bezdroza-armenii-wycieczka

Bezdroża Armenii – Trekking i jeep tour 7 dni

Trekking Jeep Tour

od  from  from  from  2999 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 7 dni Price per person / 7 days Preis pro Person / 7 Tage Цена с человека / 7 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Zakochaj się w Armenii poza szlakiem!

Ze względu na warunki geograficzne i klimatyczne, a także unikalne górskie krajobrazy Armenia jest krajem bardzo sprzyjającym rozwojowi turystyki przygodowej i wyprawowej. Tutaj odnajdziesz niezadeptane góry, jeziora, lasy, rzeki, wąwozy – wszystko, co może przyciągnąć miłośników przygód. Każdego roku kraj odwiedzają turyści, którzy chcą odejść od codzienności i zanurzyć się w zupełnie nowym, niezapomnianym przeżyciu. Armenia ma dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa, wspinaczki górskiej, sportów narciarskich, snowboardingu, wspinaczki skałkowej, trekkingu i innych. W 2011 roku po międzynarodowym głosowaniu zorganizowanym przez znane czasopismo „National Geographic Traveler” Armenia znalazła się na liście trzech najlepszych krajów dla ekstremalnej turystyki.

W cenie Included Im Preis В цене

Zakwaterowanie w hotelu *** w czasie pobytu w Erywaniu

Transfer do wioski Sevaberd

Transfer z Garni do Erywania na zakończenie jeep tour i trekkingu

Wstęp do łaźni

Obsługa kucharza w terenie

Pełne wyżywienie w trakcie wycieczki

Auta 4x4 na jeep tour

Transport bagaży i namiotów autami 4x4 na czas trekkingu

Opieka przewodnika górskiego i polskojęzycznego pilota wycieczki

Namioty, karimaty

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Sewan

Dokonamy niemożliwego! W Armenii odwiedzimy królestwo Neptuna: ormiańskie morze, jak nazywa się największe jezioro Kaukazu – aż jedenaście razy większe od polskich Śniardw, a przy tym jedno z najwyższej położonych na świecie. Aby zanurzyć w nim stopy, dotrzemy do pięknej kotliny na 1900 m n.p.m. Po drodze spotkamy lokalnych rybaków z wędzonymi darami prosto z akwenu, który zajmuje blisko szóstą część powierzchni kraju. Nad jeziorem Sewan, które okala skalisto-trawiasty płaskowyż i wstęga łagodnych, choć surowych gór, odnajdziemy spokój i liczne spośród 210 gatunków bytujących tu ptaków. W jego błękitnej tafli dojrzymy też odbicie podmywanych przez wodę huśtawek, drewnianych pomostów, wiosek, w których czas cofnął się do lat 80., i zabytkowego klasztoru Sewanawank z VIII w., gdzie do dziś odprawia się nabożeństwa. Przy świątyni chętni mogą pójść śladem biblijnego Noego i dać wolność kupionemu wcześniej białemu gołębiowi. Obserwując szybującego nad Sewanem skrzydlatego lotnika, tak jak on poczujemy beztroską wolność.

Ormiański koniak

W krainie Noego, na pozór cichej, spokojnej i przesiąkniętej religijnością, tętni źródełko najprzedniejszego koniaku. A właściwie brandy ArArAt – jedynej na świecie, która po zdobyciu w 1900 r. nagrody Grand-prix w Paryżu może być sprzedawana jako koniak. Wybierzemy się do jej słynnej wytwórni, gdzie poznamy tajniki wyrobu złocistego trunku, wytwarzanego tradycyjnymi metodami z białych winogron. Legendarny, produkowany od 1887 r. koniak ArArAt jest dowodem kunsztu lokalnych rzemieślników i stanowi integralną część kultury narodowej Armenii. Ci, którzy zasmakują różnych jego rodzajów, poczują, że ormiański koniak fascynuje mocą ognistego feniksa i urzeka wysublimowaną elegancją tak samo, jak święta ormiańska góra Ararat, której alkohol ten zawdzięcza swą nazwę.

Kaukaska przygoda

Wyruszymy w odległe, często nieznane turystom zakątki, by odnaleźć zapierające dech w piersi krajobrazy, zachwycające perły architektury, niesamowite historie i legendy, ciekawych ludzi oraz… siebie. Maszerując przez miasta i bezdroża, odkryjemy, że nigdzie nie musimy się spieszyć, że trawa może być soczyście zielona, góry majestatyczne, a morze ciepłe. Przekonamy się, że najlepsze chwile to te spędzone przy wspólnym posiłku po emocjonującym dniu, a przypływ doznań podlejemy winem i czaczą, by dać się w pełni porwać lokalnej ekspresji. Doświadczymy inności, która będzie zaskakiwać i inspirować do przemyśleń. Będziemy kochać albo nienawidzić, czuć Gruzję taką, jaka jest – nieobliczalną, czasem trudną i chaotyczną, ale na każdym kroku piękną, życzliwą, smakowitą, dumną i pełną szczerej przyjaźni, którą zachowamy w pamięci na zawsze.

Poza szlakiem

Zboczymy z turystycznych szlaków, by doświadczyć autentyczności odwiedzanych miejsc i zrozumieć ich wyjątkowość w pełnej postaci. Podążymy zaułkami historii, przyrody, architektury i kultury często niedostrzegalnymi, a nawet niedostępnymi dla przeciętnych urlopowiczów. Poznamy prawdziwe życie ludzi – ich zwyczajną codzienność i ulotną magię uroczystych chwil, ich marzenia, pasje i tęsknoty, radości i trudy. Sprawdzimy, jak wiodą byt niekiedy całkowicie inny od naszego. Zajrzymy w najgłębsze zakamarki ich unikatowej obyczajowości i czasami zaskakującej mentalności. Dostrzeżemy pełne kontrastów oblicza ziemi, na której mieszkają i która od wieków decyduje o tym, kim i jacy są. Odkryjemy obrazy, dźwięki, zapachy i smaki, które towarzyszą im każdego dnia. Dla nich oczywiste, nas niejednokrotnie zadziwią. Przekonają też, że choć świat jest mały, to bardzo się różnimy – a mimo to razem tworzymy zjawiskowy konglomerat, który nadaje światu sens.   

Prawdziwa kultura

Przekonamy się, że podróżowanie nie kończy się na zaliczaniu kolejnych atrakcji turystycznych – wręcz przeciwnie! To fakt, zobaczymy interesujące zabytki: te pełne blasku i te, których świetność pokryły mroki dziejów, dowiemy się o historycznych i przyrodniczych ciekawostkach kraju oraz spróbujemy hitów tutejszej kuchni. Ale spragnieni autentyzmu, podążymy drogą dla odkrywców z krwi i kości. Wmieszamy się w tłum, by poczuć jego codzienny rytm. Podążając za nim, dojdziemy do miejsc, o których milczą wycieczkowe katalogi. Poznamy normalną egzystencję ludzi i damy się ponieść lokalnemu folklorowi. Będziemy smakować, wąchać, dotykać, słuchać i oglądać. Sprawdzimy, jak żyje się tu na co dzień i od święta. Pozwolimy, by miejscowi odkryli przed nami swoje intrygujące obyczaje i artefakty. Usłyszymy język, który od wieków nadaje ton ich endemicznej kulturze, a w opowiadanych nam gawędach, odkryjemy prawdziwą istotę tej fascynującej cywilizacji.

Erywań

W stolicy Armenii spotkamy się z historyczną i kulturową spuścizną Ormian. W muzeum Matenadaran zobaczymy manuskrypty pochodzące nawet z V wieku! W wykutym w skale magazynie rękopisów, obok inkunabułów i cennego, uważanego za skarb narodowy Kodeksu Eczmiadzyńskiego, odnajdziemy także XVII-wieczny list po polsku. W pobliskim monastyrze Khor Wirap dowiemy się, dlaczego św. Grzegorza uwięziono w studni i obejrzymy majestatyczny Ararat, świętą górę Ormian, pod którą miała spocząć biblijna arka Noego. By lepiej zrozumieć miejscowych, zwiedzimy także muzeum Tsitsernakaberd, poświęcone pamięci ofiar Rzezi Ormian w latach 1915–1918. Pełen emocji dzień zakończymy wieczornym spacerem po mieście. Ruszymy szlakiem skąpanej w zieleni, dawnej i nowoczesnej architektury, od pięknych placów i alei z obiektami kultury i klimatycznymi kawiarenkami, po punkt widokowy z panoramą na miasto i ośnieżony szczyt Araratu.

Cała trasa The whole route Die ganze Route Весь маршрут

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Ilość dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
Terminy 2020 w przygotowaniu 7 16 2999 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena obejmuje część wpłaty w USD lub EUR i może się nieznacznie różnić od podanej w tabeli. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Ilość dni
Terminy 2020 w przygotowaniu
7
Wolne miejsca
Cena
16
2999 PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

Cena obejmuje:

 • Obsługę przewodnika górskiego i polskojęzycznego pilota wycieczki
 • Namiory, karimaty
 • Transport bagaży i namiotów autami 4×4 na czas trekkingu
 • Auta 4×4 na czas jeep tour
 • Pełne wyżywienie w trakcie wycieczki
 • Obsługę kucharza w terenie
 • Zakwaterowanie w hotelu *** w czasie pobytu w Erywaniu
 • Transfer do wioski Sevaberd
 • Transfer z Garni do Erywania na zakończenie jeep tour i trekkingu
 • Wstęp do łaźni
 • Bilety wejściowe do Garni
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu, OC

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu (od 1200 zł) i składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Wynajmu śpiworów (5 USD dziennie)
 • Wydatków natury osobistej
 • Napojów alkoholowych

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

W trakcie wycieczki większość noclegów jest w namiotach na trasie trekkingu. Hotele *** oferujemy w trakcie pobytu w Erywaniu.

 

Zdjęcia i filmy Pictures and videos Bilder und Videos Фото и видео

Transfery Transfers Transfers переводы

Na trasie wycieczki oferujemy transfer z i na lotnisko klimatyzowanym busem typu Mercedes Sprinter, transport bagaży i namiotów autami 4×4 w trakcie trekkingu, transport autami 4×4 w trakcie jeep tour.

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Zwiedzamy w maksymalnie 16-osobowych grupach pod opieką polskojęzycznego i angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika.

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • 60 000 EUR – KOSZTY LECZENIA
 • 15 000 PLN – NASTĘPSTWO NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW
 • 1 000 BAGAŻ – BAGAŻ
 • 30 000 EUR – OC

Ogólne warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf

Trasa i program wycieczki 7 dniowej Route and program of a 7-day trip Route und Programm einer 7-tägigen Reise Маршрут и программа 7-дневной поездки

1. dzień – zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie o godz. 20.00 z przedstawicielem biura Tamada-Tour w hali odlotów, strefa D, przy stanowiskach odprawy PLL LOT. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Armenii o godz. 22.20. Lot trwa 3 godziny i 25 minut.

2. dzień (dystans: 40 km + 12 km trekkingu)o godz. 3:45 czasu ormiańskiego przylot do Erywania, powitanie przez pilota Tamada Tour, transport z lotniska do hotelu, odpoczynek. śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejedziemy do wioski Sevaberd, gdzie spotkamy się z przewodnikiem górskim i rozpoczniemy trekking do jeziora Akna (w autobusie każdy otrzyma suchy prowiant na drogę). Jezioro Akna jest jednym z najpiękniejszych jezior w Armenii. Akna oznacza „oko” po ormiańsku. Jest to jezioro o pochodzeniu wulkanicznym i znajduje się na granicy regionów Kotayk i Gegharkunik. Po drodze spotkamy Jazydów, którzy reprezentują największą mniejszość narodową w Armenii. Ich główną działalnością jest hodowla zwierząt. Po 12 km trekkingu dotrzemy do jeziora i zjemy kolację. Nocleg w namiotach.

3. dzień (dystans: 14 km trekkingu) – śniadanie w obozowisku. Po śniadaniu rozpoczynamy trekking od Jeziora Akna do wulkanu Azhdahak położonego w zachodniej części wzniesienia. To wymarły wulkan. W kraterze znajduje się jezioro. Jezioro powstaje rokrocznie z topniejącego śniegu. Ze  szczytu Azhdahak zobaczymy górę Ararat, Dolinę Kotayk, Jezioro Sevan i góry Gegamskie. Nocleg w namiotach.

4. dzień (dystans: 40 km + 15 km trekkingu) – śniadanie w obozowisku. Po śniadaniu zaczynamy trekking w kierunku jeziora Vanki. W pobliżu jeziora zachowały się Vishapakary (Smocze Kamienie), w starożytnej ormiańskiej mitologii kamienie te symbolizowały bóstwa wody. Naokoło można zauważyć wiele różnych petroglifów, najstarsze z nich datowane są na 7 tysiąclecie p.n.e. Kontynuujemy trekking do wioski Goght i odwiedzimy klasztor Geghard i świątynię Garni. Następnie wracamy do Erywania. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

5. dzień (dystans: 40 km + 40 km jazdy terenowej) – śniadanie w hotelu. Po śniadaniu rozpoczniemy jazdę jeepami w kierunku światyni Neghuts. Po zwiedzaniu udamy się do zalesionych gór i wąskimi leśnymi ścieżkami do jeziora Tsaghkunyats, gdzie będziemy mieli lunch. Z jeziora mamy niesamowicie piękny widok na otaczające góry. W lesie rozstawimy nasze namioty. Na obiadokolację będzie pyszny ormiański grill. Nocleg w namiotach.

6. dzień (dystans: 40 km + 40 km jazdy terenowej)śniadanie w obozowisku. Po śniadaniu zaczniemy drugą część zjazdu do wioski Hankavan. Zaraz po dotarciu do Hankavan będziemy mieli ciepłą kąpiel w naturalnych gorących źródłach. W drugiej części dnia odwiedzimy jezioro Sevan, jedno z najwyżej położonych jezior słodkowodnych na świecie, na wysokości 1900 metrów n.p.m. Odwiedzimy klasztor Sevanavank na półwyspie Sevan. Po zwiedzaniu wracimy do Erywania. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

7. dzień – przygotowanie do powrotu do Polski, godz. 2.00 w nocy – wyjazd na lotnisko, 4.40 – wylot do Warszawy, 6.30 – przylot. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

 

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję