Odkryj krainę smoków, kokosa i najpiękniejszej zatoki świata!
Spłyń Deltą Mekongu wprost na szlaki wietnamskiej przygody! Odkryj spektakularnie piękną zatokę Ha Long, poczuj orientalny sajgon w Ho Chi Minh, zanurz się wszystkimi zmysłami w romantyczne zaułki Hoian i tętniące życiem starożytne uliczki Hanoi, stolicy Krainy Smoków. Odnajdź owiane legendami jeziora, świątynie, malownicze ogrody i kolonialne zabytki, a w tunelach Cu Chi sprawdź, jak żołnierze Wietkongu pokonali jadowite stonogi. Spędź noc na statku, wybierz się na połów kałamarnic, eksplorację jaskiń i… polowanie na pociąg na Train Street. Zrób selfie na słynnym Złotym Moście i daj się ponieść zabawie w Ba Na Hills. Wsłuchaj się w opowieści Wodnego Teatru Lalek, odwiedź farmę pereł, plantację kokosa i wietnamski dom, w którym zakosztujesz lokalnego stylu życia i egzotyki dawnych Indochin!
Bilety lotnicze
Noclegi w hotelach i na statku
Opieka polskojęzycznego pilota Tamada Tour
Pokazy kultury i tradycji
Przejażdżka rikszą
Rejs po Delcie Mekongu
Rejs po zatoce Ha Long
Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki
Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż
Wejścia biletowane do atrakcji
Wiza do Wietnamu
Wstęp do parku rozrywki Ba Na Hills
Wyżywienie (HB/FB)
Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?
Niektórzy jadą do Wietnamu tylko po to, by na własne oczy zobaczyć zatokę Ha Long. I nic dziwnego, bo to spektakularnie piękny cud natury, przyrodniczy symbol Półwyspu Indochińskiego i pomnik krajobrazowy pod patronatem UNESCO. Podczas rejsu statkiem dotrzemy do najbardziej czarujących miejsc zatoki, słynącej z aż 1900 skalistych wysp i wysepek oraz szmaragdowej wody. Zobaczymy oszałamiające wapienne słupy, wyłaniające się wysoko ponad taflę Morza Południowochińskiego i porośnięte na szczytach kępami tropikalnego lasu, gdzie bystry wzrok wypatrzy rezusy, makaki, wiewiórki, iguany, antylopy i inne okazy spośród 1847 gatunków zatokowej fauny. Tu i ówdzie odkryjemy w zatoce Ha Long dawne osady rybackie, tajemnicze groty i jaskinie (np. Thien Canh Son), rafy koralowe i malownicze plaże, gdzie spełniają się marzenia o prawdziwie rajskim wypoczynku.
Mekong to najdłuższa rzeka na Półwyspie Indochińskim i 12. pod względem długości na świecie. Od tysięcy lat zapewnia okolicznym mieszkańcom byt i piękne widoki. Szczególnie urokliwa jest Delta Mekongu – ujście rzeki do Morza Południowochińskiego na wybrzeżu Wietnamu. Podczas sielankowego rejsu łodzią ujrzymy w wąskich, krętych zaułkach aluwialnej strugi pływające wioski i sklepiki, z których uśmiechnięci sprzedawcy oferują drewno, ryż, ryby, pomidory, cebule, arbuzy, rambutany, jackfruity, ananasy i kokosy. Egzotycznych smakołyków nie brakuje, bo Mekong to życiodajna rzeka – wzdłuż jej bagnistych, żyznych brzegów ciągną się sady owocowe i ogrody warzywne, palmy kokosowe, uprawy trzciny cukrowej i jedne z największych w Azji pól ryżowych, za których sprawą Deltę Mekongu nazywa się spichlerzem Wietnamu. Bogactwo flory i fauny kryje się również w brunatnej, mętnej rzece, którą zamieszkują pangazy (endemity, jedne z największych ryb słodkowodnych), krokodyle i delfiny. Lokalne legendy mówią, że w wodach Mekongu żyje też wężowy smok Phaya Naga oraz ciężarna topielica, która – porzucona przez ukochanego i zmieniona w delfina – mściwie burzy fale Rzeki Dziewięciu Smoków.
Hanoi, stolica Krainy Smoków, kusi egzotyką wietnamskich legend. Bo czy w toni Jeziora Zwróconego Miecza istotnie żyje 100-letni żółw, od którego ubogi rybak Le Loi dostał zaczarowany miecz zwycięstwa? Albo czy w tekowej Pagodzie Jednej Kolumny wciąż mieszka urocza dama na kwiecie lotosu ze snów cesarza Ly Thai Tonga, a kukiełki z wodnego teatru Thang Long prawdę mówią o lokalnych bohaterach? Być może odpowiedzi na te pytania znajdziemy w okazałej Świątyni Literatury z 1070 r. – pierwszym wietnamskim uniwersytecie, powstałym w hołdzie Konfucjuszowi, gdzie adepci zgłębiali tajemnice pięciu żywiołów. Może jednak olśnienia doznamy przy czerwonych tralkach Mostu Wschodzącego Słońca, który wiedzie do Świątyni Nefrytowej Góry i jest jednym z najchętniej fotografowanych symboli Hanoi? Bez najmniejszych wątpliwości zrozumiemy za to, dlaczego Pałac Prezydencki, mauzoleum Ho Chi Minha i skromny domek na palach, gdzie przywódca szukał spokoju do pracy i życia, znajdują się w urzekającym ogrodzie botanicznym. Wśród zjawiskowych miejsc stolicy Wietnamu odkryjemy też zabytkowe uliczki kupców i rzemieślników, tętniący nocnym życiem deptak Ta Hien oraz przyciągającą miłośników niebanalnych ujęć, arcywąską bocznicę kolejową Train Street, nad którą do dziś unosi się duch epoki kolonialnej…
Hoian to jedno z najbardziej romantycznych miast świata i najpiękniejsze w całym Wietnamie. Wieczorami klimatyczne uliczki, mosty, drewniane promy i łodzie na rzece Thu Bon rozświetlają tysiące kolorowych lampionów. Na nabrzeżu panuje rozkoszny gwar, a mieszkańcy z radością oddają się bai choi – tradycyjnej, wpisanej na listę UNESCO zabawie z grą karcianą, śpiewami i muzyką. Za dnia w ukwieconych zaułkach kuszą muzea, galerie sztuki i rękodzieła, butiki słynnych krawców, knajpki i bazary z pyszną wietnamską kuchnią oraz słynne zabytki: most Japoński, świątynia Thien Hau, dom Tan Ky, sala zgromadzeń Phuc Kien i dawne domy kupieckie w dzielnicy portowej, gdzie harmonijnie splatają się wpływy wietnamskie, chińskie, japońskie, włoskie i portugalskie. Hoian, założone przez austronezyjskich żeglarzy pod koniec I w. p.n.e., było niegdyś ważnym portem Wielkiego Jedwabnego Szlaku. Od wieków przybysze z całego świata chętnie zostają w Spokojnym Mieście Spotkań na dłużej dla panującej tu niepowtarzalnej atmosfery – magicznej aury dawnych Indochin, którą Hoian tętni do dziś!
Ba Na Hills dla jednych stanowi przykład kiczu, dla innych – nieziemsko pięknego miejsca. Zaprojektowany z rozmachem kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy na górze Chua (1487 m n.p.m.) obejmuje park rozrywki z ogrodami i świątyniami, utrzymany w klimacie średniowiecznej Europy i tradycji Wietnamu. Do ośrodka kursuje najdłuższa jednotorowa kolejka linowa na świecie (5,8 km), której pierwsza stacja to słynny Złoty Most – piesza kładka o długości 150 m, zawieszona na wysokości 1400 m, podtrzymywana przez dwie gigantyczne dłonie, okrzyknięta przez magazyn „Time” jednym z najciekawszych miejsc na świecie i oblegana przez tłumy chętnych do zrobienia selfie. Most otaczają tropikalne ogrody: Le Jardin D'amour w stylu francuskim z piwniczką winną Debay, Rajski i dendrologiczny, gdzie znajdziemy pagodę Linh Ung z 27-metrowym posągiem Buddy, liczne rzeźby, artystycznie zdobione pawilony i pergole. Powyżej piętrzą się neogotyckie zamki, świątynie i kamienice przy brukowanych uliczkach – imitacja średniowiecznej Francji z nastrojowymi knajpkami, placami zabaw i obiektami wszelkiej rozrywki. Za murami Ba Na Hills leśne ścieżki wiodą na szczyt Nui Chua – góry Boga – z buddyjską świątynią Ba Chua Thuong Ngan (znaną też jako Linh Chua Linh Tu) oraz piękną panoramą pasma Annamskiego i pobliskiego miasta Da Nang.
Tunele Cu Chi, leżące pod miastem Ho Chi Minh, to największy i najbardziej skomplikowany system podziemnych schronów w Wietnamie. Służyły one wietnamskim żołnierzom podczas wojen indochińskich, a następnie zostały rozbudowane i zaadaptowane przez Wietkong w okresie wojny wietnamskiej (1957–1975). Podziemne korytarze liczyły aż 200 km (zachowało się 120 km), pełniły rolę szlaku komunikacyjno-zaopatrzeniowego i kryjówki przed Amerykanami. Wietnamscy partyzanci mieli tu arsenały broni, pomieszczenia mieszkalne i biurowe, prowizoryczne szpitale, kantyny i spiżarnie. Panujące w tunelach warunki, które wojska USA określiły mianem „czarnego echa”, nie były łatwe: żołnierze zmagali się z brudnym powietrzem, niedostatkiem wody i jedzenia oraz jadowitymi stonogami, skorpionami, pająkami i robactwem. Tunele, położone 3–8 m pod ziemią, pozwoliły im jednak przetrwać wojenną zawieruchę aż do nalotów dywanowych z 1969 r. Wtedy to, w ramach operacji Crimp i Cedar Falls, Amerykanie zniszczyli ok. 80 km korytarzy – tylko tyle, bo nie spodziewali się, że są one tak rozległe i sprytnie zabezpieczone pułapkami. Obecnie tunele Cu Chi stanowią park pamięci i figurują na liście wietnamskich Specjalnych Zabytków Narodowych. Chętni mogą tutaj spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinów M16, M60 i AK-47, a także skosztować wojskowe jedzenie: gotowany na parze maniok, przyrządzany w bezdymnym piecu Hoang Cam – ten wynalazek wietnamskiego żołnierza, nazwany jego imieniem, pozwolił gotować bez ryzyka wykrycia dymu przez amerykańskie samoloty.
Historyczny Sajgon, dziś zwany Ho Chi Minh – na cześć wujaszka Ho, komunistycznego dyktatora – to istna karuzela rozmaitości. Wędrując przez chaotyczne, tłoczne, krzyczące kolorowymi szyldami miasto z chmarami skuterów (na 8,5 mln mieszkańców, a nieoficjalnie 13 mln, przypada ich blisko 20 mln) i rzędami ponumerowanych tropikalnych drzew z rodziny Dipterocarpaceae, pokusimy się o stwierdzenie, że chyba właśnie tutaj ukuto potoczne sformułowanie „niezły sajgon”. Gdy opanujemy już styl poruszania się po drogach „na Wietnamczyka”, pomiędzy szklanymi drapaczami chmur odkryjemy prawdziwy czar Ho Chi Minh. Na bazarze Ben Thanh z mnóstwem towarów, rękodziełem i lokalnymi potrawami poczujemy kuszącą atmosferę Orientu. Z kolei w zaułkach starówki największej metropolii Kochinchiny, skąd chciał uciec kapitan Willard z „Czasu apokalipsy” F.F. Coppoli, natkniemy się na sajgońską katedrę Notre Dame, zabytkowe budynki ratusza, opery i poczty, pagodę Jadeitowego Cesarza, Muzeum Pozostałości Wojennych, park z Pałacem Zjednoczenia oraz inne pamiątki z czasów kolonialnych i współczesnych.
Termin | Ilość dni | Wolne miejsca | Cena | Rezerwacja |
17.01–26.01.2025 | 10 | 16 | 11599 zł |
|
05.02–14.02.2025 | 10 | 16 | 11599 zł |
|
W cenie:
Nieujęte w cenie:
Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni
Noclegi w cenie wycieczki obejmują następujące rodzaje zakwaterowania:
Wybrane hotele mogą oferować dostęp do baru, pralni, basenu i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (±300 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).
Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania, lunche, kolacje (w wybrane dni) z daniami kuchni wietnamskiej. Płatne dodatkowo są kolacje w dni określone w programie, a także wszelkie indywidualnie kupowane posiłki, przekąski, słodkości, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, w tym napoje do posiłków.
Plan wyżywienia (Ś – śniadanie, L – lunch, K – kolacja):
Śniadania są serwowane w hotelach i mesie na statku, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach i goszczących nas obiektach na trasie wycieczki. Każdy dzień będzie okazją do odkrycia zróżnicowanych smaków Wietnamu, którego kuchnia obfituje w świeże warzywa, ryby, zupy, ryże i makarony.
Pieniądze
Do Wietnamu najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie (ewentualnie funty brytyjskie lub euro). Nie opłaca się jednak kupować wietnamskich dongów przed przylotem – walutę korzystniej wymienić w kantorach na wietnamskich lotniskach. W Wietnamie dobrze działają też płatności kartowe, dlatego zamiast nadmiaru gotówki można mieć przy sobie kartę walutową (w USD), uniwersalną (np. mBank World) lub typu revolut. Bankomaty są dostępne praktycznie we wszystkich miastach i miasteczkach.
Telefonia i Internet
Internet w Wietnamie jest niezły, chociaż w miejscach położonych z dala od dużych ośrodków i w górach jego zasięg i prędkość mogą być nieco gorsze. Wi-Fi jest dostępne praktycznie w każdym pensjonacie i hotelu, jak również w wielu restauracjach. Na lotnisku można kupić kartę SIM (przykładowo u operatora MobiFone pakiet 6 GB Internetu i nielimitowane połączenia na okres 30 dni to koszt ok. 200 000 VND – ok. 8 USD).
Elektryczność
W Wietnamie występują gniazdka elektryczne typu C, E i F – takie same, jak w Polsce, większości krajów Europy i w USA (napięcie sieciowe wynosi 220–240 V).
Szczepienia i zdrowie
Najnowsze dane epidemiologiczne mówią o ryzyku zarażenia dengą, wścieklizną i grypą typu A. W całym kraju szerzy się też tzw. choroba rąk, stóp i jamy ustnej, groźna zwłaszcza dla dzieci. WHO zaleca szczepienia na żółtaczkę typu A i B, dur brzuszny, tężec i odkleszczowe zapalenie mózgu. Osoby przybywające z krajów zagrożonych epidemiologicznie mają obowiązek poddania się kontroli oraz muszą wypełnić formularze zdrowotne na przejściu granicznym. Ponadto dzieci powyżej 1. roku życia przybywające z terenów zagrożonych żółtaczką oraz osoby przybywające z terenów zagrożonych epidemiami, muszą przedstawić świadectwa szczepień.
Na trasie wycieczki – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy busem/autokarem (zależnie od wielkości grupy). W cenie wycieczki zawarte są także rejsy łodzią (Delta Mekongu) i statkiem (zatoka Ha Long), przejazd kolejką linową (Ba Na Hills) i przejażdżka rikszą (Ho Chi Minh).
Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.
Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.
Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.
Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:
Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.
WARSZAWA – HO CHI MINH – BEN TRE (DELTA MEKONGU) – HO CHI MINH – TUNELE CU CHI – DA NANG – HOIAN – BA NA HILLS – HOIAN – DA NANG – HANOI – ZATOKA HA LONG – HANOI – WARSZAWA
DZIEŃ 1. WYLOT
Dystans: lot • Posiłki w cenie: –
Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie i wylot do Wietnamu z rozkładową przesiadką.
DZIEŃ 2. HO CHI MINH (SAJGON)
Dystans: ±10 km + przejażdżka rikszą (1 h) • Posiłki w cenie: kolacja
Przylot do Ho Chi Minh. Spotkanie z pilotem – przewodnikiem Tamada Tour. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży. Spotkanie z historycznym Sajgonem rozpoczniemy od godzinnej przejażdżki rikszą, podczas której zobaczymy słynne zabytki z epoki kolonialnej i ważne punkty na kulturowej mapie miasta: gmach poczty głównej, sajgońską katedrę Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, operę, ratusz, bulwary Nguyen Hue i Le Loi, pomnik Ho Chi Minha, Muzeum Pozostałości Wojennych, kuszący orientalnym bogactwem bazar Ben Thanh oraz Hôtel Continental, gdzie kręcono kultowy film „Indochiny”. Wieczorem powitalna wietnamska kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 3. HO CHI MINH – BEN TRE (DELTA MEKONGU) – HO CHI MINH
Dystans: ±220 km + rejs rzeczny + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch
Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka do Delty Mekongu w prowincji Ben Tre, zwanej wietnamską stolicą kokosa. Wśród licznych atrakcji tego dnia czekają nas rejs po Mekongu łodzią i canoe, przejażdżka tuk-tukiem, wizyty w lokalnych wioskach z degustacją miejscowych przysmaków, zwiedzaniem manufaktur, bazarów, gościnnego wietnamskiego domu oraz plantacji kokosa, gdzie zjemy pyszny lunch. Po dniu wrażeń powrót do hotelu w Ho Chi Minh. Czas wolny na odpoczynek i kolację we własnym zakresie. Nocleg.
DZIEŃ 4. HO CHI MINH – TUNELE CU CHI – DA NANG – HOIAN
Dystans: 135 km + lot krajowy + spacer pieszy • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rano wyjazd na zwiedzanie tuneli Cu Chi, gdzie poznamy historię wojny wietnamskiej. Cu Chi to najbardziej skomplikowany system podziemnych schronów w Wietnamie, liczący pierwotnie 200 km długości (zachowało się 120 km), gdzie Wietkong miał swoje arsenały, prowizoryczne mieszkania, biura, szpitale i kuchnie. Zobaczymy, jak partyzanci przetrwali wojenną zawieruchę i zaskoczyli sprytem armię USA. Na miejscu będzie można spróbować wojskowego jedzenia z bezdymnego pieca Hoang Cam, a konkretniejszy lunch zjemy w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko w Ho Chi Minh, lot krajowy do Da Nang i przejazd do Hoian, portowego miasteczka, które uchodzi za najpiękniejsze w Wietnamie i jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i kolację we własnym zakresie. Nocleg.
DZIEŃ 5. HOIAN – BA NA HILLS – HOIAN
Dystans: 111 km + przejazd kolejką linową + spacery piesze • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch
Wczesne śniadanie. Wyjazd do parku rozrywki Ba Na Hills. Kolejką linową dotrzemy wprost na słynny Złoty Most, podtrzymywany przez gigantyczne kamienne dłonie. Tuż obok zanurzymy się w tropikalne ogrody: Le Jardin D’amour, Rajski oraz dendrologiczny z pagodą Linh Ung i 27-metrowym posągiem Buddy, licznymi rzeźbami, pawilonami i pergolami. Znów wskoczymy w kolejkę linową, by tym razem trafić do… średniowiecznej Europy. Przekąsimy lunch i będziemy mieć czas wolny na zabawę. Następnie wdrapiemy się na szczyt góry Chua (1487 m n.p.m.) z buddyjską świątynią Ba Chua Thuong Ngan i ładną panoramą okolicy. Około 16.00 powrót do stacji kolejki linowej. Ok. 17.00 powrót do hotelu w Hoian. Dla chętnych spacer z pilotem grupy po pięknie oświetlonej starówce (18.00–19.00). Czas wolny na odpoczynek i kolację we własnym zakresie. Nocleg.
DZIEŃ 6. HOIAN
Dystans: ±10 km (spacer miejski) + rejs łodzią • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch
Po śniadaniu czas wolny w Hoian na samodzielnie zwiedzanie, spacery, zakupy, odpoczynek. O 12.00 spotkanie w lobby hotelowym i wspólne wyjście na lunch. Po południu wspólny spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. świątynię Thien Hau, Most Japoński, dom Tan Ky i inne zabytki. Urokliwymi uliczkami dotrzemy do portu, skąd ruszymy w przyjemny, pełen pięknych widoków rejs łodzią po rzece Thu Bon, Opcjonalnie dla chętnych rejs okrągłymi łodziami koszykowymi z bambusa do Bay May – kokosowego lasu (po drodze można obserwować lokalnych rybaków i poławiaczy krabów). Powrót do hotelu ok. 16.00. Dla chętnych spacer z pilotem grupy po starówce Hoian (18.00–19.00). Czas wolny na odpoczynek i kolację we własnym zakresie. Nocleg.
DZIEŃ 7. HOIAN – DA NANG – HANOI
Dystans: ±70 km + lot krajowy + spacer pieszy • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Hoian (8.00) na lotnisko w Da Nang i przelot krajowy (10–12.00) do Hanoi. Transfer z lotniska do centrum miasta (1 h) na lunch w lokalnej restauracji. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Wietnamu i kolebki wietnamskiej kultury. Udamy się do najstarszej części miasta nad brzegiem rzeki Czerwonej na spacer po zabytkowych uliczkach kupców i rzemieślników, które noszą nazwy sprzedawanych tu niegdyś wyrobów, np. Pho Hang Giay (ulica Butów), Hang Dao (ul. Jedwabna), Hang Bac (ul. Srebrna), Pho Cha Ca (ul. Rybna). W okolicy odkryjemy owiane legendami Jezioro Zwróconego Miecza (Hoan Kiem) ze słynnym Mostem Wschodzącego Słońca (Cau The Huc), położoną na wyspie Świątynią Jadeitowej Góry (Ngoc Son), Świątynię Literatury (Van Mieu) – pierwszy wietnamski uniwersytet z 1070 r, a także Pałac Prezydencki – mauzoleum Ho Chi Minha (komunistycznego przywódcy Wietnamu) oraz plac Ba Dinh (część obiektów oglądamy tylko z zewnątrz lub przejeżdżając przez miasto). Naszym kolejnym celem będzie urocza, wąska uliczka Train Street z zabytkową zabudową, gdzie zajrzymy do lokalnej kawiarni na kawę lub herbatę i z aparatem w dłoni zapolujemy na przejeżdżający pociąg. Kolacja we własnym zakresie. Wieczorem spacer z pilotem grupy na popularny deptak Ta Hien Street – najlepsze miejsce, by zakosztować nocnego życia Hanoi, pełnego lokalnych smaków ulicznego jedzenia i wietnamskiego piwa, muzyki i zabawy do białego rana. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ 8. HANOI – ZATOKA HA LONG
Dystans: ±145 km + rejs łodzią z noclegiem • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasta Ha Long nad Morzem Południowochińskim. Stąd ruszymy statkiem w rejs po spektakularnie pięknej zatoce Ha Long. Zobaczymy najładniejsze skaliste wyspy, strzelające ponad szmaragdową taflę wody. Po lunchu w malowniczej zatoce udamy się na spływ kajakami lub łodziami do jaskini Thien Canh Son lub podobnej (zależnie od trasy rejsu). O zachodzie słońca wietnamska kolacja na łodzi z niespodzianką. Po zmroku chętni mogą się wybrać na wieczorny połów kałamarnic. Nocleg na łodzi (kabiny o standardzie hotelowym; statek La Regina 4* lub podobny).
DZIEŃ 9. ZATOKA HA LONG – HANOI – WYLOT
Dystans: 175 km + lot • Posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja
Pobudka na łodzi w zatoce Ha Long. O wschodzie słońca dla chętnych zajęcia tai chi. Śniadanie. Do południa atrakcje pokładowe i lunch. Po opuszczeniu statku pojedziemy na lokalną farmę pereł poznać tajniki poławiania małży oraz wymagający kunsztu i cierpliwości proces wyrobu perłowych cudeniek. Następnie skierujemy się do Delty Rzeki Czerwonej, gdzie w lokalnej wsi obejrzymy Wodny Teatr Lalek – tradycyjny wietnamski spektakl dramaturgii ludowej, opowiadający o wiejskim życiu chłopów i bohaterach narodowych, wykonywany z udziałem kukiełek i (niekiedy) artystów scenicznych. Podczas półgodzinnego przedstawienia wypijemy herbatę i spróbujemy lokalne przekąski. Następnie pojedziemy na pożegnalną wietnamską kolację w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko w Hanoi i lot powrotny do Polski z rozkładową przesiadką.
DZIEŃ 10. PRZYLOT
Dystans: lot • Posiłki w cenie: poczęstunek pokładowy
Przylot na lotnisko Chopina (Okęcie) w Warszawie.
© 2024 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora. Kopiowanie zabronione. Prawo do błędów w druku zastrzeżone.
Zapisu na wycieczkę można dokonać:
Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:
Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:
Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:
Wpłat 1. i 2. można dokonać:
Szczegółowe informacje w Regulaminie.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour
Realizacja: Codenest