Dzieci-Malezja

Malezja i Singapur Tropikalna Przygoda 12 dni

Wycieczka objazdowa

Zainteresowany?

Rezerwuj

Poczuj smaki egzotyki w malajskim raju!

Błogi relaks na tropikalnej plaży, lazurowe morze, fenomenalny street food, starożytna dżungla, niesamowita kultura, wspaniali ludzie… – to zaledwie przedsmak cudów Półwyspu Malajskiego, prawdziwie rajskiego zakątka Azji! Pod wielkim liściem Totoro w ultranowoczesnym Singapurze odkryj sekrety kosmicznej palmiarni Garden by the Bay. Na archipelagu Langkawi zobacz wodne wioski i las deszczowy z lotu ptaka: ze słynnej kolejki linowej SkyCab i mostu z tylko jednym filarem. Za palmami kokosowymi daj nura do świątyni w jaskiniach Batu, a w Wenecji Dalekiego Wschodu przejedź się zawadiacką rikszą. Wśród orchidei i hibiskusów wytrop barwne motyle, pawie i dzioborożce, a w krajobrazie Kuala Lumpur – imponujące Petronas Towers. Nieopodal plantacji herbaty w Cameron Highlands odnajdź największy kwiat świata i sprawdź, o czym szumi mechaty las. W George Town zrób selfie z muralem „Dzieci na huśtawce”, a wędrówkę szlakiem eklektycznych, kolonialno-azjatyckich zabytków przypraw porcją pysznego jedzenia i szczyptą tradycji tubylczych plemion.

W cenie

Plażowanie na archipelagu Langkawi

Plażowanie na archipelagu Langkawi

Przejazd kolejką linową SkyCab

Przejazd kolejką linową SkyCab

Trekking po Mossy Forest

Trekking po Mossy Forest

Jeep z kierowcą i lokalny przewodnik w dżungli Cameron Highlands

Jeep z kierowcą i lokalny przewodnik w dżungli Cameron Highlands

Rejs łodzią po rzece Malakka

Rejs łodzią po rzece Malakka

Rejs promem na wyspę Langkawi

Rejs promem na wyspę Langkawi

Przelot międzykrajowy Langkawi – Singapur

Przelot międzykrajowy Langkawi – Singapur

Wyżywienie (śniadania)

Wyżywienie (śniadania)

Noclegi w hotelach 3* i hostelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

Noclegi w hotelach 3* i hostelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

Kultowe zabytki i miejsca nieznane z przewodników

Kultowe zabytki i miejsca nieznane z przewodników

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Wizyty na egzotycznych bazarach

Wizyty na egzotycznych bazarach

Wejścia biletowane do muzeów i atrakcji

Wejścia biletowane do muzeów i atrakcji

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Singapur-Gardens-by-the-Bay

Singapur

Singapur to jedno z najbogatszych miast-państw świata. Hipernowoczesna metropolia na skraju Półwyspu Malajskiego jest totalnym przeciwieństwem innych, skrytych w dżungli miast Azji Południowo-Wschodniej. Tylko tutaj zobaczymy futurystyczną architekturę, olśniewające drapacze chmur i Marina Bay Sands – modny hotel w kształcie łodzi z muzeum ArtScience, pływającymi Kryształowymi Pawilonami i najwyżej położonym na świecie (200 m) basenem bez krawędzi, skąd można zobaczyć oszałamiającą panoramę okolicy. Tylko w Singapurze znajdziemy Gardens by the Bay, czyli wpisaną „Księgi rekordów Guinnessa” palmiarnię z tysiącami roślin z całego globu, wodospadami i rzeźbami, która po zmroku kusi kolorową iluminacją świateł, tańczących w rytm muzyki na pniach i w koronach Supertree Grove. Gdy wyjdziemy już spod wielkiego liścia Totoro w cudownym ogrodzie botanicznym (częściowo na liście UNESCO), zasmakujemy kulturowej różnorodności Singapuru. W barwnych i gwarnych zaułkach dzielnicy arabskiej, China Town i Małych Indii odkryjemy inne oblicze imponującej, gęsto zaludnionej aglomeracji (716,1 km² powierzchni zamieszkuje aż 5,5 mln osób), która dzięki obowiązującym tu aż 16 zakazom słynie z zaskakującej czystości.

Kuala-Lumpur-Malezja

Kuala Lumpur

Stolica Malezji to nie tylko słynne Petronas Towers – bliźniacze drapacze chmur, piąte pod względem wysokości wieżowce świata. Kuala Lumpur to również fascynujący tygiel kulturowy, w którym harmonijnie przenikają się malezyjska gościnność, chińska pracowitość, hinduska kuchnia i europejska architektura z wpływami z różnych zakątków globu. Pysznego ulicznego jedzenia spróbujemy tu na modnej alei Bukit Bintang, w dzielnicy Little India z mnóstwem gwarnych bazarów i na wąskiej uliczce Petaling w Chinatown, gdzie pośród tradycyjnych chińskich domów co i rusz odbywają się kultowe festiwale. Relaksującą ciszę i spokój znajdziemy z kolei we wspaniałym ogrodzie botanicznym Perdana z parkami motyli i jeleni, największą w Azji Południowo-Wschodniej ptaszarnią, a także ogrodami orchidei i hibiskusa. Nieopodal natkniemy się na planetarium Negara, intrygujące muzea historii i sztuki, słynny meczet Jamek, zbudowany w stylach mauretańskim, indosaraceńskim i mongolskim, oraz inne świątynie muzułmańskie, buddyjskie, hinduistyczne, taoistyczne i chrześcijańskie. Od wrażeń ochłoniemy przy fontannie na skwerze Medreka, który wieczorami – pięknie podświetlony – zachwyca miksem XIX-wiecznych zabytków (budynek rządowy sułtana Abdula Samada), postmodernizmu i nowoczesności.

Plaza-wyspa-Langkawi-Malezja

Langkawi

Czas na relaks i błogie lenistwo! Malajski archipelag Langkawi to 104 piękne wyspy z egzotycznymi palmami kokosowymi, bielutkim piaskiem i turkusowo-szmaragdową wodą ciepłego Morza Andamańskiego. Zaznamy tu prawdziwie sielskiego wypoczynku. Pełnię uroku Langkawi odkryjemy, zaglądając na różne plaże: Tanjung Rhu Beach, gdzie w czasie odpływu pośrodku morza wyłania się pas piasku, Tengkorak Beach – jedną z najbardziej malowniczych i zacisznych plaż, z gęstym lasem tropikalnym i wapiennymi formacjami skalnymi, czy Pantai Cenang z najpiękniejszymi zachodami słońca. Popularną na Langkawi rozrywką jest też skakanie po wyspach – rejsy łodzią pomiędzy rajskimi atolami. Podczas wypraw natkniemy się na otoczone skałami jeziorka, lasy namorzynowe, kolorowe pawie i dzioborożce. Niezapomnianą przygodę przeżyjemy również w słynnej kolejce linowej SkyCab, która unosi się nad dżunglą i prowadzi wprost do najlepszego punktu widokowego na całym archipelagu. Panorama tropikalnej okolicy oszałamia i… przyprawia o gęsią skórkę – zwłaszcza na 125-metrowym moście, który łączy dwie platformy widokowe u szczytu góry Gunung Mat Cincang. Nie dość, że most jest zawieszony ok. 700 m nad ziemią, to jeszcze podtrzymuje go tylko jeden filar!

Cameron-highlands-Malezja

Cameron Highlands

Jak z miejskiej dżungli przedostać się do tej prawdziwej? Wystarczy z nowoczesnego Kuala Lumpur wybrać się na wyprawę w malezyjskie góry Cameron. Nazwane tak na cześć Williama Camerona, XIX-wiecznego brytyjskiego odkrywcy i geologa, przeniosą nas po wyboistej drodze do całkiem innego świata. Świata dziewiczego, tropikalnego lasu deszczowego. Magicznej ziemi aborygenów Orang Asli, rdzennej ludności Półwyspu Malajskiego, która nadal praktykuje animizm, mieszka w drewnianych domkach pośród palm i żyje z polowań, łowiectwa i zbieractwa, pielęgnując swe unikalne tradycje. Mikrokosmosu pełnego egzotycznych, barwnych motyli: bielinków, rusałkowatych, paziowatych i danaidowatych. I w końcu soczyście zielonego uniwersum ciągnących się po horyzont, od 800 do 1600 m n.p.m., plantacji herbaty i truskawek. W przyrodniczo-kulturowej dżungli, będącej jednym z najpiękniejszych miejsc w Malezji, zanurzymy się w porośnięte herbacianymi krzewami wzgórza oraz skosztujemy przepysznej herbaty Boh i lokalnych smakołyków. Poznamy również codzienne życie tubylców, a przy odrobinie szczęścia sfotografujemy raflezję – największy kwiat świata, zwany też bukietnicą Arnolda.

Mossy-Forest-Malezja

Mossy Forest

Gdyby Zakazany Las z książek o Harrym Potterze istniał naprawdę, znajdowałby się w Malezji! Mossy Forest, czyli „mechaty las” nieopodal wzgórz Cameron, to mistyczne, nieco mroczne i niezwykle piękne miejsce, w którym na pewno świetnie czułby się gajowy Hagrid. Zamiast niego w tropikalnym lesie, spowitym wieczną mgłą i wilgocią, spotkamy unikalne dla tego biotopu węże, żaby, owady, ptaki, ssaki, ogromne paprocie, dzikie orchidee, rododendrony, storczyki, owadożerne dzbaneczniki oraz krzewy i drzewa – litokarpusy, dacrycarpusy, cynamonowce, czapetki i inne – pokryte od korzeni po skarłowaciałe korony mchem, który tworzy majestatyczny baldachim zieleni o odurzającym zapachu egzotyki. Do Mossy Forest podskoczymy jeepami, by na skraju starożytnego leśnego labiryntu, pod szczytem Gunung Brinchang, zamienić cztery kółka na 150 m drewnianych mostów i 1850 m leśnych ścieżyn. Po naturalnych schodach z wilgotnej ziemi, omszałych korzeni i skał dotrzemy aż w pobliże Gunung Irau (2110 m n.p.m.), najwyższego szczytu w Cameron Highlands.

Georgetown-Penang-Malezja

George Town

Wyśmienita kuchnia i street art – właśnie z tego słynie George Town, największe miasto na malajskiej wyspie Penang, którego starówka figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mówią, że tej miejscowości się nie zwiedza, tylko się po niej spaceruje. I to właśnie będziemy robić! Wędrując klimatycznymi zaułkami po pierwszej w Malezji osadzie brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, skosztujemy lokalnych smakołyków oraz poszukamy perełek eklektycznej architektury kolonialnej i azjatyckiej. Wśród nowoczesnych drapaczy chmur odkryjemy wieżowce art déco, XIX-wieczny ratusz w stylu edwardiańskiego baroku, sklepiki pomalowane na tęczowe kolory i fort Cornwallis (XVIII w.), a nieopodal – zabytkowy meczet Kapitana Kelinga, kamienice chińskiej mniejszości etnicznej Peranakan, rezydencję Cheong Fatt Tze, świątynie Kek Lok Si w Air Itam, Wat Chaiyamangkalaram i Dhammikarama, które łączą wpływy chińskie, tajskie i birmańskie, czy dzielnicę Little India ze świątynią Sri Mahamariamman. Obowiązkowo zrobimy sobie selfie z „Dziećmi na rowerze”, „Dziećmi na huśtawce” i innymi słynnymi muralami, które przedstawiają tutejszych mieszkańców, ich kulturę i styl życia.

Nasi-lemak-tradycyjne-jedzenie-Malezja

Malajski street food

W Malezji życie kręci się wokół jedzenia. Zwłaszcza tego ulicznego, którego wybór jest wprost przeogromny! Pyszności skosztujemy tu na każdym kroku – w licznych knajpkach i na straganach znajdziemy wyborne dania, zupy i słodkości, które wywodzą się z bogatej tradycji kulinarnej, łączącej smaki malajskie, chińskie, indyjskie, tajskie czy birmańskie. Spośród dziesiątek lokalnych rarytasów warto skusić się chociażby na pikantną zupę rybną penang assam laksa, która znalazła się w rankingu TOP 50 najsmaczniejszych potraw świata. Na śniadanie dobrym wyborem będzie narodowa potrawa Malajów, nasi lemak – ryż z dodatkami gotowany na mleku kokosowym i zawinięty w liście pandanu. Lunch i kolacja to świetne pory na smakowitą prostotę: nasi ayam, czyli kurczaka z ryżem, ayam tandoori – kurczaka marynowanego w przyprawach, które nadają mu charakterystyczny czerwony kolor, makaron ryżowy z dodatkami char kway toew, zupę curry mee na mleku kokosowym albo mięsny szaszłyk satay. Kulinarnym wyzwaniem może być asam laksa – ostra, kwaśna zupa z rybną nutą, która zaskakuje nietypowym połączeniem chilli, soku z limonki i makreli. Na osłodę najlepsze będą desery chendul czy też ais kacang – skruszony lód polany sokami owocowymi i mlekiem kokosowym.

Malakka-Malezja

Malakka

Już wieki temu Malakkę – jeden z najważniejszych portów na Półwyspie Indochińskim – upatrzyli sobie kolonizatorzy. Wpływ Portugalczyków, Holendrów i Brytyjczyków odczujemy i zobaczymy w tym urokliwym, wpisanym na listę UNESCO mieście do dziś. Podczas przejażdżki zawadiacką rikszą i rejsu po rzece w Wenecji Dalekiego Wschodu natkniemy się na ruiny portugalskiego fortu Famosa (XVI w.), fontannę brytyjskiej królowej Wiktorii, a także pokryty czerwonym chińskim tynkiem anglikański kościół Chrystusowy i równie czerwony Stadthuys, czyli ratusz z wieżą zegarową (zbudowane przez Holendrów w XVIII w.). Kulturowy kalejdoskop światów bliskich i dalekich znajdziemy też na szlaku pięknych sanktuariów: chińskiej świątyni Cheng Hoon Teng i hinduskiej Sri Poyatha Moorthi, które należą do najstarszych w Malezji, oraz nowoczesnego meczetu, którego podświetlona na zielono bryła sprawia wrażenie, jakby unosiła się na wodzie.

Jaskinie-Batu-Malezja

Jaskinie Batu

W ukrytych pod tropikalną roślinnością skałach, zaledwie 13 km od Kuala Lumpur, znajdziemy ogromny jaskiniowy kompleks hinduistycznych świątyń. Jaskinie Batu – przyciągające setki pielgrzymów zwłaszcza podczas tamilskiego święta Thaipusam – mają 400 mln lat, ale miejscem kultu stały się dopiero w 1890 r. Świątynię założył tu indyjski kupiec K. Thamboosamy Pillai, zainspirowany wejściem do jaskini w kształcie symbolu vel, czyli boskiej włóczni. Do Jaskini Katedralnej, głównej, mającej aż 100 m wysokości i ozdobionej hinduistycznymi ołtarzami, wdrapiemy się po pomalowanych na tęczowe kolory, liczących 272 stopnie schodach, obok których złotym blaskiem bije najwyższy na świecie (42,7 m) murti, czyli posąg hinduskiego bóstwa Murugana. Na lewym skraju wzniesienia zobaczymy Jaskinię Ramajana z posągiem Hanumana. Z kolei u stóp wzgórza odkryjemy Villa Cave – Jaskinię Galerii Sztuki i Jaskinię Muzealną z hinduskimi posągami i obrazami, z których część opowiada o zwycięstwie Murugana nad demonem Surapadmą.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • przelot międzykrajowy Langkawi – Singapur,
 • transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu i na trasie wycieczki,
 • rejs promem na wyspę Langkawi,
 • noclegi w hotelach 3* i hostelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania),
 • degustacja lokalnej kuchni,
 • wejścia biletowane do wszystkich zwiedzanych muzeów, świątyń i atrakcji,
 • rejs łodzią po rzece Malakka,
 • jeep z kierowcą na przejażdżkę po dżungli w Cameron Highlands,
 • trekking po Mossy Forest,
 • przejazd kolejką linową SkyCab,
 • wizyty na egzotycznych bazarach,
 • atrakcje plenerowe, historyczne i kulturowe,
 • opieka doświadczonego, polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • opieka lokalnego przewodnika (Cameron Highlands),
 • kameralna grupa,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu Warszawa – Singapur – Warszawa,
 • wizy do Singapuru (obywatele większości krajów Europy, obu Ameryk, Australii i niektórych państw Afryki mogą wjechać do Singapuru bez wizy na okres do 30 lub 90 dni – czas ten jest zależny od obywatelstwa),
 • wizy do Malezji (obywatele większości krajów Europy, Rosji, obu Ameryk Australii i niektórych państw Afryki mogą wjechać do Malezji bez wizy na okres do 14, 30 lub 90 dni – czas ten jest zależny od obywatelstwa),
 • usług bagażowych w hotelach i na lotnisku,
 • island hopping, czyli pływania po okolicznych wyspach na archipelagu Langkawi,
 • lunchy, obiadokolacje oraz innych posiłków i napojów bezalkoholowych i alkoholowych nieujętych w programie wycieczki,
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • zwyczajowych napiwków,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach i pensjonatach do 200 USD/os.),
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 3* i hostelach (pokoje 2-osobowe z własnymi łazienkami). Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie obejmuje śniadania. Dodatkowo płatne są lunche, obiadokolacje, inne posiłki i napoje. Urozmaicone, smaczne i sycące dania pozwalają codziennie skosztować innych potraw kuchni lokalnej. Na bazarach chętni będą też mogli zasmakować miejscowych owoców, słodkości i przekąsek.

Informacje praktyczne

Dokumenty

Obywatele Unii Europejskiej mogą w celach turystycznych wjechać do Singapuru i Malezji bez wizy na okres do 90 dni. Do przekroczenia granic potrzebny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i posiadający przynajmniej trzy wolne strony na stemple graniczne (warto mieć przy sobie także kserokopię paszportu).

Zdrowie, szczepienia, leki

Przed podróżą do Singapuru i Malezji zaleca się skontrolowanie aktualnego stanu zdrowia, wykonanie niezbędnych badań i przeglądu stomatologicznego. Nie ma obowiązku wykonywania dodatkowych szczepień, ale zalecane są szczepienia na tężec, dur brzuszny, błonicę, zapalenie wątroby typu A i B, malarię oraz wirusy denga i Zika (szczegółowe informacje dotyczące dengi i ZIKV, potencjalnych skutków zakażenia oraz zalecanych środków zapobiegawczych są dostępne na stronie www.nea.gov.sg). Na kilka tygodni przed wyjazdem najlepiej skonsultować indywidualny zakres profilaktyki prozdrowotnej z lekarzem rodzinnym lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Do leków przewożonych w bagażu podręcznym, które pasażer musi zażyć w trakcie lotu poprzez iniekcję igłową, wymagane jest zaświadczenie od lekarza w języku polskim i angielskim, poświadczone pieczątką.

Na wyjazd warto zabrać podstawowe leki przeciwbólowe (np. ibuprom, aspiryna), na dolegliwości układu pokarmowego (np. smecta, stoperan, nifuroksazyd) i przeciw przeziębieniu, a także środki dezynfekujące (np. żel do rąk, nawilżane chusteczki), przydatne akcesoria i opatrunki (np. plastry, pęsetę) oraz preparaty na komary, których ukąszenia mogą wywołać dengę i malarię (preparaty te można kupić na miejscu).

Różnica flory bakteryjnej oraz duża wilgotność i temperatura powietrza mogą być dokuczliwe dla osób o zwiększonej wrażliwości. Podczas pobytu należy często dezynfekować ręce, myć przed spożyciem owoce i warzywa, zachować ostrożność podczas pożywiania się na bazarach, a także pić dużo płynów (wskazana woda butelkowana, zielona herbata).

Przepisy celne i prawne

Malezja:

 • W Malezji regulacje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.
 • Przemyt, posiadanie i handel narkotykami oraz bronią są karane śmiercią.
 • Homoseksualizm jest nielegalny. Akty seksualne między osobami tej samej płci są zagrożone karami cielesnymi, deportacją, pozbawieniem wolności oraz karą śmierci.

Singapur:

 • Zgodnie z singapurskimi przepisami celnymi całkowitym zakazem wwozu objęte są m.in.:
  • guma do żucia (z wyjątkiem gumy do żucia dentystycznej i leczniczej),
  • e-papierosy, substancje zawierające tytoń i nikotynę, tytoń do żucia, cygara i papierosy bezdymne, tabaki, szisze,
  • zapalniczki w kształcie pistoletów,
  • kontrolowane leki i środki psychotropowe (lista substancji niedozwolonych jest szczegółowo opisana w singapurskiej ustawie Misuse of Drugs Act, z którą można się zapoznać na stronie https://sso.agc.gov.sg/Act/MDA1973),
  • róg nosorożca i produkty z niego wykonane,
  • sztuczne ognie, petardy i inne fajerwerki,
  • określone rodzaje środków telekomunikacyjnych,
  • materiały o charakterze buntowniczym, wywrotowym, obscenicznym i uwodzicielskim.

Pełna lista zabronionych i kontrolowanych artykułów jest dostępna na stronie singapurskiego urzędu celnego: https://www.customs.gov.sg/businesses/importing-goods/controlled-and-prohibited-goods-for-import.

 • Przemyt, posiadanie i handel narkotykami są karane śmiercią.
 • Homoseksualizm jest nielegalny. Akty seksualne między osobami tej samej płci są zagrożone pozbawieniem wolności.
 • Za nieobyczajne zachowanie (np. dotknięcie kobiety przez mężczyznę bez jej pozwolenia) grozi kara pozbawienia wolności lub cielesna (chłosta).

W Singapurze obowiązują liczne zakazy dotyczące m.in. zachowania w przestrzeni publicznej:

 • zakaz wwożenia do kraju i żucia gumy,
 • zakaz śmiecenia na ulicach,
 • zakaz jedzenia i picia w komunikacji miejskiej,
 • zakaz plucia na chodnik,
 • zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych,
 • zakaz oddawania moczu i ekskrementów w miejscach publicznych,
 • zakaz niespuszczania wody w toalecie,
 • zakaz okazywania sobie uczuć (np. przytulania się, całowania) w miejscach publicznych,
 • zakaz zrywania kwiatów,
 • zakaz łapania ptaków i łowienia ryb,
 • zakaz karmienia małp,
 • zakaz niszczenia mienia publicznego,
 • zakaz ekshibicjonizmu,
 • zakaz podłączania się do cudzej lub niezabezpieczonej sieci Wi-Fi,
 • zakaz posiadania i handlu narkotykami.

Za złamanie zakazów grożą mandaty, a w przypadku cięższych przewinień także kary chłosty, więzienia, a nawet śmierci – obostrzenia dotyczą w równym stopniu mieszkańców Singapuru, jak i przyjezdnych. W przypadku popełnienia przestępstwa podejrzanemu turyście rekwirowany jest paszport. Nie może on opuścić Singapuru do czasu zakończenia sprawy (może to trwać nawet kilka miesięcy) i przez ten czas musi się sam utrzymać. W takich sytuacjach nie można liczyć na pomoc materialną ambasady, która nie zapewnia podejrzanemu ani zakwaterowania, ani środków finansowych niezbędnych do przeżycia.

Bezpieczeństwo

Malezyjczycy, jak i Singapurczycy są wyjątkowo życzliwi dla przyjezdnych i słyną z gościnności. Otoczeni przyjazną atmosferą, nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie.

Malezja:

Malezja jest krajem częściowo bezpiecznym, w którym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Państwo jest zagrożone terroryzmem, a potencjalnych ataków nie można wykluczyć także w okolicach atrakcji turystycznych, hoteli, bazarów i centrów handlowych. Zagrożenie pospolitą przestępczością jest umiarkowane, jednak stale wzrasta częstotliwość kradzieży damskich torebek przez złodziei poruszających się na motocyklach (trudniej ich wówczas złapać).

Singapur:

Singapur jest krajem bezpiecznym, jednak, jak wszędzie, należy zachować ostrożność i rozwagę. Zagrożenie pospolitą przestępczością jest niskie, ale zawsze warto pilnować swojego dobytku, zwłaszcza w miejscach zatłoczonych i często uczęszczanych przez turystów. Przestrzeganie prawa (w tym wymienionych powyżej zakazów) jest surowo egzekwowane.

Przypominamy, by w żadnym z krajów NIE ZOSTAWIAĆ pieniędzy, wartościowych przedmiotów, drogiego sprzętu elektronicznego, dokumentów etc. w pokojach hotelowych (chyba że są one wyposażone w sejfy), a także doglądać torebek, plecaków i cennych rzeczy na trasie wycieczki.

Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej mogą dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa podróży zarejestrować się w rządowym systemie Odyseusz (https://odyseusz.msz.gov.pl/).

Klimat

Malezja i Singapur znajdują się w strefie klimatu równikowego. Wahania temperatur są niskie i przez cały rok wahają się między 25–30°C. Jednocześnie utrzymuje się wysoka wilgotność powietrza. W obu krajach występują monsuny (w Malezji od kwietnia do lutego, w Singapurze od czerwca do września), podczas których należy spodziewać się nagłych, krótkich, ale obfitych opadów deszczu i silnych wiatrów (załamania pogody występują głównie wieczorami i nocą). Malezja i Singapur leżą w strefie aktywnej sejsmicznie – od października do lutego mogą występować cyklony tropikalne i trzęsienia ziemi.

Język

Malezja:

Językiem urzędowym jest malajski. Angielski jest powszechnie używany.

Singapur:

Językiem urzędowym jest angielski.

Religia

Malezja:

Malezja jest krajem w większości muzułmańskim. W miejscach kultu religijnego wymagany jest strój skromny i niewyzywający – mężczyźni muszą założyć długie spodnie, a kobiety zakryć nogi (długą spódnicą albo chustą), ramiona i włosy (w niektórych świątyniach można wypożyczyć wymagane elementy garderoby). Przed wejściem do świątyni należy zdjąć buty. W obiektach sakralnych obowiązuje zakaz fotografowania oraz zalecenie zachowania ciszy (nie zapomnijmy też o wyciszeniu telefonu!).

Singapur:

Singapur jest krajem zróżnicowanym wyznaniowo. Najliczniejsze grupy stanowią buddyści, chrześcijanie i ateiści. Zwiedzając świątynie określonych wyznań, warto stosować się do wymaganych w nich zasad ubioru i zachowania.

Waluta i płatności

Malezja:

Walutą w Malezji jest malajski ringgit (MYR). Jeden ringgit dzieli się na 100 sen. 1 MYR to 0,24 USD/0,22 EUR/0,93 PLN.

Singapur:

Walutą Singapuru jest dolar singapurski (SGD). Jeden dolar dzieli się na 100 centów. 1 SGD to 0,73 USD/0,66 EUR/2,85 PLN.

Na podróż najlepiej zabrać z sobą dolary amerykańskie, ewentualnie euro lub funty brytyjskie. Nie opłaca się kupować waluty malezyjskiej i singapurskiej w Europie – korzystniej wymienić pieniądze na miejscu (w Singapurze nie ma możliwości wymiany PLN na SGD!).

W wielu sklepach i restauracjach można płacić kartą. Można też wypłacać pieniądze z bankomatów, które są powszechnie dostępne we wszystkich miastach i miasteczkach. Warto zaopatrzyć się w kartę walutową (w USD), uniwersalną (np. mBank World) lub typu Revolut.

Czas

UTC +8. Różnica czasu między Polską a Malezją i Singapurem wynosi +6 godziny latem i +7 godzin zimą.

Telefonia i Internet

W większości miejsc internet w Malezji i Singapurze jest bardzo dobry. Bezpłatne wi-fi jest dostępne w niemal każdym pensjonacie, hotelu i restauracji. Chętni mogą zakupić lokalną kartę SIM (kosztuje ok. 8–10 USD, jest dostępna m.in. na lotnisku i w lokalnych sklepikach spożywczych).

Połączenia telefoniczne w roamingu są stosunkowo drogie i, w zależności od operatora, wynoszą ok. 6–8 PLN za minutę rozmowy oraz ok. 0,60–1,00 PLN za wysłanie SMS-a.

Elektryczność

Napięcie sieciowe wynosi 230 V w Singapurze i 240 V w Malezji. Typ gniazdek: G (takie jak w Wielkiej Brytanii, dlatego należy zaopatrzyć się w przejściówkę).

Lokalna kuchnia

Kuchnia Malezji i Singapuru znajduje się pod dużym wpływem kuchni chińskiej, indyjskiej, tajskiej i birmańskiej. W obu dominują potrawy z ryżu, makaronu ryżowego i sojowego, warzyw, owoców, drobiu i ryb. Coś dla siebie znajdą wśród nich zarówno wegetarianie i weganie, jak również osoby spożywające mięso, a także miłośnicy smaków łagodnych i ostrych. Wybór dań jest ogromny, a wielkim powodzeniem cieszy się zwłaszcza różnorodne jedzenie uliczne.

Kultura i obyczaje

 • W Malezji należy przestrzegać muzułmańskich norm zwyczajowych. Zaleca się niewyzywający ubiór (strój wymagany w miejscach kultu religijnego opisano w części „Religia); na plaży kobiety powinny nosić strój jednoczęściowy (bikini jest źle widziane z uwagi na to, że odsłania zbyt dużo ciała). Należy zachowywać się skromnie i utrzymywać umiar w spożyciu alkoholu.
 • W Singapurze należy przede wszystkim bezwzględnie przestrzegać prawa i zakazów opisanych w części „Przepisy celne i prawne”. Przypominamy, że łamanie zakazów jest surowo karane i dotyczy to także turystów.
 • W Singapurze i Malezji obowiązuje ruch lewostronny. Dla własnego bezpieczeństwa należy zawsze korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych.
 • Wskazując na coś lub kogoś, należy używać kciuka.
 • Jedzenie (a nawet talerz) należy dotykać tylko prawą dłonią (lewa uchodzi za nieczystą, służącą do podmywania się w toalecie).
 • W hotelach i restauracjach serwujących kuchnię zachodnią również toalety są w zachodnim stylu. W restauracjach azjatyckich, na stacjach benzynowych i w większości zwiedzanych obiektów występują toalety azjatyckie (kucane). Toalety publiczne nie są powszechnie dostępne.

Warto wiedzieć

 • Hotele i hostele nie zawsze są wyposażone w windy – lepiej nie zabierać ciężkich walizek i dużej liczby bagaży.
 • Grzałki do wody i żelazka – są dostępne w hotelach (zwykle w recepcji, na życzenie).
 • Suszarki do włosów, o ile nie znajdują się w pokoju hotelowym, są dostępne na życzenie w recepcji.
 • Ręczniki – są dostępne w hotelach.
 • W pokojach hotelowych mogą się znajdować minibary. Znajdujące się w nich napoje i słodycze są dodatkowo płatne.
 • W pokojach hotelowych na gości czekają zwykle mydło i szampon (małe opakowania, dlatego warto zabrać własne lub kupić na miejscu), niekiedy do dyspozycji są także jednorazowe klapki. W wybranych hotelach dostępne są też (bezpłatnie lub za dodatkową opłatą) szczoteczki i pasty do zębów, gąbki kąpielowe i inne akcesoria.

Do zabrania:

 • ubrania lekkie, przewiewne (w przypadku kobiet niezbyt obcisłe), strój kąpielowy jednoczęściowy (kobiety), sweter, bluza lub inne ciepłe okrycie, kurtka albo peleryna przeciwdeszczowa;
 • nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne;
 • sandały oraz wygodne obuwie na spacery, np. sportowe, trekkingowe;
 • podręczny plecak;
 • krem z wysokim filtrem UV;
 • preparat na komary;
 • przejściówka do gniazdka elektrycznego typu G (takiego jak w UK);
 • środki przeciwbólowe, na dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz do dezynfekcji dłoni.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie jest zawarte w cenie wycieczki, dlatego nie trzeba kupować go oddzielnie. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną: KL (koszty leczenia) – 60 000 €, NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN, bagaż – 1000 PLN, OC – 30 000 €. Ogólne Warunki Ubezpieczenia są dostępne na stronie: https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wyprawy – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi, klimatyzowanymi busami. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy. W cenie wycieczki jest także jeden lot międzykrajowy na trasie Langkawi – Singapur.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 12-dniowej

SINGAPUR – MALAKKA – KUALA LUMPUR – CAMERON HIGHLANDS – PENANG – LANGKAWI – SINGAPUR

DZIEŃ 1. Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie i spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour w hali odlotów (strefa D, przy stanowiskach PLL LOT). Odprawa paszportowo-bagażowa. Bezpośredni lot do Singapuru.

DZIEŃ 2. Singapur

Przylot do Singapuru. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Wieczorne zwiedzanie miasta. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 3. Singapur

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Singapuru. Zobaczymy m.in. Marina Bay Sands (słynny hotel w kształcie łodzi) i ogród botaniczny. Odwiedzimy też dzielnicę China Town i Małe Indie z nastrojowymi zaułkami i bazarami. Wieczorem wybierzemy się do największej palmiarni świata Gardens by the Bay, by obejrzeć niezwykły pokaz muzyki i światła. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. Malakka

Po śniadaniu ruszamy do Malezji. Przejazd do Malakki (3 godz.) i zwiedzanie miasta, gdzie zobaczymy fort Famosa, dzielnicę holenderską i piękne świątynie różnych wyznań. Relaksujący rejs po rzece Malakka. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5. Malakka – Kuala Lumpur

Śniadanie. Przejazd do stolicy Malezji, Kuala Lumpur (2 godz.). Zwiedzanie miasta, w którym zobaczymy m.in. słynne bliźniacze wieże Petronas Towers, meczet Masjid Negara, park Taman Burung, a także liczne świątynie muzułmańskie, buddyjskie, hinduistyczne, taoistyczne i chrześcijańskie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6. Kuala Lumpur

Po śniadaniu 15-minutowy przejazd na obrzeża Kuala Lumpur, gdzie zwiedzimy jaskinie Batu, ogromny skalny kompleks świątyń hinduistycznych (uwaga: przed wejściem do świątyni kobiety powinny okryć głowę chustą, zakryć ramiona i nogi, mężczyźni powinni mieć spodnie długie przynajmniej do połowy łydki; w świątyni istnieje możliwość wypożyczenia potrzebnych części garderoby). Następnie powrót do Kuala Lumpur. Tego dnia w stolicy Malezji zajrzymy do dzielnic Małe Indie oraz China Town, gdzie zobaczymy świątynię Thean Hou Temple, a w ramach obiadokolacji skosztujemy lokalnych przysmaków. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7. Kuala Lumpur – Cameron Highlands

Wczesna pobudka i śniadanie. Przejazd do Cameron Highlands (ok. 3 godz.). Tu nasza wycieczka nabierze niespiesznego tempa. W otoczeniu dziewiczego lasu deszczowego zrelaksujemy się, spędzimy czas z lokalsami z wiosek, w których zatrzymał się czas, zobaczymy pola herbaty i skosztujemy lokalnych smakołyków. Obiadokolacja. Nocleg w miasteczku Tanah Rata.

DZIEŃ 8. Cameron Highlands – George Town

Po śniadaniu czeka nas wspaniała wycieczka jeepami po okolicy. Udamy się na trekking przez Mossy Forest i pola truskawek. Po lunchu przejazd do miasta George Town na wyspie Penang (ok. 3,5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna uczta na lokalnym, nocnym bazarze. Nocleg.

DZIEŃ 9. George Town

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie miasta. Zobaczmy urokliwą starówkę, lokalne świątynie, fort Cornwallis, perełki architektury kolonialnej i azjatyckiej oraz kolorowe sklepiki. Poszukamy też słynnych murali. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10. George Town – Langkawi

Śniadanie. Rejs promem na wyspę Langkawi, gdzie czeka nas błogi relaks na przepięknej plaży. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, lunch. Czas wolny na plaży. Dla chętnych island hopping po urokliwych okolicznych wysepkach. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11. Langkawi

Po śniadaniu czas na sielskie plażowanie i zwiedzanie wyspy. Następnie przejazd kolejką linową SkyCab na najlepszy punkt widokowy, skąd widać fenomenalną panoramę dżungli i Morza Andamańskiego z licznymi wysepkami. Powrót i przejście na plażę Tanjung Rhu Beach – tu czekają nas wieczorny chillout i malowniczy zachód słońca. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 12. Langkawi – Singapur – Warszawa

Śniadanie i przygotowanie do powrotu do Polski. O 10.00 lot z Langkawi do Singapuru (lot trwa ok. 1,5 godz.). Czas wolny. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko. O godz. 23.55 bezpośredni lot powrotny do Warszawy (lot trwa ok. 12,5 godz.).

© 2020 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Zapytaj o ofertę

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest