Stambuł 6 dni

Wycieczka objazdowa

od  9399 PLN
cena za osobę / 6 dni

Rezerwuj

Poczuj tętno Stambułu!

Stambuł to miasto niezwykłe – geograficzny pomost między Europą i Azją oraz kulturowy tygiel, od wieków łączący w orientalnym kalejdoskopie różne tradycje, smaki, zapachy, języki, style życia. Po obu stronach cieśniny Bosfor miasto skrywa wspaniałe zabytki i atrakcje. Na zachodnim brzegu Złotego Rogu zobacz słynną świątynię Hagia Sophia, pałac Topkapı, Błękitny Meczet, urokliwą dzielnicę historyczną Balat i gwarne bazary – Wielki i Egipski. Rusz w rejs łodzią po cieśninie Bosfor, by na drugim brzegu odkryć majestatyczny pałac Dolmabahce, meczet Ortaköy i dzielnicę portową Karaköy z meczetem Kılıç Ali Paşy, modnymi butikami i knajpkami, w których podają najlepszą herbatę pod tureckim słońcem!

W cenie

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Rejs po zatoce Bosfor

Rejs po zatoce Bosfor

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Wizyta na orientalnym bazarze

Wizyta na orientalnym bazarze

Loty Warszawa – Stambuł – Warszawa

Loty Warszawa – Stambuł – Warszawa

Wyżywienie (śniadania, kolacje)

Wyżywienie (śniadania, kolacje)

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Zwiedzanie zgodnie z programem

Zwiedzanie zgodnie z programem

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Stambuł

Stambuł jest największym, najludniejszym i jednym z najstarszych miast Turcji. Został założony w 330 r. pod nazwą Bizancjum i przez wieki rozwijał się jako stolica Cesarstwa Bizantyńskiego i Imperium Osmańskiego oraz kluczowy w kraju ośrodek handlowy, polityczny i kulturowy. W 1930 r. miasto zwane też Nowym Rzymem i Konstantynopolem przemianowano na İstanbul, co po grecku oznacza „do miasta”. Stambuł leży po obu stronach cieśniny Bosfor, stanowiąc kulturowy i geograficzny pomost między Europą i Azją. Europejska część miasta obejmuje najważniejsze zabytki, obiekty handlowe i turystyczne, natomiast w części azjatyckiej dominują dzielnice mieszkalne. Niezwykła lokalizacja i bogata historia czynią ze Stambułu blisko 15-milionowy multietniczny tygiel. W przeszłości miasto zasiedlali Grecy, Syryjczycy, Egipcjanie, Galowie, Żydzi, Włosi, Waregowie i Słowianie, po których pozostało wiele wspaniałych pamiątek architektonicznych, artystycznych, kulinarnych i obyczajowych. Symbolem Stambułu jest świątynia Hagia Sophia (pierwotnie kościół chrześcijański, obecnie meczet) – arcydzieło architektury bizantyjskiej. Do równie znakomitych atrakcji należą liczne meczety, synagogi i kościoły, pałac Topkapı, Hipodrom, Cysterna Teodozjusza, wieża Galata oraz inne budowle, pomniki, muzea, bazary i miejsca historyczne, takie jak barwna, tętniąca życiem dzielnica Fener nad słynną zatoką Złoty Róg.

Hagia Sophia

Świątynia Hagia Sophia to symbol Stambułu, jedna z najsłynniejszych budowli świata i arcydzieło architektury bizantyjskiej pod patronatem UNESCO. Znajduje się na zachodnim brzegu Złotego Rogu, nad zatoką Bosfor. Została ufundowana w IV w. przez bizantyjskiego cesarza Justyniana I Wielkiego, który – według legendy – inspiracje do projektu budowli czerpał z rozmów z aniołem. W 537 r. imponująca świątynia, za której kształt odpowiadali wybitny inżynier Antemiusz z Tralles i architekt Izydor z Miletu, oszołomiła mieszkańców, podróżników i delegatów przybywających na cesarski dwór w Konstantynopolu. Wielonawowa bryła z olbrzymią kopułą, podtrzymywana przez cztery potężne filary, już wówczas została okrzyknięta architektonicznym fenomenem, na którym postanowiono wzorować nowożytne meczety. Hagia Sophia powstała jako świątynia chrześcijańska (wówczas zwana Kościołem Mądrości Bożej lub Wielkim Kościołem), następnie przekształcono ją w meczet, potem w muzeum, a w 2020 r. ponownie w meczet. Kolejne transformacje wpłynęły na unikalny wygląd wnętrz świątyni – Hagia Sophia szczyci się bogactwem wspaniałych mozaik, misterną ornamentyką i zabytkami sakralnymi, które harmonijnie łączą wpływy chrześcijańskie i muzułmańskie.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
10.10-16.10.2023 6 20 9399 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
10.10-16.10.2023
6
Wolne miejsca
Cena
20
9399 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Stambuł – Warszawa (PLL LOT),
 • bagaż rejestrowany do 23 kg i podręczny do 8 kg/osoba,
 • transfer lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus z Wi-Fi i radiem),
 • noclegi w hotelu 4* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, kolacje),
 • 1 napój bezalkoholowy do kolacji,
 • wejścia biletowane do wszystkich zwiedzanych muzeów, świątyń i atrakcji zgodnie z programem,
 • rejs łodzią po cieśninie Bosfor,
 • wizyta na orientalnym bazarze,
 • atrakcje plenerowe, historyczne i kulturowe,
 • opieka doświadczonego pilota-przewodnika Tamada Tour (z j. polskim lub angielskim, zależnie od grupy),
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • usług bagażowych w hotelach i na lotnisku,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach i pensjonatach ok. 160 EUR/os.),
 • posiłków i napojów nieujętych w programie wycieczki,
 • zwyczajowych napiwków,
 • opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych miejscach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 4* (pokoje 2-osobowe z własnymi łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, siłowni, pralni, baru i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 160 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania i kolacje. Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach na trasie wycieczki. Urozmaicone, smaczne i sycące dania pozwalają codziennie skosztować innych potraw kuchni tureckiej. Kulinarnych odkryć dostarczą też orientalne bazary z bogactwem przypraw, suszonych owoców, słodyczy, przekąsek i innych lokalnych smakołyków.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wyprawy – z/na lotnisko, z/do hotelu i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowym busem lub autokarem, wyposażonym w klimatyzację, Wi-Fi, radio i inne udogodnienia (typ pojazdu zależny od wielkości grupy). Wycieczka obejmuje także rejs łodzią po cieśninie Bosfor (w cenie) oraz spacery po uroczych stambulskich dzielnicach historycznych i portowych.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe i doskonale znają jego kulturę, obyczaje, historię i geografię.

Odwiedzamy wyjątkowe atrakcje architektoniczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odkrywamy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości, gwarne bazary, zagadkowe muzea, egzotyczną faunę i florę.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 6-dniowej

STAMBUŁ: PAŁAC TOPKAPI – PARK GÜLHANE – HAGIA SOPHIA BŁĘKITNY MECZET GRAND BAZAAR – CIEŚNINA BOSFOR – TARG PRZYPRAW – MECZET RÜSTEM PAŞA – BALAT (FENER) PAŁAC DOLMABAHCE – MECZET ORTAKÖY – KARAKÖY – KILIÇ ALI PAŞY – İSTIKLAL

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Wylot do Turcji. Przylot do Stambułu, spotkanie z pilotem Tamada Tour, przejazd do hotelu. Turecka kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2.  

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Stambułu. Na zachodnim brzegu Złotego Rogu zobaczymy pałac Topkapı (XV w.) – imponującą rezydencję sułtanów Imperium Osmańskiego pod patronatem UNESCO. W pałacu odkryjemy bogato zdobiony harem, cesarski skarbiec, salę audiencyjną, bibliotekę, galerię sztuki, trzy dziedzińce z zabytkowymi łaźniami, pomieszczeniami gospodarczymi i innymi obiektami oaz pobliski park Gülhane. Przez jeden z dziedzińców pałacu Topkapı trafimy wprost do świątyni Hagia Sophia (UNESCO). Zwana również Kościołem Mądrości Bożej, jest arcydziełem architektury bizantyjskiej i jedną z najwspanialszych budowli świata, na której wzorowano nowożytne meczety. Hagia Sophia powstała w IV w. jako świątynia chrześcijańska, następnie przekształcono ją w meczet, muzeum i ponownie w meczet. W świątyni można podziwiać wspaniałe mozaiki, zabytki sakralne, a przede wszystkim oszałamiające detale architektoniczne, łączące wpływy chrześcijańskie i muzułmańskie. Nieopodal odkryjemy Błękitny Meczet, wspaniały przykład islamskiej architektury Turcji z okresu klasycznego. Następnie zajrzymy na Grand Bazaar, jeden najstarszych i największych bazarów na świecie, który funkcjonuje w Stambule od czasów bizantyjskich. Można tu kupić przyprawy, owoce, ceramikę, biżuterię, dywany, lampy, ubrania, pamiątki i poczuć gwarną, orientalną atmosferę. Po dniu wrażeń pyszna turecka kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3.  

Po śniadaniu rejs łodzią po cieśninie Bosfor, malowniczym, wąskim przesmyku, oddzielającym Europę i Azję. Z perspektywy wody zobaczymy słynne zabytki Stambułu. Następnie odwiedzimy Targ Przypraw i meczet Rüstem Paşa z 1561 r. – perełkę osmańskiej architektury i sztuki dekoratorskiej, którą Sulejman Wspaniały wybudował w prezencie dla swojego zięcia. Kilka kroków dalej odkryjemy po południu historyczną dzielnicę Balat z urokliwym zaułkiem Fener. Tę wielokulturową część miasta zamieszkiwały dawniej różne narodowości, m.in. Grecy, Ormianie, Żydzi sefardyjscy, którzy pozostawili po sobie liczne pamiątki. Wzdłuż brukowanych uliczek ujrzymy świątynie różnych wyznań: jedne z najstarszych stambulskich synagog, greckie i bułgarskie cerkwie prawosławne, a także kolorowe kamienice, drewniane domy, nastrojowe kawiarnie, galerie sztuki i muzea. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu udamy się na europejską stronę cieśniny Bosfor, gdzie zwiedzimy majestatyczny pałac Dolmabahce, wybudowany za równowartość 35 ton złota! Aż do 1922 r. pałac służył za centrum administracyjne Imperium Osmańskiego. Znajdziemy tu selamlık (sale audiencyjne), harem, ogrody, Szklany Kiosk, z którego sułtan obserwował życie miasta, a także największą na świecie kolekcję bakaratowych żyrandoli. Następnie zobaczymy pobliski meczet Ortaköy. Po południu czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 5.  

Po śniadaniu udamy się na spacer do dzielnicy portowej Karaköy z modnymi kawiarniami, butikami, atelier projektantów mody, rodzinnymi sklepikami, pięknie zdobionymi budynkami w stylu osmańskim, centrami kultury i sztuki oraz portem Galataport. Tu przekonamy się też, że wiek nie ma żadnego znaczenia – a udowodni nam to XVI-wieczny kompleks meczetowy Kılıç Ali Paşy, obejmujący meczet, medresę, hamam, mauzoleum, fontannę i zaprojektowany przez wówczas już 90-letniego Mimara Sinana, wybitnego architekta i inżyniera Imperium Osmańskiego. Po spacerze ulicą İstiklal pójdziemy na pożegnalną kolację do tureckiej restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

© 2022 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

 

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest