Barcelona City Break 5 dni

City break

od  3830 PLN
cena za osobę / 5 dni

Rezerwuj

Skocz na city break do Barcelony!

W Barcelonie życie nabiera kolorów! Zobacz fantazyjne dzieła architektury secesyjnej Antoni Gaudíego: park Güell, Casa Milà, Casa Batlló i słynny kościół Sagrada Família, zaprojektowane w naturalistycznym etapie twórczości słynnego katalońskiego architekta. Zanurz się w urokliwe zaułki średniowiecznej dzielnicy Barri Gòtic. Poczuj rytm modnej ulicy La Rambla, przestrzeń zabytkowych placów Katalońskiego i Hiszpańskiego oraz sportowe emocje i ducha historii na wzgórzu Montjuïc. Poznaj Czarną Madonnę z Montserrat, zobacz obrazy El Greco, Picasso, Dalego i odkryj malownicze szlaki wśród postrzępionych klifów. Skocz do Starego Portu, skosztuj pyszny hiszpański tapas i odpocznij na pięknej plaży Barceloneta!

W cenie

Zwiedzanie szlakiem dzieł Antoni Gaudíego

Zwiedzanie szlakiem dzieł Antoni Gaudíego

Noclegi w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Przejażdżka kolejką linową

Przejażdżka kolejką linową

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Plażowanie nad Morzem Śródziemnym

Plażowanie nad Morzem Śródziemnym

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Barcelona

Barcelona to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii i stolica autonomicznego regionu Katalonii nad Morzem Śródziemnym. Została założona w III w. p.n.e. przez Fenicjan jako kolonia rzymska, czego pamiątką są ruiny rzymskich murów obronnych. Od XIX w. Barcelona kojarzy się przede wszystkim z postacią wybitnego katalońskiego architekta Antoni Gaudíego, który w naturalistycznym etapie twórczości zaprojektował dla miasta wpisane na listę UNESCO park Güell z fantazyjnymi elementami architektonicznymi, secesyjne kamienice Casa Milà i Casa Batlló, neomauretańską kamienicę Casa Vicens oraz secesyjną bazylikę Sagrada Família – symbol Barcelony, jeden z najwyższych kościołów świata budowany od lat 80. XIX w. i nadal nieukończony, który w zamyśle artysty miał przypominać wielki, żywy organizm. Równie ważnym punktem na mapie Barcelony jest średniowieczna dzielnica Barri Gòtic z katedrą św. Eulalii (XIII–XIV w.) i kościołem Santa Maria del Mar (XIV w.), znanym z powieści „Katedra w Barcelonie”. Do innych atrakcji miasta należą m.in. wzgórze Montjuïc z fortyfikacjami, Hiszpańską Wioską, stadionem olimpijskim wybudowanym na igrzyska w 1992 r. i pawilonami Wystawy Światowej z 1929 r., a także modna ulica La Rambla, plac Kataloński, plac Hiszpański z dawną areną walk byków, Camp Nou – największy stadion piłkarski w Europie, Muzeum Picasso, park Cytadela z barcelońskim Łukiem Triumfalnym, obserwatorium astronomiczne Fabry, Stary Port oraz piękne plaże, wśród których największą popularnością cieszy się Barceloneta.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
03.10-07.10.2023 5 16 3830 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
03.10-07.10.2023
5
Wolne miejsca
Cena
16
3830 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (bus, lokalna komunikacja publiczna: metro, pociąg),
 • noclegi w hotelach 2/3* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, obiadokolacje),
 • wejścia biletowane do atrakcji,
 • przejażdżka kolejką linową,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • opieka lokalnego przewodnika,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Barcelona – Warszawa,
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • obligatoryjna opłata na wydatki lokalne zgodnie z programem (przejazdy komunikacją publiczną, niektóre wstępy, obsługa lokalnego przewodnika, inne) – 150 EUR płatne w gotówce na miejscu u pilota,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata ±275 EUR/os.),
 • lunche, przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • zwyczajowe napiwki,
 • biletowane atrakcje fakultatywne,
 • atrakcje, aktywności i transfery w czasie wolnym,
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi niewymienione w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 2–3* (pokoje 2-os. z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni, basenu i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (±275 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni hiszpańskiej. Dodatkowo płatne są lunche, przekąski, napoje. Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w klimatycznych restauracjach na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne lokalne potrawy.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hotelu i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy busami i lokalną komunikacją publiczną (meto, pociąg). W cenie wycieczki zawarta jest też przejażdżka kolejką linową.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 5-dniowej

BARCELONA – MONTSERRAT – BARCELONA

DZIEŃ 1. WYLOT – BARCELONA

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour. Wylot do Barcelony. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek po podróży. Po południu spacer po okolicy. Powitalna obiadokolacja z hiszpańskimi przysmakami. Nocleg.

DZIEŃ 2. BARCELONA

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Barcelony. Z samego rana wyruszymy śladami najważniejszych dzieł Antoni Gaudíego. Zobaczymy park Güell (UNESCO) z fantazyjnymi elementami architektonicznymi oraz równie niezwykłe, secesyjne kamienice Casa Milà i Casa Batlló (UNESCO), zaprojektowane w naturalistycznym etapie twórczości słynnego katalońskiego architekta. Następnie zmienimy nastrój i widoki. Zajrzymy na plac Kataloński, który jest łącznikiem pomiędzy średniowieczną, XIX-wieczną i nowoczesną częścią miasta. Z placu pójdziemy na spacer po klimatycznej dzielnicy Barri Gòtic z katedrą św. Eulalii (XIII–XIV w.) – jednym z cenniejszych gotyckich zabytków Barcelony, na którego krużganku mieszka… 13 białych gęsi (obecność i liczba ptaków nawiązują do legendy o okolicznościach stracenia Eulalii). Nieopodal znajdziemy też kościół Santa Maria del Mar (XIV w.) w stylu gotyku katalońskiego, znany z powieści „Katedra w Barcelonie”. Mijając rzymskie ruiny murów obronnych, dotrzemy na modną ulicę la Rambla, pełną kawiarenek, straganów, ulicznych artystów i tancerzy flamenco. Po lunchu przejazd na wzgórze Montjuïc, gdzie w otoczeniu zieleni znajdują się liczne fortyfikacje, Wioska Hiszpańska, pałac Narodowy (siedziba Narodowego Muzeum Sztuki Katalońskiej), pałac św. Jerzego, a także tor wyścigowy, stadion olimpijski oraz inne obiekty związane z Igrzyskami Olimpijskimi z 1992 r. i Wystawą Światową z 1929 r. Pod wzgórzem trafimy na plac Hiszpański – centralny skwer Barcelony z dawną areną walk byków i piękną barokową fontanną. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3. BARCELONA – MONTSERRAT – BARCELONA

Śniadanie. Rano tego dnia ponownie spotkamy się z Antoni Gaudím i jego najsłynniejszym dziełem – bazyliką Sagrada Família. Świątynia odzwierciedla najważniejsze historie biblijne, jak również życie artysty – wizjonera, który większość swojego życia i wszystkie oszczędności poświęcił na spełnienie konstrukcyjnego marzenia. Budowany od lat 80. XIX w. i nadal nieukończony kościół zwiedzimy z lokalnym przewodnikiem – obejrzymy pięknie zdobioną secesyjną fasadę Narodzenia Pańskiego i absydę (UNESCO) oraz witraże i dekory charakterystyczne tylko dla sztuki Gaudíego. Po lunchu wyjazd pociągiem do Montserrat, gdzie znajduje się bajecznie położone wśród postrzępionych, skalnych klifów opactwo benedyktyńskie. Klasztor związany jest z postacią Czarnej Madonny z Montserrat, którą papież Leon XIII ogłosił patronką Katalonii. Na masyw Montserrat wjedziemy stromą kolejką linową. Zobaczymy bazylikę i obecne w niej obrazy znanych hiszpańskich i zagranicznych malarzy, takich jak El Greco, Picasso, Dalí, Caravaggio, Tiepolo, Degas, Monet. Czas wolny na odkrywanie malowniczych szlaków pieszych, punktów widokowych z piękną panoramą okolicy i chłonięcie magicznej atmosfery, przepełnionej ciszą i spokojem. Powrót do Barcelony. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. BARCELONA

Śniadanie. Rano zwiedzimy w Barcelonie Camp Nou – największy stadion piłkarski w Europie i jeden z największych na świecie. Następnie pójdziemy na spacer po Starym Porcie – dawniej był to ubogi port rybacki, a obecnie miejsce tętniące życiem i pełne atrakcji. Naszym kolejnym celem będzie park Cytadela z barcelońskim Łukiem Triumfalnym. Lunch. Po południu czas wolny – chętni mogą zajrzeć do pobliskiego Muzeum Picasso (uwaga: wymagana wcześniejsza indywidualna rezerwacja biletu wstępu!) lub zrelaksować się na plaży Barceloneta, na której Shakira nagrywała swój przebój „Loca”. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5. WYLOT

Śniadanie w formie suchego prowiantu. W nocy lub wcześnie rano transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest