Portugalia – Lizbona i Porto City Break 6 dni

City break Wine Tour

od  3358 PLN
cena za osobę / 6 dni

Rezerwuj

Skocz na city break do Portugalii!

Rusz śladami wielkich portugalskich odkrywców do krainy wina i fado! Na szlaku urokliwa Lizbona, płynące winem Porto i dolina Douro, pałace Sintry, modny kurort Cascais nad Atlantykiem oraz dobra zabawa, relaks i moc podróżniczych wrażeń! W labiryncie wąskich uliczek zobacz kultowe lizbońskie tramwaje, gwarne kawiarenki, sklepy artystów i rzemieślników, tętniące życiem dzielnice historyczne z imponującymi zabytkami. Zachwyć się ceramiką azulejo i daj się porwać melancholii saudade. Przenieś się do świata baśni wśród ogrodów i zamków Sintry, popłyń w rejs rzeką Douro, a na klifach w Cascais poczuj bryzę Oceanu Atlantyckiego. Skosztuj pyszne pastéis de nata, risotto i owoce morza, a po najlepsze wino skocz do piwniczek winnych Porto i Alto Douro – jednego z najbardziej niezwykłych winiarskich regionów świata.

W cenie

Noclegi w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Wyżywienie (śniadania + obiady/kolacje)

Wyżywienie (śniadania + obiady/kolacje)

Kolacja z koncertem muzyki fado

Kolacja z koncertem muzyki fado

Degustacja lokalnych dań i słodkości

Degustacja lokalnych dań i słodkości

Rejs po rzece Douro

Rejs po rzece Douro

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Degustacja lokalnego wina

Degustacja lokalnego wina

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Przejażdżka kolejką gondolową

Przejażdżka kolejką gondolową

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Lizbona

Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii oraz jedno z najstarszych miast Europy, zamieszkałe od ok. II w. p.n.e. Lizbona rozwijała się pod wpływem plemion germańskich, a od VIII w. – muzułmańskich Maurów z północnej Afryki, po których ślady można odnaleźć w najstarszej dzielnicy Alfama. W 1147 r. miasto zajął Alfons I Zdobywca, pierwszy król Portugalii, który przywrócił w kraju chrześcijaństwo. Największy rozkwit Lizbony i całego państwa przypadł na epokę Wielkich Odkryć Geograficznych (XV–XVI w.), w których Portugalia wiodła prym. Z dzielnicy Belém, położonej u ujścia Tagu do Oceanu Atlantyckiego, wypływały na podbój świata portugalskie karawele, przecierające nowe szlaki handlowe. Znajdują się tu dwa lokalne zabytki z listy UNESCO: wieża Torre Belém z 1520 r. oraz klasztor Hieronimitów z nagrobkami odkrywcy Vasco da Gamy i wieszcza narodowego Luisa de Camõesa. Do atrakcji Lizbony należą także pomnik Odkrywców, historyczna dzielnica Baixa z modnymi placami i ulicami, tarasy widokowe Miradouro da Graça i Miradouro de Santa Luiza z imponującą panoramą miasta, a wśród tradycji kulturowych królują babeczki pasteis de Belém, piękne płytki ceramiczne azulejo i kultowe tramwaje.

Wino z Portugalii

Portugalia jest jednym z najważniejszych światowych producentów wina. W kraju występuje ponad 250 rodzimych odmian winorośli, z których powstają wina białe, czerwone, różowe i musujące o wyrafinowanym, indywidualnym charakterze. Kraj dzieli się na kilka regionów winiarskich: Algarve, Alentejo, Península de Setúbal, Tejo, Lisboa, Bairrada, Beira Interior, Dão i Lafões, Porto e Douro, Vinho Verde, Trás-os-Montes oraz położone na wyspach regiony Madera i Azory. Do najsłynniejszych portugalskich win należą porto, madera, moscatel, pico i biscoitos. Niezwykle cenione są wino z Alto Douro, czyli doliny rzeki Douro – regionu winiarskiego pod patronatem UNESCO, z jedną z najstarszych apelacji wina na świecie. Zwiedzanie portugalskich winnic to smakowita przygoda, podczas której można poznać wiele fascynujących ciekawostek o lokalnym winiarstwie, skosztować różnych rodzajów wina i miejscowych smakołyków oraz poznać ludzi z pasją zaangażowanych w tradycyjny wyrób narodowego skarbu.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
Terminy w 2024 roku w przygotowaniu 6 12 3358 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
Terminy w 2024 roku w przygotowaniu
6
Wolne miejsca
Cena
12
3358 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus, lokalne autobusy),
 • noclegi w hotelach 2/3* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie HB (śniadania + obiady lub kolacje w wybrane dni),
 • wejścia biletowane do atrakcji,
 • rejs po rzece Douro,
 • koncert fado,
 • przejażdżka kolejką gondolową,
 • zwiedzanie lokalnych winnic z degustacją win,
 • degustacja lokalnych dań i słodkości,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Lizbona, Porto – Warszawa (Ryanair),
 • obligatoryjna opłata na wydatki lokalne zgodnie z programem (przejazdy komunikacją publiczną, niektóre wstępy, obsługa lokalnego przewodnika) – 100 EUR płatne w gotówce na miejscu u pilota,
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata ±275 EUR/os.),
 • posiłki oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • zwyczajowe napiwki,
 • biletowane atrakcje fakultatywne,
 • atrakcje, aktywności i transfery w czasie wolnym,
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi niewymienione w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 2–3* (pokoje 2-os. z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni, basenu i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (±275 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania oraz w wybrane dni obiady lub kolacje z daniami kuchni portugalskiej, obfitującej w potrawy z ryżu i owoców morza. Plan wyżywienia (Ś – śniadanie, O – obiad, K – kolacja):

 1. dzień – K;
 2. dzień – Ś, O;
 3. dzień – Ś;
 4. dzień – Ś, O + degustacja wina;
 5. dzień – Ś, O + degustacja wina;
 6. dzień – Ś, O.

Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach i winnicach na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne lokalne potrawy, słodkości i trunki. Wielkimi atrakcjami kulinarnymi będą kolacja z koncertem muzyki fado, regionalny 3-daniowy obiad w tradycyjnej taszce, obiad w winiarskiej Dolinie Douro oraz degustacje portugalskich deserów i słynnych win porto i douro.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy busami i lokalnymi autobusami. W cenie wycieczki są także rejs łodzią i przejażdżka kolejką gondolową.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 35 000 PLN,
 • OC – 60 000 €,
 • Bagaż – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 6-dniowej

LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – LIZBONA – PORTO – DOLINA DOURO – PORTO

DZIEŃ 1. WYLOT – LIZBONA

Wylot z lotniska Chopina w Warszawie do Lizbony. O 17.00 lądowanie, spotkanie z pilotem Tamada Tour i przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Kolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

DZIEŃ 2. LIZBONA

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Lizbony. Spotkanie ze stolicą Portugalii zaczniemy od wizyty w historycznej dzielnicy Baixa. Przespacerujemy się po placach Praça dos Restauradores i Rossio, reprezentacyjnej rua Augusta, gdzie zobaczymy łuk triumfalny i pomnik króla Józefa I, obejrzymy też pałac przy placu Praça do Comércio i wejdziemy na Bairro Alto (Górne Miasto). Następnie pójdziemy spacerem do Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony z licznymi kawiarniami, sklepami z rękodziełem i urokliwymi, stromymi uliczkami, po których kursują kultowe żółte tramwaje. Zajrzymy tu do kościoła św. Antoniego i lizbońskiej katedry , a także wdrapiemy się na tarasy widokowe Portas do Sol i Miradouro de Santa Luiza z imponującą panoramą miasta. Przerwa obiadowa. Po południu zwiedzimy XVI-wieczną dzielnicę Belém, leżącą u ujścia Tagu do Oceanu Atlantyckiego. Miejsce to jest związane ze złotym wiekiem Portugalii, bowiem właśnie stąd na podbój świata wyruszały portugalskie karawele, przecierające nowe szlaki handlowe. Symbolem portugalskiej potęgi z epoki renesansu jest wieża Torre Belém z 1520 r. – jedna z najwspanialszych budowli militarnych kraju. Nieopodal zobaczymy pomnik Odkrywców, upamiętniający żeglarzy, fundatorów, mecenasów królewskich i innych uczestników morskich wypraw. W pobliżu znajdziemy też klasztor hieronimitów, który kryje nagrobki władców i wielkich Portugalczyków: odkrywcy Vasco da Gamy oraz renesansowego poety i autora eposu narodowego „Luizjady” Luisa de Camõesa. Klasztor jest wybitnym przykładem architektury manuelińskiej, został wpisany na listę UNESCO i ogłoszony jednym z Siedmiu Cudów Portugalii. Na koniec dnia odkryjemy słodką stronę Lizbony, kosztując pastéis de nata – babeczki budyniowe z ciasta francuskiego, najpopularniejszy portugalski deser, którego receptura pochodzi z lizbońskiego klasztoru hieronimitów w Belém. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3. LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – LIZBONA

Po śniadaniu przejazd lokalnym autobusem do Sintry. Za sprawą dogodnego położenia, bujnej zieleni i wody Sintra była ulubionym miejscem wypoczynku portugalskich władców. Znany portugalski dramaturg Gil Vincente nazywał miasto „ogrodem ziemskiego raju”. Sintra słynie z mnóstwa unikalnych architektonicznie pałaców i zamków pod patronatem UNESCO, wśród których zobaczymy m.in. ekstrawagancką neogotycką rezydencję Quinta de Regaleria, pałac Biester oraz zamek Maurów, częściowo zrekonstruowaną fortecę z IX w., wybudowaną przez Maurów z północy Afryki w celu ochrony żyznych terenów Sintry. Na szlaku będziemy też mijać wodospad Pisoes, wieżę da Regaleira, malownicze jaskinie, ogrody pełne roślin, rzeźb i małej architektury. Sintra na każdym kroku jest oszałamiająco piękna, a tutejsze budowle i parki wyglądają jak przeniesione wprost z orientalnej baśni. Po lunchu przejazd lokalnym autobusem do Cascais. To urocze portugalskie miasteczko było niegdyś wioską rybacką, a dzisiaj jest najchętniej odwiedzanym kurortem lizbońskiego wybrzeża, rozsławionym przez króla Luisa I, który wybrał to miejsce na swoją letnią rezydencję. Caiscais słynie z eleganckiej, wyrafinowanej atmosfery, galerii sztuki, muzeów historycznych, urokliwej starówki z labiryntem wąskich uliczek, latarni morskiej Santa Marta, pięknych plaż i stromych klifów z jaskiniami nad Oceanem Atlantyckim. Przerwa na kawę i relaks. Powrót do Lizbony. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. LIZBONA – PORTO

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Porto. Zameldowanie w hotelu. Odkrywanie urokliwych zakątków winiarskiego miasta zaczniemy od spaceru Rua de Santa Catarina, słynnym deptakiem handlowym, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych kawiarni świata Cafe Majestic. Stąd dotrzemy do katedry Porto – imponująca świątynia jest jednym z najstarszych zabytków miasta z okresu romańskiego. Następnie przejdziemy górną kondygnacją zabytkowego mostu Ludwika I na nabrzeże Vila Nova de Gaia. Tu zjemy 3-daniowy obiad w taszce, tradycyjnej lokalnej restauracji. Wyśmienita portugalska kuchnia nie może się obejść bez lampki wybornego wina, dlatego odwiedzimy piwniczkę wina porto i będziemy degustować lokalne trunki. Czas wolny na zakupy – warto rzucić okiem na piękne ozdoby azulejo i pamiątki wykonane przez portugalskich rzemieślników i artystów. Po południu wjedziemy stromą trasą kolejki gondolowej Funicular dos Guindais, która łączy Praça da Batalha z dzielnicą Ribeira i daje ciekawy widok na łukowaty most Ludwika I nad rzeką Douro. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5. PORTO – DOLINA DOURO – PORTO

Po śniadaniu zanurzymy się w raj portugalskiego wina. Wyruszymy do Doliny Douro – regionu winiarskiego pod patronatem UNESCO z jedną z najstarszych apelacji wina na świecie. Po drodze będziemy podziwiać piękny krajobraz portugalskich winnic z gatunkami winorośli uprawianymi na tym terenie już od starożytności. Zwiedzimy jedną z lokalnych winnic, gdzie skosztujemy wina porto i douro oraz będziemy mogli kupić miejscowe trunki. W okolicach winnicy zjemy regionalny obiad. Po południu popłyniemy w rejs po rzece Douro na jej najbardziej malowniczym odcinku. Powrót do Porto. Wieczorem kolacja z koncertem fado, tradycyjnej portugalskiej muzyki, która w melancholijnych brzmieniach i słowach opowiada o saudade, czyli tęsknocie za tym, co minęło i już nie wróci lub nigdy się nie wydarzy. Nocleg.

DZIEŃ 6. PORTO – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi hotelowych (bagaże zostaną złożone w przechowalni, skąd odbierzemy je przed wylotem). Przejazd do centrum Porto. Rano tego dnia zwiedzimy historyczną część miasta. Zaczniemy od placu Cordoaria, przy którym znajdują się m.in. piękny park z rzeźbami, XIX-wieczna fontanna Lwów, gmach Uniwersytetu Porto, Portugalskie Centrum Fotografii i barokowy kościół Kleryków z dzwonnicą Clérigos – symbol Porto. Następnie zobaczymy dworzec São Bento, jeden z najpiękniejszych przykładów portugalskiej sztuki dekoracyjnej azulejo. Naszym kolejnym celem będzie modna dzielnica Ribeira. Zobaczymy tu otoczony parkiem plac Henryka Żeglarza z pomnikiem wielkiego odkrywcy, neoklasycystyczny pałac da Bolsa i kościół św. Franciszka z najbardziej ozłoconymi wnętrzami portugalskiego baroku. Po wizycie w świątyni zejdziemy na nabrzeże Ribeira do Porto, tętniącą życiem promenadę nad rzeką Douro. Można tu spotkać lokalnych artystów i oddać się doznaniom kulinarnym. Obiad z widokiem na brzeg Douro i most Ludwika I zjemy w stylowej lokalnej restauracji, która słynie z najlepszej grillowanej ośmiornicy w mieście! Na koniec dla chętnych pożegnalny spacer po nabrzeżu lub rejs po rzece Douro (45 min), podczas którego można obserwować intrygujący splot współczesnej i tradycyjnej architektury oraz mosty łączące bliźniacze miasta: Porto i Vila Nova de Gaia. Powrót do hotelu po bagaże. O 16.15 transfer na lotnisko w Porto i wylot do Polski.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest