moskwa-rosja-wycieczka

Moskwa + Petersburg 9 dni

Wycieczka objazdowa

od  from  from  from  6800 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 9 dni Price per person / 9 days Preis pro Person / 9 Tage Цена с человека / 9 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Odkryj najpiękniejsze strony Rosji!

Odkryj najpiękniejsze strony Rosji! Zobacz słynny moskiewski Teatr Wielki, plac Czerwony, Kreml i byłą siedzibę KGB na Łubiance. Pozwól sobie na relaks w parku Gorkiego i podczas rejsu rzecznym statkiem. Spotkaj się ze sztuką w Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina i Galerii Trietiakowskiej. Sztukę zobacz też… pod ziemią, zatrzymując się na najciekawiej zaprojektowanych stacjach moskiewskiego metra. Chłoń nocne życie miasta, a rano przejedź się najszybszym rosyjskim pociągiem do Petersburga, gdzie czekają zjawiskowe białe noce, Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, krążownik Aurora, a w pobliżu – pełna przepychu Bursztynowa Komnata i luksusowy letni pałac cara Piotra.

W cenie Included Im Preis В цене

Loty bezpośrednie Warszawa – Moskwa – Petersburg – Warszawa (PLL LOT)

Komfortowe hotele *** w centrum miast

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Wejścia biletowane do atrakcji

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Przejazd szybkim pociągiem (Sapsan) na trasie Moskwa ‒ Petersburg

Opieka lokalnego przewodnika

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Moskwa

Poznamy miasto wielowiekowej historii i ogromnych kontrastów. Przejdziemy się szlakiem najpiękniejszych zabytków rosyjskiej stolicy, oglądając warownię Kremla, pobliski Teatr Wielki (Bolszoj), dawną siedzibę KGB na Łubiance oraz najsłynniejszy w Moskwie plac Czerwony z mauzoleum Lenina (jeśli się nam poszczęści, zrobimy sobie zdjęcie z performerami ustylizowanymi na cara Mikołaja I, Lenina i Stalina). Wszechobecną potęgę i ducha nadal żywej przeszłości, poczujemy też na placu Tagańskim, gdzie 70 metrów pod ziemią znajduje się przeciwatomowy bunkier Stalina. Wędrując miastem, zobaczymy zaskakującą symbiozę niesłychanego bogactwa i skrajnej biedy oraz przekonamy się, że legendarne moskiewskie korki uliczne to prawda. Ukojenie od zgiełku znajdziemy w parku Gorkiego, podczas rejsu rzecznym statkiem i spotkania ze sztuką w tutejszych galeriach i muzeach. Od zmroku aż po świt poczujemy wciąż tętniące serce Rosji, które (naprawdę!) nigdy nie zasypia.

Petersburg

U ujścia Newy do Zatoki Fińskiej, 400 km na północ od Moskwy, odkryjemy magiczną Wenecję Północy. Poczujemy, jak rozsiany na 101 wyspach Petersburg pulsuje sztuką globalnej sławy. W jednym z najwspanialszych zespołów urbanistycznych i najważniejszych centrów muzealnych świata zajrzymy do Ermitażu, gdzie zetkniemy się z Rubensem, Rembrandtem, Picassem, Monetem i innymi znakomitymi twórcami różnych epok. Spacerując po perle Rosji, pełnej intrygującej architektury i kompleksów parkowo-pałacowych, dotrzemy do najstarszej tu budowli: Twierdzy Pietropawłowskiej. W mieście 396. mostów zwiedzimy też muzeum na wodzie, które ulokowano we wnętrzach dawnego krążownika Aurora, a nieopodal niego – opływającą bogactwem Bursztynową Komnatę w Carskim Siole i luksusowy pałac carski w Peterhofie. Ani się obejrzymy, a nadejdzie zmrok, którego… nie zobaczymy, bo powitają nas zjawiskowe białe noce.

Czar Poradziecji

Odkryjemy miejsca, w które trudno uwierzyć, dopóki nie doświadczy się ich samemu: zachwycające monumentalnością architektury i bezkresnymi krajobrazami, ale gdzieniegdzie koślawe, szare, zupełnie zapomniane. Zobaczymy z bliska świat, który pomimo bliskości Europy, bywa od niej oddalony o mentalne lata świetlne. Przejdziemy się ulicami miast, które nigdy nie zasypiają, gdzie swoje butiki mają najsłynniejsi projektanci i gdzie można pójść do fryzjera albo na fitness nawet o trzeciej w nocy, aby zaraz potem trafić na głubinkę, czyli prowincję, gdzie ludzie żyją w komunałkach albo drewnianych chałupach bez łazienek, wody, ogrzewania, nie wspominając o telewizorze czy internecie. Poznamy zadziwiające lokalne obyczaje, a przy wspólnym stole posłuchamy niesamowitych opowieści, w których do dziś pobrzmiewa echo lamentu nad upadłym systemem socjalistycznym. To właśnie tu przekonamy się, co naprawdę oznacza pełna absurdów i kontrastów poradziecka rzeczywistość.  

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Liczba dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
TERMINY NA 2020 ROK W PRZYGOTOWANIU 9 16 6800 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena może obejmować część wpłaty w USD lub EUR oraz nieznacznie różnić się od podanej w tabeli, w zależności od aktualnych kursów walut. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Liczba dni
TERMINY NA 2020 ROK W PRZYGOTOWANIU
9
Wolne miejsca
Cena
16
6800 PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1000 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • WPŁATA 3. (pozostała kwota za wycieczkę; płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;
 • przelewem online za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl, zintegrowanego z formularzem rezerwacji wycieczki. Obsługę płatności elektronicznych i kartą płatniczą prowadzi DialCom24 Sp. z o.o., 60-327 Poznań, ul. Kanclerska 15, NIP 781-173-38-52, REGON 634509164, Sąd Rejonowy Poznań, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000306513.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

Zakwaterowanie w hotelach 3* w centrum miasta, w pokojach dwuosobowych z łazienkami, śniadania w hotelach w cenie. 

Zdjęcia i filmy Pictures and videos Bilder und Videos Фото и видео

Transfery Transfers Transfers переводы

Transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko, przejazdy busikiem oraz metrem, przejazd szybkim pociągiem (Sapsan) na trasie Moskwa ‒ Petersburg). 

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z licencjonowanymi, doświadczonymi pilotami (polsko- i rosyjskojęzyczni) i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

 

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 9-dniowej Route and program of a 9-day trip Route und Programm einer 9-tägigen Reise Маршрут и программа 9-дневной поездки

 

1. dzień  – Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Poznawanie miasta: wycieczka autobusem do najciekawszych punktów widokowych, następnie spacer do „Nienudnego ogrodu” i Parku Gorkiego.

2. dzień – Po śniadaniu piesza wędrówka po centrum Moskwy: plac Czerwony, ul. Tverskaya, Liubyanka (była siedziba KGB), Plac Rewolucji, Teatr Wielki. Następnie podziwianie Kremla. Oglądanie zmiany warty przy grobie nieznanego żołnierza, po czym spacer przez Aleksandrowskij Sad do Cerkwi Chrystusa Zbawiciela.  Wycieczka do pobliskiej Galerii Malarstwa im. Puszkina prezentującej m.in. dzieła Picassa, Matisse’a, Van Gogh’a oraz awangardy rosyjskiej.

3. dzień – Wycieczka metrem – oglądanie najładniejszych stacji. Następnie wizyta w muzeum historycznym na Placu Czerwonym, Almaznyj Fond oraz w kremlowskiej zbrojowni. Po południu rejs statkiem po rzece.

4. dzień – Wizyta w Galerii Trietiakowskiej, w której można podziwiać sztukę najlepszych rosyjskich artystów wielu epok i stylów, od sakralnej do nowoczesnej. Przejazd na plac Tagański, gdzie 70 metrów pod ziemią znajduje się przeciwatomowy bunkier Stalina, w czasie zimnej wojny pełniący funkcję sztabu dowodzenia – zwiedzanie i projekcja filmowa. Wieczorem uroczysta kolacja, a później fakultatywnie clubbing.

5. dzień – Rano transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Petersburga najszybszym pociągiem w Rosji Sapsan (1000 km/3,5h). Transfer do hotelu. Wieczorny spacer w czasie białych nocy po centrum Petersburga, podziwianie uroków miasta. Dla zainteresowanych możliwość oglądania podnoszenia mostów (ok. 1:00 w nocy).

6. dzień – Rano zwiedzanie Ermitażu ‒ jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Po południu podziwianie najważniejszych zabytków Petersburga: Twierdzy Pietropawłowskiej (wraz  z soborem św. Piotra i Pawła), krążownika Aurora, domku Piotra I, Placu św. Trójcy, Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, soboru Smolnego i soboru św. Izaaka.

7. dzień– Przejazd autokarem do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów, zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Podziwianie m.in. Bursztynowej Komnaty, Sali Wielkiej, pałacowych mebli i przedmiotów artystycznych. Wieczorem fakultatywne wyjście do teatru lub na balet.

8. dzień – Po śniadaniu przejazd do Peterhofu – dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego. Peterhof jest  uważany za jeden z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Dodatkową atrakcję stanowią 144 parkowe fontanny, które zbudowano bez wykorzystania pomp. Następnie powrót do Petersburga i rejs statkiem po Newie.

9. dzień – Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

 

TAMADA-TOUR 2017

Prawo do błędów w druku zastrzeżone.

Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELA:

Biuro Podróży TAMADA TOUR, Krzysztof Ciemnołoński, ul. Fiołków 3, 05-540 Zalesie Górne, tel. 792 004 069, biuro@tamadatour.pl, www.tamadatour.pl, www.wschódcentrum.pl. KRS: 0000707203

 

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • wpłata (zaliczka 1000 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • wpłata (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • wpłata (pozostała kwota za wycieczkę; płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;
 • przelewem online za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl, zintegrowanego z formularzem rezerwacji wycieczki. Obsługę płatności elektronicznych i kartą płatniczą prowadzi DialCom24 Sp. z o.o., 60-327 Poznań, ul. Kanclerska 15, NIP 781-173-38-52, REGON 634509164, Sąd Rejonowy Poznań, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000306513.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję