Niemcy południowe ze Strasburgiem 6 dni

Wycieczka objazdowa

Zainteresowany?

Rezerwuj

Skocz do Niemiec i Francji!

Masz parę dni wolnych i ochotę na eskapadę po Europie? Ruszaj do Niemiec i Francji poczuć atmosferę klimatycznych miast nad wielkimi rzekami! Zanurz się w oszałamiająco piękne uliczki Strasburga, którego starówkę zdobią urocze domy z muru pruskiego, majestatyczne pałace i świątynie. Stań oko w oko z Römerem we Frankfurcie i zobacz panoramę miasta z tarasu najwyższego wieżowca. Odszukaj największą na świecie beczkę na wino w Heidelbergu oraz skarby dzielnicy pałacowej w Stuttgarcie. Przez Trewir rusz śladami starożytnych Rzymian i wielkich fortyfikacji, a w Koblencji popłyń w niezapomniany rejs szlakiem malowniczych zamków i winnic.

W cenie

Wejścia biletowane do wybranych atrakcji

Wejścia biletowane do wybranych atrakcji

Rejs rzeczny w Koblencji

Rejs rzeczny w Koblencji

Noclegi w hotelach 2–3*

Noclegi w hotelach 2–3*

Loty Gdańsk – Frankfurt – Gdańsk

Loty Gdańsk – Frankfurt – Gdańsk

Degustacja lokalnego wina

Degustacja lokalnego wina

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Zwiedzanie zgodnie z programem

Zwiedzanie zgodnie z programem

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem to europejska stolica banków, książek i cydru. Dzielnica biznesowa słynie z imprez targowych i najwyższego wieżowca Main Tower (200 m) z tarasem widokowym, z którego roztacza się piękna panorama największego miasta kraju związkowego Hesja i piątego co do wielkości w Niemczech. U stóp szklanych drapaczy chmur życie biegnie już wolniejszym rytmem. Mówi się, że Frankfurt ma najmłodsze Stare Miasto w Europie, gdyż większość zabytków zniszczonych podczas II wojny światowej odrestaurowano stosunkowo niedawno. Z tego samego powodu wśród architektury historycznej przewija się budowlany modernizm ostatnich dekad. Niekwestionowanym królem frankfurckiej starówki jest średniowieczny budynek Römer z balkonem i zdobioną fasadą, gdzie mieści się obecnie ratusz. Architektoniczną świtę dopełnia Römerberg – kompleks malowniczych domów przy placu ratuszowym, obok którego wznosi się średniowieczny kościół Alte Nikolaikirche. Nieopodal rysują się gmach Starej Opery, rodzinny dom poety Johanna Goethego, a także gotycka katedra Cesarska św. Bartłomieja z renesansowymi freskami – najstarszy i największy obiekt sakralny w mieście, będący świadkiem koronacji niemieckich królów i cesarzy.

Strasburg

Strasburg leży we wschodniej Francji, nad Renem, tuż przy granicy z Niemcami. Obecnie jest siedzibą Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Parlamentu Europejskiego i Eurokorpusu, odgrywając kluczową rolę na politycznej mapie Europy. W przeszłości, do XVIII w., Strasburg był ważnym ośrodkiem teologicznym, zwanym za sprawą licznych świątyń „miastem tysiąca kościołów”. Oszałamiające piękno Strasburga uwidacznia się zwłaszcza na Starym Mieście (UNESCO), ulokowanym na wyspie i otoczonym kanałami rzecznymi, wzdłuż których wznoszą się urocze domy z muru pruskiego, w których mieszkali niegdyś rybacy i garbarze. Niezaprzeczalnymi atrakcjami miasta są także pałace Aubette i Rohan, imponujący most Barrage Vauban z różowego piaskowca, strasburska katedra Notre-Dame z renesansowym zegarem astronomicznym, dzielnica Petite France – malownicze serce miasta, a także place de la Cathedrale, du Caâteau, Gutenberg, du Marche Gayot, Kleber i Broglie ze wspaniałymi kamienicami, pomnikami, muzeami, knajpkami i sklepami, owianymi romantyczną atmosferą.

Terminy i ceny wycieczek


Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
Wolne miejsca
Cena
PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • loty na trasie Gdańsk – Frankfurt – Gdańsk,
 • transfery na trasie wycieczki (klimatyzowany bus/autokar),
 • noclegi w hotelach 2–3* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania – 5, obiadokolacje – 5),
 • bilety wstępu do wybranych atrakcji (wjazd na taras widokowy Main Tower we Frankfurcie, wjazd kolejką i wstęp do zamku w Heidelbergu),
 • rejs rzeczny w Koblencji,
 • degustacja lokalnych trunków,
 • zwiedzanie zgodnie z programem,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do atrakcji nieujętych w cenie,
 • biletowanych atrakcji fakultatywnych,
 • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora),
 • wyżywienia i napojów nieujętych w programie wycieczki,
 • zwyczajowych napiwków,
 • atrakcji, aktywności i transferów w czasie wolnym,
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 2–3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje:

 • 5 śniadań,
 • 5 obiadokolacji.

Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne przysmaki kuchni niemieckiej i francuskiej, bogatej w międzynarodowe wpływy. Atrakcją kulinarną wycieczki będzie zwiedzanie winnicy z degustacją lokalnych trunków.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi, klimatyzowanymi busami lub autokarami (zależnie od wielkości grupy).

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe i doskonale znają jego kulturę, obyczaje, historię i geografię.

Odwiedzamy wyjątkowe atrakcje architektoniczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odkrywamy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości, gwarne bazary, zagadkowe muzea, egzotyczną faunę i florę.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 6-dniowej

FRANKFURT NAD MENEM – HEIDELBERG – STUTTGART – STRASBURG – TREWIR – KOBLENZ – FRANKFURT NAD MENEM

DZIEŃ 1. FRANKFURT NAD MENEM

Poranny lot z Gdańska do Frankfurtu nad Menem. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy banków, książek i cydru. Mówi się, że Frankfurt ma najmłodsze Stare Miasto w Europie, gdyż większość zabytków zniszczonych podczas II wojny światowej odrestaurowano stosunkowo niedawno. Z tego samego powodu wśród architektury historycznej przewija się budowlany modernizm ostatnich dekad. Niekwestionowanym królem frankfurckiego starego rynku jest średniowieczny budynek Römer (niem. Rzymianin) z balkonem i zdobioną fasadą, gdzie mieści się obecnie ratusz. Architektoniczną świtę dopełnia Römerberg – kompleks malowniczych domów przy placu ratuszowym, obok którego wznosi się średniowieczny kościół luterański Alte Nikolaikirche. Nieopodal zobaczymy gotycką katedrę Cesarską św. Bartłomieja z renesansowymi freskami, będącą najstarszym i największym obiektem sakralnym w mieście. W pobliżu starówki znajdziemy też piękny gmach Starej Opery i rodzinny dom poety Johanna Goethego. Zaledwie parę kroków dalej trafimy dzielnicy biznesowej. Jej wizytówką jest najwyższy w mieście wieżowiec Main Tower (200 m) z tarasem widokowym, z którego zobaczymy niezwykłą panoramę Frankfurtu. Po zwiedzaniu przejazd w okolice Heidelbergu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2. HEIDELBERG – STUTTGART →

Po śniadaniu odkryjemy Heidelberg. Z samego rana wjedziemy kolejką na wzgórze Königstuhl, by zwiedzić gotycko-renesansowy zamek z 1225 r., w którym znajdziemy Muzeum Aptekarstwa i Wielką Beczkę, czyli… największą na świecie beczkę na wino o pojemności niemal 222 litrów, rzekomo skonstruowaną z aż 130 dębów. Następnie pospacerujemy po starówce, której atrakcjami są zabytkowy rynek z ładnymi kamienicami, Dom Rycerza (XVI w., obecnie hotel), ratusz (XVIII w.), gotyckie kościoły św. Ducha i Jezuitów, plac Uniwersytecki z gmachem Alte Universität oraz pieszy Stary Most na rzece Nekar. Przerwa na lunch i kawę. Przejazd do Stuttgartu, gdzie zobaczymy plac Zamkowy z barokowym Nowym Pałacem (XVIII w.) i ogrodami, plac Schillera, Stary Zamek (X w.), gmach opery miejskiej, kościół św. Jana i inne zabytki Starego Miasta. Późnym popołudniem przejazd w kierunku granicy z Francją. Obiadokolacja i nocleg na trasie między Stuttgartem a Strasburgiem.

DZIEŃ 3. STRASBURG

Po śniadaniu zwiedzanie Strasburga. Francuskie miasto nad Renem jest siedzibą Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Parlamentu Europejskiego i Eurokorpusu, odgrywając kluczową rolę na politycznej mapie Europy. My jednak spojrzymy na oszałamiająco piękny Strasburg z zupełnie innej perspektywy. Na otoczonym rzecznymi kanałami Starym Mieście (UNESCO) zobaczymy urzekające zabytkowe domy, pałace Aubette i Rohan, imponujący most Barrage Vauban z różowego piaskowca, strasburską katedrę Notre-Dame z renesansowym zegarem astronomicznym, dzielnicę Petite France – przepiękne serce miasta, a także place de la Cathedrale, du Caâteau, Gutenberg, du Marche Gayot, Kleber i Broglie ze wspaniałymi kamienicami, pomnikami, muzeami, kameralnymi knajpkami i sklepami. Po zwiedzaniu i przerwie lunchowej powrót do Niemiec. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Trewiru.

DZIEŃ 4. TREWIR

Po śniadaniu zwiedzanie Trewiru. Zobaczymy starożytną bramę miejską Porta Nigra (najlepiej zachowany zabytek z okresu rzymskiego po północnej stronie Alp), Termy Cesarskie, amfiteatr, most rzymski nad Mozelą, bazylikę Konstantyna (IV w.), katedrę św. Piotra, kościół Najświętszej Marii Panny i Rynek Główny. Czas wolny na kawę. Następnie czeka nas niezapomniane zwiedzanie winnicy z degustacją lokalnych trunków. Późnym popołudniem przejazd w kierunku Koblenz (Koblencji) z obiadokolacją i noclegiem na trasie.

DZIEŃ 5. KOBLENZ

Po śniadaniu zwiedzanie Koblenz. Największą atrakcją miasta jest słynny Niemiecki Róg (Deutsches Eck), czyli charakterystyczny trójkątny cypel otoczony wodami Mozeli i Renu, na którego krańcu znajduje się pomnik konny Wilhelma I Hohenzollerna. W Koblencji zobaczymy również gotycko-renesansowy zamek książęcy, pałac elektorski, zabytkowy ratusz miejski, kościół Najświętszej Marii Panny, romańską bazylikę św. Kastora, kościół Jezuitów, a także rozległy system fortyfikacji pruskich z fortami Kaiser Alexander i Kaiser Franz oraz potężną twierdzą Ehrenbreitstein. Podczas rejsu rzecznego będziemy podziwiać piękny krajobraz kulturowy okolicy, upstrzony zamkami, pałacami i malowniczymi winnicami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. WYLOT

Po śniadaniu przejazd na lotnisko we Frankfurcie. Wylot do Gdańska.

© 2023 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zapytaj o ofertę

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest