Rzym City Break 4 dni

City break

od  1999 PLN
cena za osobę / 4 dni

Rezerwuj

Skocz na city break do Rzymu!

Odkryj skarby Wiecznego Miasta! Zobacz Koloseum, Forum Romanum, Panteon, mauzoleum Hadriana, Kapitol, plac Wenecki, plac Navona z fontanną Czterech Rzek, fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie – cuda antyku, renesansu i baroku. Odwiedź Watykan z bazyliką św. Piotra. Zachwyć się dziełami sztuki i architektury Michała Anioła, Gianlorenzo Berniniego, Francesca Borrominiego i innych wybitnych artystów. Wniknij w twórczą awangardę dzielnicy Trastevere z urokliwymi brukowanymi uliczkami, wszędobylską zielenią i tętniącymi życiem knajpkami, gdzie poczujesz prawdziwie włoską atmosferę!

W cenie

Włoska kolacja z winem i muzyką

Włoska kolacja z winem i muzyką

Noclegi w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Wyżywienie (śniadania, kolacje)

Wyżywienie (śniadania, kolacje)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka lokalnego przewodnika

Opieka lokalnego przewodnika

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Rzym

„Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym” – to zdanie zmyślnie skrywa topografię i datę powstania Wiecznego Miasta w 753 r. p.n.e. Stolica i największe miasto Włoch nad rzeką Tyber ma bogatą historię i obfituje w jedne z najwspanialszych zabytków architektury i sztuki na świecie. Symbolem Rzymu jest Koloseum – amfiteatr Flawiuszów z I w., gdzie odbywały się imponujące widowiska i walki gladiatorów. Do równie wybitnych antycznych skarbów należą też najstarszy plac miejski Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Panteon na Polu Marsowym, zamek św. Anioła (mauzoleum cesarza Hadriana) i wzgórze Kapitol, dawna twierdza i rzymskie sanktuarium, przeprojektowane w XVI w. przez Michała Anioła. Pod Kapitolem leży Piazza Venezia, główny plac współczesnego Rzymu z pałacem i bazyliką św. Marka, zdominowany przez wyniosły pomnik Altare della Patria, złośliwie zwany tortem albo maszyną do pisania. Za najpiękniejszy plac Rzymu, a podobno i całego świata, uchodzi natomiast Navona z fontanną Czterech Rzek oraz innymi arcydziełami barokowej architektury i rzeźby mistrzów XVII w. – Gianlorenza Berniniego i Francesca Borrominiego. Na szlaku teatralnego zdobnictwa urokiem kuszą również rokokowe Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi, piękne pałace, mosty, kościoły, skwery i nastrojowe uliczki, zachwycające artyzmem i niepowtarzalną włoską atmosferą.

Watykan

Watykan to święte miasto-państwo, położone w sercu Rzymu. Enklawa jest siedzibą najwyższych władz Kościoła katolickiego i rezydencją papieża. Obywatelami tego najmniejszego kraju na świecie są dostojnicy kościelni, księża, zakonnicy i żołnierze Gwardii Szwajcarskiej. W starożytności na wzgórzu Watykańskim znajdowała się etruska osada Vatica (Vaticum), której nazwa oznacza dosłownie „proroczy”. Według św. Augustyna praktykowano tu kult boga Vaticanusa, a lokalni wróżbici z kwilenia niemowląt przepowiadali przyszłość człowieka. Chrześcijańskie dzieje Watykanu sięgają IV w., kiedy cesarz Konstantyn Wielki przekazał rzymskim biskupom Pałac Laterański. Obecnie centrum Watykanu wyznacza zaprojektowany w 1656 r. przez Berniniego barokowy plac św. Piotra z centralnie umieszczonym egipskim obeliskiem, dwiema fontannami i otoczony majestatyczną kolumnadą po obu stronach bazyliki św. Piotra – czołowego dzieła architektury renesansu i baroku, projektowanego przez Donato Bramantego, Michała Anioła, Carlo Maderno i Gianlorenzo Berniniego. Bazylika św. Piotra jest papieską nekropolią i skarbcem bezcennych dzieł sztuki spod dłuta i pędzla takich słynnych artystów, jak Michał Anioł (Pieta Watykańska; wybitne freski Buonarrotiego są w Kaplicy Sykstyńskiej), Gianlorenzo Bernini (ołtarz świętego Piotra z baldachimem, Cathedra Petri, nagrobki papieży Aleksandra VII i Urbana VIII, figura św. Longinusa), Alessandro Algardi, Antonio Canova, Bertel Thorvaldsen, Giovanni Barbieri, Arnolfo di Cambio i innych.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
13.06-16.06.2024 4 8 1999 zł Rezerwuj Book Buch книга
12.09-15.09.2024 4 16 1999 zł Rezerwuj Book Buch книга
10.10-13.10.2024 4 12 1999 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
13.06-16.06.2024
4
Wolne miejsca
Cena
8
1999 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
12.09-15.09.2024
4
Wolne miejsca
Cena
16
1999 PLN
Rezerwuj
Termin
Liczba dni
10.10-13.10.2024
4
Wolne miejsca
Cena
12
1999 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus, komunikacja miejska w Rzymie),
 • noclegi w hotelach 2/3* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, kolacje),
 • 1 włoska kolacja z winem i muzyką na żywo,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • opieka lokalnego przewodnika miejskiego,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Rzym – Warszawa,
 • bilety wstępu do zabytków i atrakcji objętych opłatami, koszt 250 EUR (uwaga: do Panteonu i bazyliki św. Piotra wstęp bezpłatny, natomiast Koloseum i Forum Romanum oglądamy tylko z zewnątrz),
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata ±275 EUR/os.),
 • lunche, przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • zwyczajowe napiwki,
 • biletowane atrakcje fakultatywne,
 • atrakcje, aktywności i transfery w czasie wolnym,
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi niewymienione w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 2–3* (pokoje 2-os. z łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni, basenu i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (±275 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i kolacje, w tym 1 kolację z winem i muzyką na żywo. Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne potrawy pysznej kuchni włoskiej.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Wycieczka obejmuje transfery lotniskowe (klimatyzowany bus) i przejazdy pomiędzy zwiedzanymi atrakcjami komunikacją miejską (metro).

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 4-dniowej

RZYM – WATYKAN – RZYM ANTYCZNY – RZYM BAROKOWY – RZYM ANTYCZNY – ARTYSTYCZNE ZATYBRZE

DZIEŃ 1. WYLOT – RZYM

Wylot z lotniska Chopina w Warszawie do Rzymu. Przejazd do hotelu. Relaks po podróży. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2. RZYM – WATYKAN – RZYM ANTYCZNY – RZYM BAROKOWY

Śniadanie. Przejazd metrem do centrum Rzymu. Całodniową eksplorację miasta z lokalnym przewodnikiem zaczniemy od wizyty w Watykanie. Zwiedzimy bazylikę św. Piotra, klejnot architektury renesansu i baroku z papieską nekropolią i bezcennymi dziełami sztuki spod dłuta i pędzla takich słynnych artystów, jak m.in. Michał Anioł (Pieta Watykańska) i Gianlorenzo Bernini (ołtarz świętego Piotra z baldachimem, Cathedra Petri, nagrobki papieży Aleksandra VII i Urbana VIII, figura św. Longinusa). Na placu św. Piotra przed bazyliką rzucimy okiem na kolumnadę Berniniego, fontanny i imponujący obelisk z czasów egipskich, który pierwotnie zdobił cyrk Nerona. Po opuszczeniu Watykanu odkryjemy antyczne i barokowe zabytki Rzymu: zamek św. Anioła (mauzoleum cesarza Hadriana), Panteon na Polu Marsowym, piękne mosty i fontanny: Czterech Rzek na placu Navona, di Trevi i Barcaccia, obok której wdrapiemy się na Schody Hiszpańskie. Czas wolny. Wieczorem pyszna włoska kolacja z winem i muzyką na żywo. Nocleg.

DZIEŃ 3. RZYM ANTYCZNY – ARTYSTYCZNE ZATYBRZE

Śniadanie. Rano spotkamy się z kultowymi zabytkami antycznego Rzymu. Na szlaku zobaczymy Koloseum (z zewnątrz) – symbol Wiecznego Miasta i jedną z najwspanialszych budowli antycznych na świecie. Tuż obok znajdziemy Łuk Konstantyna, a nieopodal Forum Romanum – najstarszy plac miejski w Rzymie (zwiedzanie z zewnątrz). Następnie zajrzymy na wzgórze Kapitol i plac Wenecki. Po południu przejazd na Zatybrze i spacer barwną, awangardową dzielnicą artystyczną. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. WYLOT

Śniadanie (suchy prowiant). Wczesny transfer na lotnisko. Odprawa i wylot do Warszawy.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 1000 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (999 PLN, część opłaty za wycieczkę i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (250 EUR pozostała kwota za wycieczkę, płatność w EUR) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest