Odkryj skarby Imperium Inków!
Wyprawa życia? Pakuj plecak i ruszaj do Peru śladami Inków! Zobacz na własne oczy słynne Machu Picchu, najlepiej zachowane miasto inkaskiego imperium. Z nurtem rzeki Urubamba wdrap się zabytkowym szlakiem do ruin Pisac i Ollantaytambo w Świętej Dolinie Inków i wskocz do gorących źródeł w Aguas Calientes. W Cusco, stolicy Inków, odszukaj w labiryncie wąskich uliczek głowę pumy z cytadeli Sacsayhuamán, pałacowy Kamień Dwunastu Kątów i inne cuda prekolumbijskiej inżynierii. Nad jeziorem Titicaca, gdzie według legendy narodzili się pierwsi Inkowie, udaj się łodzią na pływające wyspy plemienia Uro. Spędź noc w chacie na wyspie Amantani i na plantacji kawy w tropikalnej dżungli. Odwiedź peruwiańską rodzinę w wysokich Andach, a tropem kondorów, uroczych lam i alpak powędruj przez oszałamiające kolorami Tęczowe Góry Palcoyo. Na wybrzeżu Oceanu Spokojnego odkryj pingwiny, lwy morskie i ptaki ze skalnych wysp Islas Ballestas, starożytny geoglif, wydmy w oazie Huacachina oraz prawdziwy smak pisco i bogatych tradycji Peru.
Rejs po Oceanie Spokojnym na Islas Ballestas
Rejs łodzią po jeziorze Titicaca na wyspy Uros i Amantani
Wizyta na plantacji kawy
Trekkingi w Andach
Wizyta w gorących źródłach w Aguas Calientes
Bilety wstępu do Machu Picchu
Wejścia biletowane do zabytków, rezerwatów i atrakcji
Noclegi w chatach u lokalnych rodzin
Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os., standard lokalny)
Loty Warszawa – Lima – Warszawa
Pokazy kultury i tradycji
Wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)
Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour
Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki
Opieka lokalnego przewodnika
Kameralna grupa
Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż
Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?
Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Imperium Inków, jeden z najwspanialszych zabytków Peru i nowych siedmiu cudów świata, wpisany na listę UNESCO. Leży między szczytami Machu Picchu i Huayna Picchu (Wayna Picchu), na wysokości ok. 2350 m n.p.m., w dolinie rzeki Urubamba. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 r. przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Według najnowszych badań z 2021 r. Machu Picchu powstało ok. 1420 r., za panowania Pachakuti Inki Yupankiego, a opuszczono je ok. 1537 r., w czasach podboju Ameryki Południowej przez Hiszpanów – konkwistadorzy wiedzieli o istnieniu miasta, lecz nie mogli do niego trafić, dlatego skryte wśród stromych klifów, głębokich urwisk i bujnej zieleni Andów przetrwało ono w znakomitej kondycji. Machu Picchu obejmowało dwa sektory: rolniczy na górskich zboczach i miejski na płaskowyżu pomiędzy wierzchołkami szczytów. Część rolnicza to kilkadziesiąt sztucznych tarasów, gdzie uprawiano ziemniaki, kukurydzę i kokę oraz wypasano lamy i alpaki. W sektorze miejskim, zbudowanym z masywnych granitowych bloków, znajdowały się pałac królewski, świątynie Słońca, Księżyca i Trzech Okien, obserwatorium astronomiczne Intihuatana z rytualnym kamieniem, domy dworzan, kapłanów i służby, spichlerze, zakłady rzemieślnicze, skalne grobowce i inne obiekty, do których pod górę wiodą istniejące do dziś zabytkowe inkaskie schody. Machu Picchu jest owiane wieloma dopiero odkrywanymi tajemnicami. W 2022 r. badacze ustalili, że Inkowie nazywali swoje miasto nie Machu Picchu (nazwa wyższej góry), lecz Huayna Picchu – od najbliższego skalnego wyniesienia.
Tęczowe Góry są jednym z najbardziej spektakularnych cudów przyrody Peru. Kompozycja czerwonych, żółtych, zielonych, brązowych i białych minerałów: gliny, mułowców, kwarcu, margli, iłowców, fyllitów, glinek, zlepieńców i wapiennych piaskowców, tworzy oszałamiający kolorowymi pasmami pejzaż spod artystycznego pędzla Matki Natury. Barwne szczyty powstawały przez miliony lat, w epokach geologicznych górnego neogenu i czwartorzędu. W Peru, nieopodal Cusco, istnieje wiele tęczowych gór, z których najsłynniejsze to Vinicunca (5200 m n.p.m.) i Palcoyo (4900 m n.p.m.). Trekking do mniej obleganej przez turystów góry Palcoyo jest łatwiejszy i przyjemniejszy – stopniowo wznoszący się piaszczysto-kamienisty szlak obejmuje kilka punktów widokowych, w tym Skalny Las, czyli grupę ostrych i niezwykle malowniczych wychodni, skąd wspaniale widać całą dolinę tęczowych formacji skalnych. Po drodze można się natknąć na urocze alpaki, ptaki, jaszczurki, górskie kwiaty i inne okazy fauny i flory Andów.
Jezioro Titicaca to największe i najwyżej położone żeglowne jezioro wysokogórskie na świecie. Znajduje się na granicy Peru i Boliwii, na płaskowyżu Altiplano w Andach Środkowych, 3812 m n.p.m. Nazwa tektonicznego akwenu jest tłumaczona jako „Skała Pumy” – Inkowie uważali to zwierzę za symbol siły i mądrości, chętnie wypatrując jego odzwierciedlenia w przyrodzie. Od wieków jezioro Titicaca odgrywa kluczową rolę w gospodarce i kulturze rdzennych mieszkańców. Według ajmarskich i inkaskich legend z wód Titicaca zrodził się bóg Wirakocza, stwórca wszechświata i ludzkości. Świadectwem tych wierzeń są zatopione ruiny miasta i świątyni Tiwanaku (Boliwia), ruiny świątyń na wyspach Słońca (Isla del Sol) i Księżyca (Isla de la Luna) czy święte szczyty Pachatata i Pachamama na wyspie Amantani. Prócz 41 naturalnych wysp na jeziorze Titicaca istnieje też archipelag dziesiątek sztucznych wysp pływających, zamieszkanych przez plemię Uro (Uru, Uros) – „ludzi wody”. Uro są jedną z najstarszych grup etnicznych Ameryki Południowej. Nad jezioro Titicaca przybyli w epoce prekolumbijskiej w poszukiwaniu nowego siedliska, pożywienia i ochrony przed wojowniczymi ludami. Żyjąc w swoistej izolacji, Uro zachowali unikalne tradycje. Trudnią się rybołówstwem, rzemiosłem i zbiorem trzciny totora (turzycy), z której budują swoje pływające wyspy, wielopokoleniowe chaty i łodzie. Niektóre wyspy stanowią obecnie żywe muzea, gdzie można odkryć lokalne obyczaje, kolorowe rękodzieło i zmieniające się w obliczu nowoczesności codzienne życie Uro.
Cusco zapisało się na kartach historii jako stolica potężnego Imperium Inków. Oryginalna nazwa tego jednego z najstarszych miast Ameryki Południowej, leżącego w Andach na wysokości 3400 m n.p.m., brzmiała Qusqu, co oznacza w języku keczua „pępek” albo „środek”. Według innej wersji Cusco pochodzi od ajmarskiego wyrażenia qusqu wanka – „skała sowy”, i wiąże się z legendą o założeniu miasta przez Manco Capacę, mitycznego protoplastę Inków, jednego z Ajarów – bliźniaczych synów boga stwórcy Wirakoczy. Cusco było religijnym, gospodarczym i politycznym sercem inkaskiego królestwa od 1197 r. do hiszpańskiego podboju w 1533 r. Niszczycielskie najazdy konkwistadorów i trzęsienia ziemi nie odebrały pierwszej stolicy Peru korony – Cusco to wpisana na listę UNESCO perełka inkaskiej architektury i dowód wybitnych osiągnięć urbanistycznych kultur prekolumbijskich. Ciekawostką jest już sam kształt miasta, przypominający pumę, święte zwierzę Inków. Głowa pumy znajduje się w megalitycznej cytadeli Sacsayhuamán (XV w.), nieopodal której odkryto ruiny świątyni rdzennego, przedinkaskiego ludu Killke. Na mapie dziedzictwa architektonicznego Cusco odkryjemy także Plaza de Armas – historyczny główny plac miasta, ulicę Hatun Rumiyuq, gdzie z pałacu Inki Roca zachował się słynny Kamień Dwunastu Kątów – symbol miasta i cud inkaskiej inżynierii, urokliwą dzielnicę Barrio de San Blas ze stromymi, wąskimi uliczkami i zakładami rzemieślniczymi, Qurikancha – złotą świątynię boga Inti, a także barokowe bazyliki, kościoły, katedry i inne pamiątki z czasów kolonialnych.
Archipelag Islas Ballestas to skaliste królestwo oceanicznej fauny na południowym wybrzeżu Peru. Ponad taflę Pacyfiku wyrastają trzy wysepki: Ballesta Norte, Ballesta Centro i Ballesta Sur, na których tłumnie zadomowiły się lwy morskie, foki, pingwiny Humboldta, głuptaki niebieskonogie, kormorany peruwiańskie, pelikany, sępniki różowogłowe i inne gatunki. Duży ruch panuje też pod wodą, gdzie prócz barwnych ryb i krabów bytują wodne ssaki – delfiny oraz wieloryby, największe zwierzęta na Ziemi. Rezerwat Islas Ballestas nie jest ostoją ciszy – szum szmaragdowych fal Oceanu Spokojnego, rozbijających się o piaszczyste wybrzeża, skalne półki i jaskinie, miesza się z wrzaskami ptaków, które po obfitym posiłku odwdzięczają się najcenniejszym skarbem: guano. Bogate w azot ptasie odchody to naturalny nawóz, na którego zastosowanie w rolnictwie rdzenne plemiona wpadły już wieki temu. W XIX w. Islas Ballestas stały się nawet polem światowej… wojny o kupę, która ustała dopiero z wynalezieniem innych metod nawożenia upraw. Do tego osobliwego i zarazem niezwykle pięknego miejsca można dopłynąć łodzią z Paracas. Po drodze warto rzucić okiem na słynny Kandelabr z Paracas – olbrzymi geoglif na zboczu klifu, którego okoliczności powstania są owiane do dziś nierozwikłaną tajemnicą.
Termin | Ilość dni | Wolne miejsca | Cena | Rezerwacja |
02.11-14.11.2023 | 13 | 8 | 18599 zł |
|
W cenie:
Cena nie obejmuje:
Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni
Noclegi w cenie wycieczki obejmują następujące rodzaje zakwaterowania:
Wybrane hotele mogą oferować dostęp do pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 380 USD/os., w zależności od miejsca noclegu). W chatach lokalnych rodzin dostępne są wyłącznie pokoje wieloosobowe, zgodnie z opisem powyżej.
Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje:
Płatne dodatkowo są wszelkie niewliczone w cenę wycieczki posiłki (lunche, przekąski, słodycze, owoce oraz obiady i kolacje niewskazane w programie i zamawiane indywidualnie przez uczestników), a także napoje do posiłków oraz inne napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Standard posiłków zależy od lokalizacji – jadamy w restauracjach hotelowych, knajpkach na trasie i u lokalnych rodzin, w wybrane dni otrzymujemy mini bufety lub lunch boxy na drogę. Wielką atrakcją wycieczki będą posiłki u goszczących nas rodzin, które pozwolą nam odkryć prawdziwe, codzienne smaki Peru z różnych regionów kraju. Posmakujemy peruwiańskiej kuchni w wioskach położonych wysoko w Andach, w tropikalnej dżungli i w miastach na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Kulinarnym wrażeniom będą w wybranych miejscach towarzyszyć ciekawostki folklorystyczne – lokalne opowieści, obserwacje i pokazy kulturowe.
Na trasie wycieczki – pomiędzy lotniskami, hotelami i zwiedzanymi miejscami – podróżujemy na poszczególnych odcinkach różnymi środkami lokomocji. Większość trasy pokonujemy komfortowym, klimatyzowanym busem.
W cenie wycieczki zawarte są także przejazdy transportem lokalnym: pociągami (z Aguas Calientes do Ollantaytambo) i autobusami, a ponadto rejsy łodzią po jeziorze Titicaca i po Oceanie Spokojnym na Islas Ballestas.
Trasa wycieczki obejmuje również 2 loty krajowe na trasach: Lima – Cusco oraz Juliaca – Lima. Bilety lotnicze na te połączenia są płatne dodatkowo – cena za jeden bilet wynosi od 75 do ±200 USD, w zależności do terminu (szczegóły u Organizatora).
Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.
Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.
Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.
Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:
Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.
LIMA – CUSCO – COCHAHUASI – PISAC – WIOSKA ANDYJSKA – PISAC – OLLANTAYTAMBO – PLANTACJA KAWY – AGUAS CALIENTES – MACHU PICCHU – AGUAS CALIENTES – CUSCO – TĘCZOWE GÓRY – JEZIORO TITICACA – WYSPY UROS – WYSPA AMANTANI/PUNO – LIMA – PARACAS – ISLAS BALLESTAS – PARACAS – LIMA
DZIEŃ 1. WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour. Odprawa i wylot do Peru z rozkładową przesiadką.
DZIEŃ 2. CUSCO
Przylot do Limy. Po krótkim odpoczynku na lotnisku przelot krajowy do Cusco – historycznej stolicy Imperium Inków, położonej w Andach, na wysokości 3326 m n.p.m. Przejazd do hotelu, odpoczynek po podróży, czas na aklimatyzację i posiłek. W zależności od godziny przylotu i ochoty uczestników lekkie zwiedzanie Cusco, w którym zobaczymy centrum miasta, katedrę przy Plaza de Armas, malowniczą dzielnicę San Blas z wąskimi, stromymi uliczkami i zdobionymi domami kolonialnymi, ruiny inkaskiej cytadeli Sacsayhuamán, Świątynię Słońca Coricancha i popularne punkty widokowe. Rodzaj posiłku zależny od godziny przylotu. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 3. ŚWIĘTA DOLINA INKÓW (PISAC)
Wczesna pobudka, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. O 7.30 wyprawa do Świętej Doliny Inków. Pierwszego dnia eskapady inkaskim szlakiem przez Andy udamy się do miasteczka Pisac. Po drodze zatrzymamy się w Sanktuarium Zwierząt Cochahuasi, by zobaczyć najcenniejsze gatunki peruwiańskiej fauny: kondory, alpaki, lamy, wikunie i inne okazy. Za punktem widokowym z piękną panoramą gór i inkaskiej doliny przekroczymy rzekę Urubamba i pospacerujemy po uroczym Pisac. Zamiast mknąć prosto do zabytkowych inkaskich ruin, zostawimy miasto za sobą i wdrapiemy się do jednej z andyjskich wiosek. Odwiedzimy lokalną rodzinę, zjemy z nią wspólny obiad i dowiemy się, jak żyje się na wysokości ponad 3500 m n.p.m., jak uprawia się tu rolę, jakie panują tu zwyczaje i tradycje. Po odpoczynku trekking dawnym inkaskim szlakiem (ok. 1 godz.) do parku archeologicznego w Pisac. Wędrówka tą drogą, praktycznie nieznaną wśród turystów, da nam unikalną szansę podziwiania ruin inkaskiej cytadeli i miasta z wysokości. Późnym popołudniem przejazd (ok. 2 godz.) przez Świętą Dolinę Inków w okolice miasteczka Ollantaytambo. Kolacja i nocleg w hotelu na trasie.
DZIEŃ 4. ŚWIĘTA DOLINA INKÓW (OLLANTAYTAMBO) – PLANTACJA KAWY
Wczesna pobudka, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. O 7.00 zwiedzanie miasteczka Ollantaytambo w Świętej Dolinie z wspaniale zachowanymi inkaskimi ruinami. Stąd wyruszymy przez wysokie Andy na plantację kawy w górskiej dżungli. Czas na relaks w ciepłym, wilgotnym klimacie tropikalnego lasu, oczywiście z filiżanką świeżo zaparzonej, rzemieślniczej małej czarnej. Po odpoczynku zgłębimy tajniki peruwiańskiego kawiarstwa – tradycji zapoczątkowanej w XVIII w. i praktykowanej przez małe lokalne gospodarstwa. Kolacja i nocleg w chacie na plantacji kawy.
DZIEŃ 5. AGUAS CALIENTES
Śniadanie i poranny odpoczynek na plantacji kawy. Następnie przejazd (1,5 godz.) do punktu, z którego rozpoczniemy ok. 3-godzinny trekking do gorących źródeł w Aguas Calientes (Machupicchu Pueblo), u podnóży Machu Picchu. Po wędrówce zasłużony relaks w naturalnych źródłach termalnych i mineralnych, otoczonych pięknym krajobrazem gór. Woda wypływająca wprost ze skał wulkanicznych, ma unikalny skład chemiczny i osiąga temperaturę 38–46°C, co nadaje jej właściwości lecznicze, oczyszczające i relaksujące. Inkowie doskonale o tym wiedzieli, a jako świetni inżynierowie skonstruowali system doprowadzający cenną źródlaną wodę do miasta i na tarasy uprawne Machu Picchu – ale więcej o tym dowiemy się nazajutrz. Kolacja i nocleg w Aguas Calientes.
DZIEŃ 6. MACHU PICCHU
Tego dnia czeka nas największa atrakcja Peru: zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu. Wstaniemy bardzo wcześnie, by po śniadaniu wyruszyć o 6.00 rano krętą, szutrową drogą z Aguas Calientes ku niezapomnianej przygodzie. Na własne oczy zobaczymy najlepiej zachowane, XV-wieczne miasto Imperium Inków z pałacem królewskim, świątyniami, jaskiniowymi grobowcami, rytualnym zegarem słonecznym Intihuatana oraz dzielnicą mieszkalną, rzemieślniczą i rolniczą (czas zwiedzania do 2,5 godz.). Z Machu Picchu można do Aguas Calientes zejść inkaskimi schodami lub zjechać autobusem – o wyborze trasy zdecydujemy na miejscu, obie wiodą przez malowniczą dżunglę z zapierającymi dech w piersi widokami Andów. Przejazd kultowym pociągiem z Aguas Calientes do Ollantaytambo (2 godz.), a następnie przejazd samochodem lub autobusem do Cusco (2 godz.). Kolacja i nocleg w Cusco.
DZIEŃ 7. TĘCZOWE GÓRY – JEZIORO TITICACA
Dziś wstaniemy bardzo wcześnie, by po śniadaniu wyruszyć o 5.00 rano w kierunku jeziora Titicaca. Z Cusco można tam dotrzeć na różne sposoby, ale my wybierzemy najbardziej malowniczą trasę, pnącą się nawet 5200 m n.p.m. Po 4 godz. jazdy udamy się na ok. 2-godzinny trekking przez Tęczowe Góry Palcoyo – oszałamiające kolorowymi pasmami spod artystycznego pędzla Matki Natury. Po drodze natkniemy się na urocze alpaki i inne wielbłądowate. Dalszy przejazd w kierunku jeziora Titicaca zajmie nam 5 godz. Kolacja i nocleg w hotelu nad j. Titicaca.
DZIEŃ 8. JEZIORO TITICACA – UROS – AMANTANI
Po wczesnym śniadaniu, o 7.00 rano, wyjazd nad jezioro Titicaca. Jest to największe jezioro wysokogórskie na Ziemi, położone 3812 m n.p.m., na granicy Peru i Boliwii. Rejon akwenu można zwiedzać klasycznie od strony Puno – lecz my wybierzemy niekonwencjonalną trasę, zaczynającą się na półwyspie Capachica. Stąd wyruszymy na pływające wyspy Uros, by poznać rdzennych mieszkańców z plemienia Uro (Uru), przyjrzeć się ich ludowym tradycjom, chatkom i łodziom z trzciny totora, a także poznać przyczyny budowy pływających wysp i zasady ich funkcjonowania we współczesnym, stechnologicyzowanym i zglobalizowanym świecie. Po interesującej dawce folkloru i antropologicznych obserwacji popłyniemy łodzią na największą wyspę Amantani, gdzie zatrzymamy się na obiad i nocleg u lokalnej rodziny. Niezwykle skromne warunki i brak prysznica zostaną zrekompensowane poruszającą gościnnością zaprzyjaźnionych gospodarzy (jeżeli uczestnicy nie zdecydują się na nocleg u rodziny, wrócimy do hotelu w Puno – wymusi to rezygnację z planowanego trekkingu i pozbawi niepowtarzalnej możliwości doświadczenia autentycznych realiów tutejszego życia, lecz będzie też całkowicie usprawiedliwione w przypadku nadmiernego obciążenia psychofizycznego podróżujących; wybór należy do grupy).
DZIEŃ 9. PARACAS
Po śniadaniu lot z pobliskiego miasta Juliaca do Limy. W zależności od godziny wylotu możliwe dodatkowe zwiedzanie atrakcji w okolicach jeziora Titicaca, np. grobowców Sillustani. Po przylocie przejazd z Limy do Paracas (ok. 5 godz.). Kolacja i nocleg w Paracas.
DZIEŃ 10. PARACAS
Po śniadaniu relaksujący dzień na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Zwiedzimy rezerwat Paracas, gdzie pustynne piaski i lazur oceanu splatają się w kojący, nieziemski krajobraz. Odkryjemy tu też słynny Kandelabr z Paracas – olbrzymi geoglif z ok. 200 r. p.n.e., wyżłobiony w skale przez ludność kultury Paracas. Po południu pojedziemy na wydmy w oazie Huacachina. Po drodze odwiedzimy tradycyjną winiarnię – region Ica słynie z winiarstwa, a produkowane tu winogronowe brandy pisco to narodowy trunek Peru. Po spacerach wśród pięknej przyrody pyszna kolacja (spróbujemy narodowe danie ceviche i inne smakołyki z peruwiańskiego wybrzeża). Nocleg.
DZIEŃ 11. ISLAS BALLESTAS – LIMA
Po śniadaniu relaksujący rejs łodzią na Islas Ballestas (2 godz.). Na wyspach będziemy mieli szansę podziwiać lwy morskie, peruwiańskie pingwiny Humboldta i inne okazy oceanicznej fauny. Poznamy też niezwykłą, zawierającą polski akcent historię peruwiańskiego guano i zlokalizujemy złoża tego cennego naturalnego nawozu. Po powrocie z archipelagu Ballestas przejazd do Limy (ok. 5 godz.). Późnym popołudniem zwiedzanie centrum stolicy Peru, czyli Plaza de Armas z kościołem San Francisco, podziemnymi katakumbami i innymi zabytkami. Wieczorem uroczysta pożegnalna kolacja w peruwiańskim stylu.
DZIEŃ 12. LIMA – WYLOT
Kończymy naszą wspaniałą peruwiańską przygodę i wracamy do Polski. Plan dnia w zależności od godziny wylotu – w przypadku lotu wieczornego po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Limy z czasem wolnym na zakupy. Przejazd na lotnisko, wylot do Polski z rozkładowym międzylądowaniem.
DZIEŃ 13. PRZYLOT
Przylot na lotnisko Chopina (Okęcie) w Warszawie.
© 2022 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.
Zapisu na wycieczkę można dokonać:
Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:
Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:
Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour
Realizacja: Codenest