Walentynki w Wiedniu 3 dni

City break

od  1699 PLN
cena za osobę / 3 dni

Rezerwuj

Zakochaj się w Wiedniu!

Spędź romantyczne walentynki w jednym z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych miast Europy! Wiedeń to spełnienie marzeń dla miłośników architektury, sztuki, muzyki i słodkości w prawdziwie gustownym wydaniu. Fenomenalna starówka, genialne przykłady modernizmu i kolorowych budowli Hundertwassera, słynne zabytki sakralne, imponujące barokowe pałace, kunsztowne ogrody – a wszystko to w oprawie dzieł cenionych malarzy, klasycznych brzmień Mozarta i nastrojowych spacerów, podlanych wyborną kawą wiedeńską z tortem Sachera. Zwiedzaj, odkrywaj, odpoczywaj, baw się ze smakiem w sercu Austrii otulonym zimową aurą!

W cenie

Kolacja z winem i muzyką

Kolacja z winem i muzyką

Loty bezpośrednie Warszawa – Wiedeń – Warszawa

Loty bezpośrednie Warszawa – Wiedeń – Warszawa

Noclegi w hotelu (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelu (pokoje 2-os. z łazienkami)

Przejazdy komunikacją miejską

Przejazdy komunikacją miejską

Transfery lotniskowe

Transfery lotniskowe

Wejścia biletowane do wybranych atrakcji

Wejścia biletowane do wybranych atrakcji

Wyżywienie (śniadania, kolacje)

Wyżywienie (śniadania, kolacje)

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Lokalny koloryt i kultura

Lokalny koloryt i kultura

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Wiedeń

Wiedeń to miasto niezapomnianych wrażeń dla miłośników architektury, sztuki, muzyki i słodkości. Stolica Austrii, pierwotnie założona w V w. p.n.e. jako naddunajska osada celtycka, wprost imponuje bogactwem stylów architektonicznych z różnych epok. Do symboli miasta bezsprzecznie należą gotycka katedra św. Szczepana, romańskie kościoły, neogotycki ratusz i okazałe pałace barokowe (m.in. Hofburg, Schönbrunn, Belweder, Kinskich), zachwycające kunsztownymi zdobieniami i ogrodami. Wizytówkami współczesnego Wiednia są z kolei znakomite przykłady modernizmu, gustowne kamienice, a przede wszystkim bajecznie kolorowe, inspirowane naturą dzieła budowlane Hundertwassera. W letniej rezydencji księcia Eugeniusza ściany uginają się od płócien Schielego, Klimta, van Gogha i innych artystów, dom Mozarta fascynuje klasycznymi brzmieniami w przepięknej sali koncertowej, a klimatyczna starówka kusi filiżanką kawy wiedeńskiej i legendarnym tortem Sachera. Na każdym kroku Wiedeń jest pełen wybitnych osiągnięć i dobrego smaku w najlepszym europejskim wydaniu.

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
14.02-16.02.2024 3 14 1699 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
14.02-16.02.2024
3
Wolne miejsca
Cena
14
1699 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • bilety lotnicze Warszawa – Wiedeń – Warszawa (przelot liniami RyanAir z lotniska Warszawa Modlin),
 • 2 noclegi w hotelu (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • wyżywienie (2 śniadania),
 • zwiedzanie w kameralnej grupie,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Nieujęte w cenie:

 • obligatoryjna opłata 190 EUR płatna pilotowi wycieczki (opłata pokrywa transfery lotniskowe, przejazdy komunikacją na trasie wycieczki, wejścia biletowane, lokalnego przewodnika, 2 kolacje, w tym jedną z winem i muzyką);
 • usługi bagażowe w hotelach i na lotniskach,
 • zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy – szczegóły u Organizatora),
 • lunche, przekąski, napoje alkoholowe i bezalkoholowe nieujęte w programie wycieczki,
 • biletowane atrakcje fakultatywne,
 • opłaty za bilety wstępu, przejazdy i inne wydatki w czasie wolnym,
 • zwyczajowe napiwki,
 • koszty pamiątek i wydatków osobistych,
 • usługi nieujęte w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Cena wycieczki obejmuje 2 noclegi w hotelu w Wiedniu (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Hotel może oferować dostęp do baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (wysokość aktualnej dopłaty zależna od obiektu – szczegóły u Organizatora).

Wyżywienie obejmuje:

 • 2 śniadania,
 • 2 kolacje, w tym 1 austriacką kolację z winem i muzyką.

Posiłki jadamy w restauracjach hotelowych i na trasie wycieczki. Poznajemy kraj od kuchni, każdego dnia próbując inne austriackie dania. W czasie wolnym chętni mogą skosztować kawę po wiedeńsku, tort Sachera i inne lokalne pyszności.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Cena wycieczki obejmuje transfery lotniskowe i przejazdy na trasie zwiedzania komunikacją miejską.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe i doskonale znają jego kulturę, obyczaje, historię i geografię.

Odwiedzamy wyjątkowe atrakcje architektoniczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odkrywamy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości, gwarne bazary, zagadkowe muzea, egzotyczną faunę i florę.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe, codzienne życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 3-dniowej

WARSZAWAWIEDEŃ: INNERE STADT – PAŁAC SCHÖNBRUNN – BELWEDER – DOM HUNDERTWASSERA – DZIEŃ WOLNY – WARSZAWA

DZIEŃ 1. WYLOT – WIEDEŃ: INNERE STADT

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa i wylot do Wiednia. Transfer komunikacją publiczną z lotniska do hotelu. Po zdaniu bagaży w hotelowej przechowalni przejazd do centrum Wiednia. Czas wolny na kawę i śniadanie. Po śniadaniu spotkamy się z lokalnym przewodnikiem i spokojnym spacerem ruszymy odkrywać Wiedeń. Zobaczymy m.in. rezydencję cesarską Habsburgów Hofburg, barokowy pałac Kinskich, pałac zimowy księcia Eugeniusza, neogotycki ratusz miejski i dom Wolfganga Amadeusza Mozarta, w którym kompozytor stworzył jedno ze swoich najsłynniejszych dzieł – „Wesele Figara”. Następnie przejdziemy do najstarszej części Wiednia. Urokliwymi, krętymi uliczkami dotrzemy na plac św. Szczepana, przy którym znajduje się gotycka katedra św. Szczepana – jeden z symboli Wiednia, znany z licznych przedstawień w sztuce malarstwa i grafiki. Nieopodal znajdziemy najstarszy w mieście, słynący z łukowych sklepień romański kościół św. Ruprechta i inne imponujące budowle w różnych stylach. Podczas wędrówki prześledzimy dzieje miejskiej architektury na przestrzeni wielu epok, obserwując zarówno zabytki sięgające czasów średniowiecza, jak i modernistyczne konstrukcje ze szkła i stali, okazałe budowle sakralne, rezydencje, gmachy muzeów i uczelni, liczne zieleńce i bulwary, pomniki i dekory (np. misterny zegar Ankeruhr z ruchomymi figurami), które tworzą architektoniczne bogactwo i niepowtarzalną aurę Wiednia. Wieczorem wspólna lokalna kolacja z winem i muzyką. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2. PAŁAC SCHÖNBRUNN – BELWEDER – DOM HUNDERTWASSERA Śniadanie w hotelu. Rano odkryjemy perły wiedeńskiego baroku w oprawie kunsztownych ogrodów. Na szlaku zobaczymy m.in. letni pałac Schönbrunn w stylu francuskim i zwiedzimy okazały Belweder, dawniej letni pałac księcia Eugeniusza, a dziś muzeum sztuki z arcydziełami Gustawa Klimta, Egona Schiele, Franza Messerschmidta, Vincenta van Gogha i innych cenionych artystów. Pozostając w twórczych klimatach, obejrzymy też Dom Hundertwassera – bajecznie kolorowy, inspirowany naturą kompleks mieszkalny, zaprojektowany przez wybitnego architekta Friedensreicha Hundertwassera, a wybudowany w latach 1983–1985 przez Josefa Krawinę. Kolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3. DZIEŃ WOLNY – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi i zdeponowanie bagaży w hotelowej przechowalni. Dzień wolny na relaks i samodzielne zwiedzanie miasta. Można zwiedzić wybrany wiedeński pałac, muzeum albo galerię sztuki, wybrać się na spacer brzegiem Dunaju, oddać zabawie w lunaparku na Wiener Prater (zimą przy ładnej pogodzie większość atrakcji jest czynna) lub wstąpić na filiżankę wybornej wiedeńskiej kawy i słynny tort Sachera. Po południu powrót do hotelu po bagaże i transfer komunikacją publiczną na lotnisko. Odprawa i lot powrotny do Warszawy.

© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1000 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest