Rajd-konny-w-Waszlowani

Rajd konny w Waszlowani 9 dni

Rajd konny

od  from  from  from  3100 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 9 dni Price per person / 9 days Preis pro Person / 9 Tage Цена с человека / 9 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Park Narodowy Waszlowani położony jest w południowo-wschodniej części Gruzji, przy granicy z Azerbejdżanem. Obszar ten charakteryzuje się suchym, półpustynnym klimatem. 

Znajdziemy tutaj roślinność z różnych stref klimatycznych: zarówno lasy liściaste, tereny bagienne, sawanny, step oraz półpustynie. Wstępują tu lasy pistacjowe i jałowcowe.  Cennymi elementami parku są liczne chronione gatunki: lampart, hiena pręgowana, niedźwiedź brunatny, ryś, wilk, dzik, sęp płowy, sęp kasztanowy, sęp egipski, drop mały oraz bociany czarne. Spośród wielu atrakcji parku Waszlowani trzy najbardziej znane ogłoszono pomnikami przyrody. Są to: wąwóz rzeki Alazani, Wąwóz Orła (Arciwis Cheoba) i wulkany błotne (Takti-Tepe).

W cenie Included Im Preis В цене

Wyżywienie (śniadania i obfite obiadokolacje z winem)

Transfer lotnisko – hotel – lotnisko

Wstęp do łaźni

Supra – tradycyjna gruzińska biesiada

Pokaz folklorystyczny

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Trekking z atrakcjami plenerowymi

Zakwaterowanie w hostelach i guesthouse'ach

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Konie na Kaukazie

Dosiądziemy dostojnych wierzchowców, by na ich grzbietach poczuć wolność i zew Kaukazu. Przekonamy się, że trekking konny w Gruzji – efekt przyjaźni konia i człowieka, liczącej na tym terytorium bez mała 5,5 tys. lat – to jeden z popularniejszych, a przy tym wyjątkowo przyjemnych sposobów odkrywania uroczych zakątków tego kaukaskiego kraju. Pokłusujemy przez zielone doliny, by odnaleźć ukryte tu i ówdzie ślady dawnych ludzkich osad, potężnych warowni i cichych cerkwi. Pójdziemy stępa śladem górskich potoków, relaksując się spokojną naturą, by z wiatrem we włosach ruszyć ku szutrowym szlakom, prowadzącym pośród seraficznych gór. Udamy się na kilkugodzinne wycieczki konne po Gruzji, które roztoczą przed nami zjawiskowe krajobrazy i pozwolą dotrzeć w zagadkowe, pełne tajemnic miejsca. 

Trekking w Gruzji

Zabierzemy namioty i wyruszymy terenówkami w pobliże najbardziej malowniczych gruzińskich szlaków. W kraju, gdzie aż 80 proc. powierzchni stanowią zachwycające góry, nie brakuje miejsc na długie spacery oraz konne i rowerowe przejażdżki, a trekking i nordic walking to idealny sposób na aktywne wakacje w Gruzji i poznanie najciekawszych zakątków tego kaukaskiego raju. Spędzimy noce pod rozgwieżdżonym niebem, w obozowiskach i zaprzyjaźnionych agroturystykach, a dni na wędrowaniu. Pójdziemy przez zielone niwy gładkich dolin i wąwozy ze stromymi klifami skał. Wespniemy się w górę leśnych, kamienistych ścieżek. Przemierzymy wiszące nad górskimi potokami mosty. Nabierzemy sił przy krystalicznym wodospadzie, by z głową w chmurach – i to dosłownie – przekroczyć spektakularne górskie przełęcze.

Tbilisi

W sercu Gruzji zobaczymy miasto jak z bajki. Legenda głosi, że Tbilisi założył król Wachtang Gorgasali, oczarowany gorącymi źródłami, bijącymi w otoczonej malowniczymi górami dolinie. Słynne tbiliskie łaźnie siarkowe, w tym najbardziej znaną łaźnię Orbeliani, zwiedzimy w najstarszej, 1500-letniej dzielnicy miasta. Uroki perły Kaukazu odkryjemy też w oszałamiających zielenią parkach i na szlaku zabytków gruzińskiej stolicy. Zaliczymy emocjonujący wjazd kolejką gondolową pod pomnik Matki Gruzji. Zajrzymy do potężnej twierdzy Narikala oraz cerkwi Anczischati, Sioni, Metechi i Cminda Sameba. Poszperamy na Suchym Moście, kolorowym bazarze z pamiątkami i antykami. Obejrzymy wystawę Niko Pirosmanaszwilego, a na zjawiskowo podświetlonej wieczorem Alei Rustaweli zachwycimy się orientalnym gmachem opery, teatrem, filharmonią, cerkwią Kaszweti i dawnym pałacem gubernatorskim. Pełen wrażeń dzień zakończymy w jeden z dziesiątek knajpek, płynących winem, pysznym jedzeniem, muzyką i tańcami na żywo.

Dawit Garedża

Niewiele obiektów sakralnych wywołuje takie emocje jak Dawit Garedża. Ten skalno-kamienny kompleks monastyrów – rozciągający się na terenie Gruzji i Azerbejdżanu i stanowiący obiekt sporu obu nacji – powstał już w VI w. Pokonując szutrowe drogi, wejdziemy na półpustynne stoki góry Garedża, by poznać jego niezwykłą historię. Dowiemy się, dlaczego syryjski mnich Dawit postanowił osiąść w tak trudnym terenie i jak udało się przeistoczyć kilka grot w jeden z ważniejszych ośrodków Apostolskiego Kościoła Gruzińskiego, liczący aż sześć budowli: Lawra, Rka, Natlismcemeli, Udabno, Bertubani i Cziczchituri. Sprawdzimy, czym są Łzy Dawida i zajrzymy do naturalnych skalnych jam, by zachwycić się żywymi kolorami fresków, przedstawiających postaci zasłużone dla powstania tej zjawiskowej budowli. Odkrywając najciekawsze zakamarki zespołu klasztornego, dotrzemy na wysokie zbocza góry, skąd zobaczymy przepiękną panoramę okolicy.

Prawdziwa kultura Gruzji

W raju danym przez samego Boga odkryjemy sekretny magnetyzm gruzińskiej kultury. Dowiemy się, że Gruzini bardzo serio traktują legendę o powstaniu swojego państwa, a gościnność jest nieodłącznym elementem ich wielowiekowej tradycji. Tak samo jak umiłowanie biesiad, które decyduje o wyjątkowym charakterze kaukaskiego folkloru. Podczas supry przysłuchamy się krasomówczemu kunsztowi Tamady. Przekonamy się też, że konserwatywni, religijni Gruzini całują się na powitanie i pożegnanie w policzki, a pomimo kolejnych wznoszonych wysokoprocentową czaczą toastów, uważają pijaństwo za hańbę i grzech. Damy się porwać stylowi życia ludzi, którzy szczególne chwile świętują ze śpiewem na ustach i radosną energią – tak w domach, jak i w plenerze. Spacerując alejami głównych miast i klimatycznych miasteczek oraz traktami górskich wiosek, przyjrzymy się gruzińskiej architekturze, inspirowanej różnorodnymi stylami, epokami historycznymi i spełnionymi marzeniami o miejscu do życia, które fascynuje na każdym kroku.  

Supra – gruzińska biesiada

Zasiądziemy do wspólnego stołu, by oddać się suprze – tradycyjnej gruzińskiej biesiadzie, którą spowija bogaty rytuał. Zobaczymy, że Gruzini nie potrzebują specjalnego pretekstu, by wydać uroczystą kolację, a posiłek jest dla nich kolejną doskonałą okazją do długich rozmów, które urastają tu do rangi sztuki oratorskiej. Będziemy celebrować wyborne dania, wino i czaczę, przysłuchując się kolejnym toastom wznoszonym przez Tamadę, mistrza ceremonii. Najpierw usłyszymy laudację za Boga, kolejną za pokój i ojczyznę, a następną za trwającą już od wieków i niezwykle silną przyjaźń polsko-gruzińską. Z zaskoczeniem odkryjemy, że Gruzini znają niemal 150 różnych toastów, a każdy z nich może być wygłaszany nawet przez kilkanaście minut, będąc często dłuższą, wciągającą przypowieścią o życiu, sztuce, kulturze, religii, historii, polityce czy rodzinie, zakończoną morałem albo życzeniami.

Cała trasa The whole route Die ganze Route Весь маршрут

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Ilość dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
Na życzenie 9 8 3100 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena obejmuje część wpłaty w USD lub EUR i może się nieznacznie różnić od podanej w tabeli. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Ilość dni
Na życzenie
9
Wolne miejsca
Cena
8
3100 PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

Cena obejmuje:

 • przejazdy prywatnym, klimatyzowanym samochodem, opłaty drogowe, paliwo,
 • wyżywienie: śniadanie i kolacje w postaci suchego prowiantu na trasie,
 • opiekę przewodnika,
 • noclegi – w namiotach w trakcie rajdu, w ekonomicznych hotelach lub guesthouse’ach w trakcie wycieczki. 
 • konia z pełnym ekwipunkiem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje – biletu lotniczego, wydatków własnych, ubezpieczenia, dodatkowych posiłków w ciągu dnia.

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

W trakcie rajdu noclegi w schroniskach na terenie Parku w Waszlowani. W trakcie wycieczki noclegi w ekonomicznych lub guesthouse’ach, w centrum miasta, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 100 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

W cenie są 2 posiłki dziennie: w trakcie rajdu śniadania i kolacje w formie suchego prowiantu, śniadania i obiadokolacje w restauracjach w trakcie wycieczki. Poznajemy kraj od kuchni, każdego dnia próbując innych regionalnych dań i trunków. Wielką atrakcją jest udział w tradycyjnej gruzińskiej biesiadzie: suprze z udziałem mistrza toastów – Tamady. Codziennie degustujemy najlepsze gruzińskie wina i czaczę (grappę), a chętni będą także mogli nauczyć się przygotowywania tradycyjnych potraw.

Transfery Transfers Transfers переводы

Po kraju docelowym, z i na lotnisko oraz na całej trasie wycieczki, podróżujemy komfortowymi minibusami typu Mercedes Sprinter. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, radio i Wi-Fi. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy. W trakcie rajdu zamieniamy konie mechaniczne na prawdziwe 🙂

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych grupach z polskojęzycznym przewodnikiem – pasjonatem i specjalistą od danego regionu, który mieszka w nim na stałe i doskonale zna jego kulturę, obyczaje, historię i geografię. Przewodnik jest także doświadczonym jeźdźcem. Odwiedzamy najciekawsze atrakcje, poznajemy też codzienne życie i kulturę na lokalnych, kolorowych targowiskach i w mniej znanych lokalizacjach, do których turyści zwykle nie docierają.

Dla kogo?

Poziom trasy jest średni, na grzbiecie kaukaskiego konia staje się dużo łatwiejszy. Należy zaznaczyć, że świadomość poruszania się tych koni w trudnym terenie można porównać do ludzi uprawiających wspinaczkę skałkową. Można je obdarzyć zaufaniem, zanurzyć ręce w grzywie i spokojnie podziwiać otaczającą naturę. Tempo pokonywania trasy oczywiście dostosowujemy do umiejętności uczestników oraz do panujących warunków. Całość trasy pokonujemy głównie stępem, w miejscach pozwalających na galopy w razie potrzeby dzielimy się na grupy pod względem zaawansowania i chęci do szaleństw.

Co ze sobą zabrać?

długie, wygodne spodnie, najlepiej bez grubych szwów, wysokie buty na płaskiej podeszwie (w Waszlowani występują jadowite węże!!!), śpiwór, karimatę, lampkę czołową, kurtkę przeciwdeszczową, środek przeciw komarom, ciepłe, najlepiej termoaktywne ciuchy.

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf

Trasa i program wycieczki 9 dniowej Route and program of a 9-day trip Route und Programm einer 9-tägigen Reise Маршрут и программа 9-дневной поездки

1. dzień – Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie o godz. 20.00 z przedstawicielem biura Tamada-Tour w hali odlotów, strefa D, przy stanowiskach odprawy PLL LOT. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40. Lot trwa około

2. dzień – o godz. 4:05 czasu gruzińskiego przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada Tour, transport z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda – Matki Gruzji (XX w.). Degustacja wina w Gvino Underground. Czas wolny. Następnie spacer główną arterią Tbilisi – Aleją Rustaveli. Obiadokolacja w restauracji Mravaljamieri z pokazem tańców i muzyką na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg w Tbilisi.

3. dzień Śniadanie. Wyruszamy z Tbilisi przez Kachetię do Dedoplistskaro, w siedzibie Dyrekcji Parku Narodowego dokonujemy rejestracji i uzyskujemy przepustki na wjazd do strefy przygranicznej oraz dokonujemy ewentualnych opłat za biwakowanie na terenie Parku. Jedziemy do wioski Kasristskali, gdzie czekają na nas konie. Po około 10 km jazdy docieramy do Kanionu Pantishara, gdzie pokonujemy kolejne 5 km. Po drodze mijamy wąwozy ukształtowane 1-2mln lat temu kiedy Waszlowani było dnem morskim, co potwierdzają m.in. odkryte tam pozostałości fauny morskiej. Jednym z cudów Kanionu Pantishari jest „miasto” jaskółek (Delichon urbica), zbudowane na jednej ze ścian pośrodku Kanionu Pantishati. Takich kolonii jaskółek nie obserwuje się w żadnym innym zakątku Gruzji. Kolacja, nocleg w schronisku turystycznym.

4. dzień – Śniadanie. Przemieszczamy się w głąb Parku. Podczas drogi otacza nas spektakularny krajobraz-kopia afrykańskiej sawanny. Mijamy liczne drzewa pistacjowe. Pokonujemy konno około 16km. Obiadokolacja, nocleg w schronisku turystycznym.

5. dzień – Śniadanie. Wyruszamy w kierunku Mijniskure. Piknik na brzegu rzeki Alazani. Dla chętnych możliwość wędkowania. Mijamy około 1000-letnie drzewa pistacjowe i wciąż jesteśmy w „afrykańskiej sawannie”. Tego dnia również pokonujemy 16 km. Kolacja, nocleg w schronisku turystycznym.

6. dzień – Śniadanie. Tego dnia pokonujemy 32 kilometry. Z Mijniskure przemieszczamy się w kierunku Pasma Gór Czarnych – najwyższych wzniesień w tej okolicy. Kolacja, nocleg na campingu.

7. dzień – Śniadanie. Kierujemy się z powrotem w kierunku Kasristskali. Pokonujemy 25km. Kolacja i nocleg w Centrum Turystycznym w Dedopliskaro.

8 dzień – Przejazd do Tbilisi. Po drodze odwiedzamy imponujący zespół klasztorny na półpustyni David Garedji (VI-XII w.), tuż przy granicy z Azerbejdżanem, z freskami z XI wieku. Trekking. Relaks w Oasis Club, prowadzonym przez Polaków barze w mieście duchów – Udabno. Obiadokolacja w restauracji w Tbilisi. Dla chętnych kąpiel w tbiliskich łaźniach. Nocleg w hotelu.

9 dzień – Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4:50 wylot do Warszawy, godz. 6.35 czasu polskiego – lądowanie na Okęciu. Dziękujemy za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

* Program rozpisano w oparciu o przeloty PLL LOT na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa. Przed kupieniem biletów Wizz-Airem do Kutaisi lub Ukraine Airlines na trasie Warszawa-Kijów-Tbilisi-Kijów-Warszawa skontaktuj się z nami w kwestii transferu na miejsce rozpoczęcia programu i ewentualnych dodatkowych świadczeń.

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję