Mjanma-mnich

Mjanma Złota Kraina 12 dni

Wycieczka objazdowa

od  14999 PLN
cena za osobę / 12 dni

Rezerwuj

Odkryj krainę tysiąca złotych pagód!

Przeżyj orientalną przygodę w Mjanmie! Na własne oczy zobacz Złoty Kraj, na każdym kroku lśniący onieśmielającym bogactwem, osnuty buddyjskimi legendami i najpiękniejszymi zachodami słońca. Od domu gigantycznej stonogi przez wzgórza i rzeki odkrywaj słynne pagody, stupy, klasztory Paganu, Rangunu, Mandalaj i Mingwanu. Odszukaj osiem włosów Buddy, poznaj przepowiednię nadwornego astrologa, odszyfruj freski jataka i inskrypcje Tipitaki z Największej Księgi Świata. Wyrusz śladem rozmodlonych mnichów, przejedź się rikszą i rowerem elektrycznym, wdrap się na górę i spłyń rzeką Irawadi, by odnaleźć Panią Białych Słoni i skarby Miasta Klejnotów. Wybierz się kultowy targ rękodzieła, lokalny bazar i warsztaty kulinarne z mistrzem. Skosztuj birmański street food w ranguńskim Chinatown, a na deser skocz na zaciszną plażę Ngapali z turkusową wodą, białym piaskiem i aurą egzotycznego relaksu!

W cenie

Rejs rzeczny

Rejs rzeczny

Noclegi w hotelach z basenami (pokoje 2-os. z łazienką)

Noclegi w hotelach z basenami (pokoje 2-os. z łazienką)

Przejażdżka rowerami elektrycznymi

Przejażdżka rowerami elektrycznymi

Plażowanie w Zatoce Bengalskiej

Plażowanie w Zatoce Bengalskiej

Wyżywienie (śniadania, lunche)

Wyżywienie (śniadania, lunche)

Bilety lotnicze

Bilety lotnicze

Przejażdżka rikszą

Przejażdżka rikszą

Wizyty na orientalnych bazarach

Wizyty na orientalnych bazarach

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Pagan-Mjanma

Pagan

Miasto Pagan, malowniczo położone nad rzeką Irawadi, to żywy skarbiec potęgi kulturowej, gospodarczej i politycznej Mjanmy ze złotego okresu Królestwa Paganu (849–1297). To właśnie tutaj, za panowania króla Pyinbya i jego następców z pierwszego imperium birmańskiego, ukształtowała się świadomość etniczna Mjanmańczyków, ich język, religia, tradycje i obyczaje, które przetrwały do dziś w zbiorowej pamięci, na łamach średniowiecznych ksiąg i w oszałamiającej architekturze. Pagan słynie z ponad dwóch tysięcy zabytków, w tym 524 buddyjskich pagód, 911 miejsc kultu, 415 klasztorów, 380 pozostałości archeologicznych i innych obiektów, ujętych w Strefę Archeologiczną Pagan (UNESCO). Do wizytówek miasta należą m.in. złota pagoda Shwezigon, sanktuarium Gubyaukgyi (Wetkyi-In) ze stiukowymi rzeźbami i wspaniałymi freskami jataka, świątynie Ananda (arcydzieło architektury i jedna z najpiękniejszych świątyń Paganu), Thatbyinnyu (najwyższa pagoda, uosabiająca innowacyjność architektoniczną i ducha narodowego z czasów Królestwa Paganu), Dhammayangyi (największa świątynia buddyjska w Paganie, nieukończona z powodu śmierci króla) i Sulamani (znana z pięknych fresków). Architektoniczne skarby Paganu szczególnie pięknie prezentują się w mgliste poranki, jak i o zachodzie słońca, który w Mjanmie nie ma sobie równych!

Plaża Ngapali

Turkusowa woda, biały piasek, palmy kokosowe, luksusowe kurorty, a na dokładkę błogi spokój – Ngapali to niekwestionowany nadmorski raj Mjanmy! Niewielu turystów, brak zgiełku, szalonych imprez nocnych i szeroko pojętej masówki sprawiają, że ta 3-kilometrowa, zaciszna, miejscami zupełnie dzika plaża w Zatoce Bengalskiej wciąż jest dziewiczym skarbem natury i oazą relaksu – i to w prawdziwie… włoskim stylu, wszak nazwa Ngapali wywodzi się od włoskiego Neapolu! Można tu odetchnąć pełną piersią, do woli pływać, leżakować, spacerować, smakować lokalne przysmaki (kokosy, krewetki, suszone na słońcu ryby), a także odkrywać okoliczne wzgórza i wioski rybackie – pieszo, rowerem, konno lub łodzią, którą warto się wybrać na zwiedzanie pobliskiej Wyspy Perłowej.

Mandalaj

Mandalaj to drugie co do wielkości miasto Mjanmy. Zostało założone w 1857 r. przez króla Mindona jako Yadanarbon („Miasto Klejnotów”) i do aneksji kraju przez Imperium Brytyjskie w 1885 r. pełniło rolę ostatniej królewskiej stolicy. Według legendy powstanie Mandalaj, a właściwie wspaniałego ośrodka kultu buddyjskiego w Krainie Czterech Wysp na rzece Irawadi, przepowiedział sam Budda. Uwielbiany przez ludzi Mindon postanowił urzeczywistnić to proroctwo i wraz ze swoimi następcami z dynastii Konbaung wzniósł pod wzgórzem Mandalaj piękny pałac królewski, bibliotekę Pitakataik, liczne zayaty i pagody. Lecz ani urok Mandalaj, a nie solidne mury miejskie nie powtrzymały zbrojnego najazdu Brytyjczyków, którzy niemal doszczętnie zrównali z ziemią tę perłę w architektonicznej koronie Mjanmy. Szczęśliwie ocalałe i pieczołowicie odrestaurowane zabytki do dziś cieszą oczy zwiedzających oraz serca mnichów, którzy o poranku wędrują ulicami w rytualnej procesji żebraczej. Symbolami Mandalaj bezsprzecznie pozostają bogato rzeźbiony tekowy klasztor Shwenandaw Kyaung (jedyny zachowany obiekt z kompleksu pałacowego), tekowy most U Bein, a także kilkanaście świątyń, wśród których prym wiodą pagoda Sandamuni otoczona przez 1774 marmurowe płyty z naukami Buddy Sandamuniego, pagoda Mahamuni z najważniejszym w kraju brązowym posągiem Buddy Mahamuniego oraz pagoda Kuthodaw (XIX w.; UNESCO), która miano Największej Księgi Świata zawdzięcza 729 marmurowym płytom z wyrytym tekstem Tipitaki, czyli zbiorem świętych pism buddyzmu therawada w języku palijskim.

Mingwan-Mjanma

Mingwan

Czy jeden astrolog może położyć kres królewskim marzeniom o niebotycznej potędze? Jak najbardziej! A najlepszym tego dowodem są losy pagody Pahtodawgyi z wioski Mingwan (Mingun), leżącej nad rzeką Irawadi nieopodal Mandalaju. Pragnąc odzyskać godność utraconą po porażce kampanii syjamskiej, król Bodawpaya rzucił wszystkie siły w budowlankę. Nakręcany architektoniczną obsesją, w 1791 r. zainaugurował swój przełomowy projekt: Wielką Królewską Pagodę w Mingwan, która miała być najwyższa na świecie, licząc, bagatela, 170 m – a zatem więcej od ówczesnych rekordzistów: Wielkiej Piramidy w Gizie, europejskich kościołów i katedr! Aż 20 tys. budowniczych w pocie czoła uwijało się przy pierwszych 50 m świątyni – które niespodziewanie okazały się ostatnimi. Budowę imponującej ceglanej konstrukcji na zawsze przerwano, gdy nadworny astrolog przepowiedział, że po jej ukończeniu król Bodawpaya umrze, a królestwo upadnie. Niespełnione ambicje – pokrzyżowane złą wróżbą, epidemią malarii wśród budowniczych, a wreszcie katastrofalnym trzęsieniem ziemi z 1839 r., które uszkodziło podwaliny świątyni, strzegące jej lwy (chinthe) i największy na świecie dzwon (90 t, podarunek od cara Mikołaja I dla króla Mjanmy) – nie przeszkodziły jednak w tym, by Pahtodawgyi do dziś pełniła rolę modlitewnego relikwiarza i przyciągała tłumy buddyjskich wiernych. Co ciekawe, o ile pod koniec XIX w. król Mindon z pietyzmem odrestaurował sąsiednią pagodę Hsinbyume – wzniesioną w 1816 r. i wdzięczącą się białymi tarasami, które symbolizują świętą górę Meru – to nigdy nie zdobył się na odwagę, by ukończyć zrujnowaną Pahtodawgyi…

Rangun

Rangun to największe miasto Mjamy, dawna stolica kraju (1886–2006) oraz jego kluczowe centrum gospodarcze i kulturalne. Pierwotnie nosiło nazwę Dagon, zmienioną w 1755 r. przez króla Alaungpayę na Yangon („Koniec walki”), a w XIX w. przez Brytyjczyków na Rangoon. Pod panowaniem brytyjskim Rangun zmienił się nie do poznania. Owiane złą sławą miasto, przyciągające dotąd dłużników i życiowych rozbitków, zaroiło się od kolonialnych gmachów rządowych, kościołów i kamienic, pomiędzy które wdarły się współcześnie szklane wieżowce i blokowiska. W tym kalejdoskopie czasów wciąż jednak tętnią życiem tradycyjne bazary i uliczne knajpy dzielnicy Chinatown, na tafli jeziora Kandawgyi lśni królewska barka Karaweik (replika), a dookoła mienią się złotym blaskiem najcenniejsze zabytki starego Rangunu: pagody Botahtaung, Sule i słynna stupa Shwedagon. Ów architektoniczny cud i jedno z najświętszych miejsc Mjanmy skrywa ponad 9 ton złota, diamentów i rubinów oraz – jeśli wierzyć legendzie z inskrypcji – osiem włosów Buddy Siakjamuniego, podarowanych przez kupców Tapussa i Bhallika królowi Okkalapie, który złożył je w sanktuarium na wzgórzu Singuttara, dawniej porośniętym dżunglą siedlisku pożerającej słonie stonogi, a dziś uświęconym sercu Rangunu.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
08.11–19.11.2024 12 16 14999 zł Rezerwuj Book Buch книга
17.01-28.01.2025 12 16 14999 zł Rezerwuj Book Buch книга
05.02-16.02.2025 12 16 14999 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
08.11–19.11.2024
12
Wolne miejsca
Cena
16
14999 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
17.01-28.01.2025
12
Wolne miejsca
Cena
16
14999 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
05.02-16.02.2025
12
Wolne miejsca
Cena
16
14999 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Rangun – Warszawa,
 • bilety na przeloty krajowe (Rangun – Mandalaj – Rangun; Rangun – Thandwe – Rangun),
 • transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus),
 • noclegi w hotelach 4* z basenami (pokoje 2-os. z łazienkami w standardzie superior/deluxe),
 • 2 noclegi w domkach w resorcie wypoczynkowym na plaży Ngapali (domki 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie HB (śniadania – 9, lunche – 8),
 • woda butelkowana w busie,
 • plażowanie w Ngapali,
 • przejażdżka rikszą,
 • przejażdżka rowerami elektrycznymi,
 • rejs rzeką Irawadi,
 • warsztaty kulinarne,
 • wejścia biletowane do zwiedzanych zabytków, świątyń, atrakcji zgodnie z programem,
 • opłaty portierskie na lokalnych lotniskach,
 • opieka polskojęzycznego pilota – przewodnika Tamada Tour,
 • opieka lokalnego przewodnika (ENG),
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • usługi hotelowe nieujęte w cenie (m.in. SPA, pralnia, budzenie),
 • zakwaterowanie w pokojach 1-os. (dopłata za pokój 1-os. w hotelach od 300 USD/os.),
 • posiłki, przekąski, napoje alkoholowe i bezalkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • opłaty za atrakcje fakultatywne, indywidualne aktywności, transfery, wynajem sprzętu plażowego i in. w czasie wolnym,
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • zwyczajowe napiwki,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi nieujęte w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują następujące rodzaje zakwaterowania:

 • hotele 4* (komfortowe pokoje 2-os. z łazienkami),
 • 1 nocleg na resorcie na plaży Ngapali (domki 2-os. z łazienką).

Poszczególne obiekty noclegowe (przewidziane wymienione lub podobne):

 • Rangun – Hotel Boundary 4* (pokój 2-os. z łazienką w standardzie deluxe, basen, restauracja, bar)
 • Mandalaj – Ease Hotel 4* (pokój 2-os. z łazienką w standardzie superior, basen, kawiarnia, ogród)
 • Pagan – Amata Garden Resort 4* (pokój 2-os. z łazienką w standardzie deluxe, basen, bar, ogród)
 • Ngapali – Pristine Mermaid Resort 4* w wiosce Myapyin (domek 2-os. z łazienką, przy plaży, restauracja, bar)

Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni, SPA i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci. Opcjonalna dopłata za pokój 1-os. w hotelach wynosi od 300 USD/os., zależnie od miejsca noclegu.

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i lunche. Płatne dodatkowo są kolacje oraz wszelkie indywidualnie kupowane posiłki, przekąski, słodkości, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, w tym napoje do posiłków. Posiłki jadamy w restauracjach hotelowych i obiektach gastronomicznych na trasie wycieczki. Każdego dnia będzie okazja spróbować innych dań kuchni birmańskiej, łączącej tradycje lokalne i napływowe z Azji Południowo-Wschodniej. Narodowym daniem Mjanmy jest mohinga (zupa rybna z makaronem ryżowym i jajkiem). Na uwagę zasługuje także lokalny street food: grillowane sataye, smażone przekąski kyaw, curry, samosy, tofu, makarony. W lokalnych knajpkach chętni będą mogli skosztować również miejscowe piwo Myanmar. Kulinarnych wrażeń dostarczą ponadto miejscowe bazary oraz warsztaty kulinarne pod okiem lokalnego mistrza.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy klimatyzowanym busem/autokarem (zależnie od wielkości grupy). Określone w programie odcinki pokonujemy lokalnymi samolotami (klasa ekonomiczna). W cenie wycieczki zawarte są także rejs rzeczny, przejażdżka rowerami elektrycznymi i rikszą.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 12-dniowej

WARSZAWA – RANGUN – MANDALAJ – MINGWAN – PAGAN – MANDALAJ – RANGUN – NGAPALI – RANGUN – WARSZAWA

DZIEŃ 1. WYLOT

Dystans: lot • Posiłki w cenie: –

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie i wylot do Mjanmy z rozkładowymi przesiadkami (2) w europejskich lub azjatyckich portach lotniczych.

DZIEŃ 2. RANGUN

Dystans: 15 km • Posiłki w cenie: –

Przylot do Rangunu. Spotkanie z pilotem Tamada Tour. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Lunch i kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 3. RANGUN

Dystans: 23 km + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Po śniadaniu całodniowy city tour po Rangunie. Najpierw zobaczymy pagodę Botahtaung, jedną z trzech największych w dawnej stolicy Złotego Kraju. Nazwa Botahtaung oznacza „Pagodę Tysiąca Dowódców”, którzy według legendy eskortowali z Indii do Mjanmy laterytową szkatułę z relikwiami włosów Buddy. Skarb rzeczywiście odkryto w świątyni, zbombardowanej w 1943 r. przez Brytyjczyków, a następnie odbudowanej w stylu mońskim. Nieopodal pagody trafimy na molo, z którego można podziwiać promy i wiosłowe taksówki wodne na rzece Rangun. Stąd wybierzemy się na targ Bogyoke z mjanmańskim rękodziełem (wizyta możliwa zależnie od terminu wycieczki, w poniedziałki i święta targ nieczynny). Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek. Późnym popołudniem wyruszymy na wzgórze Singuttara (Theingottara) zwiedzić olśniewającą pagodę Shwedagon, uznawaną za jeden z cudów świata. Zgodnie z legendą Złota Pagoda z Dagon, która w architektonicznej istocie jest czedi (odmianą stupy), powstała 2500 lat temu na zlecenie króla Okkalapy – nie wiadomo jednak, kiedy zaczęto jej budowę, pewne jest natomiast, że ukończono ją w XIV w. Shwedagon to jedno najświętszych miejsc Mjanmy – przechowuje ponoć osiem włosów Buddy Siakjamuniego (właśc. Siddharthy Gautamy), relikwie czterech poprzednich Buddów oraz mnóstwo diamentów, rubinów, innych kosztowności i złota, którego wagę szacuje się nawet na 9 t! Po tych impresjach przeniesiemy się na 19th Street w dzielnicy Chinatown z tętniącym życiem nocnym targiem, knajpkami i piwiarniami – to zdecydowanie najlepsze miejsce, by skosztować tradycyjne birmańskie jedzenie i lokalny street food: grillowane sataye, smażone przekąski kyaw, curry, samosy, tofu, makarony i beczkowe piwo Myanmar (wybór dań i odpłatność za kolację we własnym zakresie). Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4. RANGUN – MANDALAJ

Dystans: 71 km + lot krajowy + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Mandalaj. Po przyjeździe zwiedzimy słynne zabytki sakralne Miasta Klejnotów. Naszym pierwszym celem będzie pagoda Mahamuni (XVIII w.) z najważniejszym w kraju brązowym posągiem Buddy Mahamuniego (Wielkiego Mędrca) – buddyści wierzą, że ten powstały ok. 550 lat p.n.e. w mieście Arkan monument jest jednym z pięciu wizerunków Buddy wykonanych za jego życia i najlepiej oddających jego prawdziwy wygląd, a tym samym otaczają go wielką czcią (fotografowanie wewnątrz świątyni zabronione, do posągu mogą podchodzić wyłącznie mężczyźni). Następnie zobaczymy pagodę Kuthodaw (XIX w.; UNESCO), która miano Największej Księgi Świata zawdzięcza 729 marmurowym płytom z wyrytym tekstem Tipitaki, czyli zbiorem świętych pism buddyzmu therawada w języku palijskim. W pobliżu odkryjemy misternie zdobiony w drewnie tekowym klasztor Shwenandaw Kyaung (XIX w.), jedyny zachowany budynek z królewskiego Złotego Pałacu. Lunch w restauracji. Przejazd do hotelu na odpoczynek. Późnym popołudniem zrobimy to, co w Mjanmie jest obowiązkowe: obejrzymy zachód słońca! W tym celu udamy się na szczyt Wzgórza Mandalaj (236 m), skąd roztacza się panorama miasta, rzeki Irawadi i lokalnych świątyń. Powrót do hotelu. Czas wolny na relaks i kolację we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 5. MANDALAJ – MINGWAN – PAGAN

Dystans: 232 km + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Krótki przejazd do wioski Mingwan (Mingun), gdzie poznamy burzliwe losy pagody Pahtodawgyi. W zamyśle króla Bodawpaya świątynia miała liczyć 170 m i być najwyższa na świecie. Ma jednak „ledwie” 50 m, bo budowę tej imponującej ceglanej konstrukcji na zawsze przerwano, gdy nadworny astrolog przepowiedział, że po jej ukończeniu król umrze, a królestwo upadnie. Cios nadszedł niebawem, choć z zupełnie innej strony: trzęsienie ziemi z 1839 r. uszkodziło podwaliny pagody, strzegące świątyni lwy (chinthe) i podpory największego na świecie Dzwonu Mingwan, który Bodawpaya otrzymał w prezencie od rosyjskiego cara Mikołaja I. Zrujnowana Pahtodawgyi nadal pełni jednak rolę modlitewnego relikwiarza i przyciąga tłumy buddyjskich wiernych. Ich śladem trafimy obok do wdzięczącej się bielą pagody Hsinbyume (1816 r.), która nawiązuje tarasową architekturą do mitycznej góry Meru, powstała ku pamięci księżniczki Hsinbyume – Pani Białych Słoni, i również ucierpiała podczas wspomnianego trzęsienia ziemi, lecz została odrestaurowana przez króla Mindona.  Po zwiedzaniu lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd (4 h) do miasta Pagan, dawnej stolicy Mjanmy nad rzeką Irawadi, wzdłuż której lokalni władcy zbudowali setki buddyjskich świątyń. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i kolację. Nocleg.

DZIEŃ 6. PAGAN

Dystans: ±25 km + przejażdżka rowerem elektrycznym (6,5 km, 3 h) + rejs rzeczny + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Śniadanie. Tego dnia rano będziemy odkrywać kulinarną stronę Mjanmy. Tropem miejscowych gospodyń wybierzemy się na tradycyjny bazar, a następnie na warsztaty kulinarne pod okiem lokalnego mistrza. Po smakowitej przygodzie i zasłużonym lunchu ruszymy przez piękne równiny na spotkanie z historią i zabytkami Pagan. Najpierw zwiedzimy złotą pagodę Shwezigon. Następnie będziemy eksplorować sanktuarium Gubyaukgyi (Wetkyi-In; Kubyaukgyi, dosł. Wielka Świątynia Malowanej Jaskini) ze stiukowymi rzeźbami i wspaniałymi freskami jataka, które prezentują życie Buddy. Stąd udamy się na przejażdżkę rowerem elektrycznym (6,5 km; 3 h), oglądając po drodze trzy kultowe świątynie: Ananda (arcydzieło architektury i jedna z najpiękniejszych świątyń Paganu), Thatbyinnyu (najwyższa pagoda, uosabiająca innowacyjność architektoniczną i ducha narodowego z czasów Królestwa Paganu; UNESCO) i Dhammayangyi (największa świątynia buddyjska w Paganie, nieukończona z powodu śmierci króla). Powrót do hotelu na odpoczynek. Późnym popołudniem wypłyniemy w rejs po rzece Irawadi, podczas którego – w towarzystwie kawy, herbaty, soku, przekąsek – będziemy obserwować malowniczy zachód słońca, okoliczne świątynie oraz codzienność rybaków i mieszkańców nadrzecznych wiosek. Powrót do hotelu. Czas wolny na relaks i kolację we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 7. PAGAN – MANDALAJ – RANGUN

Dystans: 185 km + lot krajowy • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Mandalaj (4 h) i lot powrotny do Rangunu. Po drodze lunch w restauracji. Zameldowanie w hotelu w Rangunie. Czas wolny na odpoczynek i kolację we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 8. RANGUN – NGAPALI

Dystans: 23 km + lot krajowy • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Rangunie i lot na lotnisko Thandwe. Przejazd do resortu wypoczynkowego (domki). Lunch. Czas wolny na relaks na plaży Ngapali. Ta 3-kilometrowa, otoczona palmami kokosowymi, kusząca białym piaskiem i czystą, turkusową wodą plaża uchodzi za najpiękniejsze miejsce u wybrzeża Mjanmy, a brak turystów i nocnych imprez dodatkowo czynią Ngapali zaciszną oazą nadmorskiego wypoczynku. Aktywności w ciągu dnia i kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 9. NGAPALI

Dystans: indywidualny • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Po śniadaniu dzień wolny na plaży Ngapali. Lunch w lokalnej restauracji. Aktywności w ciągu dnia i kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 10. NGAPALI – RANGUN

Dystans: ±30 km + przejażdżka rikszą + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko Thandwe i lot powrotny do Rangunu. Lunch w restauracji. Przejazd do hotelu na odpoczynek. Po południu wybierzemy się do centrum stolicy Mjanmy, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem, a wśród orientalnych pagód i zabytków połyskują nowoczesnością szklane wieżowce. Podczas przejażdżki rikszą zobaczymy pagodę Sule, gmachy rządowe, ratusz, pomnik Niepodległości i kolonialną zabudowę. Następnie zrelaksujemy się w kuszącym zielenią parku z jeziorem Kandawgyi, repliką królewskiej barki Karaweik i majaczącą w oddali pagodą Shwedagon. Powrót do centrum. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ 11. RANGUN – WYLOT

Dystans: 15 km + lot • Posiłki w cenie: śniadanie

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Rangunie i lot powrotny do Polski z rozkładowymi przesiadkami (2) w europejskich lub azjatyckich portach lotniczych.

DZIEŃ 12. PRZYLOT

Dystans: lot • Posiłki w cenie:

Przylot na lotnisko Chopina (Okęcie) w Warszawie.

© 2024 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora. Kopiowanie zabronione. Prawo do błędów w druku zastrzeżone.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest