Rajd-konny-Tuszetia

Rajd konny w Tuszetii 11 dni

Rajd konny

od  from  from  from  3552 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 11 dni Price per person / 11 days Preis pro Person / 11 Tage Цена с человека / 11 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Tuszetia jest to obszar, w którym jak mało gdzie zachował się duch przeszłości, a czas jakby stanął w miejscu. Dookoła ogromna przestrzeń, pustka, zieleń i wioski zaklęte w czasie. Na stokach gór pasące się stada owiec, poruszający się konno za nimi pasterze. Tutaj „czar dawnego świata” wciąż nie ustępuje.

Wielką atrakcją tego regionu są kamienne wieże obronne, które można napotkać w każdej osadzie. Zawsze znajdzie się też sposobność, aby spróbować specjałów lokalnej kuchni, prostych, lecz aromatycznych i sycących. Największym plusem Tuszetii jest fakt, że w dalszym ciągu można podziwiać tu surową, pozbawioną ingerencji człowieka przyrodę. Wędrując po górskich przełęczach można śmiało pić wodę z licznych,krystalicznie czystych źródeł, podziwiać żyjące w naturalnym środowisku dzikie zwierzęta, a także cieszyć się z możliwości oglądania na własne oczy krajobrazów, które jeszcze przez wiele lat nie będą nosiły na sobie znamion naszej cywilizacji.

W cenie Included Im Preis В цене

Transfer lotnisko – hotel – lotnisko

Wstęp do łaźni

Supra – tradycyjna gruzińska biesiada

Pokaz folklorystyczny

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Trekking z atrakcjami plenerowymi

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Konie na Kaukazie

Dosiądziemy dostojnych wierzchowców, by na ich grzbietach poczuć wolność i zew Kaukazu. Przekonamy się, że trekking konny w Gruzji – efekt przyjaźni konia i człowieka, liczącej na tym terytorium bez mała 5,5 tys. lat – to jeden z popularniejszych, a przy tym wyjątkowo przyjemnych sposobów odkrywania uroczych zakątków tego kaukaskiego kraju. Pokłusujemy przez zielone doliny, by odnaleźć ukryte tu i ówdzie ślady dawnych ludzkich osad, potężnych warowni i cichych cerkwi. Pójdziemy stępa śladem górskich potoków, relaksując się spokojną naturą, by z wiatrem we włosach ruszyć ku szutrowym szlakom, prowadzącym pośród seraficznych gór. Udamy się na kilkugodzinne wycieczki konne po Gruzji, które roztoczą przed nami zjawiskowe krajobrazy i pozwolą dotrzeć w zagadkowe, pełne tajemnic miejsca. 

Tuszetia

Wskoczymy w jeepy, by dotrzeć do Omalo, gdzie rozpoczyna się nasza przygoda z oszałamiającą Tuszetią. Przemierzymy 80 km spektakularnego górskiego szlaku przez przełęcz Abano na wysokości 2926 m n.p.m. i łańcuch górski Pirikita, oddzielający największe w regionie, malownicze doliny Pirikiti i Gometsari Alazani. Pokonamy drewniane mosty nad rzekami, wąskie serpentyny żwirowych dróg na zboczach gór i kamieniste dukty zielonych wąwozów, przez które przetaczają się wody pobliskich wodospadów. Idąc przez zieloną pustkę, tu i ówdzie przeplataną przez stadka owiec, baszty mieszkalno-obronne, kapliczki i kamienne kopce, dotrzemy na przełęcz Atsunta (3431 m n.p.m.), której skaliste granie pokrywa śnieg. Doświadczymy piękna dzikiej przyrody i nie raz zaniemówimy na widok zaklętych w czasie wioseczek, skrytych pośród monumentalnych gruzińskich gór. Dotrzemy na kraniec świata, gdzie odkryjemy pierwotny początek kaukaskiego raju na ziemi.

Supra – gruzińska biesiada

Zasiądziemy do wspólnego stołu, by oddać się suprze – tradycyjnej gruzińskiej biesiadzie, którą spowija bogaty rytuał. Zobaczymy, że Gruzini nie potrzebują specjalnego pretekstu, by wydać uroczystą kolację, a posiłek jest dla nich kolejną doskonałą okazją do długich rozmów, które urastają tu do rangi sztuki oratorskiej. Będziemy celebrować wyborne dania, wino i czaczę, przysłuchując się kolejnym toastom wznoszonym przez Tamadę, mistrza ceremonii. Najpierw usłyszymy laudację za Boga, kolejną za pokój i ojczyznę, a następną za trwającą już od wieków i niezwykle silną przyjaźń polsko-gruzińską. Z zaskoczeniem odkryjemy, że Gruzini znają niemal 150 różnych toastów, a każdy z nich może być wygłaszany nawet przez kilkanaście minut, będąc często dłuższą, wciągającą przypowieścią o życiu, sztuce, kulturze, religii, historii, polityce czy rodzinie, zakończoną morałem albo życzeniami.

Prawdziwa kultura Gruzji

W raju danym przez samego Boga odkryjemy sekretny magnetyzm gruzińskiej kultury. Dowiemy się, że Gruzini bardzo serio traktują legendę o powstaniu swojego państwa, a gościnność jest nieodłącznym elementem ich wielowiekowej tradycji. Tak samo jak umiłowanie biesiad, które decyduje o wyjątkowym charakterze kaukaskiego folkloru. Podczas supry przysłuchamy się krasomówczemu kunsztowi Tamady. Przekonamy się też, że konserwatywni, religijni Gruzini całują się na powitanie i pożegnanie w policzki, a pomimo kolejnych wznoszonych wysokoprocentową czaczą toastów, uważają pijaństwo za hańbę i grzech. Damy się porwać stylowi życia ludzi, którzy szczególne chwile świętują ze śpiewem na ustach i radosną energią – tak w domach, jak i w plenerze. Spacerując alejami głównych miast i klimatycznych miasteczek oraz traktami górskich wiosek, przyjrzymy się gruzińskiej architekturze, inspirowanej różnorodnymi stylami, epokami historycznymi i spełnionymi marzeniami o miejscu do życia, które fascynuje na każdym kroku.  

Trekking w Gruzji

Zabierzemy namioty i wyruszymy terenówkami w pobliże najbardziej malowniczych gruzińskich szlaków. W kraju, gdzie aż 80 proc. powierzchni stanowią zachwycające góry, nie brakuje miejsc na długie spacery oraz konne i rowerowe przejażdżki, a trekking i nordic walking to idealny sposób na aktywne wakacje w Gruzji i poznanie najciekawszych zakątków tego kaukaskiego raju. Spędzimy noce pod rozgwieżdżonym niebem, w obozowiskach i zaprzyjaźnionych agroturystykach, a dni na wędrowaniu. Pójdziemy przez zielone niwy gładkich dolin i wąwozy ze stromymi klifami skał. Wespniemy się w górę leśnych, kamienistych ścieżek. Przemierzymy wiszące nad górskimi potokami mosty. Nabierzemy sił przy krystalicznym wodospadzie, by z głową w chmurach – i to dosłownie – przekroczyć spektakularne górskie przełęcze.

Tbilisi

W sercu Gruzji zobaczymy miasto jak z bajki. Legenda głosi, że Tbilisi założył król Wachtang Gorgasali, oczarowany gorącymi źródłami, bijącymi w otoczonej malowniczymi górami dolinie. Słynne tbiliskie łaźnie siarkowe, w tym najbardziej znaną łaźnię Orbeliani, zwiedzimy w najstarszej, 1500-letniej dzielnicy miasta. Uroki perły Kaukazu odkryjemy też w oszałamiających zielenią parkach i na szlaku zabytków gruzińskiej stolicy. Zaliczymy emocjonujący wjazd kolejką gondolową pod pomnik Matki Gruzji. Zajrzymy do potężnej twierdzy Narikala oraz cerkwi Anczischati, Sioni, Metechi i Cminda Sameba. Poszperamy na Suchym Moście, kolorowym bazarze z pamiątkami i antykami. Obejrzymy wystawę Niko Pirosmanaszwilego, a na zjawiskowo podświetlonej wieczorem Alei Rustaweli zachwycimy się orientalnym gmachem opery, teatrem, filharmonią, cerkwią Kaszweti i dawnym pałacem gubernatorskim. Pełen wrażeń dzień zakończymy w jeden z dziesiątek knajpek, płynących winem, pysznym jedzeniem, muzyką i tańcami na żywo.

Cała trasa The whole route Die ganze Route Весь маршрут

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Ilość dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
Na życzenie 11 8 3552 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena obejmuje część wpłaty w USD lub EUR i może się nieznacznie różnić od podanej w tabeli. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Ilość dni
Na życzenie
11
Wolne miejsca
Cena
8
3552 PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

Cena obejmuje:

 • przejazdy prywatnym, klimatyzowanym samochodem, opłaty drogowe, paliwo,
 • wyżywienie: śniadanie i kolacje w postaci suchego prowiantu na trasie,
 • opiekę przewodnika,
 • noclegi – w namiotach w trakcie rajdu, w ekonomicznych hotelach lub guesthouse’ach w trakcie wycieczki
 • konia z pełnym ekwipunkiem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: biletu lotniczego, wydatków własnych, ubezpieczenia, dodatkowych posiłków w ciągu dnia.

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

W trakcie rajdu noclegi w guesthouse’ach i w namiotach w Tuszetii. W trakcie wycieczki noclegi w ekonomicznych lub guesthouse’ach, w centrum miasta, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 100 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

W cenie są 2 posiłki dziennie: w trakcie rajdu śniadania i kolacje w formie suchego prowiantu, śniadania i obiadokolacje w restauracjach w trakcie wycieczki. Poznajemy kraj od kuchni, każdego dnia próbując innych regionalnych dań i trunków. Wielką atrakcją jest udział w tradycyjnej gruzińskiej biesiadzie: suprze z udziałem mistrza toastów – Tamady. Codziennie degustujemy najlepsze gruzińskie wina i czaczę (grappę), a chętni będą także mogli nauczyć się przygotowywania tradycyjnych potraw.

Transfery Transfers Transfers переводы

Po kraju docelowym, z i na lotnisko oraz na całej trasie wycieczki, podróżujemy komfortowymi minibusami typu Mercedes Sprinter. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, radio i Wi-Fi. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy. W trakcie rajdu zamieniamy konie mechaniczne na prawdziwe 🙂

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych grupach z polskojęzycznym przewodnikiem – pasjonatem i specjalistą od danego regionu, który mieszka w nim na stałe i doskonale zna jego kulturę, obyczaje, historię i geografię. Przewodnik jest także doświadczonym jeźdźcem. Odwiedzamy najciekawsze atrakcje, poznajemy też codzienne życie i kulturę na lokalnych, kolorowych targowiskach i w mniej znanych lokalizacjach, do których turyści zwykle nie docierają.

Dla kogo?

Poziom trasy jest średni, na grzbiecie kaukaskiego konia staje się dużo łatwiejszy. Należy zaznaczyć, że świadomość poruszania się tych koni w trudnym terenie można porównać do ludzi uprawiających wspinaczkę skałkową. Można je obdarzyć zaufaniem, zanurzyć ręce w grzywie i spokojnie podziwiać otaczającą naturę. Tempo pokonywania trasy oczywiście dostosowujemy do umiejętności uczestników oraz do panujących warunków. Całość trasy pokonujemy głównie stępem, w miejscach pozwalających na galopy w razie potrzeby dzielimy się na grupy pod względem zaawansowania i chęci do szaleństw.

Co ze sobą zabrać?

długie, wygodne spodnie, najlepiej bez grubych szwów, wysokie buty na płaskiej podeszwie, śpiwór, karimatę, lampkę czołową, kurtkę przeciwdeszczową, środek przeciw komarom, ciepłe, najlepiej termoaktywne ciuchy.

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf

Trasa i program wycieczki 11 dniowej Route and program of a 11-day trip Route und Programm einer 11-tägigen Reise Маршрут и программа 11-дневной поездки

1. dzień – Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie o godz. 20.00 z przedstawicielem biura Tamada-Tour w hali odlotów, strefa D, przy stanowiskach odprawy PLL LOT. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40. Lot trwa około

2. dzień – o godz. 4:05 czasu gruzińskiego przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada Tour, transport z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda – Matki Gruzji (XX w.). Degustacja wina w Gvino Underground. Czas wolny. Następnie spacer główną arterią Tbilisi – Aleją Rustaveli. Obiadokolacja w restauracji Mravaljamieri z pokazem tańców i muzyką na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg w Tbilisi.

3. dzień – śniadanie, wyruszamy z Tbilisi przez Kachetię do Omalo w Tuszetii. Trasa wiedzie przez Kaukaz i Przełęcz Abano (2836 m.n.p.m.). Jest to trasa wymagająca, ale także najbardziej malowniczych dróg świata. Późnym popołudniem docieramy do celu. Kolacja i nocleg w agroturystyce w Omalo,

4. dzień – śniadanie w agroturystyce, zapoznanie się z końmi, zapakowanie bagaży, (tu pozbywamy się telefonów, dalej nie ma zasięgu). Wyruszamy i kierujemy się na północny zachód. Około 14km szlak prowadzi do miejscowości Dochu, pokonujemy go w około 3-4 godziny. Po dotarciu na miejsce rozbijamy namioty, rozpalamy ognisko, szykujemy kolację.

5. dzień – śniadanie, zwinięcie obozu, zapakowanie bagaży na konie. Ruszamy na szlak w kierunku miejscowości Jvarsobeli. Początkowo poruszamy się szlakiem, następnie wchodzimy na bezdroża, gdzie konie chętnie korzystają ze ścieżek wydeptanych przez pasterzy. Ten odcinek pokonujemy w niecałe 4h. Jest to idealne miejsce na ucztę przy ognisku, bądź też przy gorszych warunkach pogodowych u gospodarza. Zregenerujemy siły przy prawdziwie gruzińskiej uczcie. Tu możemy podładować aparaty fotograficzne.

6. dzień – Śniadanie, zwinięcie obozu, zapakowanie bagaży na konie. Kierujemy się w kierunku przełęczy, najwyższego punktu na trasie – prawie 3000 m.n.p.m. Zajmie nam to około 6 godzin. Trudy wspinaczki wynagrodzą nam piękne widoki. Docieramy do Girevi, które znajduje się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Czeczenią. Rozbijmy obóz i odpoczywamy przy cieple ogniska,

7. dzień – śniadanie, zwijamy obóz, pakujemy bagaże na konie, droga do Dartlo jest szeroka i ubita, wiedzie wzdłuż rzeki. Po drodze co chwile napotykamy wysokie kamienne wieże z których ten region słynie. Schodzimy na jakiś czas z koni, żeby skorzystać z możliwości przyjrzenia się zabytkom z bliska. Po około 3,5 godzinach docieramy na miejsce. Rozbijamy obóz, szykujemy kolację przy ognisku, lub jeżeli zabraknie nam sił na samodzielne gotowanie możemy udać się na obfitą kolację do miejscowego gospodarza.

8. dzień – jest to dzień opcjonalny, z Dartlo można udać się prosto do Omalo. Śniadanie. Zwijamy obóz i udajemy się na szlak w kierunku Shenako małej wioski z malowniczą zabytkową cerkwią. Pokonujemy grzbiet górski, droga jest dość wymagająca ale bardzo malownicza. Po południu docieramy do ruin starego Diklo. Po drugiej stronie doliny rozciąga się już Dagestan.  Trasa zajmuje nam około 5 godzin. Rozbijamy obóz, szykujemy kolację przy ognisku.

9. dzień – śniadanie, zwiniecie obozu, zapakowanie bagaży na konie. Kierujemy się z powrotem do Omalo. Droga jest szeroka, komfortowa. Po drodze możliwy odpoczynek w lokalnym pubie Bałałajka. Nocleg i pożegnalna kolacja w agroturystyce w Omalo,

10. dzień – Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji w Tbilisi. Dla chętnych kąpiel w tbiliskich łaźniach. Nocleg w hotelu.

11. dzień – Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4:50 wylot do Warszawy, godz. 6.35 czasu polskiego – lądowanie na Okęciu. Dziękujemy za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

Program rozpisano w oparciu o przeloty PLL LOT na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa. Przed kupieniem biletów Wizz-Airem do Kutaisi lub Ukraine Airlines na trasie Warszawa-Kijów-Tbilisi-Kijów-Warszawa skontaktuj się z nami w kwestii transferu na miejsce rozpoczęcia programu i ewentualnych dodatkowych świadczeń.

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję