Grecja Riwiera Olimpijska 8 dni

Wycieczka pobytowa Wczasy

Zainteresowany?

Rezerwuj

Wypocznij na greckiej riwierze!

Zrób sobie wielkie greckie wakacje! Skocz z Warszawy prosto do Salonik i spędź błogie wczasy nad ciepłym Morzem Egejskim. Odpoczywaj w komfortowym hotelu i ciesz się urokami Zatoki Termajskiej. Odkrywaj okolice i korzystaj z wyselekcjonowanych propozycji wycieczek fakultatywnych, zwiedzając starożytne skarby Aten, olśniewające plaże Skiathos, Meteory – klasztory na szczytach skał w Kalambaka, Saloniki i Park Narodowy Góry Olimp śladami mitycznego Zeusa. Naucz się greckich tańców, spróbuj pyszne jedzenie i baw się dobrze!

W cenie

Noclegi w hotelu

Noclegi w hotelu

Dostęp do propozycji wycieczek fakultatywnych

Dostęp do propozycji wycieczek fakultatywnych

Opieka polskojęzycznego pilota Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota Tamada Tour

Plażowanie nad Morzem Egejskim

Plażowanie nad Morzem Egejskim

Transfery lotnisko – hotel – lotnisko

Transfery lotnisko – hotel – lotnisko

Warszawa (Modlin) – Saloniki – Warszawa (Modlin)

Warszawa (Modlin) – Saloniki – Warszawa (Modlin)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Ateny (WF)

Odkryj słynne zabytki i atrakcje Aten w jeden dzień! Po nocnej podróży do stolicy Grecji zobacz największy grecki port – Pireus, stadion Kalimarmaro, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, oraz świątynię Zeusa Olimpijskiego – jedno z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu greckiego boga. Koniecznie zwiedź Akropol z kompleksem świątyń: Partenonem, Erechtejonem, Apterosem, sanktuarium Artemidy i monumentalnymi Propylejami. Idź na spacer przez Areopag (miejsce starożytnego sądu), agorę ateńską (główny plac miejski) i ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobacz ruiny Biblioteki Hadriana i katedrę Ateńską. Na placu Syntagma (pl. Konstytucji) obejrzyj zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni, ubranych w regionalne stroje. W drodze powrotnej zatrzymaj się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków pod wodzą Leonidasa.

 • Wycieczka fakultatywna (od 65 €/os.; 1.00–20.00)

Meteory (WF)

Nazwa metéora oznacza dosłownie „klasztory zawieszone w powietrzu”. Te nieurodzajne skały w regionie Tesalii (środkowa Grecja) stały się schronieniem dla tysięcy ortodoksyjnych mnichów. Według legendy św. Atanazy, założyciel Wielkiego Meteoru, wzniósł się na szczyt skały na grzbiecie orła i w ten sposób powstał pierwszy klasztor. Meteory są jedną z największych atrakcji Grecji. Świątynie zawieszone między ziemią a niebem, zaciszna pracownia ikon bizantyjskich, jaskinie modlitewne, a przede wszystkim niesamowity widok ze szczytów skał dostarczają niezapomnianych wrażeń.

 • Wycieczka fakultatywna (od 30 €/os.; 8.30–18.00)

Skiathos (WF)

Skarbem archipelagu Sporad – Skiathos są wspaniałe plaże. Eksplorację malowniczej okolicy zacznij w porcie miasteczka Achillio. Podczas rejsu statkiem po Zatoce Pagasatyckiej ciesz się morską bryzą i poznaj kroki najpopularniejszych greckich tańców – zorby i syrtaki. Z portu Skiathos udaj się do punktu widokowego i na spacer uliczkami miasta, pełnymi klimatycznych tawern z grecką kuchnią. Popłyń w dalszy rejs na plażę Koukounaries, gdzie będziesz mieć czas na błogi relaks. Koukounaries to najsłynniejsza i, zdaniem wielu, najpiękniejsza spośród sześćdziesięciu plaż wyspy, a to również ze względu na piasek, który dzięki zawartości miki przepięknie odbija promienie słoneczne. Po odpoczynku rusz w rejs powrotny, podczas którego czeka świetna zabawa na pokładzie, w rytmie lokalnej muzyki, z degustacją alkoholi dla chętnych.

 • Wycieczka fakultatywna (45 €/os.; 6.00–22.00)

Wieczór grecki (AF)

Spotkaj się z grecką kulturą, kuchnią, tańcem i muzyką! Zjedz pyszną grecką kolację, podziwiając popisy zespołu folklorystycznego, który prezentuje tańce z całego kraju, zarówno z kontynentu, jak i z wysp. Poznaj kroki zorby, legendarnego tańca, w którym zawarta jest grecka dusza – skocz na parkiet i baw się dobrze!

 • Atrakcja fakultatywna (25 €/os.; 20.30–24.00)

Olimp (WF)

Spędzając wakacje u podnóża Olimpu, siedziby starożytnych bogów, nie można przegapić okazji spaceru śladami Zeusa i jego mitologicznych przybocznych. Wybierz się na wyprawę do Parku Narodowego Góry Olimp (UNESCO), wędrując jednym z najładniejszych szlaków z Litochoro przez kanion rzeki Enipeas. Zajrzyj też do górskiego miasteczka Paleos Pantaleimonas z kamienną zabudową, wąskimi uliczkami i malowniczymi widokami, w których odkryjesz prawdziwy czar dawnej Grecji.

 • Wycieczka fakultatywna (25 €/os.; 9.30–15.00)

Saloniki (WF)

Odkryj nieoficjalną „stolicę północnej Grecji” w jeden dzień! Saloniki zostały założone w 316 r. p.n.e. przez króla Kasandrosa i nazwane imieniem jego żony Thessaloniki. Przez wieki charakter miasta kreowali Grecy, Turcy, Bułgarzy i Wenecjanie. Dziś Saloniki to drugie co do wielkości miasto Grecji, port łączący Europę z krajami Wschodu, ważny ośrodek naukowy, akademicki i kongresowy. Spośród zabytków Salonik na uwagę zasługują bazylika św. Demetriusza, Łuk Galeriusza, rotunda z czasów rzymskich, kościół św. Zofii, Biała Wieża i pomnik Aleksandra Wielkiego. W czasie wolnym skocz na zakupy lub popłyń w rejs po Zatoce Termajskiej (dodatkowo płatne).

 • Wycieczka fakultatywna (od 30 €/os.; 9.00–17.00)

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • loty na trasie Warszawa (Modlin) – Saloniki – Warszawa (Modlin),
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko (klimatyzowany autokar),
 • noclegi w hotelu (pokoje 2/3-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania w formie bufetu – 7, obiadokolacje – 7),
 • plażowanie nad Morzem Egejskim,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • opieka polskojęzycznego pilota Tamada Tour,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora),
 • napojów do obiadokolacji oraz wyżywienia, przekąsek i napojów nieujętych w programie wycieczki,
 • wycieczek fakultatywnych, atrakcji, aktywności i transferów w czasie wolnym,
 • opieki polskojęzycznego pilota podczas wycieczek fakultatywnych,
 • zwyczajowych napiwków,
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w komfortowym hotelu nad Morzem Egejskim. Pokoje 2 i 3-osobowe (łóżka pojedyncze) są wyposażone w TV-SAT, klimatyzację, łazienkę, balkon, lodówkę i Wi-Fi. W hotelu jest winda. Hotel może oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje:

 • 7 śniadań (bufet, tzw. szwedzki stół),
 • 7 obiadokolacji (serwowane; napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo).

Posiłki są serwowane w restauracji hotelowej, w godzinach wyznaczonych przez obiekt. Każdego dnia będzie okazja do skosztowania innych przysmaków wyśmienitej kuchni greckiej.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Cena wycieczki obejmuje transfery na trasie lotnisko – hotel – lotnisko. Przejazdy odbywają się klimatyzowanym autokarem lub busem (zależnie od wielkości grupy).

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe i doskonale znają jego kulturę, obyczaje, historię i geografię.

Odwiedzamy wyjątkowe atrakcje architektoniczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odkrywamy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości, gwarne bazary, zagadkowe muzea, egzotyczną faunę i florę.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 8-dniowej

SALONIKI – RIWIERA OLIMPIJSKA – SALONIKI

DZIEŃ 1. WARSZAWA (MODLIN) – SALONIKI – RIWIERA OLIMPIJSKA

Zbiórka na lotnisku Warszawa Modlin i wylot do Grecji. Przylot do Salonik, spotkanie z pilotem biura Tamada Tour i transfer do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2.–7. RIWIERA OLIMPIJSKA

Śniadanie. Czas wolny na relaks nad Morzem Egejskim (Zatoka Termajska). Dla chętnych atrakcje i wycieczki fakultatywne (płatne indywidualnie). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8. WYLOT

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Salonikach i lot powrotny na lotnisko Warszawa Modlin.

© 2023 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zapytaj o ofertę

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest