uzbekistan-kirgistan-wycieczka

Uzbekistan Kazachstan Kirgistan 13 dni

Wycieczka objazdowa

od  from  from  from  4300 PLN EURO EURO EURO
cena za osobę / 13 dni Price per person / 13 days Preis pro Person / 13 Tage Цена с человека / 13 дней

Rezerwuj Book Buch книга

Wyrusz na wyprawę marzeń po skarby Jedwabnego Szlaku: Uzbekistan, Kazachstan i Kirgistan!

Poznaj dawne i nowoczesne oblicza najciekawszych miejsc. Udaj się na emocjonujące polowanie z sokołem i zjedź kolejką linową. Poczuj ducha historii, przemierzając szlaki fascynujących muzeów, pałaców, meczetów, mauzoleów i twierdz. Niczym poszukiwacz przygód spróbuj odczytać starożytne petroglify i sprawdź, jakie tajemnice kryją się pod kopułami budowli zdobionych misterną mozaiką. Zobacz oszałamiające krajobrazy: wąwozy, malownicze wzgórza i niebiańskie jezioro, a także cuda wzniesione ludzkimi rękami: najpiękniejszy drewniany budynek świata, najwyższą wieżę telewizyjną i najwyższy minaret. Daj się ponieść radosnej energii kolorowych bazarów. Zasmakuj w lokalnych kuchniach, nigdy nie odmawiaj następnej szklanki wybornej, słodkiej herbaty oraz… kolejnych wrażeń, które czekają tuż za rogiem!

W cenie Included Im Preis В цене

Zakwaterowanie w hotelach *** i prywatnych kwaterach w Saty Village

Rejs po jeziorze Kaindy

Zwiedzanie zgodnie z programem

Transfery lotnisko – hotel – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)

Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika i właściciela Tamada Tour

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów

Degustacja lokalnych trunków i dań

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Wybrane atrakcje Selected attractions Ausgewählte Sehenswürdigkeiten Избранные достопримечательности

Biszkek

Gdy uważnie się przyjrzymy, w Biszkeku odkryjemy o wiele więcej niż nudnawą, przykurzoną, zaniedbaną i kiczowatą stolicę Kirgistanu. Pod warstwą postradzieckiej tandety ujrzymy świat fascynujący dziwacznym konglomeratem swojej inności. W stosunkowo nowym mieście, powstałym dopiero w XIX w. jako forteca chana Kokandu, zajrzymy na słynny plac Ala-Too z pomnikiem Manasa. Rzeźbionych monumentów znajdziemy tu zresztą więcej – niemal wszystkie, jak: Lenina, Marksa, Engelsa, Armii Czerwonej, rewolucji, bohaterów pracy czy żołnierzy z dużo mówiącym napisem „My szli w bój za komunizm”, przeniosą nas w czasy czerwonej flagi z sierpem i młotem. Przejdziemy się głównymi alejami, po których kursują stare autobusy i gdzie nowoczesne szklane budynki sąsiadują z niesamowitą architekturą starych, zniszczonych bloków i neoklasycystycznych kamienic. Przekonamy się, że pozornie szare życie biszkekańczyków nabiera barw na gwarnym bazarze Osh oraz w licznych parkach i ogrodach kwiatowych, za sprawą których Biszkek dosłownie tonie w soczystej zieleni.

Jezioro Issyk-kul

Globtroterzy są zgodni: magia Kirgistanu tkwi w naturze i zaklętych w czasie wioseczkach. Odkryjemy je nad niebiańskim jeziorem Issyk-kul, które przez ponad 1500 lat miejscowi – nie bez powodu – uważali za święte. Błękitną perłę Azji Środkowej odnajdziemy na 1608 m n.p.m., w śródgórskiej kotlinie Tienszanu. Według legendy znajdowała się tu kiedyś studnia, której wody zalały królestwo Ossounesa o oślich uszach. Mury dawnej osady, 2500-letni rytualny kocioł z brązu, lusterka, zdobione uprzęże konne, topory, sztylety, monety, biżuteria i inne niesamowite artefakty znalezione przez archeologów na dnie Issyk-kul mogą świadczyć, że w tym micie jest spore ziarnko prawdy! Ciepłe jezioro, jak tłumaczy się nazwę akwenu, największe jezioro Kirgistanu i zarazem drugie co do wielkości jezioro alpejskie świata (182 km długości!) było ongiś także przystankiem dla wiernych (Atlas kataloński z 1375 r. podaje, że znajdował się tu klasztor ormiański, podobno przechowujący relikwie św. Mateusza) oraz dla karawan strudzonych podróżą po Jedwabnym Szlaku. Również dziś Issyk-kul przyciąga pragnących wypocząć nad jednym z największych cudów przyrody. Wzdłuż plaż, kamienistych i tych wysypanych złocistym piaskiem, ciągną się teraz luksusowe resorty wypoczynkowe. Aby zgłębić autentyzm tego niezwykłego zakątka świata i poznać dawną codzienność okolicznych pasterzy nomadów, zajrzymy do jurtowej wioski i przejedziemy się wzdłuż całego północnego brzegu jeziora, którego unikatowe krajobrazy i ptactwo wodne są pod ochroną UNESCO.

Wieża Burana i skansen Balbals

W kraju, którego największą atrakcją jest przyroda, znajdziemy także klasyczne zabytki. Niedaleko Tokmoku zajrzymy do XI-wiecznej Wieży Burana. Dawniej minaret wskazywał podróżnym Balasagun. Miasto, założone przez Sogadyjczyków pod koniec IX w., dziś już nie istnieje, a wieża jest jedną z niewielu pozostałych po nim architektonicznych pamiątek. Chętni będą mogli wspiąć się na jej szczyt. Wewnętrzna wąska i kręta klatka schodowa doprowadzi nas na wysokość 25 m, czyli tyle, ile ma 10-piętrowy blok (niegdyś wieża mierzyła 45 m, ale zniszczyły ją kolejne trzęsienia ziemi). Z góry ceglanej baszty o cylindrycznym kształcie, zdobionej ornamentami zobaczymy widoki, które podziwiali podróżujący Jedwabnym Szlakiem: okoliczne pola i łąki, nad którymi majaczą wierzchołki północnego Tienszanu. Czy schodząc, usłyszymy głos pięknej córki króla, której według legendy nie uchroniło od klątwy śmierci nawet zamknięcie w wieży? Aby poznać miejscowe opowieści, udamy się też do pobliskiego skansenu kamiennych wojowników Balbans – rzeźbionych, antropomorficznych steli, wysławiających żołnierzy, którzy zginęli w walce za ojczyznę.

Wąwóz Ała-Arcza

Cuda przyrody są w Kirgistanie na wyciągnięcie ręki! Zaledwie 40 km od Biszkeku wyruszymy na eskapadę malowniczym wąwozem Ała-Arcza, którego nazwa to dosłownie „pstrokata archa”. Ta wielobarwna odmiana jałowca nadaje dolinie magiczną aurę kolorowego raju. Dawniej miejscowi wierzyli, że odpędzą złe duchy, zawieszając na gałęziach krzewu kawałki tkaniny – jeszcze dziś można je gdzieniegdzie dostrzec. W wąwozie, leżącym w Parku Narodowym Ała-Arcza na terenie Gór Kirgiskich, staniemy u wrót zapierających dech w piersi krajobrazów. Ruszymy urokliwą doliną z widokiem na przedgórskie stepy, unikatowe formalne skalne, zielone, ukwiecone łąki, gęste lasy iglaste na zboczach gór i bielące się od wiecznego śniegu szczyty tutejszych czterotysięczników. Zrelaksujemy się, otoczeni ciszą, ciepłym, delikatnym wiatrem oraz szumem wodospadów i wód krystalicznie czystej rzeki Ała-Arcza, w której żyją pstrągi. A jeśli się nam poszczęści, zobaczymy innych mieszkańców tego kirgiskiego edenu: jelenie, kozice, irbisy, świstaki.

Jeziora Kolsai

Z wioski Saty ruszymy ku przygodzie spod znaku przyrodniczych eksploracji. Minąwszy soczyście zielone łąki, wijące się wstęgi potoków, skromne wiejskie chałupy i tradycyjne jurty, zanurzymy się w Park Narodowy Kolsai. Szutrową drogą dotrzemy nad trzy krystalicznie czyste wysokogórskie jeziora Kolsai – jeden z piękniejszych akwenów i największą z atrakcji południowego Kazachstanu. Jeziora Kolsai, perła północnego Tienszanu, odznaczają się unikalnym górskim wododziałem, składającym się z trzech naturalnych stref, i niesamowitą różnorodnością roślin i zwierząt. Oddamy się tu przyjemności wypoczynku w otoczeniu nieskalanej natury i ciszy, przerywanej jedynie trelami ptaków i pluskiem wody. Aby odkryć wszystkie trzy turkusowe perły, leżące na 1818, 2252 i 2850 m n.p.m., zaledwie 10 km od kirgiskiej granicy, u podnóży pasma Küngöy Ala-Too, warto przybyć tu na dłuższy pieszy lub konny trekking i wypoczynek pod namiotami.

Wąwóz Jeti Oguz

Na drodze przez malowniczy Kirgistan staniemy oko w oko z Siedmioma Bykami – zupełnie niegroźnymi, za to absolutnie zjawiskowymi skałami z czerwonego piaskowca. Majestatycznie górujące nad wąwozem Jeti Oguz, opowiadają legendę o walczących o te ziemie chanach, z których jeden zwrócił drugiemu porwaną wcześniej żonę… niestety martwą. Dobry chan uknuł wtedy spisek: na huczną ucztę zabił siedem byków, a gdy to zrobił, ugodził w serce żonę konkurenta. Jej krew trysnęła na góry, które przybrały odtąd czerwony kolor, a także wyrzuciły potok wzburzonej wody, która porwała złego chana, ucztujących i byki. W wąwozie, mieniącym się czerwienią fantazyjnie wyżłobionych skał i zielenią bujnej roślinności, doświadczymy wielu emocji, jak również pięknych widoków. Wdrapiemy się po nie na Górę Złamanego Serca – formację skalną, odzwierciedlającą uczucia pięknej, ubogiej dziewczyny, która pogrążyła się w żalu po tym, jak zakochany w niej bez pamięci król zabił jej rodzinę.

Wąwóz Chon-Kemin

Spragnieni wypoczynku na łonie przyrody, wybierzemy się do parku narodowego w wąwozie Chon-Kemin. Przejdziemy przez ogromne połacie górskich łąk, poprzetykane tu i ówdzie zjawiskowymi formacjami skalnymi z czerwonego piaskowca. Zobaczymy konie, skubiące zieloną trawę nieopodal namiotów turystów i jurt miejscowych pasterzy. Dla ochłody zanurzymy się w błękitną wstęgę krystalicznego potoku. Na łagodnych zboczach zaszyjemy się w pachnącym igliwiem lesie, który wysoko, w górach, ustępuje miejsca białej pierzynie śniegu. Spokój, natura i my. Jak okiem sięgnąć ujrzymy piękne pejzaże – od półpustyni, przez stepy i łąki, po lodowce – które na co dzień są siedliskiem lampartów śnieżnych, marali i orłów.

Nur-Sułtan (Astana)

Najmłodsze i najbardziej tajemnicze miasto świata olśni nas złotem i wszechobecnym przepychem. Słowo astana znaczy „stolica” – i jak na stolicę z XXI w. przystało, zaskoczy nas wizją futurystycznej metropolii. Na obrzeżach: zapomniane wioseczki pośrodku niczego, nie licząc dzikich stepów i urokliwych jezior. A tu, w sercu Kazachstanu, trafimy do krainy ze snów, która na wschodnią modłę kipi splendorem licznych atrakcji. Na bulwarze Nurzhol napotkamy wielkie puszki piwa – tak miejscowi żartobliwie nazywają złote wieże, nieopodal których dumnie wznoszą się meczet Nur-Astana i pałac prezydencki Ak Orda. W mieście nowoczesności – zaprojektowanym przez japońskiego architekta Kisho Kurokawę w 1998 r., z centrum biznesowym i głównymi atrakcjami zlokalizowanymi wzdłuż umownej linii zwanej aleją Millenium – odkryjemy jednak także historię. Sto pięć metrów nad śpiewającą fontanną zobaczymy kopułę wieży widokowej Bäjterek, związanej z mitem o drzewie życia i magicznym ptaku szczęścia. W Muzeum Narodowym poznamy tajemnice Złotego Człowieka, a w Piramidzie Pokoju i Pojednania – sztukę i lokalny folklor. W miejscu, gdzie Rosjanie w 1824 r. zbudowali fortecę Akmolińsk, służącą jako ośrodek handlowy dla karawan z Taszkentu i Buchary, zwiedzimy też AŁŻIR – muzeum poświęcone łagrowi dla polskich „zdrajców ojczyzny” i obozowi Akmola dla ich żon.

Cała trasa The whole route Die ganze Route Весь маршрут

Terminy i ceny wycieczek Time&Pricetable Termine und Preise für Ausflüge Даты и цены на экскурсии


Termin Trip date Datum der Abreise Дата отъезда Ilość dni Number of days Anzahl der Tage Количество дней Wolne miejsca Free places Freie Plätze Свободные места Cena Price Preis цена Rezerwacja Reservation Buchung бронирование
10-22.07.2020 13 16 4300 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena obejmuje część wpłaty w USD lub EUR i może się nieznacznie różnić od podanej w tabeli. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,70 zł za 1 USD lub 4,20 za 1 EUR.

Termin
Ilość dni
10-22.07.2020
13
Wolne miejsca
Cena
16
4300 zł PLN EURO EURO EURO
Rezerwuj Book Buch книга

Szczegółowe informacje Detailed information Detaillierte Informationen Подробная информация

Świadczenia Cost of the trip Die Kosten der Reise Стоимость поездки

W cenie:

 •        transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki,
 •        zakwaterowanie w hotelach *** oraz w prywatnych kwaterach w Saty Village
 •        wyżywienie (śniadania i obfite obiadokolacje),
 •        opieka polskojęzycznego pilota oraz lokalnego przewodnika
 •        wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami,
 •        rejs po jeziorze Kaiyndy
 •        degustacja lokalnych trunków i wyrobów,
 •        ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW + bagaż,
 •        składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: przelotu liniami Aeroflot* (koszt od 2690 PLN/os., zakup po stronie Tamada Tour), kosztów pamiątek, wydatków osobistych, ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy.

Minimalna ilość Uczestników: 12 osób.

* Cena i dostępność miejsc mogą ulec zmianie. Cena gwarantowana jest w dniu wystawienia biletu. Podróżny przed wylotem zobowiązany jest do samodzielnego sprawdzenia warunków wjazdu, mając w szczególności na uwadze rodzaj paszportu, wizy i inne dokumenty wjazdowe, wymagane przez służby graniczne danego kraju jak i krajów tranzytowych.

Hotele i wyżywienie Hotels and catering Hotels und Catering Гостиницы и общественное питание

Noclegi w hotelach 3-gwiazdkowych, w centrum miasta, w wygodnych, ładnie urządzonych pokojach 2-osobowych z własnymi łazienkami. W Saty Village nocujemy w przystosowanych do turystów prywatnych kwaterach. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od wycieczki i terminu).

W cenie wycieczki są 2 posiłki dziennie – śniadania i obiadokolacje.

Zdjęcia i filmy Pictures and videos Bilder und Videos Фото и видео

Transfery Transfers Transfers переводы

Po kraju docelowym, z i na lotnisko oraz na całej trasie wycieczki, podróżujemy komfortowymi minibusami typu Mercedes Sprinter. Wszystkie pojazdy są wyposażone w klimatyzację, radio i Wi-Fi. Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy.

Zwiedzanie Sightseeing Besichtigung осмотр достопримечательностей

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z licencjonowanymi, doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie Insurance Versicherung страхование

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 •        KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 •        NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 •        bagaż – 1000 PLN
 •        OC – 30 000 €

Ogólne warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf

Trasa i program wycieczki 13 dniowej Route and program of a 13-day trip Route und Programm einer 13-tägigen Reise Маршрут и программа 13-дневной поездки

1. dzień – zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour w hali odlotów. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Uzbekistanu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2. dzień – przylot do Taszkentu. Spotkanie z przewodnikiem i kierowcą.  Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Następnie odkrywanie Taszkentu, od Kompleksu Khast-Imam do Chorsu Bazaar.  Po lunchu zwiedzanie nowej cześci miasta od  Placu Niepodległości, przez Muzeum Emira Timura do Opery i Teatru Baletowego im. Aliszer Nawoi. Wizyta w Soborze Zaśnięcia Matki Bożej. Wieczorna kolacja powitalna.  Noc w Taszkencie.

3. dzień – śniadanie w hotelu. Poranny lot krajowy do Urgencz. Przylot do Urgencz i przejazd do Chiwy (30 km / 0.5 h).  Zwiedzanie Chiwy. Wizyta w Museum – skansenie Ichan-Kala (muzeum na otwartym powietrzu) – pomnik dziedzictwa kulturowego UNESCO od 1990 roku. Zwiedznie Kounya Arc, rezydencji chanów Chiwy od XVIII do początku XX wieku. Rezydencja składa się  z letniego i zimowego meczetu, holu i wież obserwacyjnych. Zwiedzanie meczetu Djuma (XVIII wiek) z 213 rzeźbionymi kolumnami, a także minaretu Kalta Minor, jednego z główych symboli Chiwy. Kolacja w lokalnej restauracji. Noc w Chiwie.

4. dzień – śniadanie w hotelu. Długi przejazd z Chiwy do Buchary (450 km / 6.5 h) Lunch w lokalnej kawiarni znajdującej się na trasie przejazdu. Po drodze postój. Podziwianie panoramy rzeki Amu-daria. Przyjazd do Buchary, zakwaterowanie w hotelu. Noc w Bucharze.

5. dzień – śniadanie w hotelu. Całodniowe zdwiedzanie starożytnej Buchary. Piesze zwiedzanie starej dzielnicy miasta, tętniących życiem domów handlowych i na nowo otwartych meczetów, w tym Kalyan Minaret – „wieży śmierci” – najwyższej wieży w Azji Środkowej. Po lunchu spacer wzdłuż starego centrum miasta, gdzie ciekawym kulturowo obrazem są grupy sędziwych mężczyzn, z długimi, białymi brodami, którzy spędzają czas na rozmowach i popijaniu herbaty w otoczeniu naturalnych źródeł. Buchara jak i Samarkanda są na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rezultatem renowacji niektórych  meczetów – oryginalnie pochodzących z czasów od XI do XV wieku- jest ich wygląd sprawiający wrażenie, jakby zostały wybudowane wczoraj. Zakończenie wieczoru to pokaz regionalnych i narodowych strojów w Medresie Nodir Devon Begi. Kolacja w lokalnej restauracji. Noc w Bucharze.

6. dzień – śniadanie w hotelu. Kontynuacja zwiedzania miasta, w tym, ogromnej fortecy Ark, z salą tronową Emirów znajdującą się na otwartym powietrzu, a także mauzoleum Ismaila Samani’ego zbudowanego między 892 a 943 rokiem,  doskonale zachowanego do dziś. Przejazd na dworzec kolejowy i transport szybkim pociągiem do Samarkandy o godzinie 15:21. Planowany przyjazd do Samarkandy o 16:55. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.  Noc w Samarkandzie.

7. dzień – śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Placu Registan – jednego z najpiękniejszych w Azji Centralnej, jak również mieszczących się w obrębie kompleksu zabudowań trzech medres: Medresy Ulugbek (XV wiek), Medresy Sherdor (XVII wiek) i Medresy Tillyakori (XVII wiek). Wizyta w Mauzoleum Guri Emir (XIV-XV wiek), grobowcu rodzinny Emira Tumura i jego potomków, wybudowanego w 1404 roku w południowo-zachodniej części miasta. Następnie zwiedzanie nekropoli Shahi-Zinda (XIV-XV wiek) i obserwatorium astronomicznego księcia Uług Bega – wnuka Tamerlana (XV wiek). Wizyta w lokalnej wytwórni papieru, gdzie rzemieślnicy wykorzystują dawne, tradycyjne  metody wytwórcze. Możliwość uczestniczenia w procesie produkcji. Przejazd z Samarkandy do Taszkentu szybkim pociągiem 17:00 – 19:10 (290 km / 2 h). Kolacja w lokalnej restauracji. Noc w Taszkencie.

8. dzień – śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Muzeum Sztuki Stosowanej. Przerwa na lunch.  Przejazd na dworzec kolejowy, następnie podróż szybkim pociągiem na trasie Taszkent – Ałmaty. Wyjazd o 15:10. Noc w pociągu.

9. dzień – spotkanie z przewodnikiem o 09:29 na dworcu kolejowym. Zwiedzanie miasta, w tym Zielonego Bazaru, gdzie niemożliwe jest powstrzymanie się od zakupów. Następnie wyprawa do jednego z najstarszych parków Ałmaty – Panfilova, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych budynków drewnianych na świecie – Katedra Zenkova.  Zwiedzanie kulturalnego i biznesowego obszaru miasta. Wędrówka do wąwozu Medeo, znanego z najwyżej położonego górskiego lodowiska na świecie, jak również kurortu Shymbulak. Wyprawa niezwykle malowniczą, krętą, górską drogą na wzgórze Kok-Tobe, gdzie znajduje się najwyższa wieża telewizyjna na świecie (przyjmując pomiar od poziomu morza). Spacerowanie po Parku Kok-Tobe, podziwianie wspaniałej panoramy miasta ze specjalnego tarasu widokowego. Odwiedzenie sklepu  z pamiątkami narodowymi. Na koniec przejażdżka słynną kolejką linową Almaty ze szczytu wzgórza do centrum miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Noc w Ałmaty.

10. dzień – śniadanie w hotelu. O 8:30 w hotelu spotkanie z przewodnikiem po Biszkecie (stolicy Kirgistanu).  Po lunchu przejazd do wąwozu Chon Kemin. W drodze zwiedzanie pochodzącego z XI wieku minaretu Wieża Burana. Minaret służył podróżnym, jako znak wskazujący miasto i miejsce odpoczynku.  Możliwość wspinaczki na szczyt i podziwiania tych samych widoków, co podróżnicy Jedwabnego Szlaku. W pobliżu okazja zobaczenia skansenu Balbans (kamiennych wojowników), grobów przypominających wyglądem żołnierzy, którzy zginęli w walce za ojczyznę. Na koniec wycieczki przejazd do malowniczego wąwozu Chon Kemin. Kolacja i noc w pensjonacie.

11. dzień – śniadanie w pensjonacie. Przejazd do niebiańskiego jeziora Issyk-kul, drugiego co do wielkości jeziora alpejskiego na świecie (1608 m n.p.m.). Jezioro jest nazywane „perłą Azji Środkowej” i przez ponad 1500 lat miejscowa ludność uważała je za święte. Przejazd wzdłuż całego północnego brzegu jeziora i dotarcie do miasta Karakoł. Wizyta w miejscu, gdzie znajdują się starożytne kamienne wzory – petroglify. Zwiedzanie meczetu Dungan w Karakoł, który został wybudowany w stylu chińskim, bez użycia gwoździ. Następnie zwiedzanie starej drewnianej cerkwi prawosławnej. Kolacja w lokalnej restauracji. Noc w pensjonacie.

12. dzień – śniadanie w pensjonacie. Przejazd do wąwozu Jeti Oguz,  słynącego z czerwonych skał, o nazwie Siedem byków. Widok na Górę Złamanego Serca. Możliwość wejścia na szczyt góry (20 minut) i podziwianie panoramicznego widoku na wąwóz. Przejazd do  wioski Bokonbaeva. Spotkanie z lokalnym myśliwym, który poluje na zające i lisy za pomocą orłów. Jest to bardzo stary sposób polowań przekazywany z pokolenia na pokolenie. Po wizycie kontynuacja drogi do Biszkeku. Kolacja w lokalnej restauracji. Noc w pensjonacie.

13. dzień – nocny przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

 TAMADA-TOUR 2018

Prawo do błędów w druku zastrzeżone.

Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELA:

TAMADA TOUR Sp. z o.o., Krzysztof Ciemnołoński, ul. Fiołków 3, 05-540 Zalesie Górne. Tel.: 792 004 069, biuro@tamadatour.pl, www.tamadatour.pl

 

Warunki rezerwacji Terms of reservation Buchungsbedingungen Условия бронирования

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 •        imię i nazwisko,
 •        pełen adres,
 •        data urodzenia,
 •        nr telefonu,
 •        adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 •        Umowa udziału w wycieczce,
 •        Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce
 •        informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 •        dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 •        informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem.

Rezerwacja on-line On-line reservation Online-Reservierung Он-лайн бронирование

Podróżuję samotnie, zgadzam się
na dokwaterowanie do drugiej osoby

[recaptcha]

Zobacz także See also Siehe auch См. Также

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję