Niemcy z Berlinem 6 dni

Wycieczka objazdowa City break

od  2950 PLN
cena za osobę / 6 dni

Rezerwuj

Zobacz skarby północnych Niemiec!

Średniowieczne rynki, majestatyczne pałace, zieleń, woda i lokalne przysmaki – odkryj magię północnych Niemiec w pigułce! Poczuj historię i kosmopolityczną aurę Berlina. Zobacz owiane legendami pałace w parku Sanssouci w Poczdamie i zamek na wyspie w Schwerin. Rusz w rejs kanałami Hamburga, największego portu morskiego kraju. Poszukaj przygód w urokliwych zaułkach Stralsundu i Greifswaldu, a z Lubeki, zwanej Miastem Siedmiu Wież, przywieź smak kultowych marcepanowych pralinek!

W cenie

Opłata klimatyczna

Opłata klimatyczna

Rejsy rzeczne w Hamburgu i Stralsundzie

Rejsy rzeczne w Hamburgu i Stralsundzie

Transfery na trasie wycieczki (klimatyzowany autokar)

Transfery na trasie wycieczki (klimatyzowany autokar)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Zwiedzanie zgodnie z programem

Zwiedzanie zgodnie z programem

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Berlin

Berlin to stolica i największe miasto Niemiec o niezaprzeczalnym znaczeniu ekonomicznym, politycznym, naukowym i kulturowym w skali globalnej. Prężnie działające biznesy i uczelnie, słynne zabytki i powszechna tolerancja ściągają do Berlina ludzi z całego świata i czynią go najludniejszym miastem UE. W tej kosmopolitycznej metropolii o średniowiecznym rodowodzie, niczym wody rzek Sprewy i Haweli, mieszają się smaki, języki, tradycje i historie, majestatyczne budowle sprzed wieków i nowoczesne drapacze chmur. Przez całą dobę życie Berlina tętni wokół kultowych atrakcji miasta, do których należą Brama Brandenburska, Reichstag, Holocaust-Mahnmal, Gendarmenmarkt, Wyspa Muzeów, katedra Berlińska, Aleksanderplatz z 365-metrową wieżą telewizyjną, mur berliński, Checkpoint Charlie, piękne parki oraz modne ulice: Unter den Linden i Kurfürstendamm, gdzie na każdym kroku czekają fascynujące galerie sztuki, muzea, sklepy i knajpki z jedzeniem z najróżniejszych zakątków. Berlina nie sposób odkryć w jeden dzień – ale tyle wystarczy, by poczuć jego absolutnie unikalną atmosferę.

Lubeka

W pięknej Lubece można zostawić serce! Przynajmniej tak twierdzili Słowianie połabscy, założyciele pierwszej osady Liubice, co ze starosłowiańskiego oznacza „piękny”, „kochać”, „lubić”. W XII w. rozwinięty, solidnie ufortyfikowany przysiółek Połabian został spalony przez Germanów, a w 1158 r. przejęty przez saksońskiego księcia Henryka Lwa. Już w XIV w. Lubeka stała się „Królową Hanzy” – najważniejszym miastem handlowym ówczesnej Europy Północnej. Bogactwo ukształtowało krajobraz holsztyńskiego Miasta Siedmiu Wież, zwanego tak od wież katedry, kościołów św. Jakuba, św. Piotra, św. Idziego i Mariackiego, stanowiących kapitalne przykłady gotyku ceglanego. Stare Miasto Lubeki – z imponującymi świątyniami, gotycką Bramą Holsztyńską, spichlerzami solnymi i innymi zabytkami z XIII–XVI w., oblewanymi przez wody rzeki Trave – wpisano na listę UNESCO. Skarbem Lubeki jest też marcepan z jednej z najstarszych w regionie wytwórni Niedereggera – Muzeum Marcepana z klimatycznym sklepikiem to idealne miejsce dla smakoszy migdałowych pralinek, poszukiwaczy oryginalnych niemieckich pamiątek i odkrywców słodkiej tradycji miasta.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
20-25.06.2024 6 20 2950 zł Rezerwuj Book Buch книга
25-30.09.2024 6 20 2950 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
20-25.06.2024
6
Wolne miejsca
Cena
20
2950 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
25-30.09.2024
6
Wolne miejsca
Cena
20
2950 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery Gdańsk – na trasa wycieczki – Gdańsk (klimatyzowany autokar),
 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania – 5, obiadokolacje – 5, w tym 1 kolacja na łodzi),
 • wejścia biletowane do wybranych atrakcji (pałac Sanssouci w Poczdamie, zamek w Schwerinie),
 • rejs rzeczny z kolacją na łodzi w Hamburgu,
 • rejs rzeczny Stralsundzie,
 • zwiedzanie zgodnie z programem,
 • opłata klimatyczna,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • obligatoryjna opłata 250 EUR (płatne w gotówce na miejscu u pilota) na bilety wstępu i wydatki lokalne zgodnie z programem,
 • bilety wstępu do atrakcji nieujętych w cenie,
 • biletowane atrakcje fakultatywne,
 • aktywności i transfery w czasie wolnym,
 • usługi bagażowe w hotelach,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora),
 • wyżywienie, przekąski, napoje nieujęte w programie wycieczki,
 • zwyczajowe napiwki,
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi nieujęte w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (dopłata zgodnie z aktualnymi stawkami – szczegóły u Organizatora).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje:

 • Śniadania (5),
 • Obiadokolacje (4),
 • Kolację na łodzi podczas rejsu rzecznego w Hamburgu (1).

Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne przysmaki kuchni niemieckiej, bogatej w międzynarodowe wpływy. Atrakcjami kulinarnymi wycieczki będą kolacja na łodzi w Hamburgu oraz (dla chętnych) wizyta w sklepie i kawiarni Muzeum Marcepana w Lubece.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/do Gdańska i pomiędzy zwiedzanymi miejscami w Niemczech – podróżujemy klimatyzowanym autokarem lub busem (zależnie od wielkości grupy).

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe i doskonale znają jego kulturę, obyczaje, historię i geografię.

Odwiedzamy wyjątkowe atrakcje architektoniczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odkrywamy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości, gwarne bazary, zagadkowe muzea, egzotyczną faunę i florę.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 6-dniowej

GDAŃSK – BERLIN – POCZDAM – SCHWERIN – HAMBURG – LUBEKA – STRALSUND – GREIFSWALD – GDAŃSK

DZIEŃ 1. GDAŃSK – BERLIN

Dystans: 511 km • Posiłki w cenie: obiadokolacja

Przejazd autokarem z Gdańska do Berlina. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Berlina.

DZIEŃ 2. BERLIN

Dystans: ±40 km + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, obiadokolacja

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Berlina. Zobaczymy najważniejsze zabytki, obiekty historyczne i atrakcje stolicy Niemiec, takie jak Brama Brandenburska, Reichstag, Holocaust-Mahnmal, Gendarmenmarkt, Wyspa Muzeów, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, katedra Berlińska, Aleksanderplatz z 365-metrową wieżą telewizyjną, mur berliński i Checkpoint Charlie. Spacer piękną aleją Unter den Linden i modną ulicą Kurfürstendamm będzie okazją do dalszego podziwiania imponującej berlińskiej architektury, a także zanurzenia się w rytm wielkiego, kosmopolitycznego miasta, gdzie na każdym kroku czekają fascynujące galerie sztuki, muzea, sklepy i knajpki z jedzeniem z najróżniejszych zakątków świata. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Berlina.

DZIEŃ 3. BERLIN – POCZDAM – SCHWERIN – HAMBURG

Dystans: 360 km + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, obiadokolacja

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Poczdamu. Zwiedzimy tu park Sanssouci ze wspaniałymi, owianymi legendami pałacami Hohenzollernów (UNESCO) oraz przykładami sztuki i małej architektury ogrodowej, którymi będziemy cieszyć oczy podczas spaceru wśród zieleni. Przejazd do Schwerin. Chlubą miasta jest imponujący, neorenesansowy zamek na wyspie z bogatą kolekcją dzieł sztuki i ogrodami. Zwiedzimy go, a nieopodal rzucimy okiem na teatr i zabytkowy rynek z gotycką katedrą. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Hamburga.

DZIEŃ 4. HAMBURG

Dystans: ±15 km + rejs łodzią + spacer pieszy • Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja na łodzi

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Hamburga. Miasto jest największym portem morskim kraju, którego życie toczy się nad brzegami Łaby i na starówce. Zobaczymy Speicherstadt (dzielnica spichlerzy), HafenCity z filharmonią słynącą z oryginalnej fasady i znakomitej akustyki, kościół św. Michała ze słynną wieżą, ruiny kościoła św. Mikołaja, ratusz, rozrywkową dzielnicę St. Pauli, Dzielnicę Portugalską, nabrzeże Landungsbrücken z historyczną architekturą i Alter Elbtunnel (Stary Tunel Łaby). Zajrzymy też na Fischmarkt – hamburski targ rybny, a następnie ruszymy w rejs portowymi kanałami z kolacją na łodzi. Nocleg w okolicach Hamburga.

DZIEŃ 5. HAMBURG – LUBEKA – STRALSUND – GREIFSWALD

Dystans: ±318 km + rejs rzeką + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, obiadokolacja

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Lubeki – Miasta Siedmiu Wież. Zobaczymy zabytkowe mury obronne, słynną Bramę Holsztyńską, spichlerze solne (Salzspeicher), katedrę (Lübecker Dom), ratusz i kościół mariacki. Podczas wędrówki przekonamy się, że skarbem Lubeki jest też marcepan – smakosze migdałowych pralinek i poszukiwacze oryginalnych niemieckich pamiątek powinni na starówce koniecznie zajrzeć do klimatycznego sklepiku z kawiarnią w Muzeum Marcepana, założonym przez jedną z najstarszych w regionie marcepanowych wytwórni Niedereggera (Hüxstraße 4). Przejazd do Stralsundu. Wśród urokliwych średniowiecznych uliczek zobaczymy zabytkowy stary rynek z ratuszem, pobliski kościół św. Mikołaja, pozostałości klasztoru św. Jana, kościół Mariacki i klasztor św. Katarzyny. Popłyniemy też w rejs rzeką Ryck, by obejrzeć miasto z perspektywy wody. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Stralsundu lub Greifswaldu.

DZIEŃ 6. GREIFSWALD – GDAŃSK

Dystans: 535 km • Posiłki w cenie: śniadanie

Po śniadaniu zwiedzimy Greifswald. Na starówce zobaczymy gotycką katedrę św. Mikołaja i barokowy ratusz przy zabytkowym rynku, gdzie tętni życie miasteczka. Czas wolny na kawę i szybki lunch. Przejazd do Gdańska, gdzie dotrzemy w późnych godzinach wieczornych lub nocą.

© 2024 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora. Kopiowanie zabronione. Prawo do błędów w druku zastrzeżone.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest