Niemcy południowe ze Strasburgiem 6 dni

Wycieczka objazdowa City break

Zainteresowany?

Rezerwuj

Skocz do Niemiec i Francji!

Masz parę dni wolnych i ochotę na eskapadę po Europie? Ruszaj do Niemiec i Francji poczuć atmosferę klimatycznych miast nad wielkimi rzekami! Zanurz się w oszałamiająco piękne uliczki Strasburga, którego starówkę zdobią urocze domy z muru pruskiego, majestatyczne pałace i świątynie. Stań oko w oko z Römerem we Frankfurcie i zobacz panoramę miasta z tarasu najwyższego wieżowca. Odszukaj największą na świecie beczkę na wino w Heidelbergu oraz skarby dzielnicy pałacowej w Stuttgarcie. Przez Trewir rusz śladami starożytnych Rzymian i wielkich fortyfikacji, a w Koblencji popłyń w niezapomniany rejs szlakiem malowniczych zamków i winnic.

W cenie

Wejścia biletowane do wybranych atrakcji

Wejścia biletowane do wybranych atrakcji

Rejs rzeczny w Koblencji

Rejs rzeczny w Koblencji

Noclegi w hotelach 2–3*

Noclegi w hotelach 2–3*

Loty Gdańsk – Frankfurt – Gdańsk

Loty Gdańsk – Frankfurt – Gdańsk

Degustacja lokalnego wina

Degustacja lokalnego wina

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Zwiedzanie zgodnie z programem

Zwiedzanie zgodnie z programem

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem to europejska stolica banków, książek i cydru. Dzielnica biznesowa słynie z imprez targowych i najwyższego wieżowca Main Tower (200 m) z tarasem widokowym, z którego roztacza się piękna panorama największego miasta kraju związkowego Hesja i piątego co do wielkości w Niemczech. U stóp szklanych drapaczy chmur życie biegnie już wolniejszym rytmem. Mówi się, że Frankfurt ma najmłodsze Stare Miasto w Europie, gdyż większość zabytków zniszczonych podczas II wojny światowej odrestaurowano stosunkowo niedawno. Z tego samego powodu wśród architektury historycznej przewija się budowlany modernizm ostatnich dekad. Niekwestionowanym królem frankfurckiej starówki jest średniowieczny budynek Römer z balkonem i zdobioną fasadą, gdzie mieści się obecnie ratusz. Architektoniczną świtę dopełnia Römerberg – kompleks malowniczych domów przy placu ratuszowym, obok którego wznosi się średniowieczny kościół Alte Nikolaikirche. Nieopodal rysują się gmach Starej Opery, rodzinny dom poety Johanna Goethego, a także gotycka katedra Cesarska św. Bartłomieja z renesansowymi freskami – najstarszy i największy obiekt sakralny w mieście, będący świadkiem koronacji niemieckich królów i cesarzy.

Strasburg

Strasburg leży we wschodniej Francji, nad Renem, tuż przy granicy z Niemcami. Obecnie jest siedzibą Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Parlamentu Europejskiego i Eurokorpusu, odgrywając kluczową rolę na politycznej mapie Europy. W przeszłości, do XVIII w., Strasburg był ważnym ośrodkiem teologicznym, zwanym za sprawą licznych świątyń „miastem tysiąca kościołów”. Oszałamiające piękno Strasburga uwidacznia się zwłaszcza na Starym Mieście (UNESCO), ulokowanym na wyspie i otoczonym kanałami rzecznymi, wzdłuż których wznoszą się urocze domy z muru pruskiego, w których mieszkali niegdyś rybacy i garbarze. Niezaprzeczalnymi atrakcjami miasta są także pałace Aubette i Rohan, imponujący most Barrage Vauban z różowego piaskowca, strasburska katedra Notre-Dame z renesansowym zegarem astronomicznym, dzielnica Petite France – malownicze serce miasta, a także place de la Cathedrale, du Caâteau, Gutenberg, du Marche Gayot, Kleber i Broglie ze wspaniałymi kamienicami, pomnikami, muzeami, knajpkami i sklepami, owianymi romantyczną atmosferą.

Terminy i ceny wycieczek


Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • loty na trasie Gdańsk – Frankfurt – Gdańsk,
 • transfery na trasie wycieczki (klimatyzowany bus/autokar),
 • noclegi w hotelach 2–3* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania – 5, obiadokolacje – 5),
 • bilety wstępu do wybranych atrakcji (wjazd na taras widokowy Main Tower we Frankfurcie, wjazd kolejką i wstęp do zamku w Heidelbergu),
 • rejs rzeczny w Koblencji,
 • degustacja lokalnych trunków,
 • zwiedzanie zgodnie z programem,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do atrakcji nieujętych w cenie,
 • biletowanych atrakcji fakultatywnych,
 • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora),
 • wyżywienia i napojów nieujętych w programie wycieczki,
 • zwyczajowych napiwków,
 • atrakcji, aktywności i transferów w czasie wolnym,
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 2–3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje:

 • 5 śniadań,
 • 5 obiadokolacji.

Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne przysmaki kuchni niemieckiej i francuskiej, bogatej w międzynarodowe wpływy. Atrakcją kulinarną wycieczki będzie zwiedzanie winnicy z degustacją lokalnych trunków.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi, klimatyzowanymi busami lub autokarami (zależnie od wielkości grupy).

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe i doskonale znają jego kulturę, obyczaje, historię i geografię.

Odwiedzamy wyjątkowe atrakcje architektoniczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odkrywamy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości, gwarne bazary, zagadkowe muzea, egzotyczną faunę i florę.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 6-dniowej

FRANKFURT NAD MENEM – HEIDELBERG – STUTTGART – STRASBURG – TREWIR – KOBLENZ – FRANKFURT NAD MENEM

DZIEŃ 1. FRANKFURT NAD MENEM

Poranny lot z Gdańska do Frankfurtu nad Menem. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy banków, książek i cydru. Mówi się, że Frankfurt ma najmłodsze Stare Miasto w Europie, gdyż większość zabytków zniszczonych podczas II wojny światowej odrestaurowano stosunkowo niedawno. Z tego samego powodu wśród architektury historycznej przewija się budowlany modernizm ostatnich dekad. Niekwestionowanym królem frankfurckiego starego rynku jest średniowieczny budynek Römer (niem. Rzymianin) z balkonem i zdobioną fasadą, gdzie mieści się obecnie ratusz. Architektoniczną świtę dopełnia Römerberg – kompleks malowniczych domów przy placu ratuszowym, obok którego wznosi się średniowieczny kościół luterański Alte Nikolaikirche. Nieopodal zobaczymy gotycką katedrę Cesarską św. Bartłomieja z renesansowymi freskami, będącą najstarszym i największym obiektem sakralnym w mieście. W pobliżu starówki znajdziemy też piękny gmach Starej Opery i rodzinny dom poety Johanna Goethego. Zaledwie parę kroków dalej trafimy dzielnicy biznesowej. Jej wizytówką jest najwyższy w mieście wieżowiec Main Tower (200 m) z tarasem widokowym, z którego zobaczymy niezwykłą panoramę Frankfurtu. Po zwiedzaniu przejazd w okolice Heidelbergu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2. HEIDELBERG – STUTTGART →

Po śniadaniu odkryjemy Heidelberg. Z samego rana wjedziemy kolejką na wzgórze Königstuhl, by zwiedzić gotycko-renesansowy zamek z 1225 r., w którym znajdziemy Muzeum Aptekarstwa i Wielką Beczkę, czyli… największą na świecie beczkę na wino o pojemności niemal 222 litrów, rzekomo skonstruowaną z aż 130 dębów. Następnie pospacerujemy po starówce, której atrakcjami są zabytkowy rynek z ładnymi kamienicami, Dom Rycerza (XVI w., obecnie hotel), ratusz (XVIII w.), gotyckie kościoły św. Ducha i Jezuitów, plac Uniwersytecki z gmachem Alte Universität oraz pieszy Stary Most na rzece Nekar. Przerwa na lunch i kawę. Przejazd do Stuttgartu, gdzie zobaczymy plac Zamkowy z barokowym Nowym Pałacem (XVIII w.) i ogrodami, plac Schillera, Stary Zamek (X w.), gmach opery miejskiej, kościół św. Jana i inne zabytki Starego Miasta. Późnym popołudniem przejazd w kierunku granicy z Francją. Obiadokolacja i nocleg na trasie między Stuttgartem a Strasburgiem.

DZIEŃ 3. STRASBURG

Po śniadaniu zwiedzanie Strasburga. Francuskie miasto nad Renem jest siedzibą Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Parlamentu Europejskiego i Eurokorpusu, odgrywając kluczową rolę na politycznej mapie Europy. My jednak spojrzymy na oszałamiająco piękny Strasburg z zupełnie innej perspektywy. Na otoczonym rzecznymi kanałami Starym Mieście (UNESCO) zobaczymy urzekające zabytkowe domy, pałace Aubette i Rohan, imponujący most Barrage Vauban z różowego piaskowca, strasburską katedrę Notre-Dame z renesansowym zegarem astronomicznym, dzielnicę Petite France – przepiękne serce miasta, a także place de la Cathedrale, du Caâteau, Gutenberg, du Marche Gayot, Kleber i Broglie ze wspaniałymi kamienicami, pomnikami, muzeami, kameralnymi knajpkami i sklepami. Po zwiedzaniu i przerwie lunchowej powrót do Niemiec. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Trewiru.

DZIEŃ 4. TREWIR

Po śniadaniu zwiedzanie Trewiru. Zobaczymy starożytną bramę miejską Porta Nigra (najlepiej zachowany zabytek z okresu rzymskiego po północnej stronie Alp), Termy Cesarskie, amfiteatr, most rzymski nad Mozelą, bazylikę Konstantyna (IV w.), katedrę św. Piotra, kościół Najświętszej Marii Panny i Rynek Główny. Czas wolny na kawę. Następnie czeka nas niezapomniane zwiedzanie winnicy z degustacją lokalnych trunków. Późnym popołudniem przejazd w kierunku Koblenz (Koblencji) z obiadokolacją i noclegiem na trasie.

DZIEŃ 5. KOBLENZ

Po śniadaniu zwiedzanie Koblenz. Największą atrakcją miasta jest słynny Niemiecki Róg (Deutsches Eck), czyli charakterystyczny trójkątny cypel otoczony wodami Mozeli i Renu, na którego krańcu znajduje się pomnik konny Wilhelma I Hohenzollerna. W Koblencji zobaczymy również gotycko-renesansowy zamek książęcy, pałac elektorski, zabytkowy ratusz miejski, kościół Najświętszej Marii Panny, romańską bazylikę św. Kastora, kościół Jezuitów, a także rozległy system fortyfikacji pruskich z fortami Kaiser Alexander i Kaiser Franz oraz potężną twierdzą Ehrenbreitstein. Podczas rejsu rzecznego będziemy podziwiać piękny krajobraz kulturowy okolicy, upstrzony zamkami, pałacami i malowniczymi winnicami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. WYLOT

Po śniadaniu przejazd na lotnisko we Frankfurcie. Wylot do Gdańska.

© 2023 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zapytaj o ofertę

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest