Turcja – Stambuł i Adalar 6 dni

Wycieczka objazdowa

od  9399 PLN
cena za osobę / 6 dni

Rezerwuj

Zobacz Stambuł z perspektywy wody!

Najsłynniejsze atrakcje Stambułu i urokliwe Wyspy Książęce – to trzeba zobaczyć! Lądem, wodą i powietrzem rusz na wyprawę przez największe miasto Turcji, cieśninę Bosfor i rajski archipelag Adalar na Morzu Marmara. W Stambule odwiedź imponującą świątynię Hagia Sophia, pałac Topkapı i orientalny Wielki Bazar. Wskocz na łódź i eksploruj z perspektywy wody kolejne niespodzianki Złotego Rogu: zabytkowe mury Konstantynopola, twierdzę Rumeli, pełen bogactw pałac Dolmabahce i most Bosforski, który łączy europejską i azjatycką część Stambułu. Skosztuj przysmaki i herbatę w tureckim stylu, a na deser spłyń na wyspy Büyükada i Heybeliada, gdzie wśród brukowanych uliczek, nastrojowych knajpek w gwarnych portach i otulonych zielenią pięknych plaż odnajdziesz najprawdziwszy turecki raj!

W cenie

Kolacja na łodzi z pokazem folklorystycznym

Kolacja na łodzi z pokazem folklorystycznym

Rejs na Wyspy Książęce

Rejs na Wyspy Książęce

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki

Rejs po zatoce Bosfor

Rejs po zatoce Bosfor

Wizyta na orientalnym bazarze

Wizyta na orientalnym bazarze

Wyżywienie (śniadania, lunche, obiadokolacje)

Wyżywienie (śniadania, lunche, obiadokolacje)

Loty Warszawa – Stambuł – Warszawa

Loty Warszawa – Stambuł – Warszawa

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Zwiedzanie zgodnie z programem

Zwiedzanie zgodnie z programem

Wejścia biletowane do atrakcji

Wejścia biletowane do atrakcji

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Wyspy Książęce

Wyspy Książęce, po turecku zwane Kızıl Adalar, co oznacza dosłownie „czerwone wyspy”, to archipelag dziesięciu wysp i dwóch skalnych raf na Morzu Marmara, po anatolijskiej stronie Stambułu. Największa z wysp to Büyükada, druga co do wielkości zwie się Heybeliada, a kolejne – Kınılıada, Burgazada, Sedef Adası, Yassıada (znajdują się tu szkoły marynarki wojennej), Kaşıkadası (własność prywatna), Sivriada i Tavşan Adası (dwie ostatnie są niezamieszkane). Nazwa Wysp Książęcych pochodzi jeszcze z czasów bizantyjskich, gdy archipelag był miejscem politycznej zsyłki książąt, księżniczek, duchownych, inteligencji i wszystkich, którzy podpadli władzy. Jeszcze w czasach Imperium Osmańskiego na wyspach więziono członków rodziny sułtana. Wbrew burzliwej historii Wyspy Książęce w niczym nie kojarzą się z więzieniem, a wręcz przeciwnie. Brukowane ulice z dorożkami, nastrojowe kawiarnie i knajpki, gdzie można skosztować świeżych owoców morza czy tureckiego kebabu, domy i świątynie skąpane w bujnej zieleni, porty usiane łodziami, żaglówkami i promami, a do tego słońce i urokliwe plaże nad ciepłym morzem – Kızıl Adalar to absolutnie piękny raj!

Stambuł

Stambuł jest największym, najludniejszym i jednym z najstarszych miast Turcji. Został założony w 330 r. pod nazwą Bizancjum i przez wieki rozwijał się jako stolica Cesarstwa Bizantyńskiego i Imperium Osmańskiego oraz kluczowy w kraju ośrodek handlowy, polityczny i kulturowy. W 1930 r. miasto zwane też Nowym Rzymem i Konstantynopolem przemianowano na İstanbul, co po grecku oznacza „do miasta”. Stambuł leży po obu stronach cieśniny Bosfor, stanowiąc kulturowy i geograficzny pomost między Europą i Azją. Europejska część miasta obejmuje najważniejsze zabytki, obiekty handlowe i turystyczne, natomiast w części azjatyckiej dominują dzielnice mieszkalne. Niezwykła lokalizacja i bogata historia czynią ze Stambułu blisko 15-milionowy multietniczny tygiel. W przeszłości miasto zasiedlali Grecy, Syryjczycy, Egipcjanie, Galowie, Żydzi, Włosi, Waregowie i Słowianie, po których pozostało wiele wspaniałych pamiątek architektonicznych, artystycznych, kulinarnych i obyczajowych. Symbolem Stambułu jest świątynia Hagia Sophia (pierwotnie kościół chrześcijański, obecnie meczet) – arcydzieło architektury bizantyjskiej. Do równie znakomitych atrakcji należą liczne meczety, synagogi i kościoły, pałac Topkapı, Hipodrom, Cysterna Teodozjusza, wieża Galata oraz inne budowle, pomniki, muzea, bazary i miejsca historyczne, takie jak barwna, tętniąca życiem dzielnica Fener nad słynną zatoką Złoty Róg.

Hagia Sophia

Świątynia Hagia Sophia to symbol Stambułu, jedna z najsłynniejszych budowli świata i arcydzieło architektury bizantyjskiej pod patronatem UNESCO. Znajduje się na zachodnim brzegu Złotego Rogu, nad zatoką Bosfor. Została ufundowana w IV w. przez bizantyjskiego cesarza Justyniana I Wielkiego, który – według legendy – inspiracje do projektu budowli czerpał z rozmów z aniołem. W 537 r. imponująca świątynia, za której kształt odpowiadali wybitny inżynier Antemiusz z Tralles i architekt Izydor z Miletu, oszołomiła mieszkańców, podróżników i delegatów przybywających na cesarski dwór w Konstantynopolu. Wielonawowa bryła z olbrzymią kopułą, podtrzymywana przez cztery potężne filary, już wówczas została okrzyknięta architektonicznym fenomenem, na którym postanowiono wzorować nowożytne meczety. Hagia Sophia powstała jako świątynia chrześcijańska (wówczas zwana Kościołem Mądrości Bożej lub Wielkim Kościołem), następnie przekształcono ją w meczet, potem w muzeum, a w 2020 r. ponownie w meczet. Kolejne transformacje wpłynęły na unikalny wygląd wnętrz świątyni – Hagia Sophia szczyci się bogactwem wspaniałych mozaik, misterną ornamentyką i zabytkami sakralnymi, które harmonijnie łączą wpływy chrześcijańskie i muzułmańskie.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
17.10 – 22.10.2023 6 20 9399 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
17.10 – 22.10.2023
6
Wolne miejsca
Cena
20
9 399 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Stambuł – Warszawa (PLL LOT),
 • bagaż rejestrowany do 23 kg i podręczny do 8 kg/osoba,
 • transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus z Wi-Fi i radiem),
 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (śniadania, lunche, obiadokolacje),
 • kolacja na łodzi z pokazem folklorystycznym,
 • wejścia biletowane do wszystkich zwiedzanych muzeów, świątyń i atrakcji zgodnie z programem,
 • rejs łodzią po cieśninie Bosfor,
 • całodniowa wycieczka na Wyspy Książęce,
 • wizyta na orientalnym bazarze,
 • opieka pilota-przewodnika Tamada Tour (z j. polskim lub angielskim, zależnie od grupy),
 • zwiedzanie w kameralnej grupie,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • usług bagażowych w hotelach i na lotnisku,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy ok. 160 EUR/os., zależnie od miejsca noclegu),
 • posiłków i napojów nieujętych w programie wycieczki,
 • zwyczajowych napiwków,
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych miejscach,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z własnymi łazienkami). Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, siłowni, pralni, baru i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 160 EUR/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania, lunche i obiadokolacje. Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach na trasie wycieczki. Urozmaicone, smaczne i sycące dania pozwalają codziennie skosztować innych potraw kuchni tureckiej. Kulinarnych odkryć dostarczą też orientalne bazary z bogactwem przypraw, suszonych owoców, słodyczy, przekąsek i innych lokalnych smakołyków. Wielką atrakcją wycieczki jest turecka kolacja z pokazem folklorystycznym podczas rejsu łodzią po zatoce Bosfor.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wyprawy – z/na lotnisko, z/do hotelu i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowym busem lub autokarem, wyposażonym w klimatyzację, Wi-Fi, radio i inne udogodnienia (typ pojazdu zależny od wielkości grupy). W cenie wycieczki zawarte są także rejsy łodzią po cieśninie Bosfor i na Wyspy Książęce.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe i doskonale znają jego kulturę, obyczaje, historię i geografię.

Odwiedzamy wyjątkowe atrakcje architektoniczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odkrywamy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości, gwarne bazary, zagadkowe muzea, egzotyczną faunę i florę.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 6-dniowej

STAMBUŁ – WYSPY KSIĄŻĘCE – STAMBUŁ

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Wylot do Turcji. Przylot do Stambułu. Przejazd do hotelu. Turecka kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2.  

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Stambułu szlakiem zabytków z epoki bizantyjskiej i osmańskiej. Na zachodnim brzegu Złotego Rogu zajrzymy do świątyni Hagia Sophia (UNESCO), stanowiącej arcydzieło architektury bizantyjskiej i jedną z najwspanialszych budowli świata, na której wzorowano nowożytne meczety. Hagia Sophia powstała w IV w. jako świątynia chrześcijańska (Kościół Mądrości Bożej), następnie przekształcono ją w meczet, muzeum i ponownie w meczet. W świątyni można podziwiać wspaniałe mozaiki, zabytki sakralne, a przede wszystkim oszałamiające detale architektoniczne, łączące wpływy chrześcijańskie i muzułmańskie. Nieopodal odwiedzimy XVII-wieczny Błękitny Meczet (meczet Sułtana Ahmeda), wspaniały przykład islamskiej architektury Turcji z okresu klasycznego. Na „placu koni”, gdzie znajdował się niegdyś wielki konstantynopolski hipodrom, zobaczymy dziś obelisk z egipskimi hieroglifami – dzieło datowane na XV w. p.n.e. jest najstarszym zabytkiem w Stambule. Na placu będziemy mieli możliwość drobnych zakupów, po czym wybierzemy się na Kapali Carsi, czyli Wielki Bazar – jeden z największych i najstarszych krytych targów w kraju. W okolicy zjemy lunch. Następnie zwiedzimy imponujący pałac Topkapı (XV w.) – dawną rezydencję sułtanów Imperium Osmańskiego pod patronatem UNESCO. W pałacu odkryjemy bogato zdobiony harem, cesarski skarbiec, salę audiencyjną, bibliotekę, galerię sztuki, trzy dziedzińce z zabytkowymi łaźniami, pomieszczeniami gospodarczymi i innymi obiektami, które otacza park Gülhane. Pałac Topkapı funkcjonował niemal jak autonomiczna dzielnica, swego rodzaju „miasto w mieście”, był pilnie strzeżony, a jego mieszkańcy rzadko wychodzili poza mury dworu. W pobliżu zobaczmy kolejny świetny przykład architektury osmańskiej: meczet zwany Małą Hagią Sophią, usytuowany w dawnej cerkwi św. Sergiusza i Bachusa. Zwiedzanie miasta zakończymy ok. godziny 17.00. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3.  

Po śniadaniu całodniowy rejs łodzią po cieśninie Bosfor. Ten wąski przesmyk, oddzielający Europę i Azję, pozwoli nam ujrzeć słynne zabytki Stambułu z malowniczej perspektywy wody. Najpierw obejrzymy majestatyczny pałac Dolmabahce, wybudowany za równowartość 35 ton złota! Aż do 1922 r. pałac służył za centrum administracyjne Imperium Osmańskiego, a potem Mustafa Kemal Ataturk, pierwszy prezydent Republiki Turcji, urządził tu swoją letnią rezydencję. Pałac słynie z największej na świecie kolekcji bakaratowych żyrandoli, można w nim zobaczyć także sale audiencyjne (selamlık), harem, ogrody i Szklany Kiosk, z którego sułtan obserwował życie miasta. W pobliżu pałacu znajdziemy leżący nad brzegiem Bosforu meczet Dolmabahce. Lunch. Po odpoczynku będziemy eksplorować Złoty Róg, czyli wąską, głęboko wciętą zatokę Bosforu, która uchodzi za największy na świecie naturalny port. Zobaczymy zabytkowe mury Konstantynopola, które na przestrzeni 1600 lat zostały naruszone tylko dwukrotnie, po raz pierwszy podczas IV krucjaty w 1204 r. Gdy przepłyniemy most Bosforski, łączący europejską i azjatycką część Stambułu, natrafimy na meczet Sułtana Eyüpa – pierwszy meczet w mieście, zbudowany w 1458 r., po zdobyciu Konstantynopola przez Turków. Tuż obok odkryjemy mauzoleum, które odwiedził prorok Mahomet podczas swojej pierwszej wizyty w Medynie. Następnie wybierzemy się na wzgórze Pierre’a Lotti, nazwane na cześć francuskiego powieściopisarza i oficera marynarki, który kilkukrotnie odwiedzał Stambuł, spędzając tu wiele lat. Przejedziemy się kolejką linową, aby cieszyć się pięknymi widokami ze wzgórza. Podczas naszego rejsu po Bosforze będziemy mieli okazję zobaczyć także twierdzę Rumeli, największą fortyfikację Stambułu. Wielką atrakcją będzie również obserwacja miejsca, w którym Bosfor łączy się z Morzem Czarnym. Rejs zakończymy ok. godziny 17:30. Powrót do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu wyruszymy na Wyspy Książęce (Kızıl Adalar, dosł. „czerwone wyspy) na Morzu Marmara. Każdą z wysp będziemy zwiedzać pod okiem lokalnych przewodników, którzy zdradzą nam wiele ciekawostek o archipelagu, jego zabytkach, faunie, florze i codziennym życiu. Najpierw zobaczymy urokliwą wyspę Heybeliada, drugą co do wielkości, znaną z greckiej cerkwi i licznych kawiarenek. Z portu popłyniemy następnie na największą wyspę – Büyükada. Po zwiedzaniu zjemy lunch, podczas którego będzie można skosztować świeżych owoców morza, tureckiego kebabu czy wegetariańskich przysmaków. Czas wolny na wyspie – chętni mogą iść na spacer, plażować, zajrzeć do lokalnych kawiarni. Zbiórka i powrót łodzią do Stambułu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5.  

Po śniadaniu dzień wolny. Czas można przeznaczyć na relaks, zakupy pamiątek lub zwiedzanie Stambułu we własnym zakresie. O 19.30 zbiórka i przejazd do portu, skąd wypłyniemy w rejs po Bosforze. Na łodzi czeka nas pyszna kolacja z pokazem tureckiego folkloru. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

© 2022 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest