Mjanma-mnich

Mjanma Złota Kraina 10 dni

Wycieczka objazdowa

Zainteresowany?

Rezerwuj

Odkryj krainę tysiąca złotych pagód!

Wyrusz na spotkanie egzotycznej przygody do Mjanmy, zwanej dawniej Birmą. Zobacz „Złoty Kraj”, na każdym kroku lśniący najprawdziwszym bogactwem. Sprawdź, jak powstają szczerozłote płatki, którymi pieczołowicie pokrywa się posągi Buddy i świątynie. Pójdź ich szlakiem od słynnej Złotej Stupy w Bagan po przycupniętą na wzgórzu Dhamma Yan Za-Ka Zedi, skąd zobaczysz zjawiskową panoramę krainy ponad 2500 pagód. Przemierzając ścieżki sakralnych cudów świata, poczuj orientalny klimat tętniących życiem bazarów. Poznaj tajniki wyrobu laki i codzienność mieszkańców wiosek. Wypłyń łodzią do królewskiego „Miasta Klejnotów” i zobacz mnichów wędrujących boso po jałmużnę. Wkrocz na zabytkowy most tekowy U Bein, a odnajdziesz najbardziej malowniczy zachód słońca, pływające ogrody, wioski na palach, Złotą Skałę i… ząb Siddharthy Gautamy.

W cenie

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Wizyty na egzotycznych bazarach

Wizyty na egzotycznych bazarach

Wejścia biletowane do muzeów i atrakcji

Wejścia biletowane do muzeów i atrakcji

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Pagan-Mjanma

Pagan

Zobaczymy jeden z najbardziej malowniczych zachodów słońca – w miejscu, które warto wpisać na listę tych do zobaczenia choć raz w życiu. Ruszymy na eskapadę do największej strefy archeologicznej świata (ponad 100 km2), gdzie na każdym kroku czają się perły architektury, rozsiane pośród tropikalnej przyrody, i kolorowa lokalna kultura. W starożytnym mieście Pagan (Bagan) znajdziemy aż 524 buddyjskie pagody, 911 świątyń, 415 klasztorów i 380 innych obiektów o niepodważalnej wartości historycznej (UNESCO). Zwiedzimy najciekawsze pagody, takie jak Ananda – najpiękniejsza, z niezliczonymi posągami Buddy, Dhammayangyi – największa, pięcioboczna, Sulamani Pahto – najczęściej odwiedzana ze względu na zjawiskową bryłę. Poszukamy imponującej Złotej Stupy i obejdziemy ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co wedle buddyjskiej tradycji zapewnia szczęście i spełnienie marzeń. Udamy się też do miejscowej pracowni laki i zajrzymy na nastrojową uliczkę Globtroterów, gdzie nakarmimy zmysły atmosferą toczącego się wokół życia. Tuż przed zmierzchem dotkniemy bosymi stopami rozgrzanych stopni świątyni, by z jej górnego poziomu podziwiać spektakl czerwonej kuli, chowającej się za górami w krainie 2500 świątyń.

Jezioro-Marzen-Inle-Lake-Mjanma

Jezioro marzeń

Wędrując przez Złoty Kraj, zajrzymy do prowincji Szan nad pięknym jeziorem Inle. Poznamy codzienność barwnych wiosek plemiennych, w których zatrzymał się czas. Zobaczymy życie lokalnych rybaków i spróbujemy odgadnąć, jak utrzymują równowagę na swoich tradycyjnych, wąskich łodziach. Sprawdzimy, jak wyhodować żywność w ogródkach na wodzie, przyjrzymy się produkcji tkanin z lotosu i zwiedzimy miejscowy targ. Motorówką wypłyniemy w rejs po jeziorze marzeń, by poznać najciekawsze zakątki i przyjaznych mieszkańców tego wyjątkowego regionu. Poszukamy „pływających ogrodów”, wiosek na palach i tajemniczych stup. Wśród oszałamiających zapachów i widoków przyrody poczujemy sączącą się z każdego zakamarka magię azjatyckiego raju.

Mandalay-Myanmar

Mandalaj

O poranku na ulicach Miasta Klejnotów zobaczymy mniszki i mnichów wędrujących boso i ze śpiewem na ustach w rytualnej procesji żebraczej. Ich tropem dotrzemy na święte wzgórze Mandalaj, które mieni się kolorami przyrody i pachnie wspaniałą birmańską przygodą. Zobaczymy stąd majestatyczną panoramę królewskiego miasta, którego powstanie według legendy przepowiedział Budda. Aby poznać je bliżej, zerkniemy na piękny pałac królewski, świątynię Mahamuni i liczne stupy. Tuż pod wzgórzem zatopimy się w złoto-białym blasku pagody Sandamuni, gdzie znajduje się olbrzymi i pokryty złotymi płatkami wizerunek Buddy Sandamuniego, otoczony przez 1774 marmurowe płyty z naukami mędrca i komentarzami do nich. Kilka kroków dalej trafimy na nie mniej zjawiskową stupę Kuthodaw (UNESCO), która 729 kamiennym płytom z wyrytym tekstem Tipitaki zawdzięcza miano Największej Księgi Świata. Pełen wrażeń dzień pożegnamy przy zabytkowym moście tekowym U Bein, gdzie obejrzymy oszałamiający zachód słońca.

Mingwan-Mjanma

Mingwan

Płynąc promem w gorę rzeki Irawadi, tuż za wodnymi wioskami trafimy do tajemniczego miasta Mingwan. Znajdująca się tu słynna Wielka Królewska Pagoda bez wątpienia byłaby największą stupą świata, gdyby nie przepowiednia astrologa, przekonanego, iż wraz z ukończeniem budowy umrze król Bodawpaya, a nawet upadnie całe królestwo. Według innych źródeł prace nad świątynią Mingun Paya, która miała mierzyć aż 170 m, zostały wstrzymane przez trzęsienia ziemi. Chociaż dziś stupa mierzy „zaledwie” 50 m i nosi liczne ślady działania ziemskich żywiołów, jej gigantyczna bryła robi niesamowite wrażenie, a panorama rzeki i zielonych gór widziana ze szczytu pozostawia fenomenalne wspomnienia z pobytu w Mjanmie. Będą one jeszcze wspanialsze, jeśli zerkniemy na największy na świecie, 90-tonowy dzwon – podarunek dla króla Birmy od cara Mikołaja I. Przeciwwagę dla tej dziejowej potęgi dostrzeżemy w subtelnej, śnieżnobiałej pagodzie Myatheindan, symbolizującej świętą górę Meru i poświęconej księżniczce Hsinbyume, Pani Białego Słonia.

Złota Skała-Mjanma

Złota Skała

Pagoda na głowie pustelnika? Malowniczą, krętą drogą wyruszymy do tajemniczej dżungli granitowych skał, by na własne oczy zobaczyć przyrodniczo-architektoniczny fenomen południowej Mjanmy. W promieniach wschodzącego słońca jeszcze lepiej dojrzymy blask słynnej Złotej Skały z pagodą Kyaiktiyo – jednego z trzech głównych obiektów medytacyjnych buddyzmu therawada. Czy w pokrytym płatkami złota głazie naprawdę odnajdziemy legendarną skrytkę z włosami Buddy, które rzekomo utrzymują wielki kulisty kamień tuż na skraju szczytu? Miniemy strzeżoną przez lwie posągi bramę, by poznać więcej tajemnic kompleksu klasztornego. Idąc za zagadkowym pustelnikiem z Kyaiktiyo (1100 m n.p.m.), zobaczymy egzotyczną panoramę górzystej okolicy. Czy uwierzymy lokalnym opowieściom o tym, że Złota Skała unosiła się niegdyś nad szczytem, lecz opadła nań wraz z upadkiem moralności i dobrych obyczajów?

Rangun-Mjanma

Rangun

W byłej stolicy Mjanmy poszukamy złota, egzotyki i… ośmiu włosów Buddy. Śladem mitycznych braci – kupców Tapussy i Bhalliki oraz króla Okkalapy ruszymy do domu gigantycznej stonogi, czyli na wzgórze Singuttara. Odurzający zapach jaśminu i rozbrzmiewające w modlitewnej ciszy gongi zaprowadzą nas do niegdyś porośniętego dziką dżunglą serca Rangunu, skrywającego buddyjski kompleks świątynny Szwedagon – architektoniczny cud świata i jedno z najświętszych miejsc krainy mnichów. Niczym poszukiwacze tajemnic sprawdzimy znaczenie pięciu kwitnących pąków lotosu i przyjrzymy się starym inskrypcjom, by odkryć zapisane w nich niesamowite legendy o rzekomo 2500-letniej historii Złotej Pagody (w rzeczywistości budowla jest pozłacaną stupą). Jej diamentowe, 76-karatowe oko ukaże nam drogę do skarbca, pełnego kosztowności i gromadzącego blisko 9 t złota. Jakie inne bogactwa i sekrety odkryjemy pośród kilkudziesięciu kapliczek w lśniącym złotym blaskiem symbolu Mjanmy?

Pegu-Mjanma

Pegu

Zajrzymy do miasta rzeczy „naj”. W Pegu zwiedzimy Shwemawdaw – najwyższą stupę (114 m) i jedno z najświętszych miejsc Mjanmy. Według legendy właśnie tu znajdują się ząb i włosy Buddy – a ponadto hti (element wieńczący iglicę stupy) wysadzane diamentami i pokryte 1,5 t złota, liczne skarby, królewska biblioteka i muzeum znakomitego rzemiosła artystycznego Monów. Idąc szlakami skąpanego w tropikalnej zieleni Bəɡó, natkniemy się na gigantyczny posąg leżącego Buddy Shwethalyaung i Wielką Stupę, czyli pagodę Mahazedi z tarasami, na które prowadzą niezwykle strome schody. Pomysłowość i piękno lokalnej sztuki architektonicznej dostrzeżemy również w imponującym, bogato zdobionym pałacu Kanbawzathadi. Przy sali święceń Maha Kalyani Sima odkryjemy z kolei 10 kamiennych słupów z inskrypcjami w językach pali i mon, stanowiącymi część historycznych kronik birmańskich. Miasto Hamsy – migrującej z Himalajów kaczki kazarki rdzawej – zaprowadzi nas także do tradycyjnego i zarazem prestiżowego klasztoru, od wieków kształcącego młodych ludzi zgodnie z buddyjskim kanonem.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zapytaj o ofertę

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest