Madagaskar 12 dni

Wycieczka objazdowa Safari

od  9999 PLN
cena za osobę / 12 dni

Rezerwuj

Eksploruj królestwo lemurów i baobabów!

Madagaskar to istna wyspa skarbów dla odkrywców przyrody! Ponad 80% lokalnych gatunków fauny i flory stanowią endemity. Tylko na tej afrykańskiej wyspie zobaczysz największe, najmniejsze i najbardziej urocze lemury świata, kolorowe kameleony, mantelle, madagaskarskie storczyki i potężne baobaby. Również tylko tutaj przemierzysz spektakularny, najeżony wapiennymi iglicami rezerwat Tsingy de Bemaraga i udasz się na nocną eksplorację deszczowego lasu tropem skaczących sifak i olbrzymich krocionogów. A gdy poczujesz zew cywilizacji, znajdziesz w tradycyjnych wioskach Malgaszów trzcinowe chaty, zabytkowe pirogi, cuda rzemiosła, bazary z tropikalnymi smakołykami i legendy o vazimba, pierwszych osadnikach i wspaniałych austronezyjskich żeglarzach, którzy – jak Ty teraz – ruszyli w świat ku wielkiej przygodzie!

W cenie

Opieka pilota – przewodnika Tamada Tour (PL) i lokalnych przewodników (FR/EN)

Opieka pilota – przewodnika Tamada Tour (PL) i lokalnych przewodników (FR/EN)

Plażowanie nad Kanałem Mozambickim

Plażowanie nad Kanałem Mozambickim

Wizyty u lokalnych rzemieślników

Wizyty u lokalnych rzemieślników

Nocna wędrówka w dżungli Andasibe

Nocna wędrówka w dżungli Andasibe

Eksploracja rezerwatu Tsingy de Bemaraga

Eksploracja rezerwatu Tsingy de Bemaraga

Wejścia biletowane do atrakcji i rezerwatów przyrody

Wejścia biletowane do atrakcji i rezerwatów przyrody

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os.)

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os.)

Wizyty na egzotycznych bazarach

Wizyty na egzotycznych bazarach

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Tsingy de Bemaraga

Tsingy de Bemaraga (UNESCO) to najbardziej niezwykły rezerwat przyrody na Madagaskarze – najeżony niewiarygodnie ostrymi formacjami wapiennymi, zwanymi po malgasku tsingy, co oznacza „miejsce, gdzie nie można chodzić boso” lub „miejsce, gdzie chodzi się na palcach”. Jedynie sifaki i lemury, dzięki zręczności i mocnym ogonom, są w stanie skakać w nieprzeniknionym labiryncie krasowych iglic, klifów i jaskiń. Jeszcze na przełomie XVIII–XIX w. królowa Madagaskaru Ranavalona I Okrutna zsyłała w to nieprzyjazne miejsce wrogów politycznych – legendy głoszą, że duchy skazańców do dziś snują się w Kamiennym Lesie. A jak powstało Tsingy? Około 200 mln lat temu wapienne dno morskie podniosło się i utworzyło płaskowyż, który erodował pod wpływem ulewnych deszczy do obecnego kształtu. Masyw otaczają od wschodu strome klify Bemaraha, od zachodu i północy pofałdowane wzgórza przeplecione wapiennymi rzeźbami, a na południu rysuje się spektakularny wąwóz rzeki Manambolo z pięknymi wodospadami w pierwotnej dżungli. Tsingy de Bemaraga ma powierzchnię 1,575 km² – północna część to ścisły rezerwat z zakazem wstępu, natomiast w południowej utworzono park narodowy, udostępniony zwiedzającym dopiero w 1998 r. Miejscami nigdy nietknięte ludzką stopą dziewicze lasy, kaniony, jeziora i bagna namorzynowe kryją oszałamiające bogactwo dzikiej fauny i flory: 85% to endemity madagaskarskie, z czego aż 47% gatunków jest endemicznych dla Kamiennego Lasu – z powodu utrudnionego dostępu większość okazów nie została jeszcze zbadana, a być może nawet odkryta!

Baobaby

Te charakterystyczne drzewa rozpoznaje każdy! Imponujące baobaby (Adansonia) liczą 8 gatunków, z czego jeden występuje w zachodniej Australii, kolejny w Afryce kontynentalnej, a aż 6 to endemity Madagaskaru i zarazem przyrodnicze symbole tego wyspiarskiego państwa. Baobaby osiągają znaczną wysokość (do 30 m), a ich łodygi i olbrzymie, szerokie pnie (2–10 m średnicy, rekordzista ma 10,47 m) służą do magazynowania wody i zwiększają swój obwód w porze deszczowej (jedno drzewo gromadzi nawet 120 tys. l wody). Dzięki wysokim zdolnościom retencyjnym baobaby są odpornymi na susze roślinami długowiecznymi – te rosnące wzdłuż słynnej Alei Baobabów, nieopodal madagaskarskiego miasta Morondava, dochodzą do 3000 lat. Baobab to ikona Afryki i „drzewo życia” o niezwykle szerokim zastosowaniu: z pni wytwarza się tradycyjne drewniane łodzie, meble, dekoracje i instrumenty muzyczne, z łyka liny, sieci rybackie, nici, tkaniny i kosze, z kory powstaje m.in. papier, a z nasion, kwiatów, liści i owoców, których miąższ przypomina w smaku cytrynę, wyrabia się pasze dla zwierząt, ludowe medykamenty, kosmetyki, olej, rozmaite potrawy i orzeźwiające napoje. Za sprawą skąpej korony, przypominającej wyglądem system korzeniowy, owiany legendami o rozgniewanych bogach baobab jest potocznie określany mianem „drzewa rosnącego do góry nogami”.

Endemity Madagaskaru

Madagaskar to wyspa przyrodniczych skarbów. Część Gondwany, oderwana od kontynentu afrykańskiego ok. 145 mln lat temu, żyje własnym życiem. Aż 80% z 200 tys. lokalnych gatunków zwierząt i 83% z 12 tys. gatunków roślin to endemity. Symbolami Madagaskaru są kameleony, lemury i baobaby – znakomita większość tych okazów fauny i flory występuje wyłącznie tutaj i nigdzie indziej na świecie. Madagaskar obficie pokrywają tropikalne lasy deszczowe, gdzie w dziewiczym gąszczu można spotkać największe na świecie, słynące z „nawiedzonego śpiewu” indrisy krótkoogonowe i analogicznie najmniejsze mikruski malutkie z wyłupiastymi oczami, skoczne sifaki, kojarzone z bajkowym królem Julianem lemury katta, lemurie, lepilemurie i wari, a także kameleony Parsona (jedne z największych), węże boa, kolorowe mantelle (żaby), madagaskarskie żółwie i modliszki, motyle, ważki, patyczaki, krocionogi. W świecie roślin, prócz baobabów, królują natomiast miejscowe storczyki, orchidee, sukulenty, pandany, palmy, paprocie, bambusy, liany, aloesy. Ze względu na ukształtowanie terenu i naturalne przeszkody część endemitów Madagaskaru jest słabo poznana – a tysiące mogą nadal czekać na odkrycie!

Malgasze

Malgasze to rdzenna ludność Madagaskaru o mieszanym pochodzeniu etnicznym. Przodkami Malgaszów były ludy austronezyjskie z Azji Południowo-Wschodniej, przybyłe na wyspę ok. II–V w., a także osadnicy z Afryki kontynentalnej i Chin, koloniści arabscy (od VII w.), francuscy i brytyjscy (XIX w.). Na mozaikę kulturową Malgaszów składa się 18 grup etnicznych, różniących się etnogenezą, a częściowo również tradycjami i dialektami języka malgaskiego – największymi z nich są kolejno Merina (grupa „góralska”), Betsimisaraka (grupa „przybrzeżna”) i Betsileo („góralska”), z kolei najstarszą grupą jest Bezanozano, wywodząca się od owianych legendami vazimba, czyli pierwszych osadników. Malgasze prowadzą tradycyjny styl życia, oparty na rolnictwie, łowiectwie i rzemiośle. Na wsiach mieszkają w trzcinowych chatach, hodują kury, bydło i pszczoły, łowią ryby i owoce morza, uprawiają kukurydzę, maniok, ryż, trzcinę cukrową, tropikalne owoce i warzywa. Słyną z wyrobów z baobabu i aluminium, muzyki, tańca i sztuki oratorskiej, a przede wszystkim są wyśmienitymi żeglarzami i budowniczymi piróg (tradycyjnych łodzi). Prawie połowa z liczącej ok. 27 mln populacji Madagaskaru jest wyznania chrześcijańskiego. W kulturze Malgaszów żywy jest kult przodków i fady – malgaskie tabu, wyznaczające znaczną część lokalnego stylu życia.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
29.05-09.06.2023 12 16 9999 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
29.05-09.06.2023
12
Wolne miejsca
Cena
16
9999 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus),
 • przeprawa promowa w Belo i Bekopaka,
 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami; wybrane hotele z basenami lub dostępem do plaży),
 • wyżywienie (HB: śniadania, obiadokolacje),
 • wejścia biletowane do atrakcji i rezerwatów przyrody,
 • eksploracja rezerwatu Tsingy de Bemaraga,
 • nocna wędrówka w rezerwacie Andasibe,
 • wizyty u lokalnych rzemieślników,
 • plażowanie nad Kanałem Mozambickim,
 • wizyty na egzotycznych bazarach,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • opieka pilota – przewodnika Tamada Tour (PL) i lokalnych przewodników (FR/EN),
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Antananarywa – Warszawa,
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • lunche, przekąski, napoje nieujęte w programie wycieczki i nabywane indywidualnie,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy zgodnie z aktualnymi stawkami w obiektach – szczegóły u Organizatora),
 • zwyczajowe napiwki (dla kierowców, przewodników),
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi niewymienione w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami). Wybrane hotele mają basen lub dostęp do plaży. Hotele mogą oferować dostęp do pralni, baru i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (zgodnie z aktualnymi stawkami w obiektach – szczegóły u Organizatora).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni malgaskiej. Płatne dodatkowo są lunche, przekąski, napoje. Posiłki jadamy w restauracjach hotelowych lub obiektach gastronomicznych na trasie wycieczki.

Informacje praktyczne

 • Na wycieczkę należy zabrać wygodne buty trekkingowe, komfortową odzież (przewiewne ubrania, odpinane spodnie trekkingowe, ciepła bluza/sweter, kurtka/peleryna przeciwdeszczowa, kapelusz lub inne nakrycie głowy z szerokim rondem), akcesoria (okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem UV, akcesoria higieniczne, repelent na komary, lornetka, latarka lub czołówka na nocny spacer po dżungli i wędrówkę przez ciemny labirynt w Tsingy).
 • Sugerujemy zaopatrzyć się w drobne upominki dla dzieci, które spotkamy po drodze – najbardziej wskazane będą artykuły szkolne, np. długopisy, zeszyty. W razie wątpliwości zalecamy kontakt z Organizatorem (biuro@tamadatour.pl).

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi busami, wyposażonymi w klimatyzację. Nad bezpieczeństwem podróży czuwają zawodowi kierowcy, doskonale znający lokalne drogi. W cenie wycieczki zawarta jest także samochodowa przeprawa promowa w Belo i Bekopaka.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 12-dniowej

ANTANANARYWA – MAROZEVO – MORAMANGA – ANDASIBE – AMBATOLAMPY – ANTSIRABE – MIANDRIVAZO – MORONDAVA – BELO – TSINGY DE BEMARAGA – BEKOPAKA – TSINGY DE BEMARAGA – BEKOPAKA – BELO – MORONDAVA – MIANDRIVAZO – ANTSIRABE – TRITRIVA – ANTANANARYWA

DZIEŃ 1. WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie i lot na Madagaskar z rozkładowymi przesiadkami.

DZIEŃ 2. ANTANANARYWA

Przylot na Madagaskar.  Spotkanie z pilotem Tamada Tour. Transfer z lotniska do hotelu w centrum Antananarywy, stolicy wyspy, potocznie zwanej Tana. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Wieczorem powitalna obiadokolacja w stylu malgaskim. Nocleg.

DZIEŃ 3. ANTANANARYWA – MAROZEVO – MORAMANGA – ANDASIBE

po śniadaniu wyprawa do Egzotycznego Rezerwatu Peyrieras (Réserve Peyrieras Madagascar Exotic) w Marozevie, gdzie będziemy podziwiać endemiczne zwierzęta Madagaskaru: lemury, sifaki, kameleony, iguany, gekony, węże, kolorowe mantelle (żaby), motyle, ważki, krocionogi, patyczaki i inne okazy lokalnej fauny. Następnie udamy się do miasteczka Moramanga – stolicy ludu Bezanozano, najstarszej i jednej z osiemnastu rdzennych grup etnicznych Madagaskaru. Moramanga odegrała ważną rolę w historii wyspy, bowiem właśnie tu 29 marca 1947 r. wybuchło powstanie malgaskie przeciwko francuskim kolonizatorom – co ciekawe i przewrotne, to właśnie za ich sprawą miasto powstało i błyskawicznie wzbogaciło się na handlu z Europejczykami. Przerwa na lunch. Późnym popołudniem dotrzemy do wsi Andasibe, którą otacza rezerwat Analamazoatra. Obiadokolacja. Dla chętnych nocny spacer po rezerwacie z eksploracją tropikalnej fauny i flory. Po zmroku park niesamowicie oddziałuje na zmysły – wprawdzie niewiele widać, za to zapachy i odgłosy pierwotnej dżungli pozostawiają oszałamiające wrażenia! Nocleg.

DZIEŃ 4. ANDASIBE

Po śniadaniu zanurzymy się w egzotykę Parku Narodowego Andasibe-Analamazaotra. Wędrując w wilgotnym gąszczu pandanów i palm, będziemy obserwować urocze storczyki, orchidee i endemiczne zwierzęta: kameleony Parsona (jedne z największych na świecie), mantelle, sifaki, lemury katta, lemury płowe, mikruski malutkie (najmniejsze lemury na świecie) i władców rezerwatu, czyli indrisy krótkoogonowe – największe lemury na świecie, które słyną z „nawiedzonego śpiewu”, przypominającego pieśni wielorybów i niosącego się głośnym echem w koronach drzew. Po południu zwiedzimy rezerwat Vakona, zwany wyspą lemurów – tu będziemy mogli się zbliżyć do tych niezwykłych ssaków i zrobić im wspaniałe zdjęcia. Po przyrodniczych przygodach powrót do Andasibe na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5. ANDASIBE – AMBATOLAMPY – ANTSIRABE

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Tego dnia spotkamy się z tradycją malgaskiego rzemiosła w dawnych miasteczkach kolonialnych. Najpierw zatrzymamy się w Ambatolampy, by zwiedzić manufakturę garnków – słynie ona z obróbki recyklingowanego aluminium, jest symbolem malgaskiego know-how i przekazywanych z pokolenia na pokolenie talentów rękodzielniczych. Po południu dotrzemy do Antsirabe, nastrojowego uzdrowiska z leczniczymi źródłami termalnymi, licznymi warsztatami rzemieślniczymi i ulicami pełnymi riksz. W trzecim co do wielkości mieście Madagaskaru odwiedzimy miejscowe pracownie, zobaczymy pomnik Fahaleovantena (niepodległości plemion), katedrę Notre Dame de la Salette, zabytkowe łaźnie termalne i inne budynki kolonialne. Następnie udamy się na przedmieścia, gdzie zajrzymy na tradycyjny bazar i poobserwujemy prawdziwe życie Malgaszów, którzy prócz rzemiosła trudnią się głównie rolnictwem: hodują kury, bydło i pszczoły, łowią owoce morza, uprawiają kukurydzę, maniok, ryż, owoce i warzywa, a po pracowitym dniu spotykają się z rodziną i przyjaciółmi, zajadając suszone ryby, masikita (szaszłyki), romazawa i ravitoto (potrawy z mięsem i warzywami liściowymi), menakely – malgaskie pączki ryżowe, popijając toaka gasy (rum z trzciny cukrowej) albo trembo (wino palmowe). Powrót do centrum Antsirabe. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w stylowym hotelu.

DZIEŃ 6. ANTSIRABE – MIANDRIVAZO – MORONDAVA

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu i przejazd na zachód wyspy. Po drodze obiad w miasteczku Miandrivazo, którego codzienność płynie z nurtem rzeki Mahajilo. Późnym popołudniem dotrzemy pod Morondavę. O zachodzie słońca ruszymy na spacer słynną Aleją Baobabów, by w subtelnym blasku sfotografować symbol Madagaskaru – liczące do 2800 lat, gigantyczne drzewa, zwane przez Malgaszów reniala, co w lokalnych dialektach oznacza „matka lasu”. Po wędrówce gajem przejazd do centrum Morondavy. Portowe miasto kusi malowniczymi, białymi plażami Kanału Mozambickiego, po którym kursują pirogi i lakana, tradycyjne malgaskie łodzie drewniane. Obiadokolacja, czas wolny na relaks i nocleg w hotelu przy plaży.

DZIEŃ 7. MORONDAVA – BELO – TSINGY DE BEMARAGA – BEKOPAKA

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Rankiem ponownie przejedziemy przez Aleję Baobabów, by sfotografować ją za dnia. Za gajem obierzemy kurs na północ, zatrzymując się na obiad w Belo nad rdzawą rzeką Mania. Następnie ruszymy na niezapomnianą ekspedycję przez rezerwat przyrody Tsingy de Bemaraga (UNESCO), który będziemy eksplorować przez 2 dni. Rezerwat jest najeżony niewiarygodnie ostrymi formacjami wapiennymi, zwanymi po malgasku tsingy, co oznacza „miejsce, gdzie nie można chodzić boso”. Jedynie sifaki i lemury, dzięki zręczności i mocnym ogonom, są w stanie skakać w pejzażu krasowych iglic, klifów i jaskiń z bogatą szatą naciekową, okolonych namorzynowymi lasami nad rzeką Manambolo. Jeszcze na przełomie XVIII i XIX w. królowa Madagaskaru Ranavalona zsyłała w to nieprzyjazne miejsce wrogów politycznych – legendy głoszą, że duchy skazańców do dziś snują się w Kamiennym Lesie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu z basenem w Bekopaka.

DZIEŃ 8. BEKOPAKA – TSINGY DE BEMARAGA – BEKOPAKA

Po śniadaniu całodniowa wyprawa przez Park Narodowy Tsingy de Bemaraga. Odkryjemy dziś najciekawsze zakamarki Kamiennego Lasu – kaniony, dziewicze lasy, jeziora, namorzyny z oszałamiającym bogactwem endemicznej fauny i flory. Po dniu wrażeń powrót do hotelu w Bekopaka.

DZIEŃ 9. BEKOPAKA – BELO – MORONDAVA

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu. Przejazd z Bekopaka do Morondavy z przerwą na lunch w Belo. Do Morondavy znów wjedziemy przez Aleję Baobabów – łagodne promienie popołudniowego słońca wydobywają czerwone odcienie pni drzew, stwarzając idealne warunki do fotografowania. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w Morondavie. Czas wolny na relaks. Nocleg.

DZIEŃ 10. MORONDAVA – MIANDRIVAZO – ANTSIRABE

Po śniadaniu przejazd powrotny do Antsirabe z lunchem w Miandrivazo. Po drodze będziemy mieli kolejną okazję obserwować tradycyjne wioski i miasteczka Malgaszów. Obiadokolacja i nocleg w Antsirabe.

DZIEŃ 11. ANTSIRABE – TRITRIVA – ANTANANARYWA

Po śniadaniu przejazd w kierunku Antananarywy. Po drodze zobaczymy wulkaniczne jezioro Tritriva – błękitna tafla rozlewa się 2000 m n.p.m. w kalderze, czyli kraterze wygasłego wulkanu, otoczonym pionowymi klifami gnejsowymi. Można tu zaobserwować niezwykłe zjawisko: poziom wody w jeziorze spada w porze monsunowej, a wrasta w porze suchej, co jest związane z istnieniem podziemnych kanałów, łączących Tritrivę z innymi jeziorami i gorącymi źródłami w okolicy. Jezioro jest objęte fady – malgaskim tabu, a pływanie w nim jest zabronione. Po dotarciu do Antananarywy uroczysta pożegnalna obiadokolacja z malgaskimi przysmakami. Nocleg.

DZIEŃ 12. ANTANANARYWA – WYLOT

Śniadanie. Poranna wizyta na rzemieślniczym bazarze w Antananarywie i czas na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko. Odprawa i wylot na lotnisko Chopina w Warszawie z rozkładowymi przesiadkami.

© 2023 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora. www.tamadatour.pl

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest