Rumunia z Drakulą 8 dni

Wycieczka objazdowa

od  6599 PLN
cena za osobę / 8 dni

Rezerwuj

Odkryj tajemniczą Transylwanię!

Bajeczne zamki, średniowieczne miasta, sielskie wsie i Karpaty owiane legendą wampira Drakuli – Rumunię po prostu trzeba zobaczyć! Strasznie kapitalny szlak przez dwie krainy historyczne, Wołoszczyznę i Siedmiogród, skrywa oszałamiające krajobrazy, pyszne odkrycia i wielkie historie. Na tropie największych okrutników w dziejach odwiedź majestatyczne zamki Bran i Peleș. Śladami Włada Palownika, inspiracji dla postaci Drakuli, wyrusz do Sighișoary, Sibiu, Braszowa – najpiękniejszych europejskich miast średniowiecza, których chlubą są kolorowe domy, urocze rynki, brukowane ulice, wspaniałe świątynie, muzea i jarmarki. W Bukareszcie, nieprzewidywalnym mieście kontrastów, poznaj sekrety monumentalnego Pałacu Parlamentu i etnograficzne perełki rumuńskich wsi. A jeśli nadal mało ci wrażeń – pokonaj spektakularną drogę przez Góry Fogaraskie, gdzie za każdym zakrętem czają się kolejne transylwańskie przygody!

W cenie

Zwiedzanie rumuńskich zamków w Transylwanii

Zwiedzanie rumuńskich zamków w Transylwanii

Degustacja rumuńskiego wina

Degustacja rumuńskiego wina

Loty Warszawa – Bukareszt – Warszawa

Loty Warszawa – Bukareszt – Warszawa

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika

Wieczór folklorystyczny z muzyką na żywo

Wieczór folklorystyczny z muzyką na żywo

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Atrakcje przyrodnicze, kulturowe i historyczne

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Rumuńskie zamki

Rumunia to niekwestionowana królowa bajecznych zamków. W całym kraju istnieje ok. 310 budowli reprezentacyjnych i obronnych, z których najstarsze pochodzą z XIV w. Najwięcej imponujących zamków, pałaców i twierdz znajduje się w Transylwanii. Ta kraina historyczna w Karpatach nieodłącznie (choć nieco mylnie) kojarzy się z okrutnym Władem III Palownikiem, hospodarem Wołoszczyzny, który stał się inspiracją dla postaci hrabiego Drakuli z powieści Brama Stokera. Na rezydencję arystokratycznego wampira pisarz wybrał majestatyczny zamek Bran – próżno szukać w nim jakichkolwiek historycznych śladów Palownika, jednak mroczna legenda o zamku Drakuli, osnutym dramatycznym górskim pejzażem, rozpala wyobraźnię jak mało co! Równie wielkie wrażenie robią inne gotyckie, neorenesansowe i eklektyczne rumuńskie zamki i pałace: Peleș, Pelișor, Corvin, Cantacuzino, Criș Bethlen, Sturdza, Iulia Hașdeu czy Banffy, w których przejawia się onieśmielająca fantazja architektoniczna Rumunii.

Średniowieczne miasta Rumunii

Wielkim skarbem Rumunii są urokliwe średniowieczne miasta z zachowanym historycznym układem i zabytkami. Do najładniejszych należą m.in. Brașov ze słynnym Czarnym Kościołem i najwęższą w Europie uliczką Strada Sforii, Sibiu – idylliczne „miasto z oczami”, znane ze wspaniałych muzeów, barwnej architektury, jarmarków i festiwali historycznych, a także Sighișoara – jedno z najpiękniejszych europejskich miast średniowiecza pod patronatem UNESCO. W XIV-wiecznych murach obronnych z licznymi basztami Sighișoara kryje malowniczy rynek i brukowane ulice z kolorowymi domami, bogato zdobione świątynie, kameralne knajpki i sklepiki z rumuńskim rzemiosłem, nad którymi góruje gotycki Kościół na Wzgórzu. Jedną z atrakcji transylwańskiej ślicznotki jest też położony między placem Cytadeli a majestatyczną Wieżę Zegarową niepozorny żółty dom przy ul. Tin 1 – to tu urodził się w 1431 r. okrutny Wład III Palownik, archetyp powieściowego wampira Drakuli.

Kościoły warowne Transylwanii

Architektonicznym zjawiskiem rumuńskiej Transylwanii są kościoły obronne z XIII–XVI w. Siedem wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO: Biertan, Prejmer, Viscri, Câlnic, Dârjiu, Saschiz i Valea Viilor. Do nie mniej fascynujących należą także kościoły warowne w Bazna, Agnita, Cisnădie, Cristian, Ghimbav, Mediaș, Ocna Sibiului, Râșnov, Sibiu, Cincșor i Moldovița. Ufortyfikowane świątynie znajdują się na stosunkowo niewielkim obszarze Karpat, który od średniowiecza roił się od wrogów. Kościoły warowne były budowane zamiast zamków i fortec głównie przez Sasów siedmiogrodzkich, Rumunów i Szklerów dla obrony lokalnej ludności i dóbr przed armiami Mongolii, Mołdawii, Wołoszczyzny, Imperium Osmańskiego, Tatarów i innych najeźdźców. Transylwańskie kościoły warowne pełniły funkcję kultową, społeczną i militarną. Znajdowały się w nich kaplice, domy i pokoje dla mieszkańców i duchowieństwa, szkoły, stodoły i dobrze zaopatrzone magazyny, otoczone solidnymi bastionami z wieżami strzelniczymi, co pozwalało przetrwać długie i ciężkie oblężenia. Niemal wszystkie rumuńskie kościoły warowne leżą na wzgórzach, wykorzystując naturalną topografię do łatwej obrony. Większość jest zbudowana w mieszanym stylu romańskim, gotyckim i renesansowym z kamienia i cegły, z dachem pokrytym typową dla regionu czerwoną gliną. W niektórych obiektach, m.in. monastyrze Moldovița, charakterystyczną cechą są także unikalne malowane cerkwie.

Transfăgărășan

Transfăgărășan to spektakularna droga przez Góry Fogaraskie w Rumunii. Drugi pod względem wysokości po Transalpinie szlak kołowy kraju osiąga w tunelu nieopodal jeziora Bâlea 2042 m n.p.m., czemu zawdzięcza miano „drogi w chmurach”. Trasa liczy ok. 150 km i przebiega pomiędzy najwyższymi szczytami Fogaraszy: Moldoveanu i Negoiu, łącząc wsie Bascov w regionie Wołoszczyzny i Cârțișoara w Transylwanii. Przebieg drogi jest nieprzypadkowy – powstała ona z polecenia rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceaușescu, który w obawie przed radziecką inwazją zrealizował z pomocą 6000 t dynamitu szaloną wizję przedarcia się przez Karpaty Południowe. Wybudowana w 1974 r. w celach militarnych Trasa Transfogaraska należy dziś do największych atrakcji Rumunii. Skaliste grzbiety Gór Fogaraskich zachwycają malowniczymi widokami, a serpentyny stromych zakrętów – zwane „wielkim smokiem” – gwarantują niezapomniane emocje!

Bukareszt

Bukareszt od wieków stanowi kwintesencję urbanistycznych kontrastów. Stolica i największe miasto Rumunii, zwane jednocześnie Paryżem Europy Wschodniej i „laboratorium architektonicznych zbrodni”, tworzy – jak określił to XIX-wieczny niemiecki polityk Ferdinand Lassalle – „dziki galimatias”. Od 1459 r. wokół fortecy București – rezydencji Włada III Palownika, której nazwa pochodzi od rumuńskiego słowa bucurie, czyli „radość” – rozkwitało centrum gospodarcze i polityczne Wołoszczyzny. W XIX w. tętniące życiem miasto słynęło z ekstrawaganckiej architektury i kosmopolitycznej kultury – Bukareszt stał się małym Paryżem, z własnym Łukiem Triumfalnym, Polami Elizejskimi, wytwornymi kamienicami. Gdy nastał komunizm, dyktator Nicolae Ceaușescu zburzył znaczną część historycznej zabudowy, a w sercu Bukaresztu wystawił monumentalny Pałac Parlamentu, najcięższy, najdroższy i drugi największy budynek administracyjny na świecie, który uchodzi za najpiękniejszy i zarazem najbrzydszy obiekt w kraju. Budzący ambiwalentne odczucia socrealistyczny moloch na szczęście niknie w cieniu ocalałych zabytkowych świątyń, fascynujących muzeów, parków, gwarnych kawiarni i uliczek, gdzie wprawne oko wychwyci prawdziwy czar Bukaresztu – nieprzewidywalnego miasta, które pisze dziś nową historię.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
21.06-28.06.2024 8 16 6599 zł Rezerwuj Book Buch книга
13.09-20.09.2024 8 16 6599 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
21.06-28.06.2024
8
Wolne miejsca
Cena
16
6599 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
13.09-20.09.2024
8
Wolne miejsca
Cena
16
6599 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Bukareszt – Warszawa,
 • bagaż rejestrowany do 23 kg i podręczny do 8 kg/osoba,
 • transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki (komfortowy bus),
 • noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, obiadokolacje – kuchnia lokalna),
 • wejścia biletowane do zwiedzanych muzeów, zabytków, świątyń i innych atrakcji zgodnie z programem,
 • degustacja rumuńskiego wina,
 • pokaz folklorystyczny z muzyką na żywo,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach ok. 200 USD/os.),
 • lunchy, przekąsek, napojów do posiłków oraz innych napojów alkoholowych i bezalkoholowych nieujętych w programie wycieczki,
 • lokalnych napiwków,
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 3–4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, siłowni, spa, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 200 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i obiadokolacje z pysznymi daniami kuchni rumuńskiej. Śniadania są serwowane w hotelach, obiadokolacje jadamy w restauracjach na trasie wycieczki. Urozmaicone, smaczne i sycące posiłki pozwalają każdego dnia skosztować innych lokalnych potraw, trunków, słodkości. Kuchnia rumuńska łączy wpływy francuskie, włoskie, tureckie i lokalne, jest znana z potraw mięsnych i rybnych oraz makaronów, serwowanych w towarzystwie bogactwa warzyw. Do najpopularniejszych dań należą m.in. mititei (rumuńska wersja kebapcze/ćevapčići), gołąbki sarmale, rozmaite gulasze, pilaw, zupa ciorbă, a wśród deserów królują chałwa i baklava. Wielką atrakcją wycieczki jest degustacja rumuńskiego wina w cenionej winnicy LancertA, a także obiadokolacja z muzyką na żywo w słynnej, zabytkowej restauracji Caru’ cu Bere, działającej w Bukareszcie nieprzerwanie od 1879 r.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wycieczki – z/na lotniska, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi busami, wyposażonymi w klimatyzację, Wi-Fi, radio i inne udogodnienia.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 8-dniowej

BUKARESZT – ZAMEK PELEȘ – ZAMEK BRAN – BRASZÓW – VISCRI – SIGHIȘOARA – ALBA IULIA – SIBIU – TRANSFĂGĂRĂȘAN – BUKARESZT – FINȚEȘTI – MOGOȘOAIA – BUKARESZT

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Wylot do Rumunii. Transfer do hotelu w Bukareszcie i odpoczynek po podróży. Wieczorem powitalna obiadokolacja z pokazem folklorystycznym w Caru’ cu Bere – słynnej restauracji, która działa od 1879 r. i znajduje się zabytkowym neogotyckim budynku z secesyjnymi zdobieniami. W historycznych wnętrzach, przy akompaniamencie muzyki na żywo, będziemy się rozkoszować smaczną rumuńską kuchnią i piwem z browaru Caru’ cu Bere, produkowanym według unikalnej receptury z XIX w. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Bukaresztu. Zobaczymy imponujący Pałac Parlamentu, który bije rekordy jako najcięższa budowla świata oraz najdroższy i drugi największy na świecie budynek administracyjny. Eklektyczny kolos z 1997 r., powstały na polecenie rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceaușescu i zaprojektowany w duchu socjalizmu, mieści izby senackie i poselskie, sale konferencyjne oraz trzy muzea: Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Pałacu i Narodowe Muzeum Totalitaryzmu Komunistycznego. Nieopodal zajrzymy na Dealul Mitropoliei, czyli Wzgórze Metropolitalne o istotnym znaczeniu historycznym, kulturalnym i religijnym. Zobaczymy tu XVII-wieczną katedrę z siedzibą Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego, pałac lokalnego patriarchy i inne zabytki. Następnie zwiedzimy Narodowe Muzeum Wsi – jeden z największych i najstarszych w Europie skansenów etnograficznych. Bogata kolekcja blisko 300 eksponatów: w pełni wyposażonych chałup, cerkwi, rybakówek, młynów i innych obiektów wspaniale dokumentuje dawne życie i ważną rolę kulturową wsi w Rumunii sprzed rewolucji przemysłowej. Dzień zakończymy obiadokolacją w restauracji znanej z wyśmienitej rumuńskiej kuchni. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w Karpaty na zwiedzanie rumuńskich zamków. Jako pierwszy odwiedzimy neorenesansowy zamek Peleș leżący na obrzeżach miasteczka Sinaia, na średniowiecznym szlaku łączącym Transylwanię i Wołoszczyznę. Następnie zobaczymy gotycki zamek Bran, powszechnie znany jako „zamek Drakuli”. Cieszący się złą sławą okrutnika Wład III Palownik, wojewoda wołoski i pierwowzór wampira Drakuli, nigdy nie mieszkał w tej gotyckiej twierdzy – to mylne przekonanie rozpowszechniło się za sprawą powieści „Dracula” Abrahama Stokera oraz jej licznych adaptacji filmowych i teatralnych. Owiany mrocznym mitem – na szczęście nieprawdziwym – zamek Bran kryje wewnątrz interesujące muzeum z zabytkowymi meblami i dziełami sztuki, zgromadzonymi przez królową Marię, ostatnią monarchinię Rumunii. Po zwiedzaniu przejazd do Braszowa. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4.

Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy spacerem po Braszowie. Malownicze miasto, założone przez Krzyżaków w 1211 r., do dziś pozostaje jednym z najważniejszych ośrodków handlowych i kulturalnych kraju. Właśnie w Braszowie po raz pierwszy odśpiewano hymn Rumunii, „Deșteaptă-te, române! („Przebudź się, Rumunie!”). Wśród wielu braszowskich zabytków zobaczymy zabytkowe wieże i bramy strażnicze oraz Biserica Neagră („Czarny Kościół”) – największą budowlę sakralną Rumunii, wybudowaną w stylu gotyckim w 1477 r. W pobliżu świątyni odkryjemy też Strada Sforii, najwęższą ulicę Rumunii i jedną z najwęższych w Europie, której szerokość sięga maksymalnie 135 cm! Z Braszowa pojedziemy do wsi Viscri, gdzie zobaczymy… dom brytyjskiego księcia Karola, pełne wdzięku tradycyjne zabudowania wiejskie oraz typowy dla regionu Siedmiogrodu kościół warowny – obiekt sakralny o cechach militarnych, z grubymi murami, wieżami wartowniczymi i oknami strzelniczymi. Za sprawą niezwykłej świątyni Viscri i sześć innych siedmiogrodzkich wsi wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po wizycie w „wiosce Karola” przejazd do hotelu w Sighișoara. Obiadokolacja w restauracji Vlad Dracul, w sercu średniowiecznego miasta. Nocleg.

DZIEŃ 5.

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i ruszymy na zwiedzanie Sighișoary. To jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie Środkowo-Wschodniej, ze starówką pod patronatem UNESCO. Wzdłuż brukowanych uliczek Sighișoary zobaczymy kolorowe domy mieszczańskie, bogato zdobione świątynie, XIV-wieczne mury obronne z licznymi basztami i bramami miejskimi, gotycki Kościół na Wzgórzu, słynną Wieżę Zegarową oraz znajdujący się tuż obok, przy ul. Tin 1, dom rodzinny Włada „Drakuli” Palownika, gdzie urodził się on w 1431 r. (to jeden z najstarszych budynków w mieście – obecnie parter zajmuje restauracja w stylu średniowiecznym, a na piętrze jest niewielkie muzeum broni). W poszukiwaniu rumuńskich „naj” pojedziemy następnie do miasta Alba Iulia – jednej z najstarszych osad, która w okresie okupacji rzymskiej była także największym lokalnym ośrodkiem wojskowo-gospodarczym. W tej miniaturowej wersji Rzymu zobaczymy ogromną cytadelę, która w fortecznych murach kryje bibliotekę Batthyaneum z cennymi manuskryptami, muzeum historyczne, pałace książęce i biskupie, katedry i inne obiekty. Po zwiedzaniu przejazd do miasta Sibiu. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6.  

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i zwiedzanie urokliwego miasta Sibiu. Założone w średniowieczu przez saskich kolonistów i rozwijane przez bogate gildie kupieckie, Sibiu do dziś zachowało swe potężne umocnienia i piękną starówkę. Sibiu jest zwane „miastem z oczami” za sprawą domów z charakterystycznymi oknami dachowymi, a przez magazyn Forbes zostało uznane za „najbardziej idylliczne miejsce do życia w Europie”. W historycznej części Sibiu zobaczymy Wielki Plac, Mały Rynek i inne malownicze zakątki, gdzie przy brukowanych uliczkach ciągną się wybitne muzea, teatry, świątynie, kolorowe kamienice, gwarne stragany i jarmarki, które w czasie rozmaitych świąt przyciągają tłumy turystów i miłośników rozrywek historycznych. Zostawiając za sobą czar miasta nad rzeką Cibin, ruszymy w objęciach karpackich szczytów w kierunku Bukaresztu. Czeka nas eskapada malowniczym górskim szlakiem Transfăgărășan, zwanym „drogą w chmurach”. Owiana ciekawymi historiami i legendami Trasa Transfogaraska jest jedną z największych atrakcji Rumunii. Widoki Karpat zapierają dech w piersi, a strome zakręty „wielkiego smoka” dostarczają niezapomnianych emocji. Po wielkiej przygodzie pora na pyszną obiadokolację i nocleg w hotelu w Bukareszcie.

DZIEŃ 7.

Po śniadaniu udamy się na przedgórze Karpat, gdzie w słonecznych dolinach powstają wyborne rumuńskie wina. Odwiedzimy wielokrotnie nagradzaną winnicę LacertA, której nazwa pochodzi od bytujących w tej okolicy jaszczurek. W lokalnej piwniczce odkryjmy sekrety rumuńskiego winiarstwa i skosztujemy wina białe, różowe i czerwone. Kolejnym celem naszej wyprawy będzie pałac Mogoșoaia z 1702 r., którego architektura łączy wpływy weneckie i osmańskie. Zobaczymy tu grobowiec rodu Brâncoveanu – właścicieli posiadłości, pensjonat dla gości i uroczy dziedziniec, który przechodzi w park pałacowy z kościołem, ogrodem, sadem i stawem. Po relaksującym popołudniu w otoczeniu bujnej zieleni, sztuki i lokalnych smakołyków powrót do Bukaresztu. Pożegnalna obiadokolacja w rumuńskim stylu, w restauracji nad jeziorem w parku Herastrau. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

© 2022 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest