Uganda Safari 11 dni

Wycieczka objazdowa Safari

od  20699 PLN
cena za osobę / 11 dni

Rezerwuj

Rusz na prawdziwe afrykańskie safari!

Wyrusz w podróż marzeń dla miłośników dzikiej przyrody! Przemierz trzy wspaniałe parki narodowe Ugandy: Kibale, Wodospadu Murchison i Królowej Elżbiety, obserwując podczas safari słonie, lwy, lamparty, żyrafy, nosorożce, bawoły, guźce, koby, impale, hipopotamy, krokodyle i inne okazy sawannowego zwierzyńca. Zanurz się w dziewiczy tropikalny las tropem szympansów, a jeśli masz żyłkę ornitologa – odszukaj na mokradłach Bigodi kolorowe dzioborożce i szyszaki. Niczym Samuel Baker, słynny brytyjski poszukiwacz źródeł Nilu, popłyń w rejs Nilem Wiktorii i kanałem Kazinga. A gdy zapragniesz wrócić do cywilizacji, daj się porwać w Kampali magii rękodzieła i sztuki kulinarnej, tradycyjnym afrykańskim tańcom oraz opowieściom o wielkich skarbach ugandyjskiej kultury i natury.

W cenie

Rejsy po Nilu Wiktorii i kanale Kazinga

Rejsy po Nilu Wiktorii i kanale Kazinga

Trekkingi z eksploracją przyrody

Trekkingi z eksploracją przyrody

Opieka lokalnych przewodników

Opieka lokalnych przewodników

Wejścia biletowane do atrakcji i rezerwatów przyrody

Wejścia biletowane do atrakcji i rezerwatów przyrody

Pokazy kultury i tradycji

Pokazy kultury i tradycji

Noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Afrykańskie safari

Afrykańskie safari

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje)

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Wizyty na egzotycznych bazarach

Wizyty na egzotycznych bazarach

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Fauna Ugandy

Dzika przyroda to największy skarb Ugandy. Charakterystyczny sawannowy zwierzyniec, uosabiany przez majestatyczne słonie, lwy, lamparty, gepardy, żyrafy, nosorożce, bawoły, guźce, rogate koby śniade, topi, oribi i impale, łatwo dostrzec podczas safari w parkach narodowych Kibale, Wodospadu Murchison, Królowej Elżbiety i innych spośród trzynastu lokalnych rezerwatów. Aby spotkać hipopotamy, krokodyle, wydry, strusie i flamingi – wystarczy spłynąć Nilem Wiktorii lub udać się nad któreś z ugandyjskich jezior. W głębi zielonego tropikalnego lasu można napotkać szympansy, goryle, kotawce sawannowe, pawiany oliwkowe, mangaby i czarno-białe gerezy, a na bagnach Magombe także sitatungi, koczkodany rudoogonowe, koczkodany czarnosiwe (zwane ze względu na wyjątkowe umaszczenie niebieskimi małpami) oraz niezliczone gatunki kolorowych egzotycznych ptaków, wśród których ornitologicznymi gratkami są papugi żako, dzioborożce oraz szyszaki (Corythaeola Cristata) z rodziny turakowatych, wyróżniające się wspaniałym niebieskim upierzeniem i żółtym dziobem. Za dnia i wieczorami eksploracja natury Ugandy to niezapomniane doświadczenie pierwotnych odgłosów, zapachów i dziewiczych krajobrazów Afryki.

Kampala

Kampala to stolica Ugandy. Według legendy miasto założył w XIII w. Kato Kintu, pierwszy kabaka królestwa Bugandy, który w okolicach dzisiejszej Starej Kampali uwielbiał polować na impale. Po zajęciu Ugandy przez brytyjskich kolonistów w XIX w. Kampala stała się stolicą protektoratu oraz ważnym ośrodkiem politycznym, handlowym i naukowym. Od 1962 r. Kampala jest stolicą niepodległej Ugandy. W latach 70. i 80. XX w., za rządów brutalnego dyktatora Idi Amina, zwanego „rzeźnikiem z Ugandy”, Kampala była świadkiem wielkich dramatów: infrastruktura miasta uległa zniszczeniu, a mieszkańcy ocaleli po masakrze zgotowanej przez Amina salwowali się ucieczką. Od obalenia dyktatury Kampala dynamicznie się rozwija i jest pełna pozytywnej energii. Do atrakcji miasta należą piękne parki, ogród botaniczny, pałac Bulange Mengo (była siedziba króla Bugandy, obecnie siedziba administracji), katedry św. Marii i św. Pawła, świątynia bahaitów z ogrodami, meczet Gaddafi (znany też jako Masjid al-Hajj, jeden z największych w Afryce), mauzoleum Kasubi, modna Aleja Akacjowa z luksusowymi butikami i knajpkami, bazar rękodzielniczy, Centrum Kultury Ndere, gdzie odbywają się wystawy sztuki, pokazy tradycyjnej muzyki, tańca i doświadczenia kulinarne, a także Muzeum Ugandy, które ciekawie opowiada o historii i bogatym dziedzictwie kulturowym kraju i jego stolicy.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
10.07-21.07.2023 11 16 20699 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
10.07-21.07.2023
11
Wolne miejsca
Cena
16
20699 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus),
 • noclegi w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami; wybrane obiekty z basenem),
 • wyżywienie FB (śniadania, lunche, kolacje),
 • woda butelkowana w busie 1 l/os./dzień,
 • wejścia biletowane do atrakcji i rezerwatów przyrody,
 • obserwacja nosorożców w Sanktuarium Nosorożców Ziwa,
 • safari i trekking w Parku Narodowym Wodospadu Murchison,
 • wędrówka przyrodnicza w Bigodi Wetland Sanctuary,
 • trekking z obserwacją szympansów w Parku Narodowym Kibale,
 • wieczorne i poranne safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety,
 • nocna eksploracja przyrody w Parku Narodowym Królowej Elżbiety,
 • rejs łodzią po Nilu Wiktorii w Parku Narodowym Wodospadu Murchison,
 • rejs łodzią po kanale Kazinga,
 • doświadczenie kulturowe w Centrum Kultury Ndere,
 • lokalny koloryt i kultura,
 • wizyty na egzotycznych bazarach,
 • kameralna grupa,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • opieka lokalnych przewodników i strażników rezerwatów przyrody,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Uganda – Warszawa,
 • wiza do Ugandy (e-wiza indywidualnie wydawana po złożeniu wniosku na stronie www.visas.immigration.go.ug; cena ok. 50 USD),
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-os. od ok. 280 USD/os., w zależności od standardu hotelu i pokoju),
 • posiłki, przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • zwyczajowe napiwki (dla kierowców, przewodników),
 • opcjonalne opłaty za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi nieujęte w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelach 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami). Wybrane obiekty noclegowe mają basen. Hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (od ok. 280 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania, lunche i kolacje z daniami kuchni ugandyjskiej. Posiłki jadamy w restauracjach hotelowych i obiektach gastronomicznych na trasie wycieczki. Wielką atrakcją wycieczki będzie taneczne doświadczenie kulturowe z ugandyjską kolacją w Centrum Kultury Ndere.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi busami, wyposażonymi w klimatyzację. W cenie wycieczki zawarte są także samochody terenowe z kierowcą – strażnikiem podczas safari oraz 2 rejsy łodziami po Nilu Wiktorii i kanale Kazinga z obserwacją lokalnej przyrody.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 11-dniowej

ENTEBBE – KAMPALA – NAKITOMA – PARK NARODOWY WODOSPADU MURCHISON – FORT PORTAL – PARK NARODOWY KIBALE – BIGODI WETLAND SANCTUARYFORT PORTAL – MWEYA – PARK NARODOWY KRÓLOWEJ ELŻBIETY – MWEYA – KAMPALA – ENTEBBE

DZIEŃ 1. WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Spotkanie z przedstawicielem Tamada Tour. Odprawa paszportowo-bagażowa. Lot do Ugandy z rozkładową przesiadką (czas lotu: ok. 20 godz.).

DZIEŃ 2. ENTEBBE – KAMPALA

Przylot na lotnisko w Entebbe w Ugandzie. Spotkanie z pilotem Tamada Tour. Transfer (40 km) do stylowego hotelu z basenem w Kampali. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Powitalna ugandyjska kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3. KAMPALA

Po śniadaniu poranny relaks w hotelu. Lunch. Wczesnym popołudniem odwiedzimy Centrum Kultury Ndere w Kampali. Będzie to niezapomniane doświadczenie Afryki, bogactwa ugandyjskiej kultury, tradycyjnych tańców i lokalnej kuchni, którą odkryjemy podczas kolacji. Po atrakcjach dnia powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4. KAMPALA – NAKITOMA – PARK NARODOWY WODOSPADU MURCHISON

O 6.00 wczesne śniadanie. O 8.00 wyjazd do Sanktuarium Nosorożców Ziwa, gdzie zobaczymy nosorożce białe, uratowane podczas wojny w Ugandzie w latach 80. – rezerwat Ziwa to jedyne miejsce w kraju, gdzie można obserwować ten zagrożony gatunek na wolności. W otoczeniu nosorożców zjemy lunch i podążymy w dalszą drogę. Niecałe pół godziny później staniemy u zielonych wrót Parku Narodowego Wodospadu Murchison. Ruszymy na trekking wzdłuż Nilu Wiktorii, przez pagórkowatą równinę, porośniętą roślinnością sawannową i kolczastym buszem, do serca parku, gdzie w wąskim wąwozie zobaczymy piękny wodospad Murchisona. Kaskada o wysokości 43 m została odkryta w 1864 r. przez Samuela Bakera, brytyjskiego podróżnika i poszukiwacza źródeł Nilu. Tego dnia sfotografujemy wodospad ze szczytu wzgórza. Po odpoczynku udamy się na kolację i nocleg do hotelu w pobliżu parku.

DZIEŃ 5. SAFARI W PARKU NARODOWYM WODOSPADU MURCHISON

O 5.30 wczesne śniadanie. O 6.00 poranne safari w Parku Narodowym Wodospadu Murchison. Rezerwat jest ostoją dzikich afrykańskich zwierząt, wśród których przy dozie szczęścia zobaczymy majestatyczne słonie, lwy, lamparty, żyrafy, bawoły, guźce, rogate koby śniade, topi, oribi. Przed południem powrót do hotelu na lunch. Następnie wybierzemy się w rejs łodzią po Nilu Wiktorii, którym tym razem dotrzemy w pobliże wodospadu Murchisona „od frontu”. Podczas rejsu będziemy podziwiać hipopotamy, krokodyle i bieliki afrykańskie, robiąc oszałamiające zdjęcia przyrody. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu w pobliżu parku.

DZIEŃ 6.  PARK NARODOWY WODOSPADU MURCHISON – FORT PORTAL

O 7.30 śniadanie. Pełni nowych sił udamy się o poranku na szczyt wodospadu Murchisona, aby raz jeszcze zobaczyć wzburzoną kaskadę, spadającą z prędkością 80–100 km/h w odmęty Nilu. Powrót do hotelu, wymeldowanie i przejazd (ok. 6 godz.) w kierunku Kibale. Lunch na trasie. Po drodze będziemy obserwować zwyczajne życie Ugandy – lokalne wioski, miasteczka, przydrożne bazary, knajpki i afrykańską przyrodę w pobliżu Jeziora Alberta. Zakwaterowanie w stylowych drewnianych domkach, w resorcie z basenem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. FORT PORTAL – PARK NARODOWY KIBALE – BIGODI WETLAND SANCTUARYFORT PORTAL

Śniadanie o 9.00. Tego dnia zwiedzimy Park Narodowy Kibale. Najpierw udamy się na odprawę i poznamy zasady obowiązujące w rezerwacie. Następnie tropem szympansów zapuścimy się w głąb zielonego tropikalnego lasu. Poszukiwania szympansów trwają 2–4 godz., w zależności od tego, jak daleko zwierzęta weszły dżunglę w poszukiwaniu pożywienia. Podczas wędrówki napotkamy też inne wspaniałe okazy lokalnej fauny, m.in. kotawce sawannowe, pawiany oliwkowe, mangaby i czarno-białe gerezy. Po spacerze wrócimy do hotelu na odpoczynek i lunch. O 16.00 wędrówka przez Bigodi Wetland Sanctuary – na lokalnych bagnach Magombe żyje ponad 200 gatunków egzotycznych ptaków, a wśród ssaków występują wydry, sitatungi, szympansy, gerezy, mangaby, koczkodany rudoogonowe oraz koczkodany czarnosiwe, zwane też ze względu na wyjątkowe umaszczenie niebieskimi małpami. Bigodi to przede wszystkim jednak gratka dla ornitologów i poszukiwaczy szyszaka (Corythaeola Cristata), dużego ptaka z rodziny turakowatych, który wyróżnia się wspaniałym niebieskim upierzeniem i żółtym dziobem. Po przyrodniczych eksploracjach powrót do hotelu na relaks w basenie i nocleg pod rozgwieżdżonym afrykańskim niebem.

DZIEŃ 8. FORT PORTAL – MWEYA – WIECZORNE SAFARI W PARKU NARODOWYM KRÓLOWEJ ELŻBIETY – MWEYA

Śniadanie o 9.00. Wymeldowanie z hotelu i przejazd (ok. 2,5 godz.) do Mweya. Zameldowanie w hotelu z basenem i pięknym widokiem ze wzgórza za zatoczki Jeziora Edwarda. W południe lunch i czas wolny na relaks. Wieczorem safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety, podczas którego będziemy obserwować słonie, bawoły, koby, impale, guźce, lwy i kolorowe ptaki. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 9. MWEYA – PORANNE SAFARI W PARKU NARODOWYM KRÓLOWEJ ELŻBIETY – REJS KANAŁEM KAZINGA – MWEYA

O 6.30 poranne safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. Nasza 4-godzinna wyprawa od Queens Mile do wioski Kasenyi będzie okazją do ponownego spotkania słoni, lwów, bawołów, kobów i innych okazów lokalnej fauny, tym razem zmierzającej do wodopoju i na pierwsze tego dnia polowanie. Po obserwacji natury powrót do hotelu na śniadanie i relaks. Po obiedzie rejs słynnym kanałem Kazinga, gdzie spotkamy hipopotamy, bawoły, słonie i wiele innych dzikich zwierząt oraz niezliczone gatunki ptaków. Po kolacji wieczorna eksploracja parku z lokalnym przewodnikiem i strażnikiem. Nocą niewiele wprawdzie zobaczymy, za to zanurzymy się w cudowne doświadczenie tropikalnej dżungli, z jej pierwotnymi odgłosami, zapachami i prawdziwie dziką atmosferą. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 10. MWEYA – KAMPALA

O 8.00 śniadanie. O 9.00 wymeldowanie z hotelu i przejazd powrotny (ok. 9–10 godz.) do Kampali. Po drodze lunch w Mbarara. Za miastem zatrzymamy się na pamiątkowe zdjęcia ze znakiem drogowym na równiku. Mijając ugandyjskie miasteczka i wsie, dotrzemy do hotelu w Kampali. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Wieczorem pożegnalna kolacja w ugandyjskim stylu. Nocleg.

DZIEŃ 11. KAMPALA – ENTEBBE – WYLOT

Rano zjemy niespieszne śniadanie, będziemy mieć czas na krótki odpoczynek i przygotowanie po podróży. O 11.00 wymeldowanie z hotelu i wizyta na targu rękodzieła w Kampali. Lunch. Transfer na lotnisko w Entebbe. Wylot do Polski z rozkładową przesiadką (czas lotu: ok. 20 godz.). Przylot do Warszawy następnego dnia.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • data urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • 1 wpłata (zaliczka, 500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • 2 wpłata (za przeloty w obie strony i ubezpieczenie, płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • 3 wpłata (pozostała kwota za wycieczkę, płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest