjącym w jeziorze duchu Burchana. Sprawdzimy, dlaczego dawniej jeźdźcy zsiadali tu z koni, a kobiety nie mogły podchodzić do skały. Tuż obok odkryjemy 12-metrową Jaskinię Szamana, po raz pierwszy zbadaną w 1879 r. przez polskiego geologa Jana Czerskiego, dzięki któremu odnaleziono tu później groby i artefakty rytualne z epok neolitu i brązu, a także z XVII–XIX w. Być może nie natrafimy na mieszkającego w jaskini najpotężniejszego ducha Bajkału, czyli Ugute Noyona, ale za to zimą zachwycimy się naszyjnikiem lazurowych lodowych sopli, a latem – intrygującymi formami skalnymi, uformowanymi przez wiatr sarma i erozję.

Przylądek Choboj

Przylądek Choboj to jedno z najświętszych miejsc syberyjskiego szamanizmu i symbol przyrodniczego piękna Bajkału. Z najdalej wysuniętego na północ skraju wyspy Olchon ujrzymy zachwycającą panoramę jeziora, a przy sprzyjającej pogodzie również przylądek Ryty, Zatokę Barguzińską, wyspy Uszkanie i największy półwysep – Święty Nos, który o wschodzie i zachodzie słońca uwodzi zmysły mirażem latającego spodka (chociaż Buriaci dostrzegają w nim raczej pysk jesiotra). Wśród majestatycznych klifów i sosen z korzeniami finezyjnie ukształtowanymi przez wiatr sarma poszukamy orłów, mew, kruków i susłów, a przy odrobinie szczęścia na wodnych skałkach wypatrzymy też nerpy bajkalskie. Pod chmurką przekąsimy wędzonego albo gotowanego omula i porośniętą pachnącym tymiankiem ścieżką ruszymy ku kolejnym przygodom. Spotkamy się z Kłem – spektakularną skałą, w której według legendy bóg Tengri zaklął Buriatkę za to, że zazdrościła swojemu mężowi pałacu. Zajrzymy także do skalnych grot, gdzie szamani odprawiają tradycyjne obrzędy, i sprawdzimy, w którym miejscu pierwszy szaman Olchonu otrzymał swą moc. Otoczeni pradawną energią natury, wsłuchamy się w echo grzmiące pośród monolitycznych skał – głos duchów Bajkału.

Obo

Podobno lepiej z nimi nie zadzierać. Podsuwają pod stopy śliskie kamienie, zsyłają wichury, burze, fale i mróz, dezorientują w przestrzeni i prowadzą wprost na krawędzie klifów. Buriaci aż za dobrze wiedzą, jak groźne i nieprzewidywalne potrafią być duchy Bajkału, syberyjskich gór, rzek i świętych studni. To dlatego natkniemy się tutaj na liczne symbole szamanizmu: drewniane pale serge i kamienne kopczyki obo, przy których można obłaskawić bezcielesne siły natury. Zobaczymy, jak zapobiegliwi wędrowcy różnych wyznań i miejscowi zawiązują na serge kolorowe hadaki, czyli szarfy dobrych życzeń, pojedyncze nitki, a nawet włosy, które wraz z wiatrem unoszą do niebios modlitwy o bezpieczną podróż, powodzenie, szczęście i zdrowie. Etnograficzną ciekawostkę ujrzymy też przy ołtarzykach obo, obecnych w miejscach o wyjątkowej mocy, takich jak Skała Szamanki. Odbywają się tam obrzędy bryzgania wódką albo mlekiem na cztery strony świata (niekiedy połączone z uroczystym rozbiciem butelki czy szklanki o kamienie), a ludzie zostawiają najróżniejsze dary dla duchów: pieniądze, zapałki, cukierki, książki, nadłamane papierosy i… telefony.

Czar Poradziecji

Odkryjemy miejsca, w które trudno uwierzyć, dopóki nie doświadczy się ich samemu: zachwycające monumentalnością architektury i bezkresnymi krajobrazami, ale gdzieniegdzie koślawe, szare, zupełnie zapomniane. Zobaczymy z bliska świat, który pomimo bliskości Europy, bywa od niej oddalony o mentalne lata świetlne. Przejdziemy się ulicami miast, które nigdy nie zasypiają, gdzie swoje butiki mają najsłynniejsi projektanci i gdzie można pójść do fryzjera albo na fitness nawet o trzeciej w nocy, aby zaraz potem trafić na głubinkę, czyli prowincję, gdzie ludzie żyją w komunałkach albo drewnianych chałupach bez łazienek, wody, ogrzewania, nie wspominając o telewizorze czy internecie. Poznamy zadziwiające lokalne obyczaje, a przy wspólnym stole posłuchamy niesamowitych opowieści, w których do dziś pobrzmiewa echo lamentu nad upadłym systemem socjalistycznym. To właśnie tu przekonamy się, co naprawdę oznacza pełna absurdów i kontrastów poradziecka rzeczywistość.  

Poza szlakiem

Zboczymy z turystycznych szlaków, by doświadczyć autentyczności odwiedzanych miejsc i zrozumieć ich wyjątkowość w pełnej postaci. Podążymy zaułkami historii, przyrody, architektury i kultury często niedostrzegalnymi, a nawet niedostępnymi dla przeciętnych urlopowiczów. Poznamy prawdziwe życie ludzi – ich zwyczajną codzienność i ulotną magię uroczystych chwil, ich marzenia, pasje i tęsknoty, radości i trudy. Sprawdzimy, jak wiodą byt niekiedy całkowicie inny od naszego. Zajrzymy w najgłębsze zakamarki ich unikatowej obyczajowości i czasami zaskakującej mentalności. Dostrzeżemy pełne kontrastów oblicza ziemi, na której mieszkają i która od wieków decyduje o tym, kim i jacy są. Odkryjemy obrazy, dźwięki, zapachy i smaki, które towarzyszą im każdego dnia. Dla nich oczywiste, nas niejednokrotnie zadziwią. Przekonają też, że choć świat jest mały, to bardzo się różnimy – a mimo to razem tworzymy zjawiskowy konglomerat, który nadaje światu sens.   

Prawdziwa kultura

Przekonamy się, że podróżowanie nie kończy się na zaliczaniu kolejnych atrakcji turystycznych – wręcz przeciwnie! To fakt, zobaczymy interesujące zabytki: te pełne blasku i te, których świetność pokryły mroki dziejów, dowiemy się o historycznych i przyrodniczych ciekawostkach kraju oraz spróbujemy hitów tutejszej kuchni. Ale spragnieni autentyzmu, podążymy drogą dla odkrywców z krwi i kości. Wmieszamy się w tłum, by poczuć jego codzienny rytm. Podążając za nim, dojdziemy do miejsc, o których milczą wycieczkowe katalogi. Poznamy normalną egzystencję ludzi i damy się ponieść lokalnemu folklorowi. Będziemy smakować, wąchać, dotykać, słuchać i oglądać. Sprawdzimy, jak żyje się tu na co dzień i od święta. Pozwolimy, by miejscowi odkryli przed nami swoje intrygujące obyczaje i artefakty. Usłyszymy język, który od wieków nadaje ton ich endemicznej kulturze, a w opowiadanych nam gawędach, odkryjemy prawdziwą istotę tej fascynującej cywilizacji.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
Terminy na 2020 w przygotowaniu 11 16 7850 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena może obejmować część wpłaty w USD lub EUR oraz nieznacznie różnić się od podanej w tabeli, w zależności od aktualnych kursów walut. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Liczba dni
Terminy na 2020 w przygotowaniu
11
Wolne miejsca
Cena
16
7850 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach ***,
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje),
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour,
 • wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami,
 • degustacja lokalnych trunków i wyrobów,
 • wieczór folklorystyczny z tańcami i muzyką na żywo,
 • wizę do Rosji, czynności wizowe
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: przelotów na trasie Warszawa-Moskwa-Ułan Ude-Moskwa-Warszawa (zakup po stronie Tamada Tour), kosztów pamiątek, wydatków osobistych, ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, w centrum miasta, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

W cenie wycieczki są 2 posiłki dziennie: śniadania w hotelach i obiadokolacje w miejscowych restauracjach, serwujących dania kuchni lokalnej i europejskiej. Poznajemy kraj od kuchni, każdego dnia próbując innych regionalnych dań i trunków. Wielką atrakcją jest udział w tradycyjnym wieczorze folklorystycznym. Codziennie degustujemy najlepsze lokalne napoje, a chętni będą także mogli nauczyć się przygotowywania tradycyjnych potraw.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Po kraju docelowym, z i na lotnisko oraz na całej trasie wycieczki, podróżujemy komfortowymi minibusami typu Mercedes Sprinter. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, radio i Wi-Fi. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy. Wycieczka obejmuje również loty krajowe.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 11-dniowej

1. dzień – spotkanie na Lotnisku Okęcie w Warszawie z przedstawicielem Tamada Tour. Odprawa paszportowo bagażowa. Przelot do Ułan-Ude.

2. dzień – przylot do miasta Ułan-Ude. Zakwaterowanie w hotelu. Odwiedzimy Muzeum Historii Buriacji im. M.N.Hangalova, gdzie można zapoznać się z historią, kulturą i religią regionu. Następnie odwiedzimy- centrum buddyjskiej kultury duchowej w Buriacji. Obiad – dania kuchni narodowej Buriacji. Po obiedzie pojedziemy do wsi Tarbagatai. Po drodze zatrzymamy się przy górze „Omulevaya” (nazywana również śpiącym lwem – ze względu na swój kształt, bardzo przypominający to zwierzę), z której otwiera się wspaniały widok. Odwiedzimy Nikolską cerkiew, gdzie opowiedzą nam o podziale cerkwi i Semeiskich staroobrzędowcach  mieszkających właśnie tutaj. Odwiedzimy muzeum, gdzie można zobaczyć jak żyli miejscowi na przestrzeni wieków. Następnie wycieczka do pobliskiej wioski staroobrzędowców – Desyatnikova. Odwiedzimy gospodarstwo staroobrzędowców, gdzie przywita nas zespół ludowy, śpiewając i tańcząc tradycyjne pieśni. Weźmiemy udział w ceremonii ślubnej. Następne będziemy mieli okazję spróbować tradycyjnej kuchni. Powrót do Ułan-Ude.

3. dzień – śniadanie. Wycieczka do Muzeum Etnograficznego narodów Zabajkala pod otwartym niebem. Odwiedzimy swojego rodzaju mini-zoo, gdzie zobaczymy wiele zwierząt, niektóre z nich są na liscie wymierających. Odwiedzimy wystawę „Naczynia i Gobeliny Buriacji”, „Historia zsyłek i katorgi zabajkala” oraz „Sztuka i rzemiosło zabajkala”. Obiad, dania kuchni Buriacji. Przejazd do miasta Sludyanka (350 km). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

4. dzień – śniadanie. Następnie wsiądziemy do pociągu, który obwiezie nas po Starej Wokółbajkalskiej Magistrali kolejowej. Jest to pomnik historii oraz rezerwat architektoniczno-pejzażowy. Trasa składa się z licznych tuneli mostów i wywyższeń, prowadzi cały czas brzegiem jeziora. W tej chwili kursują po niej tylko pociągi turystyczne, wyposażone w bar i nowoczesne platformy multimedialne, na których wyświetlane są filmy o bajkale. Pociąg zatrzymuje się w najładniejszych miejscach, gdzie przewodnik opowiada o historii budowy tej magistrali. Obiad na stacji Polowinnaja. Wieczorem pociąg przybędzie do stacji Port Bajkał. Przeprawa promem do miejscowości Listvyanka. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja

5. dzień – śniadanie. Dziś odbędziemy pieszą wycieczkę po miejscowości Listvyanka. Wioska jest bardzo długa, wybudowana wzdłuż wybrzeża. Odwiedzimy Bajkalskie Muzeum poświęcone historii jeziora, jego faunie i florze. W akwarium muzeum zobaczymy wielu mieszkańców Bajkału. Atrakcją muzeum są fokaria – gdzie można oglądać jedyne na świecie słodkowodne foki. Odwiedzimy  park (Dendrarium), oraz wirtualnie zejdziemy na dno Bajkału. Następnie wycieczka do platformy widokowej „Kamień Cherskogo” (wjedziemy na górę wyciągiem krzesełkowym, a zejdziemy pieszo) zobaczymy źródła rzeki Angary i święty Szamański – kamień. Obiad. Następnie wizyta w cerkwi Nikolskiej, oraz galerii sztuki im. Plamenevskii. Dalej pójdziemy na molo i rynek rybny z pamiątkami. Czas wolny. Kolacja.

6. dzień – śniadanie a następnie przejazd (około 300km) z Listwianki na bazę turystyczną Kowczeg, znajdującą sie przy brzegu jednej z zatok morza małego (część jeziora Bajkał). Po drodze zobaczymy naskalne rysunki, oraz  zatrzymamy się w Obo – świętym miejscu, w którym według buriackiej tradycji ludzie kontaktują się z duchami. Po przybyciu do bazy turystycznej zakwaterowanie i lunch. Następnie mały spacer – etnograficzna wycieczka ze zwiedzaniem starożytnych murów miejskich pozostałości zaginionego narodu Kurykan i miejsce bytu  prehistorycznego człowieka. Zwiedzimy okoliczne zatoki oraz wejdziemy na szczyt Shibete, z którego roztacza się piękny widok na jezioro Bajkał. Kolacja.

7. dzień – śniadanie. Wycieczka wzdłuż Tazheranskiego stepu przez Dolinę śpiących duchów  do jaskini „Marzenie”. Dojedziemy tam klasycznym rosyjskim autem terenowym – UAZ. Dla chętnych możliwe zejście do jaskini. Obiad w małej, cichej zatoce „Arzo”. Po odpoczynku – powrót do bazy. Spacer przez step Tazherańskij, po stromych i urwistych brzegach jeziora Bajkał.  Jeżeli grupa jest silna i będzie miała ochotę, można wspiąć się na szczyt góry „Tanghai” (970 m, 500 m wspinaczka) i zejść przez las modrzewiowy, w który możemy natknąć się na lisy, jelenie piżmowe lub dzikie kozy. Powrót do bazy. Kolacja. W bazie czeka na nas rosyjska Bania.

8. dzień – śniadanie. Przejazd przez wyspę do miejscowości Hużir (ok. 30 km), następnie krótki spacer na półwysep Szamanka, gdzie znajduje się słynna „Biała skała” – wizytówka Bajkału. Obiad, następnie pójdziemy do muzeum etnograficznego, w którym zebrano przedmioty pokazujące życie ludności zamieszkującej wyspę Olchon na przestrzeni wielu wieków. Powrót do Bazy. Kolacja. Dla chętnych konna wycieczka po okolicy.

9. dzień – śniadanie. Przeprawa na wyspę Olchon. Następnie pojedziemy do północnego krańca wyspy (70 km), gdzie zobaczymy wiele malowniczych miejsc: piaskową zatokę, gdzie  znajduje się opuszczony obóz Gułagu, skały Sagan Khushin (Trzej Bracia), słynne plaże wyspy Olchon. Następnie krótki trekking do przylądka Khoboi, gdzie, można zobaczyć słynną Baikalską fokę (jedyna słodkowodna foka na świecie. Lunch w miejscowości Uzuri, prawdziwego rosyjska „Ucha” zrobiona z ryby występującej tylko w Bajkale – Omula. Powrót do bazy. Kolacja.

10. dzień – śniadanie a następnie około południa wyruszymy w drogę powrotna do Irkucka. Obiad w jednej z restauracji po drodze. Po przybyciu do Irkucka (około godziny 16-tej) zakwaterowanie w hotelu i wieczorna wycieczka po najbardziej atrakcyjnych miejscach jednego z większych i starszych miast Syberii. Kolacja.

11. dzień – transfer na lotnisko. Wylot do Polski przez Moskwę.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1000 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • WPŁATA 3. (pozostała kwota za wycieczkę; płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;
 • przelewem online za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl, zintegrowanego z formularzem rezerwacji wycieczki. Obsługę płatności elektronicznych i kartą płatniczą prowadzi DialCom24 Sp. z o.o., 60-327 Poznań, ul. Kanclerska 15, NIP 781-173-38-52, REGON 634509164, Sąd Rejonowy Poznań, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000306513.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

Zobacz także

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Tamada Tour

Realizacja: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję