Liban 8 dni

Wycieczka objazdowa

od  8999 PLN
cena za osobę / 8 dni

Rezerwuj

Odkryj Liban śladami Fenicjan!

Liban to mały kraj z wielką historią. Położony na Bliskim Wschodzie, u wybrzeży Morza Śródziemnego, był domem jednej z najwspanialszych cywilizacji starożytności. Fenicjanie wynaleźli pismo alfabetyczne, pieniądze, mydło i purpurę, byli znakomitymi żeglarzami i kupcami, liberałami otwartymi na różne kultury i religie. Gdzie w Libanie odnaleźć największe fenickie skarby? W cedrowym gaju odkryj papirusowe miasto Byblos. Sprawdź, dokąd prowadzą kolumnowe ulice Tyru i zaułki Bejrutu. Zobacz monumentalne świątynie w Baalbek, odszyfruj antyczne inskrypcje i zdobądź Zamek Morski w Sydonie. Czas na relaks? Z malowniczej jaskini Jeita Grotto skocz na lemoniadę do Batroun i szlaki wina w dolinie Bekaa. Odpocznij na śródziemnomorskiej plaży i wybierz się na suk – tradycyjny arabski bazar z kalejdoskopem libańskich niespodzianek.

W cenie

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wizyty na orientalnych bazarach

Wizyty na orientalnych bazarach

Rejs po Morzu Śródziemnym

Rejs po Morzu Śródziemnym

Plażowanie nad Morzem Śródziemnym

Plażowanie nad Morzem Śródziemnym

Degustacja lokalnego wina

Degustacja lokalnego wina

Loty Warszawa – Bejrut – Warszawa

Loty Warszawa – Bejrut – Warszawa

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Bejrut

Bejrut, stolica Libanu, jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczo-kulturowych Orientu i basenu Morza Śródziemnego. Miasto rozwijało się od epoki neolitu na nieistniejącej już wyspie rzecznej – Fenicjanie nadali rzece i osadzie nazwę Bēʾrūt, czyli „Źródło”. Bejrut, podobnie jak cały obszar Libanu, dostał się po okresie fenickim pod panowanie Greków, Rzymian, Egipcjan, Mameluków i Turków. Po upadku Imperium Osmańskiego Bejrut został w 1943 r. stolicą niepodległego Libanu. Świetlany rozwój miasta – lokalnego centrum intelektualnego, turystycznego i finansowego – brutalnie przerwały trwające latami wojny i inne tragedie. Dziś Bejrut buduje nową przyszłość na fundamentach wielowiekowej historii i fenickiego dziedzictwa. W krajobrazie multikulturowego miasta odkryjemy zabytkowe meczety, synagogi i kościoły, tradycyjne suki (arabskie bazary) i nowoczesne sanktuaria rozrywki, imponujące muzea, zaciszne parki oraz ekskluzywne dzielnice mieszkaniowe i biznesowe z widokiem na przyrodnicze symbole Libanu: gaje cedrowe i Gołębie Skały, otoczone błękitem Morza Śródziemnego.

Byblos

Byblos to niezaprzeczalna perła Libanu! Wpisane na listę UNESCO jedno z najstarszych miast świata, nieprzerwanie zamieszkane od 5000 r. p.n.e., było w starożytności najwspanialszym portem i ośrodkiem kupieckim Fenicji oraz motorem napędowym lokalnych cywilizacji. Byblos odegrało kluczową rolę w wynalezieniu alfabetu fenickiego – pierwszego pisma linearnego na świecie, wymyślonego ok. XIII w. p.n.e. na potrzeby rozwijającego się handlu. Z Byblos eksportowano do Egiptu drewno cedrowe, szkło, tkaniny i wapień, a w zamian przywożono m.in. papirus, zwany po grecku – a jakże! – byblos. Papirusowe miasto zachowuje w krajobrazie fenomenalne zabytki wielu przewijających się tu kultur: wspomnianych już Fenicjan, a także Egipcjan, Asyryjczyków, Persów, Greków, Rzymian, Genueńczyków, Mameluków czy Turków. Do najsłynniejszych atrakcji Byblos należą imponujące stanowisko archeologiczne z ruinami neolitycznych domostw, fenickich świątyń, królewskiej nekropolii i teatru rzymskiego, średniowieczne mury obronne z zamkiem Byblos i maronicką katedrą św. Jana, meczet sułtana Abdul Majida, a także urocza dzielnica historyczna, gdzie kuszą zabytkowe arabskie bazary (suki), nastrojowe knajpki i piękne plaże nad Morzem Śródziemnym.

Tyr

Tyr to starożytne fenickie miasto portowe nad Morzem Śródziemnym w Libanie. Od I tysiąclecia p.n.e. Tyr był głównym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i sakralnym Fenicji. Bogactwa czerpał z handlu drewnem cedrowym, cytrusami, oliwkami, winem i purpurą tyryjską – drogocennym naturalnym barwnikiem z morskich ślimaków Murex trunculatus, używanym do barwienia szat królów, szlachty i kapłanów. Dobra te tyryjscy władcy dostarczali m.in. do Izraela, z którym – o czym wielokrotnie wspomina Biblia – utrzymywano korzystne sojusze. Do innych sąsiadów Tyr nie miał tyle szczęścia. Po najazdach Arabów, krzyżowców i Turków miasto ostatecznie upadło. W XX w. plądrowany przez złodziei antyków Tyr pospiesznie wpisano na listę UNESCO, aby ochronić jego bezcenne dziedzictwo: dwie antyczne ulice kolumnowe, termy, akwedukt, hipodrom, arenę, ruiny fenickiej nekropolii i katedry Paulinus z 315 r. oraz inne dowody dawnej świetności miasta.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
15.06-22.06.2024 8 16 8999 zł Rezerwuj Book Buch книга
17.08-24.08.2024 8 16 8999 zł Rezerwuj Book Buch книга
21.09-28.09.2024 8 16 8999 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
15.06-22.06.2024
8
Wolne miejsca
Cena
16
8999 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
17.08-24.08.2024
8
Wolne miejsca
Cena
16
8999 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
21.09-28.09.2024
8
Wolne miejsca
Cena
16
8999 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa (PLL LOT),
 • bagaż rejestrowany do 23 kg i podręczny do 8 kg/osoba,
 • transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus z Wi-Fi i radiem),
 • noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, obiadokolacje – kuchnia lokalna),
 • wejścia biletowane do zwiedzanych muzeów, zabytków, świątyń i innych atrakcji zgodnie z programem,
 • 2 wieczory z elementami libańskiego folkloru,
 • degustacja wina,
 • rejs po Morzu Śródziemnym,
 • plażowanie nad Morzem Śródziemnym,
 • wizyty na orientalnych bazarach,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach ok. 245 USD/os.),
 • lunchy, przekąsek, napojów do posiłków oraz innych napojów alkoholowych i bezalkoholowych nieujętych w programie wycieczki,
 • atrakcji fakultatywnych (quady – 55 USD/godz./os.),
 • zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD),
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 3–4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, siłowni, spa, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 200 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni libańskiej, która uchodzi za jedną z najlepszych w krajach Orientu. Śniadania są serwowane w hotelach, obiadokolacje jadamy w restauracjach na trasie wycieczki. Urozmaicone, smaczne i sycące posiłki pozwalają każdego dnia skosztować innych lokalnych potraw, trunków, słodkości. Wielką atrakcją wycieczki jest degustacja libańskiego wina, niezapomnianych wrażeń dostarczą także obiadokolacje z elementami libańskiego folkloru.

Informacje praktyczne

UWAGA! W paszporcie nie może być żadnych śladów pobytu w Izraelu!

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wycieczki – z/na lotniska, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi busami, wyposażonymi w klimatyzację, Wi-Fi, radio i inne udogodnienia.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 8-dniowej

BEJRUT – TYR – SYDON – BEJRUT – JEITA GROTTO – BATROUN – BEJRUT – BAALBEK – AANJAR – KSARA – BEJRUT – BYBLOS – ANNAYA – BEJRUT

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Nocny lot do Bejrutu. Przylot o świcie, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu wycieczka do Tyru i Sydonu, starożytnych miast fenickich nad Morzem Śródziemnym. Tyr był kluczowym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i sakralnym Fenicji, czerpiącym bogactwa z handlu drewnem i purpurą. We wpisanym na listę UNESCO antycznym mieście portowym zobaczymy ulice kolumnowe, termy, hipodrom, ruiny nekropolii i inne zabytki, skryte wśród gajów cytrusów, oliwek i winnej latorośli. Dlaczego jednak niewielki Tyr został oczkiem w głowie fenickich władców? Po przerwie na lunch odpowiedź na to pytanie znajdziemy w Sydonie – słynącym z tradycji szkutniczych, rybackich i mydlarskich, trzecim co do wielkości mieście Libanu, o które stoczono w przeszłości niejedną bitwę. Dziś w Sydonie nie natrafimy już na wiele fenickich śladów. Wśród wizytówek miasta znajdziemy za to wybudowany przez krzyżowców Zamek Morski z XIII w., Muzeum Mydła, meczet Omari i Bab el Saray, osmański pałac Debbane, karawanseraj Khan al-Franj, fenicką świątynię Eszmuna, gwarne bazary i inne atrakcje, do których wiodą owiane bliskowschodnią aurą uliczki. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Bejrucie na nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu eskapada do Jeita Grotto. To jedna z najpiękniejszych jaskiń na świecie i najdłuższa w Libanie. Słynie z bogatej szaty naciekowej o fascynujących kształtach, prawdopodobnie największego odkrytego stalaktytu (8 m wys.) oraz podziemnej rzeki i jeziora. Górny poziom groty zwiedzimy spacerem, a dolny przepłyniemy łodzią. Po wrażeniach ochłoniemy w Batroun, libańskiej stolicy lemoniady i wine barów. Po łyk cytrusowego orzeźwienia zajrzymy na suk – zabytkowy arabski bazar. W jednym z najstarszych miast świata zobaczymy też imponujący mur fenicki oraz malownicze ruiny pałacu Makaad el Mir na nadmorskiej skale. Powrót do Bejrutu. Kolacja. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu opuścimy śródziemnomorskie wybrzeże Libanu i wyruszymy do doliny Bekaa – krainy wina i antycznych zabytków, otoczonej górami Liban i Antyliban. W starożytnym mieście Baalbek, dawnym centrum kultu fenickiego boga słońca Baala, odkryjemy monumentalne świątynie Jowisza i Bachusa oraz nieco mniejszą, okrągłą świątynię Wenus z okresu podboju rzymskiego (II–III w.), a także antyczny teatr (wściekła publika ukamieniowała tu aktora Gelasinusa, który w trakcie sztuki publicznie nawrócił się na chrześcijaństwo), ruiny meczetu, bazylikę chrześcijańską, średniowieczne mury obronne oraz Kamień Południa – monolit z I w., uważany na największy na świecie obrobiony blok kamienny. W mieście Aanjar zobaczymy z kolei inspirowane architekturą rzymską ruiny pałacu, świątyń i ulic wybudowanych w VII w. przez kalifat Umajjadów. Po dawce historycznych niespodzianek pojedziemy do miasta Ksara, które już w czasach rzymskich słynęło z winiarstwa. Dużo słońca, optymalna wilgotność i unikalne warunki glebowe sprawiają, że libańskie wina z doliny Beeka smakują doskonale – aby się o tym przekonać, zajrzymy do lokalnej winiarni na degustację. Po kolacji powrót do hotelu w Bejrucie na nocleg.

DZIEŃ 5.

Po śniadaniu historyczna wyprawa do Byblos, jednego z najstarszych miast świata, nieprzerwanie zamieszkanego od 5000 r. p.n.e. i wpisanego na listę UNESCO. W starożytności Byblos było najwspanialszym portem i ośrodkiem handlowym Fenicji, który przyczynił się do wynalezienia fenickiego alfabetu. Eksportowano stąd do Egiptu drewno cedrowe i wapień, a w zamian przywożono papirus, zwany po grecku – a jakże! – byblos. W papirusowym mieście odkryjemy fenomenalne zabytki wielu lokalnych cywilizacji, datowane od epoki kamienia po nowożytność, m.in. neolityczne domostwa, fenickie świątynie, teatr rzymski, mury obronne, zamek krzyżowców, katedrę św. Jana i królewską studnię, w której być można znajdziemy źródło biblijnej nazwy miasta: Geval, czyli „Studnia Boga”. Na tętniącej życiem starówce odwiedzimy też klimatyczne knajpki i bazary, od wieków kuszące przybyszy orientalnymi smakołykami i rękodziełem. Zaledwie 9 km od miasta trafimy do wsi Annaya – chrześcijańskiego centrum pielgrzymkowego. Zwiedzimy tu monastyr maronicki z pustelnią i relikwiami św. Charbela Machlufa. Księgi klasztorne dokumentują ponad 24 tys. cudów, które miały się dokonać za wstawiennictwem libańskiego duchownego. Przy jego grobie odbywają się msze z modlitwami o uzdrowienie. Po zwiedzaniu udamy się do lokalnej restauracji na libańską obiadokolację z pokazem folklorystycznym. Nocleg w hotelu w Bejrucie.

DZIEŃ 6.  

Po śniadaniu zwiedzimy Bejrut, stolicę i największe miasto Libanu. Podczas spaceru zobaczymy zróżnicowaną architekturę, kształtowaną przez wieki historii, burzliwe wydarzenia i liczne wpływy kulturowe. Zobaczymy meczety i kościoły, zabytkowe suki, nowoczesne drapacze chmur z widokiem na lazurowe morze oraz budowle, których nie zdążono jeszcze odrestaurować po kolejnych tragediach. Aby lepiej zrozumieć dzieje miasta i kraju, zajrzymy na stanowisko archeologiczne z czasów rzymskich (I–II w.), gdzie znajdowały się termy, agora i szkoła prawa rzymskiego. Następnie odwiedzimy Muzeum Narodowe Bejrutu, do którego słynnych eksponatów należą Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p.n.e. oraz mozaiki rzymskie i bizantyjskie. Korzystając z okazji, w pobliżu muzeum pójdziemy na Polski Cmentarz Wojenny w Bejrucie, gdzie swój grób ma m.in. artystka Hanka Ordonówna (w 1990 r. jej prochy przeniesiono na warszawskie Powązki). Po południu pojedziemy za miasto zobaczyć stele Nahr el-Kalb. To grupa ponad 20 skalnych tablic, na których wyrzeźbiono płaskorzeźby i inskrypcje w kilku językach: egipskimi hieroglifami, asyryjskim pismem klinowym, alfabetem greckim oraz łacińskim po łacinie, francusku i angielsku. Stele upamiętniają ważne postaci oraz zdobycie tych terenów przez starożytnych wodzów, np. faraona Ramzesa II. Powrót do Bejrutu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7.

Po śniadaniu całodniowy relaks na plaży. Libańskie plaże słyną z naturalnego piękna, czystości i dobrej infrastruktury. Wieczorem rejs po Morzu Śródziemnym, podczas którego będziemy podziwiać zachód słońca. Dzień zakończymy pożegnalną obiadokolacją z libańskim folklorem – na stołach znajdziemy bogaty wybór dań kuchni libańskiej, która uchodzi za jedną z najlepszych w Oriencie. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 8.

Nocny transfer na lotnisko w Bejrucie. Odprawa i wylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

© 2023 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest