Kenia Safari 11 dni

Wycieczka objazdowa Safari

od  19999 PLN
cena za osobę / 11 dni

Rezerwuj

Poczuj dzikość Afryki!

Spełnij marzenie o prawdziwym afrykańskim safari! Na szlaku parki narodowe Amboseli, Tsavo West i Tsavo East, gdzie masz szansę na własne zobaczyć słonie, lwy, żyrafy, zebry, bawoły, gepardy, lamparty, antylopy, impale, gazele, koby, dikdiki, pawiany, strusie, flamingi. Obserwuj i fotografuj dziką faunę Kenii, majestatyczny szczyt Kilimandżaro, spektakularne wschody i zachody słońca. Tropem hipopotamów i krokodyli wyrusz przez malownicze sawanny nad źródła Mzima. Zamieszkaj w słynnej lodge’y Salt Lick Safari w sanktuarium Taita Hills z okrągłymi domkami na palach, pod którymi przy wodopoju gromadzą się zwierzęta. Wybierz się na emocjonujące nocne safari. Zobacz oszałamiające wylewisko zastygłej lawy Shetani. Odwiedź tradycyjną wioskę Masajów i zanurz się w tropikalny relaks na przepięknej plaży Diani nad Oceanem Indyjskim!

W cenie

Plażowanie nad Oceanem Indyjskim

Plażowanie nad Oceanem Indyjskim

Wejścia biletowane do rezerwatów przyrody

Wejścia biletowane do rezerwatów przyrody

Eksploracje przyrodnicze i kulturowe

Eksploracje przyrodnicze i kulturowe

Noclegi w hotelach 3–5* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 3–5* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Samochody terenowe z kierowcą anglojęzycznym

Samochody terenowe z kierowcą anglojęzycznym

Opieka lokalnych przewodników

Opieka lokalnych przewodników

Opieka polskojęzycznego pilota Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota Tamada Tour

Afrykańskie safari

Afrykańskie safari

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje)

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje)

Komfortowe transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Komfortowe transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Park Narodowy Amboseli

Park Narodowy Amboseli to spełnienie marzeń o afrykańskim safari! Dla wielu podróżników park ten jest numerem 1 w całej Kenii i uchodzi za jedno z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji żyjących na wolności słoni. Na obszernych sawannach można także zobaczyć liczne antylopy, impale, gnu, gazele, zebry, bawoły, gepardy, sporadyczne żyrafy i przywróconą niedawno populację lwów. Malownicze równiny, tereny bagienne i okolice jeziora Amboseli, porośnięte suchą roślinnością, akacjami i trawą słoniową (z rozplenicy Masajowie budują dachy swoich maniat), zamieszkują też flamingi, pelikany, zimorodki, derkacze, warugi i ptaki drapieżne. Nieopodal parku, tuż za granicą kenijsko-tanzańską, wznosi się najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Monumentalna, górująca nad Amboseli góra najczęściej wyłania się zza chmur o świcie i wieczorem, tuż przed wschodem i zachodem słońca. Od wieków Amboseli jest domem dla Masajów. Można tu odwiedzić ich wioski, wnikając w unikalne tradycje jednego z najbardziej niezwykłych plemion Afryki. W języku Maa rezerwat zwany jest Empusel, co oznacza „słone, zakurzone miejsce”. Pierwszym Europejczykiem, który w 1883 r. eksplorował Amboseli był szkocki geolog i odkrywca Jeremy Thompson. Jego książka podróżnicza „Through Masai Land” (1885) z miejsca stała się bestsellerem i przez dekady rozpalała wyobraźnię żądnych przygód obieżyświatów. Gdy już dotarli do Amboseli, mogli na własne oczy przekonać się, że sceneria Kilimadżaro i sawanny ze stadami dzikich zwierząt rzeczywiście robi oszałamiające wrażenie, budzi wielkie emocje i pozostaje prawdziwie niezapomnianym doświadczeniem!

Park Narodowy Tsavo West

Park Narodowy Tsavo West powala na kolana miłośników dzikiej przyrody! Ten jeden z największych parków w Kenii pokrywają malownicze góry, sawanny, gaje akacjowe i baobaby, gdzie wśród skałek i bujnych chaszczy przemykają olbrzymie stada słoni, liczne lwy, lamparty, bawoły, antylopy, żyrafy, rogate kudu i koby, gerenuki, urocze dik diki, hieny, guźce pawiany i największe w kraju elandy. W lokalnym sanktuarium można obserwować nosorożce czarne, z kolei nad pobliskimi źródłami Mzima, przy dozie szczęścia, wypatrzeć skryte w wodzie i wśród zieleni masywne hipopotamy, krokodyle nilowe, pawiany, kotawce i wiele gatunków ptaków. Na obrzeżach Tsavo West ciekawostką jest także wylewisko zastygłej lawy Shetani z zaschniętymi, mrocznie wyglądającymi skorupami ziemi – to jeden z największych tego typu lawowych skarbów na świecie.

Park Narodowy Tsavo East

Park Narodowy Tsavo East to największy w Kenii i jeden z największych parków w Afryce. Kenijczycy mówią: „Tsavo to życie”. I faktycznie! Mozaikowy krajobraz obejmuje zielone dżungle, piękne góry i wzniesienia, lawowy płaskowyż Yatta oraz rozległe sawanny, usiane akacjami, gęstym buszem i licznymi wodopojami, gdzie tłumnie przechadzają się słonie, lwy, gepardy, żyrafy, zebry, impale, gazele, gerenuki, elandy, dikdiki, oryksy, koby śniade, bawoły i bawolce, pawiany, hieny, guźce i strusie somalijskie. Park słynie zwłaszcza z „czerwonych słoni z Tsavo”, całych wytarzanych w rdzawej wulkanicznej ziemi i przypominających kolorem kopce termitów. Lokalnymi osobliwościami są także lwy – ludojady: te 2 konkretne samce, które w 1898 r. pożarły 135 budowniczych kolei kenijsko-ugandyjskiej, zostały ostatecznie zastrzelone przez pułkownika Johna Pattersona i są obecnie wystawiane w amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w Chicago, ale ich nie mniej groźnych potomków można nadal spotkać w parku, chociaż na szczęście zamiast ludzi preferują one teraz na obiad zebry i gazele. U lwów z Tsavo spotykane są dorosłe samce bez grzywy lub ze skąpą grzywą, co według różnych wyjaśnień jest związane z klimatem lub przystosowaniem zwierzęcia do polowania w ciernistym buszu. Tsavo to jednak nie tylko kraina dzikich zwierząt – aż do 1948 r., kiedy utworzono tu park narodowy, obszar ten pozostawał ojczyzną pasterzy z Ormy i łowców-zbieraczy z Watha. Nad rzeką Galana istnieje wiele stanowisk archeologicznych z epoki kamienia i późniejszych, które snują barwne opowieści o dawnym życiu lokalnych ludów, ich rękodzielniczych talentach i symbiozie z dziką naturą.

Masajowie

Masajowie to afrykańska półkoczownicza grupa etniczna, zamieszkująca Kenię i północną Tanzanię. Do niedawna nomadzi, dziś ze względu na obowiązek edukacji coraz częściej prowadzą osiadły tryb życia. Masajowie w niezwykły sposób łączą tradycję z nowoczesnością: zamieszkują chaty w wioskach plemiennych, noszą zwyczajowe kraciaste stroje i zajmują się pasterstwem, ale gdy świat wzywa – łapią za smartfony, wsiadają do terenówek i obwożą turystów po safari lub jadą do pracy w miejskim biurze. A potem znów wracają do enkangu (wsi) pielęgnować swą unikalną obyczajowość. Turystyczne wizyty w wioskach Masajów to wspaniała okazja, aby przyjrzeć się ich codzienności, docenić kunszt rękodzielniczy pięknych Masajek, spotkać młodych wojowników, a także podjąć wyzwanie w najwyższych skokach i dowiedzieć się więcej o rytuale picia krowiej krwi, związanych z męskimi rytuałami przejścia enkipaata, eunoto i olng'esherr. Warto jednak pamiętać, że życie „na dwa fronty” – pomiędzy tradycją i zglobalizowaną rzeczywistością, wiekową obrzędowością i nowymi prawami, plemienną, zamkniętą dla wścibskich oczu powszedniością i pragnieniami turystów – pozwala Masajom przenikać się ze współczesnym światem, jednocześnie stając się powodem ich kryzysu tożsamości kulturowej.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
22.11-2.12.2023 11 12 19999 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
22.11-2.12.2023
11
Wolne miejsca
Cena
12
19999 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery lotniskowe (możliwe autokarami turystycznymi),
 • transport podczas safari pojazdami terenowymi (np. Toyota Land Cruiser) z otwieranym dachem i napędem 4×4 (pojazdy bez klimatyzacji, gwarancja miejsca przy oknie),
 • 1 przejazd pociągiem „Madaraka” na trasie Mombasa – Nairobi (bilety 1. klasy),
 • noclegi w hotelach i lodge’ach 3, 4 i 5* (pokoje 2-os. z łazienkami; wybrane obiekty z basenem),
 • wyżywienie FB (śniadania, lunche, kolacje zgodnie z programem + czarna kawa i herbata do każdego posiłku),
 • woda butelkowana w busie 1 l/os./dzień + bezpłatna woda w pokojach hotelowych,
 • wejścia biletowane do parków narodowych Amboseli, Tsavo West, Tsavo East, sanktuariów Taita Hills, Ngulia + opłaty parkowe,
 • eksploracje przyrodnicze i kulturowe,
 • plażowanie nad Oceanem Indyjskim,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • zwiedzanie zgodnie z programem,
 • opieka polskojęzycznego pilota Tamada Tour,
 • opieka lokalnych polskojęzycznych przewodników,
 • opieka pracowników parków narodowych w wybranych miejscach (ENG),
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Nairobi – Warszawa,
 • wiza do Kenii (o e-wizę należy ubiegać się indywidualnie na stronie www.evisa.go.ke),
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-os. – 390 USD/os.),
 • posiłki, przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • wycieczki i atrakcje fakultatywne (wizyta w wiosce Masajów – 25 USD/os.; nocne safari w Taita Hills – 20–40 USD/os., cena zależna od liczby uczestników; lot balonem na wprost Kilimandżaro – 450 USD/os.),
 • opcjonalny wstęp do Parku Narodowego Nairobi + lunch, w zależności od godziny wylotu ostatniego dnia (115 USD/os.),
 • zwyczajowe napiwki (dla kierowców, przewodników, obsługi hoteli i restauracji),
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych miejscach (jeżeli dotyczy),
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi nieujęte w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach i lodge’ach 3, 4 i 5* (pokoje 2-os. z łazienkami). Wybrane obiekty noclegowe mają basen. Hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (wysokość dopłaty zależna od obiektu – ok. 390 USD/os). Wielką atrakcją wycieczki jest nocleg w Sanktuarium Taita Hills – słynnym hotelu z okrągłymi lodge’ami na palach, pod którymi w drodze do wodopoju wędrują słonie, bawoły, lwy, antylopy, zebry i inne dzikie zwierzęta.

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje 3 posiłki dziennie: śniadania, lunche i kolacje z daniami kuchni kenijskiej. Do każdego posiłku podawana jest czarna kawa i herbata. Ponadto uczestnikom wycieczki przysługuje woda butelkowana w busie (1 l/os./dzień) oraz bezpłatna woda w pokojach hotelowych. Posiłki jadamy w restauracjach hotelowych i obiektach gastronomicznych na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne lokalne potrawy.

Informacje praktyczne

Co zabrać?

 • Na safari należy spakować się w plecak lub miękką torbę o pojemności max 80 l (uwaga: nie zabieramy walizek – samochody terenowe nie są przystosowane do ich przewozu!)
 • Mały plecak lub torba (jako bagaż podręczny)
 • Obuwie: zakryte buty sportowe, sandały, tenisówki, klapki basenowe
 • Odzież: wygodna, przewiewna, najlepiej w jasnych, naturalnych kolorach + 1 komplet cieplejszy (koszula z długim rękawem/bluza, długie spodnie), kostium kąpielowy, chusta na szyję/bufka, nakrycie głowy
 • Akcesoria: okulary przeciwsłoneczne, butelka wielorazowa na wodę
 • Akcesoria kosmetyczne i higieniczne: silny repelent na komary, krem z wysokim filtrem UV, chusteczki, spray dezynfekujący, maseczka ochronna na twarz (jeżeli dotyczy – zgodnie z aktualnymi wymogami w Kenii), inne
 • Podstawowe leki (przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyalergiczne, na żołądek, osobiste)
 • Elektronika i akcesoria: adapter do gniazdka typu G, aparat fotograficzny/smartfon, baterie do aparatu, powerbank, zapasowa karta pamięci, dobra lornetka na safari

Czego nie zabierać?

 • Walizek – samochody terenowe nie mieszczą takich bagaży!
 • Dronów
 • Plastikowych torebek foliowych
 • Ręczników, czajnika, żelazka, moskitiery

Cel charytatywny:

Tamada Tour wspiera etyczne podróżowanie. Obalamy pomocowe stereotypy i uświadamiamy wojażerów w zakresie racjonalnego, przemyślanego wspierania potrzebujących. Uprzejmie prosimy skonsultować z nami wszelką pomoc, jakiej planujesz udzielić oraz omówić listę rzeczy zabieranych do Kenii pod względem ich realnej przydatności. Nasz kenijski partner, który przebywa na miejscu, najlepiej wie, co jest aktualnie potrzebne lokalnym społecznościom, co jest dla nich użyteczne, a także co im nie zaszkodzi. Z przyjemnością udzielimy wszelkich porad dotyczących działalności charytatywnej w Kenii – po więcej informacji skontaktuj się na adres: biuro@tamadatour.pl. Podróżujmy i pomagajmy odpowiedzialnie!

Zdjęcia i filmy

Transfery

Cena wycieczki obejmuje:

 • transfery autokarem z/na lotnisko i z/do hoteli,
 • transport podczas safari pojazdem typu Toyota Land Cruiser (lub podobnym) z otwieranym dachem i napędem 4×4 (pojazdy bez klimatyzacji, gwarancja miejsca przy oknie, 1 auto = 6 osób),
 • 1 przejazd pociągiem „Madaraka” na trasie Mombasa – Nairobi (bilety 1. klasy).

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 18-osobowych grupach (w autach terenowych dzielimy się na załogi 6-osobowe). Nad przebiegiem wyprawy czuwają doświadczony, polskojęzyczny pilot pełniący funkcję przewodnika oraz wykwalifikowani kierowcy na safari – pasjonaci i specjaliści, którzy mieszkają w Kenii na stałe, mają na temat tego kraju obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda przyrody i doświadczamy innej kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasteczka, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 11-dniowej

NAIROBI – PARK NARODOWY AMBOSELI – SHETANI LAVA FLOW – PARK NARODOWY TSAVO WEST – ŹRÓDŁA MZIMA – SANKTUARIUM TAITA HILLS – PARK NARODOWY TSAVO EAST – MOMBASA/PLAŻA DIANI – NAIROBI

DZIEŃ 1. WYLOT – NAIROBI

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Spotkanie z przedstawicielem Tamada Tour. Odprawa paszportowo-bagażowa. Lot do Kenii z rozkładową przesiadką. Przylot na lotnisko w Nairobi w Kenii. Spotkanie z pilotem Tamada Tour. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Kolacja (w zależności od godziny przylotu pakiet lub bufet z tzw. zimną płytą). Nocleg.

DZIEŃ 2. NAIROBI – PARK NARODOWY AMBOSELI

O 6.00 wczesne śniadanie. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Amboseli (5–6 h). Po drodze będziemy mijać pola tarasowe Machakos, pozostałość po hinduskich budowniczych Kolei Ugandyjskiej. Zakwaterowanie w hotelu typu lodge, lunch, czas wolny na odpoczynek i popołudniową kawę/herbatę. O 16.00 wyjazd na wieczorny game drive tropem dzikich zwierząt w Parku Narodowym Amboseli (2–2,5 h). Po upalnym dniu zwierzęta wychodzą z ukrycia na nocne żerowanie. Wśród suchej sawannowej roślinności będziemy wypatrywać ogromne stada słoni, a także żyrafy, bawoły, pawiany, hieny, szakale, hipopotamy. Przy dobrej pogodzie w parku Amboseli ujrzymy szczyt Kilimandżaro i ten jedyny w swoim rodzaju afrykański zachód słońca! Powrót do hotelu. Kolacja. Czas na relaks. Nocleg.

DZIEŃ 3. SAFARI W PARKU NARODOWYM AMBOSELI

Przed świtem, ok. 6.15, wyjazd na poranny game drive w Parku Narodowym Amboseli (1,5–2 h). Będziemy mieli okazję złapać wschód słońca w scenerii rodem z „Króla Lwa”, z wyłaniającym się w promieniach szczytem Kilimandżaro. Przed wschodem sawanna tętni jeszcze resztkami nocnego życia, zwierzęta z wolna budzą się i zmierzają do wodopoju. Po obserwacjach dzikiej przyrody powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny na odpoczynek na leżaku, kąpiele w basenie, spacery po ogrodzie. Przed południem dla chętnych wizyta w tradycyjnej wiosce Masajów. Lunch. O 16.00 wieczorny game drive w Parku Narodowym Amboseli (2–2,5h). Tego dnia zobaczymy jezioro ze stadami flamingów. W wyznaczonym miejscu będziemy mogli wyjść z terenówki, ciesząc się pięknem natury. Przy sprzyjającej pogodzie raz jeszcze ujrzymy majestatyczny szczyt Kilimandżaro. Powrót do hotelu na kolację. Nocleg.

DZIEŃ 4. PARK NARODOWY AMBOSELI – SHETANI LAVA FLOW – PARK NARODOWY TSAVO WEST

Wczesne śniadanie. O 7.00 obieramy azymut na Park Narodowy Tsavo West, krainę lawy i sawannowych źródeł. Po ok. 1,5 h jazdy zatrzymamy się na obrzeżach parku na wylewisku zastygłej lawy Shetani. Czarne, mrocznie wyglądające, zaschnięte skorupy ziemi, przecięte pomarańczową wstęgą drogi, robią piorunujące wrażenie! To liczące niespełna 200 lat jedno z największych wylewisk lawowych na świecie jest zarazem dość słabo znane. Na horyzoncie pięknie rysują się najmłodsze góry świata, a czasami widać stąd Kilimandżaro. Przejazd do hotelu. Lunch. Czas wolny na kąpiel w basenie, relaks i obserwację kenijskiej fauny, gromadzącej się przy wodopoju. O 15.00 popołudniowy game drive w Parku Narodowym Tsavo West (2–2,5 h), gdzie będziemy „polować” z aparatami na gerenuki, dikdiki, rogate koby, żyrafy i słonie. Odwiedzimy również sanktuarium nosorożców „Ngulia”. Powrót do hotelu. Kolacja. Wieczorem czas wolny, który można spędzić na obserwacji zwierząt idących do wodopoju. Nocleg.

DZIEŃ 5.  SAFARI W PARKU NARODOWYM TSAVO WEST – ŹRÓDŁA MZIMA – SANKTUARIUM TAITA HILLS + SAFARI

Wczesne śniadanie. O 6.30–7.00 poranny game drive w Parku Narodowym Tsavo West (2–3 h). Świt w górskim Tsavo to chwila magicznego piękna, kiedy można wytropić aktywne o tej porze lamparty, liczne słonie, bawoły i żyrafy. Po safari ruszymy na spacer po oazie ze źródłami Mzima, gdzie przy dozie szczęścia będzie szansa zobaczyć hipopotamy i krokodyle. Następnie przejazd do sanktuarium Taita Hills i zakwaterowanie w słynnym hotelu Salt Lick Safari z okrągłymi lodge’ami na palach, pod którymi w drodze do wodopoju gromadzą się słonie, bawoły, lwy, antylopy, zebry i inne dzikie zwierzęta. Lunch. Czas wolny na odpoczynek i obserwację fauny z tarasów hotelu. O 16.00 popołudniowy game drive po rezerwacie (2–2,5 h) w poszukiwaniu słoni, żyraf, antylop, impali i zebr, wychodzących z cienia po upalnym dniu. Powrót do hotelu na kolację i obserwację zwierząt z tarasu. Dla chętnych nocne safari – absolutnie unikatowa wyprawa dla miłośników przyrodniczej adrenaliny. Życie na sawannie zaczyna się dopiero po zmierzchu. Słońce już nie pali i zwierzęta ruszają na łowy. Pora sprzyja mięsożercom i jest bardzo niebezpieczna dla zwierząt roślinożernych – zaczynają się podchody. Wokół jest całkowicie ciemno, a jedynym źródłem światła są lampy terenówek, dzięki którym zobaczymy, co się aktualnie dzieje na sawannowym „ringu”. Nocne safari są zabronione w większości parków narodowych – Taita Hills to prywatny rezerwat, gdzie będziemy mogli jako jedni z nielicznych szczęśliwców uczestniczyć w emocjonującej, niezapomnianej ekspedycji tropem zwierząt pod nocnym niebem Afryki!

DZIEŃ 6. SAFARI W SANKTUARIUM TAITA HILLS – PARK NARODOWY TSAVO EAST

O 6.15 poranny game drive w sanktuarium Taita Hills (2–2,5h). Po eksploracjach przyrodniczych powrót do hotelu na śniadanie. Następnie ruszymy w krótką podróż (ok. 1,5 h) do sąsiedniego parku Tsavo East, znanego jako kraina lwów – ludojadów oraz Czerwonych Słoni z Tsavo. Po drodze zobaczymy olbrzymie plantacje agawy sizalowej. Ok. południa zakwaterowanie w lodge’y, czas na lunch, kąpiel w basenie z widokiem na sawannę, relaks i obserwację zwierząt w bunkrze przy wodopoju. O 16.00 popołudniowy game drive w Parku Narodowym Tsavo East (2–2,5h), gdzie będziemy wypatrywać słynnych, wyglądających niczym kopce terminów czerwonych słoni, żyraf, lwów, kobów, gerenuków, dikdików i strusi somalijskich. Powrót do hotelu na kolację. Czas na odpoczynek i wieczorny spacer po ogrodzie z obserwacją sawanny. Nocleg.

DZIEŃ 7. PARK NARODOWY TSAVO EAST – MOMBASA/PLAŻA DIANI

Wczesne śniadanie. Ok. 6.15 poranny game drive w Parku Narodowym Tsavo East (2,5–3,5 h). Kiedy świta, Tsavo żyje ostatnimi wędrówkami i polowaniami przed nadejściem upalnego słońca. Tego dnia ruszymy tropem oryksów, elandów, gerenuków i hien. Po safari krótki postój na odpoczynek i zakupy pamiątek. Kurs w kierunku Mombasy. W zależności od warunków na drodze przewidywany przyjazd na wybrzeże Oceanu Indyjskiego w porze lunchu. Po obiedzie czas wolny na urokliwej plaży Diani, która od lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach najpiękniejszych plaż Afryki. Biały piasek, przejrzysta turkusowa woda i gąszcz zielonych palm tworzą wymarzoną aurę tropikalnego relaksu. Po atrakcjach dnia kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8–9. PLAŻA DIANI

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie nad Oceanem Indyjskim! Mamy za sobą intensywne safari – pora na zasłużony odpoczynek. Kąpiele w oceanie, spacery po plaży, relaks na leżaku przy basenie, błogie leniuchowanie – to będziemy celebrować w każdej minucie tych dwóch wspaniałych dni! Aktywności w ciągu dnia we własnym zakresie, dla chętnych wycieczki fakultatywne (szczegóły u Organizatora i pilota na miejscu). Wieczorem wspólna kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10. PLAŻA DIANI – NAIROBI – WYLOT

Plan dnia zależny od aktualnego rozkładu lotów. W przypadku popołudniowego wylotu: śniadanie i wykwaterowanie z pokoi do godz. 10.00 (do momentu wyjazdu można korzystać z infrastruktury hotelowej: basenu, leżaków itd.). Transfer na stację kolejową. O 15.00 wyjazd pociągiem „Madaraka” do Nairobi przez Park Narodowy Tsavo East – może się nadarzyć okazja do obserwacji zwierząt wychodzących z cienia po upalnym dniu; często widać wówczas czerwone słonie, przemierzające sawanny parku. Transfer na lotnisko w Nairobi i wylot do Polski z rozkładową przesiadką. W przypadku wieczornego wylotu: wczesnym rankiem (ok. 4.00) śniadanie w postaci pakietów na wynos i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na stację kolejową, o 8.00 przejazd pociągiem do Nairobi, przyjazd o 14.00. Lunch w jednej z najlepszych restauracji w mieście. Przejazd do Parku Narodowego Nairobi na ostatnie, wieczorne safari (2–2,5 h) w poszukiwaniu nosorożców czarnych i białych, lwów, licznych stad antylop i zebr. Park ten jest wyjątkowy w skali światowej, gdyż leży dosłownie w mieście, w granicach stolicy państwa! W drodze na lotnisko ostatni przystanek na kawę i przekąskę (we własnym zakresie). Transfer na lotnisko w Nairobi i wylot do Polski z rozkładową przesiadką.

DZIEŃ 11. PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot na lotnisko w Warszawie.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest