Rumunia – Transylwania i Morze Czarne 10 dni

Wycieczka objazdowa

od  7399 PLN
cena za osobę / 10 dni

Rezerwuj

Odkryj skarby Transylwanii!

Żadna inna kraina nie wywołuje takich emocji jak Transylwania! W sielskim pejzażu rumuńskich Karpat kryją się bajeczne zamki, kościoły warowne, urokliwe średniowieczne miasta i wsie z drewnianymi domkami. Z Bukaresztu skocz prosto do Sibiu – „miasta z oczami”. W Sighișoarze odnajdź dom Włada Palownika, a w Brașovie przejdź najwęższą uliczką Strada Sforii. Sprawdź, czy w Bran, zamku Drakuli, naprawdę straszy i co władcy Rumunii robili w zamku Peleș. Zobacz ufortyfikowane kościoły w Biertan, Prejmer, Bazna i Boian oraz malowane cerkwie w Voroneț Neamț i Moldovița. Przejedź się bryczką, zasmakuj w lokalnym winie, muzyce i sztuce ludowej. Przemierz spektakularny wąwóz Bicaz, zanocuj w rumuńskiej wsi nad jeziorem Czerwonym i zrelaksuj się na plażach Constanțy nad Morzem Czarnym!

W cenie

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Degustacja rumuńskiego wina

Degustacja rumuńskiego wina

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Loty Warszawa – Bukareszt – Warszawa

Loty Warszawa – Bukareszt – Warszawa

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Pokazy kultury i tradycji

Pokazy kultury i tradycji

Przejażdżka bryczką

Przejażdżka bryczką

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Zwiedzanie rumuńskich zamków w Transylwanii

Zwiedzanie rumuńskich zamków w Transylwanii

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Rumuńskie zamki

Rumunia to niekwestionowana królowa bajecznych zamków. W całym kraju istnieje ok. 310 budowli reprezentacyjnych i obronnych, z których najstarsze pochodzą z XIV w. Najwięcej imponujących zamków, pałaców i twierdz znajduje się w Transylwanii. Ta kraina historyczna w Karpatach nieodłącznie (choć nieco mylnie) kojarzy się z okrutnym Władem III Palownikiem, hospodarem Wołoszczyzny, który stał się inspiracją dla postaci hrabiego Drakuli z powieści Brama Stokera. Na rezydencję arystokratycznego wampira pisarz wybrał majestatyczny zamek Bran – próżno szukać w nim jakichkolwiek historycznych śladów Palownika, jednak mroczna legenda o zamku Drakuli, osnutym dramatycznym górskim pejzażem, rozpala wyobraźnię jak mało co! Równie wielkie wrażenie robią inne gotyckie, neorenesansowe i eklektyczne rumuńskie zamki i pałace: Peleș, Pelișor, Corvin, Cantacuzino, Criș Bethlen, Sturdza, Iulia Hașdeu czy Banffy, w których przejawia się onieśmielająca fantazja architektoniczna Rumunii.

Średniowieczne miasta Rumunii

Wielkim skarbem Rumunii są urokliwe średniowieczne miasta z zachowanym historycznym układem i zabytkami. Do najładniejszych należą m.in. Brașov ze słynnym Czarnym Kościołem i najwęższą w Europie uliczką Strada Sforii, Sibiu – idylliczne „miasto z oczami”, znane ze wspaniałych muzeów, barwnej architektury, jarmarków i festiwali historycznych, a także Sighișoara – jedno z najpiękniejszych europejskich miast średniowiecza pod patronatem UNESCO. W XIV-wiecznych murach obronnych z licznymi basztami Sighișoara kryje malowniczy rynek i brukowane ulice z kolorowymi domami, bogato zdobione świątynie, kameralne knajpki i sklepiki z rumuńskim rzemiosłem, nad którymi góruje gotycki Kościół na Wzgórzu. Jedną z atrakcji transylwańskiej ślicznotki jest też położony między placem Cytadeli a majestatyczną Wieżę Zegarową niepozorny żółty dom przy ul. Tin 1 – to tu urodził się w 1431 r. okrutny Wład III Palownik, archetyp powieściowego wampira Drakuli.

Kościoły warowne Transylwanii

Architektonicznym zjawiskiem rumuńskiej Transylwanii są kościoły obronne z XIII–XVI w. Siedem wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Biertan, Prejmer, Viscri, Câlnic, Dârjiu, Saschiz i Valea Viilor. Do nie mniej fascynujących należą także kościoły warowne w Bazna, Agnita, Cisnădie, Cristian, Ghimbav, Mediaș, Ocna Sibiului, Râșnov, Sibiu, Cincșor i Moldovița. Ufortyfikowane świątynie znajdują się na stosunkowo niewielkim obszarze Karpat, który od średniowiecza roił się od wrogów. Kościoły warowne były budowane zamiast zamków i fortec głównie przez Sasów siedmiogrodzkich, Rumunów i Szklerów dla obrony lokalnej ludności i dóbr przed armiami Mongolii, Mołdawii, Wołoszczyzny, Imperium Osmańskiego, Tatarów i innych najeźdźców. Transylwańskie kościoły warowne pełniły funkcję kultową, społeczną i militarną. Znajdowały się w nich kaplice, domy i pokoje dla mieszkańców i duchowieństwa, szkoły, stodoły i dobrze zaopatrzone magazyny, otoczone solidnymi bastionami z wieżami strzelniczymi, co pozwalało przetrwać długie i ciężkie oblężenia. Niemal wszystkie rumuńskie kościoły warowne leżą na wzgórzach, wykorzystując naturalną topografię do łatwej obrony. Większość jest zbudowana w mieszanym stylu romańskim, gotyckim i renesansowym z kamienia i cegły, z dachem pokrytym typową dla regionu czerwoną gliną. W niektórych obiektach, m.in. monastyrze Moldovița, charakterystyczną cechą są także unikalne malowane cerkwie.

Bukareszt

Bukareszt od wieków stanowi kwintesencję urbanistycznych kontrastów. Stolica i największe miasto Rumunii, zwane jednocześnie Paryżem Europy Wschodniej i „laboratorium architektonicznych zbrodni”, tworzy – jak określił to XIX-wieczny niemiecki polityk Ferdinand Lassalle – „dziki galimatias”. Od 1459 r. wokół fortecy București – rezydencji Włada III Palownika, której nazwa pochodzi od rumuńskiego słowa bucurie, czyli „radość” – rozkwitało centrum gospodarcze i polityczne Wołoszczyzny. W XIX w. tętniące życiem miasto słynęło z ekstrawaganckiej architektury i kosmopolitycznej kultury – Bukareszt stał się małym Paryżem, z własnym Łukiem Triumfalnym, Polami Elizejskimi, wytwornymi kamienicami. Gdy nastał komunizm, dyktator Nicolae Ceaușescu zburzył znaczną część historycznej zabudowy, a w sercu Bukaresztu wystawił monumentalny Pałac Parlamentu, najcięższy, najdroższy i drugi największy budynek administracyjny na świecie, który uchodzi za najpiękniejszy i zarazem najbrzydszy obiekt w kraju. Budzący ambiwalentne odczucia socrealistyczny moloch na szczęście niknie w cieniu ocalałych zabytkowych świątyń, fascynujących muzeów, parków, gwarnych kawiarni i uliczek, gdzie wprawne oko wychwyci prawdziwy czar Bukaresztu – nieprzewidywalnego miasta, które pisze dziś nową historię.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
19.07-28.07.2024 10 16 7399 zł Rezerwuj Book Buch книга
06.09-15.09.2024 10 12 7399 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
19.07-28.07.2024
10
Wolne miejsca
Cena
16
7399 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
06.09-15.09.2024
10
Wolne miejsca
Cena
12
7399 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

  • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Bukareszt – Warszawa,
  • bagaż rejestrowany do 23 kg i podręczny do 8 kg/osoba,
  • transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki (komfortowy bus),
  • noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami),
  • wyżywienie (śniadania, obiadokolacje),
  • wejścia biletowane do zwiedzanych muzeów, zabytków, świątyń i innych atrakcji zgodnie z programem,
  • przejażdżka bryczką,
  • degustacja rumuńskiego wina,
  • kolacja z elementami folkloru,
  • pokazy kultury i tradycji,
  • kameralna grupa,
  • opieka polskojęzycznego pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

  • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
  • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach ok. 135 EUR/os.),
  • posiłków i napojów nieujętych w programie wycieczki,
  • biletowanych atrakcji fakultatywnych,
  • odpłatnych atrakcji, aktywności i przejazdów w czasie wolnym,
  • zwyczajowych napiwków,
  • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
  • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
  • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

  • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
  • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 3–4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, siłowni, spa, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 135 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i obiadokolacje z pysznymi daniami kuchni rumuńskiej. Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach na trasie wycieczki. Urozmaicone, smaczne i sycące posiłki pozwalają każdego dnia skosztować innych lokalnych potraw, trunków, słodkości. Kuchnia rumuńska łączy wpływy francuskie, włoskie, tureckie i lokalne, jest znana z potraw mięsnych i rybnych oraz makaronów, serwowanych w towarzystwie bogactwa warzyw. Do najpopularniejszych dań należą m.in. mititei (rumuńska wersja kebapcze/ćevapčići), gołąbki sarmale, rozmaite gulasze, pilaw, zupa ciorbă, a wśród deserów królują chałwa i baklava. Wielką atrakcją wycieczki jest degustacja rumuńskiego wina, a także obiadokolacja z muzyką ludową.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wycieczki – z/na lotniska, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi busami, wyposażonymi w klimatyzację, Wi-Fi, radio i inne udogodnienia.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

  • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
  • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
  • OC – 35 000 €,
  • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
  • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 10-dniowej

BUKARESZT – SIBIU – BAZNA – SIGHIȘOARA – BIERTAN – BOIAN – BAZNA – BISTRIȚA – MOLDOVIȚA – KIMPULUNG MOŁDAWSKI – VORONEȚ – NEAMȚ – WĄWÓZ BICAZ – JEZIORO CZERWONE – PREJMER – PREDEAL – BRAN – BRAȘOV – PREDEAL – SINAIA (PELEȘ) – CONSTANȚA – BUKARESZT

DZIEŃ 1. WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Wylot do Rumunii. Transfer do hotelu w Bukareszcie i odpoczynek po podróży. Wieczorem powitalna rumuńska obiadokolacja z muzyką ludową. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2. BUKARESZT – SIBIU – BAZNA

Po śniadaniu wyjazd do Transylwanii, krainy historycznej zwanej też Siedmiogrodem. Najpierw zwiedzimy urokliwe miasto Sibiu. Założone w średniowieczu przez saskich kolonistów i rozwijane przez bogate gildie kupieckie, do dziś zachowało swe potężne umocnienia i piękną starówkę. Sibiu jest zwane „miastem z oczami” za sprawą domów z charakterystycznymi oknami dachowymi, a przez magazyn Forbes zostało uznane za „najbardziej idylliczne miejsce do życia w Europie”. W historycznej części Sibiu zobaczymy Wielki Plac, Mały Rynek i inne malownicze zakątki, gdzie przy brukowanych uliczkach ciągną się wybitne muzea, teatry, świątynie, kolorowe kamienice, gwarne stragany i jarmarki, które w czasie rozmaitych świąt przyciągają tłumy turystów i miłośników rozrywek historycznych. Następnie pojedziemy do wioski Bazna, gdzie zobaczymy charakterystyczny dla regionu kościół warowny (XIV w.). Zakwaterowanie w lokalnym hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3. BAZNA – SIGHIȘOARA – BIERTAN – BOIAN – BAZNA

Po śniadaniu przejazd do Sighișoary. To jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie Środkowo-Wschodniej, ze starówką pod patronatem UNESCO. Wzdłuż brukowanych uliczek zobaczymy kolorowe domy mieszczańskie, bogato zdobione świątynie, XIV-wieczne mury obronne z licznymi basztami i bramami miejskimi, gotycki Kościół na Wzgórzu, słynną Wieżę Zegarową oraz znajdujący się tuż obok, przy ul. Tin 1, dom rodzinny Włada „Drakuli” Palownika, gdzie urodził się on w 1431 r. (to jeden z najstarszych budynków w mieście – obecnie parter zajmuje restauracja w stylu średniowiecznym, a na piętrze jest niewielkie muzeum broni). Naszym kolejnym celem będzie miasteczko Biertan, którego chlubą jest kościół warowny z XV w. pod patronatem UNESCO. Następnie wrócimy do Bazny i wśród malowniczych pagórków z winoroślami i słonecznikami pojedziemy bryczką do kościoła warownego w Boian. Po drodze zatrzymamy się na degustację lokalnego wina. Powrót do hotelu w Bazna. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. BAZNA – BISTRIȚA – MOLDOVIȚA – KIMPULUNG MOŁDAWSKI

Śniadanie. Wyjazd do miasta Bistrița, czyli Bystrzycy, której nazwa oznacza „szybko płynącą wodę”. Wśród głównych zabytków miasteczka znajdziemy zabytkowe mury obronne z wieżą, klasztor Minorytów – jeden z najstarszych budynków (1270 r.), gotycko-renesansowy kościół (XIV w.) i Ansamblul Sugalete – zespół 13 domów z XV–XVI w. w stylu gotyckim, w których funkcjonują obecnie przytulne kawiarenki i sklepy z pamiątkami. Następnie pojedziemy do monastyru warownego w Moldovița z unikalną cerkwią ozdobioną freskami na elewacji i wewnątrz budynku. Po zwiedzaniu przejazd do Kimpulungu Mołdawskiego, gdzie po raz kolejny zaznamy uroków rumuńskiej wsi. Jeżeli wystarczy czasu, po drodze zajrzymy do wybranego lokalnego muzeum, np. drewna lub etnograficznego (atrakcje fakultatywne). Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5. MOŁDAWSKI – VORONEȚ – NEAMȚ – WĄWÓZ BICAZ – JEZIORO CZERWONE

Po śniadaniu czekają nas spotkania z perłami sakralnymi i przyrodniczymi. Najpierw pojedziemy zwiedzić monastyr Voroneț z malowaną cerkwią pod patronatem UNESCO (XV w.). Następnie zobaczymy monastyr Neamț z malowaną cerkwią (XIV w.), jeden z najstarszych i najważniejszych rumuńskich klasztorów, łączący architekturę bizantyjską z gotycką i skrywający 600-letnią bibliotekę z ponad 11 tys. ksiąg, ikon i innych dzieł sztuki prawosławnej. Stąd ruszymy na przeprawę przez wąwóz Bicaz. Spektakularna droga przez kanion liczy ok. 8 km i jest otoczona stromymi, pionowymi skałami sięgającymi aż 300 m wysokości! Po przebyciu wąwozu zatrzymamy się w osadzie wypoczynkowej nad jeziorem Czerwonym (Lacul Roșu), otoczonym pasmem pięknych gór. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6.  JEZIORO CZERWONE – PREJMER – PREDEAL

Śniadanie. Rano ruszymy przez Gheorgheni i Sumuleu Ciuc do miasta Prejmer, gdzie zwiedzimy objęty patronatem UNESCO kościół warowny (XIII–XV w.) – jeden z najlepiej zachowanych w Transylwanii i zarazem jeden z najsolidniej ufortyfikowanych, o czym świadczy fakt, że w całej historii zdobyto go tylko raz, w 1611 r.! Będziemy tu mogli zajrzeć do niemal każdego zakątka, zobaczymy m.in. dawną szkołę gminną, pomieszczenia rzemieślników i renesansowy barbakan z muzeum poświęconym kulturze Sasów. Przejazd do Predeal. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. PREDEAL – BRAN – BRAȘOV – PREDEAL

Śniadanie. Rankiem zwiedzimy bodaj najsłynniejszy w rumuńskich Karpatach gotycki zamek Bran, powszechnie znany jako „zamek Drakuli”. Cieszący się złą sławą okrutnika Wład III Palownik, wojewoda wołoski i pierwowzór wampira Drakuli, nigdy nie mieszkał w tej twierdzy – to mylne przekonanie rozpowszechniło się za sprawą powieści „Dracula” Abrahama Stokera oraz jej licznych adaptacji filmowych i teatralnych. Owiany mrocznym mitem – na szczęście nieprawdziwym – zamek Bran kryje wewnątrz interesujące muzeum z zabytkowymi meblami i dziełami sztuki, zgromadzonymi przez królową Marię, ostatnią monarchinię Rumunii. Naszym kolejnym celem będzie Brașov (Braszów). To przepiękne miasto, założone przez Krzyżaków w 1211 r., do dziś pozostaje jednym z najważniejszych ośrodków handlowych i kulturalnych kraju. Właśnie w Braszowie po raz pierwszy odśpiewano hymn Rumunii, „Deșteaptă-te, române! („Przebudź się, Rumunie!”). Wśród wielu braszowskich zabytków zobaczymy zabytkowe wieże i bramy strażnicze oraz Biserica Neagră („Czarny Kościół”) – największą budowlę sakralną Rumunii, wybudowaną w stylu gotyckim w 1477 r. W pobliżu świątyni odkryjemy też Strada Sforii, najwęższą ulicę Rumunii i jedną z najwęższych w Europie, której szerokość sięga maksymalnie 135 cm! Przed wieczorem powrót do Predeal na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8. PREDEAL – SINAIA (PELEȘ) – CONSTANȚA

Śniadanie. O poranku wyruszymy średniowiecznym szlakiem łączącym Transylwanię i Wołoszczyznę nad Morze Czarne. Po drodze, na obrzeżach miasteczka Sinaia, zwiedzimy neorenesansowy zamek Peleș (XIX w.), dawną letnią rezydencję królów Rumunii, gdzie działa obecnie muzeum z kolekcją broni, zbroi, zegarków, sreber, witraży i rzeźb. Przejazd do Constanțy, najstarszego nieprzerwanie zamieszkałego miasta w Rumunii, założonego ok. 600 r. p.n.e. i będącego największym portem na Morzu Czarnym. Według greckiej mitologii właśnie do Konstancy dotarł Jazon z Argonautami po zdobyciu Złotego Runa w Kolchidzie (Gruzja), na drugim brzegu morza. Konstanca ma wielowiekową historię, a wśród najważniejszych zabytków i atrakcji miasta odkryjemy m.in. plac Owidiusza z rzymskimi mozaikami, genueńską latarnię morską, zabytkowe kasyno, Dom z Lwami, Muzeum Historii i Archeologii oraz Park Archeologiczny ze starożytnymi ruinami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9. CONSTANȚA

Po śniadaniu czas wolny na eksplorowanie Constanțy i plaż nad Morzem Czarnym. Dla chętnych rejs po delcie Dunaju statkiem „Karpaten Queen” do Tulczy, z obiadem z winem na statku (atrakcja fakultatywna 48 EUR/os.). Wieczorem pożegnalna rumuńska obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10. CONSTANȚA – BUKARESZT: WYLOT

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Bukareszcie i lot powrotny do Warszawy.

© 2022 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

  • imię i nazwisko,
  • pełen adres,
  • datę urodzenia,
  • nr telefonu,
  • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

  • Umowa udziału w wycieczce,
  • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
  • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
  • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
  • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
  • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
  • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
  • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

  • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
  • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

  • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

    Podróżuję samotnie, zgadzam się
    na dokwaterowanie do drugiej osoby

    Zobacz także

    Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

    Realizacja: Codenest