Kuba 9 dni

Wycieczka objazdowa

od  8999 PLN
cena za osobę / 9 dni

Rezerwuj

Odkryj perłę Karaibów!

Rajskie plaże, gęste dżungle z kolorowymi ptakami, muzykalni tubylcy z nieodłącznymi cygarami – takie wrażenia przywiózł z eksploracji Karaibów w 1492 r. Krzysztof Kolumb. Coś się zmieniło? Bynajmniej! Od wieków magiczna Kuba niezmiennie uwodzi podróżników swoimi skarbami przyrody i kultury. Poczuj kubańską energię na koncercie Buena Vista Social Club i kultowej rewii Tropicana. Przejdź się słynnym amerykańskim kabrioletem po Hawanie. Odwiedź plantacje tytoniu i skuś się na szlachetne kubańskie cygara. Spłyń jaskiniową rzeką i rusz konno przez dolinę Viñales. Idź na warsztaty ceramiczne do mistrza z Trinidadu, poznaj cukrową historię Valle de los Ingenios i spójrz w oczy Ernesto „Che” Guevary. Odkryj smak krokodyla, soku trzcinowego guarapo, autentycznego karaibskiego rumu, mojito, daiquiri i canchanchary. Obserwuj flamingi na półwyspie Zapata, barwne ryby w cenocie Cueva de los Peces i błękitne wodospady El Nicho. Leniuchuj, baw się i ciesz słońcem na pięknych plażach Varadero!

W cenie

Eksploracja kolonialnych miasteczek

Eksploracja kolonialnych miasteczek

Wyprawa konna

Wyprawa konna

Zwiedzanie plantacji trzciny cukrowej

Zwiedzanie plantacji trzciny cukrowej

Zwiedzanie plantacji tytoniu

Zwiedzanie plantacji tytoniu

Trekking i kąpiel w rezerwacie El Nicho

Trekking i kąpiel w rezerwacie El Nicho

Przejażdżka amerykańskim kabrioletem

Przejażdżka amerykańskim kabrioletem

Wyżywienie (HB/SC)

Wyżywienie (HB/SC)

Noclegi (casas particulares, hotele 4*; pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi (casas particulares, hotele 4*; pokoje 2-os. z łazienkami)

Plażowanie nad oceanem

Plażowanie nad oceanem

Warsztaty ceramiczne z mistrzem

Warsztaty ceramiczne z mistrzem

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Degustacja lokalnych trunków i dań

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Hawana

Hawana, której pełna nazwa brzmi San Cristóbal de La Habana, to stolica Kuby, największe miasto i port na wyspie oraz w całych Karaibach. Hawanę założył w 1515 r. hiszpański konkwistador Diego Velázquez de Cuéllar. Po trzech stuleciach i symbolicznym zatonięciu pancernika USS Maine Hawana przeszła w 1898 r. z rąk Hiszpanów pod okupację USA, a w 1959 r. została zajęta przez rewolucyjne oddziały Fidela Castro, którego komunistyczne rządy doprowadziły do upadku gospodarczego Kuby. Dziś Hawana z wolna buduje nową przyszłość. W 2015 r. w mieście pojawił się Internet. Coraz liczniej przybywają tu też turyści, dla których wielkimi atrakcjami są przejażdżki kultowymi amerykańskimi kabrioletami, koncerty Buena Vista Social Club, tropikalne rewie, eskapady od fabryki rumu po bary serwujące mojito, daiquiri i inne modne drinki, a także wędrówki śladami Ernesta Hemingway’a i szlakiem hawańskich zabytków. Do głównych atrakcji miasta należą plac Rewolucji z pomnikiem bohatera narodowego José Martí, dzielnica Vedado z nowoczesnymi wieżowcami i zabytkowym hotelem Nacional de Cuba w hiszpańskim stylu eklektycznym z 1930 r., ekskluzywna dzielnica Miramar, esplanada Malecón nad Zatoką Hawańską, Stara Hawana z kolonialnymi zamkami, twierdzami portowymi i miejską architekturą, ciągnącą się przez deptak Obispo, place Stary, św. Franciszka, Katedralny oraz Broni z pałacem Gubernatora i fortem bastionowym (najstarszy obiekt w mieście), parki El Bosque i Centralny, nieopodal którego można zobaczyć hawański Kapitol, Teatr Wielki i Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych, a także kolorowa afro-kubańska dzielnica Callejón de Hamel z muralami, oryginalną architekturą oraz ulicznymi sprzedawcami, artystami, muzykami i tancerzami, którzy są niekwestionowaną duszą Hawany.

Kubańskie cygara

Najlepsze cygara na świecie? Oczywiście kubańskie! Tego zdania byli już hiszpańscy żeglarze, którzy z eksploracji Karaibów w 1492 r. przywieźli nieomal fantastyczne opowieści o nieprzebytych dżunglach, gadających ptakach i tubylcach „wdychających pachnący dym z żarzących się chwastów”. Przejęty przez załogę Krzysztofa Kolumba zwyczaj palenia tytoniu zawiniętego w liście kukurydzy uważano początkowo w Europie za rytuał pogański i karano więzieniem, lecz wkrótce miłośników „dymka” przybywało i już w 1717 r. Hiszpanie rozkręcili w Sewilli lukratywny interes z kubańskim tytoniem w roli głównej. Najwyższej jakości kubański tytoń rośnie na plantacjach w regionie Pinar del Río, skąd pochodzi aż 80% krajowej produkcji. Kubańskie cygara są wyrabiane tradycyjnymi metodami, od sadzenia przez zbiory, suszenie, ręczne zwijanie i okrywanie tytoniu aż po pakowanie gotowych cygar w cedrowe humidory. Rzemieślnicy zajmujący się tą profesją są zwani torcedorami. Na Kubie produkuje się ok. 100 mln cygar rocznie. Najbardziej szlachetne kubańskie cygara Cohiba kosztują średnio 300–700 zł za sztukę.

Valle de los Ingenios

Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) na Kubie to wpisany na listę UNESCO historyczny region z plantacjami trzciny cukrowej i wioskami potomków afrykańskich niewolników. W czasach świetności, od XVIII do końca XIX w., Kuba była czołowym światowym eksporterem cukru trzcinowego. W Dolinie Cukrowni działało ponad 50 zakładów produkcji „białego złota”, bogacących się na katorżniczej pracy 30 tys. Afrykanów. Jedną z najlepiej zachowanych lokalnych hacjend jest Manaca Iznaga. Można tu zgłębić dramatyczne losy niewolników i buraczane powody upadku cukrowego imperium Nowego Świata, obejrzeć posiadłość plantatora i barakony (niewolnicze kwatery), a także wdrapać się na 45-metrową wieżę obserwacyjną z 1750 r. – liczy ona 7 pięter, 136 schodów i jest najwyższą tego typu konstrukcją na Karaibach, wzniesioną w celu kontrolowania plantacji. Dzwony na szczycie wieży regulowały czas pracy niewolników, wzywały do modlitw, alarmowały o pożarach i ucieczkach „pracowników”. Podczas eksploracji Manaca Iznaga można też przejechać się zabytkowym pociągiem i tyrolką oraz skosztować guarapo, czyli świeży sok trzcinowy, co pozwala jeszcze bardziej zanurzyć się w spowite naturalnymi skarbami burzliwe dzieje Valle de los Ingenios.

Terminy i ceny wycieczek


/lang-en>

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus),
 • noclegi w casas particulares oraz w hotelu 4* w Varadero (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania – 5, obiady – 5, kolacje – 2 w dniach 1. i 2.),
 • wejścia biletowane do atrakcji,
 • przejażdżka amerykańskim kabrioletem,
 • rejs motorówką,
 • trekking i kąpiel w rezerwacie El Nicho,
 • zwiedzanie plantacji tytoniu,
 • zwiedzanie plantacji trzciny cukrowej,
 • wyprawa konna,
 • eksploracja kolonialnych miasteczek,
 • warsztaty ceramiczne,
 • degustacja lokalnych trunków,
 • plażowanie nad oceanem,
 • pokazy kultury i tradycji,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Hawana – Warszawa (bilety lotnicze kupujesz samodzielnie lub przez współpracującego z Tamada Tour agenta IATA, dzięki czemu płacisz bilet tyle, ile wynosi faktyczna cena),
 • wiza na Kubę (karta turysty z wizą do indywidualnego nabycia na nazwisko przez internet),
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-os. ok. 275 EUR/os.),
 • posiłki, napoje bezalkoholowe i alkoholowe nieujęte w programie wycieczki (na kolacje we własnym zakresie należy przeznaczyć 10–15 EUR/posiłek),
 • zwyczajowe napiwki (w restauracjach, atrakcjach, dla kierowców i przewodników),
 • biletowane atrakcje fakultatywne (kolacja z rewią kubańską – ok. 75 EUR/os., panowie obowiązkowo muszą mieć długie spodnie; wypożyczenie sprzętu do nurkowania w Zatoce Świń – ok. 5 EUR/os.; canopy tour w Dolinie Cukrowni – 10 EUR/os.),
 • atrakcje, aktywności i transfery w czasie wolnym,
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,

usługi nieujęte w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w casas particulares (typowych dla Kuby prywatnych domach noclegowych) oraz w hotelu 4* w Varadero, w pokojach 2-os. z łazienkami. Wybrane obiekty noclegowe mogą oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 275 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje:

 • śniadania – 5,
 • obiady – 5,
 • kolacje – 2, w dniach 1. i 2.

W pozostałe dni self catering oraz lunche degustacyjne i kolacje dla chętnych (odpłatne indywidualnie). Na dodatkowe śniadania, lunche i kolacje należy przeznaczyć 7–15 EUR/posiłek; kolacja z rewią kubańską – ok. 75 EUR/os. (w klubie panowie obowiązkowo muszą mieć długie spodnie). Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w lokalnych restauracjach na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne kubańskie przysmaki. Kulinarnymi ciekawostkami wycieczki będą kolacje z koncertami i pokazami kulturowymi, degustacja mięsa z krokodyla (białe, chude), a także degustacje guarapo (soku trzcinowego) i lokalnych trunków, takich jak rum, mojito, daiquiri, canchanchara, piñacolada.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi busami, wyposażonymi w klimatyzację. W cenie wycieczki zawarte są także przejażdżka amerykańskim kabrioletem, rejs motorówką i wyprawa konna.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 9-dniowej

HAWANA – DOLINA VIÑALES – HAWANA – PÓŁWYSEP ZAPATA – ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS – EL NICHO – TRINIDAD – VALLE DE LOS INGENIOS – SANTA CLARA – VARADERO – HAWANA

DZIEŃ 1. WYLOT – HAWANA

Wylot z Polski na Kubę z rozkładową przesiadką. Wieczorny przylot do Hawany. Transfer z lotniska do casa particular – typowego dla Kuby prywatnego domu noclegowego. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 2. HAWANA

Po śniadaniu zwiedzimy Hawanę. Zaczniemy od słynnego placu Rewolucji z pomnikiem kubańskiego bohatera narodowego José Martí. Plac jest miejscem wydarzeń kulturalnych i wieców politycznych. Następnie kultowymi amerykańskimi kabrioletami ruszymy na przejażdżkę po stolicy Kuby przez słynną Piątą Aleję w ekskluzywnej dzielnicy Miramar, nowoczesną dzielnicę biznesową Vedado z najwyższymi i najstarszymi wieżowcami oraz zabytkowym hotelem Nacional de Cuba, a dalej przez promenadę Malecón, którą dotrzemy do Starej Hawany. Po drodze rzucimy okiem na zabytkowe twierdze portowe i zajrzymy do fabryki rumu na zwiedzanie z degustacją. W Starej Hawanie zobaczymy Stary Plac z kolonialną architekturą, place św. Franciszka, Katedralny oraz Broni z pałacem Gubernatora i fortem bastionowym (Castillo de Real Fuerza), który jest najstarszą budowlą w mieście. Po obiedzie spacer deptakiem Obispo śladami Ernesta Hemingway’a, który mieszkał na obrzeżach Hawany w rezydencji Finca Vigía – w centrum miasta zobaczymy zaś hotel Ambos Mundos i bar El Floridita, gdzie pisarz często gościł. Chętni będą mogli skosztować popularne koktajle daiquiri w El Floridita i mojito w Bodeguita del Medio. Naszym kolejnym celem będzie Park Centralny z budynkami Kapitolu, Teatru Wielkiego i Narodowego Muzeum Sztuk Pięknych. Po południu wrócimy na krótki odpoczynek do hotelu. Wieczorem wybierzemy się na koncert Buena Vista Social Club. Kolacja. Powrót do casa particular na nocleg.

DZIEŃ 3. HAWANA – DOLINA VIÑALES – HAWANA

Po śniadaniu eksploracja gór Sierra de los Órganos w zachodniej części Kuby. Występujące tu kamienne ostańce są zwane mogotami. Z punktu widokowego Los Jazmines zobaczymy panoramę skalistej doliny Viñales (UNESCO) z unikalnymi gatunkami flory i fauny oraz malowniczymi jaskiniami krasowymi. W Cueva del Indio – Jaskini Indian – popłyniemy w rejs podziemną rzeką, by zakończyć tę przygodę w urzekającym krajobrazie dżungli. Następnie odwiedzimy plantację tytoniu. Z prowincji Pinar del Río pochodzi aż 80% krajowej produkcji tytoniu, powszechnie uznawanego za najlepszy jakościowo – chętni będą mogli skosztować i kupić słynne kubańskie cygara. Kolejną ciekawostką będzie imponujący Mural de la Prehistoria – jedno z największych naskalnych malowideł świata. Po przerwie na lunch i piñacoladę konna wyprawa przez malowniczą dolinę dolinę Viñales. Powrót do Hawany. Czas wolny na odpoczynek i kolację we własnym zakresie. Dla chętnych wieczorne wyjście na kolację z kultową rewią Tropicana do jednego z hawańskich klubów nocnych, które przed rewolucją kusiły amerykańskich mafiozów i miłośników ociekającej erotyzmem rozrywki (atrakcja fakultatywna, dodatkowo płatna). Powrót do kwatery na nocleg.

DZIEŃ 4. HAWANA – PÓŁWYSEP ZAPATA – ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS

Po śniadaniu wykwaterowanie z casa particular i wyjazd na półwysep Zapata. Podczas rejsu motorówką przez rozległe mokradła z lasami namorzynowymi zaobserwujemy flamingi, kolibry, sępniki różogłowe i żółwie, odwiedzimy imitację indiańskiej wioski Guama oraz farmę krokodyli, gdzie chętni będą mogli spróbować krokodylowe przysmaki. Następnie zaliczymy relaksującą kąpiel w cenocie Cueva de los Peces (Magiczna Grota Ryb) w Zatoce Świń, gdzie na miłośników snorkelingu czeka piękno podwodnego świata. Po wypoczynku i obiedzie przejazd do Cienfuegos. Przez Paseo del Prado (najdłuższy deptak na Kubie), promenadę Malecón i dzielnicę Punta Gorda udamy się do Palacio del Valle, zabytkowej wilii, która jest najładniejszym budynkiem w mieście. Kolacja we własnym zakresie (dla chętnych za dodatkową opłatą wspólne wyjście do lokalnej restauracji). Nocleg w casa particular.

DZIEŃ 5. CIENFUEGOS – EL NICHO – TRINIDAD

Śniadanie i wymeldowanie z kwatery. Rankiem pojedziemy krętymi drogami przez lokalne wioski do rezerwatu przyrody El Nicho, leżącego w sercu masywu Sierra del Escambray. Ruszymy na trekking zachwycającym krajobrazowo szlakiem (ok. 2 km), na którym zobaczymy słynny wodospad El Nicho oraz Poceta de los Enamorados – Basen Zakochanych z błękitną, przejrzystą wodą. Dla chętnych kąpiel. Po relaksie przejazd do Trinidadu, najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby (UNESCO). Wzdłuż brukowanych uliczek starówki ujrzymy XVIII-wieczne pałace cukrowych baronów z kolonialnymi muzeami, główny plac – Plaza Mayor, barokową katedrę i dawny klasztor franciszkanów z charakterystyczną dzwonnicą. Trinidad słynie nie tylko z historycznej zabudowy, lecz także z żywych tradycji rzemieślniczych – zanurzymy się w to wspaniałe dziedzictwo podczas warsztatów ceramicznych u lokalnego mistrza. Po drodze zjemy obiad i odwiedzimy tawernę Canchanchara, znaną z koktajlu canchanchara z kubańskiej aguardiente, miodu i świeżego soku z limonki. Czas wolny na eskapadę po sklepach z pamiątkami i pięknych zaułkach miasta. Kolacja we własnym zakresie – dla chętnych wspólne wyjście do restauracji i lokalnego klubu muzycznego (dodatkowo płatne; powrót z klubu we własnym zakresie). Nocleg w casa particular.

DZIEŃ 6.  TRINIDAD – VALLE DE LOS INGENIOS – SANTA CLARA – VARADERO

Śniadanie, wymeldowanie z kwatery. Rankiem odwiedzimy Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni; UNESCO) z historycznymi plantacjami trzciny cukrowej i wioskami potomków niewolników. W hacjendzie Manaca Iznaga dowiemy się więcej o działających tu niegdyś zakładach produkcji „białego złota” i trudnych losach niewolników. Wdrapiemy się też na wieżę obserwacyjną z 1750 r. – najwyższą tego typu konstrukcję na Karaibach, wzniesioną w celu kontrolowania plantacji. Chętni będą mogli skosztować świeży sok trzcinowy – guarapo, a także zjechać tyrolką nad doliną (canopy tour dodatkowo płatne). Z Doliny Cukrowni przejazd do Santa Clara. Główną atrakcją tego zacisznego miasteczka jest mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, wystawione w miejscu, gdzie od 28 grudnia 1958 do 1 stycznia 1959 r. toczyła się decydująca bitwa rewolucji kubańskiej. Lunch w lokalnej restauracji i przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w hotelu nieopodal plaży. Czas wolny na relaks i kolację we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 7.–8. VARADERO

Po śniadaniu czas wolny na relaks na półwyspie Varadero, gdzie czekają rajskie plaże, atrakcje przyrodnicze i hotelowe przyjemności. Aktywności, atrakcje i posiłki w ciągu dnia we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 9. VARADERO – HAWANA – WYLOT

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Plan dnia zależny od godziny wylotu. Przejazd z Varadero do Hawany. Wylot do Polski z rozkładową przesiadką.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Zobacz także

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest