wietnam-klejnot-indochin-12-dni-wycieczka

Wietnam Klejnot Indochin 10 dni

Wycieczka objazdowa

od  12749 PLN
cena za osobę / 10 dni

Rezerwuj

Odkryj krainę smoków, kokosa i najpiękniejszej zatoki świata!

Wypłyń sampanem na szlaki wietnamskiej przygody! Zobacz spektakularnie piękną zatokę Ha Long i spędź noc na łodzi. Odkryj romantyczne zaułki Hoi An – miasta lampionów, a w Ha Noi obejrzyj Wodny Teatr Lalek. Odnajdź owiane legendami jeziora, buddyjskie świątynie, starożytne uliczki, malownicze ogrody i kolonialne zabytki. Zrób selfie na słynnym Złotym Moście i daj się ponieść zabawie w Ba Na Hills. Poczuj orientalny sajgon w Ho Chi Minh, a w tunelach Cu Chi sprawdź, jak żołnierze Wietkongu pokonali jadowite stonogi. Zobacz pływające domy i farmę pereł w rybackiej wiosce Vung Vieng. Wybierz się na połów kałamarnic, eksplorację jaskini Thien Canh Son i spływ Deltą Mekongu na wyspę Thoi Son. Poznaj smaki Wietnamu na warsztatach kulinarnych, posłuchaj tradycyjnej muzyki – don ca tai tu, zerknij do ula, zjedz owoce prosto z drzewa i zanurz się w zmysłowej egzotyce dawnych Indochin.

W cenie

Wiza do Wietnamu

Wiza do Wietnamu

Pokazy kultury i tradycji

Pokazy kultury i tradycji

Wstęp do parku rozrywki Bà Nà Hills

Wstęp do parku rozrywki Bà Nà Hills

Nocleg na łodzi

Nocleg na łodzi

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-os. z łazienkami)

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje)

Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje)

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Wejścia biletowane do muzeów, świątyń i atrakcji

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Rejs po Delcie Mekongu

Rejs po Delcie Mekongu

Rejs po zatoce Ha Long

Rejs po zatoce Ha Long

Loty Warszawa – Ho Chi Minh; Ha Noi – Warszawa

Loty Warszawa – Ho Chi Minh; Ha Noi – Warszawa

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

Kameralna grupa

Kameralna grupa

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Zatoka-Ha-Long-Wietnam

Zatoka Ha Long

Niektórzy jadą do Wietnamu tylko po to, by na własne oczy zobaczyć zatokę Ha Long. I nic dziwnego, bo to spektakularnie piękny cud natury, przyrodniczy symbol Półwyspu Indochińskiego i pomnik krajobrazowy pod patronatem UNESCO. Podczas rejsu sampanem, tradycyjną drewnianą łodzią, dotrzemy do najbardziej czarujących miejsc zatoki, słynącej z aż 1900 skalistych wysp i wysepek oraz szmaragdowej wody. Zobaczymy oszałamiające wapienne słupy, wyłaniające się wysoko ponad taflę Morza Południowochińskiego i porośnięte na szczytach kępami tropikalnego lasu, gdzie bystry wzrok wypatrzy rezusy, makaki, wiewiórki, iguany, antylopy i inne okazy spośród 1847 gatunków zatokowej fauny. Tu i ówdzie odkryjemy w zatoce Ha Long tradycyjne wioski rybackie (np. Vung Vieng), tajemnicze groty i jaskinie (np. Thien Canh Son), rafy koralowe i malownicze plaże, gdzie spełniają się marzenia o prawdziwie rajskim wypoczynku.

Hoi-An-Wietnam

Hoi An

Hoi An to jedno z najbardziej romantycznych miast świata i najpiękniejsze w całym Wietnamie. Wieczorami klimatyczne uliczki, mosty, drewniane promy i łodzie na rzece Thu Bon rozświetlają tysiące kolorowych lampionów. Na nabrzeżu panuje rozkoszny gwar, a mieszkańcy z radością oddają się bai choi – tradycyjnej, wpisanej na listę UNESCO zabawie z grą karcianą, śpiewami i muzyką. Za dnia w ukwieconych zaułkach kuszą muzea, galerie sztuki i rękodzieła, butiki słynnych krawców, knajpki i bazary z pyszną wietnamską kuchnią oraz słynne zabytki: most Japoński, świątynia Thien Hau, dom Tan Ky, sala zgromadzeń Phuc Kien i dawne domy kupieckie w dzielnicy portowej, w których harmonijnie splatają się wpływy wietnamskie, chińskie, japońskie, włoskie i portugalskie. Hoi An, założone przez austronezyjskich żeglarzy pod koniec I w. p.n.e., było niegdyś ważnym portem Wielkiego Jedwabnego Szlaku. Od wieków przybysze z całego świata chętnie zostają w Spokojnym Mieście Spotkań na dłużej dla panującej tu niepowtarzalnej atmosfery – magicznej aury dawnych Indochin, którą Hoi An tętni do dziś!

Delta-Mekongu-Wietnam-rejs

Delta Mekongu

Mekong to najdłuższa rzeka na Półwyspie Indochińskim i 12. pod względem długości na świecie. Od tysięcy lat zapewnia okolicznym mieszkańcom byt i piękne widoki. Szczególnie urokliwa jest Delta Mekongu – ujście rzeki do Morza Południowochińskiego na wybrzeżu Wietnamu. Podczas sielankowego rejsu sampanem, tradycyjną drewnianą łodzią płaskodenną, ujrzymy w wąskich, krętych zaułkach aluwialnej strugi pływające wioski i sklepiki, z których uśmiechnięci sprzedawcy oferują drewno, ryż, ryby, pomidory, cebule, arbuzy, rambutany, jackfruity, ananasy i kokosy. Egzotycznych smakołyków nie brakuje, bo Mekong to życiodajna rzeka – wzdłuż jej bagnistych, żyznych brzegów ciągną się sady owocowe i ogrody warzywne, palmy kokosowe, uprawy trzciny cukrowej i jedne z największych w Azji pól ryżowych, za których sprawą Deltę Mekongu nazywa się spichlerzem Wietnamu. Bogactwo flory i fauny kryje się również w brunatnej, mętnej rzece, którą zamieszkują pangazy (endemity, jedne z największych ryb słodkowodnych), krokodyle i delfiny. Lokalne legendy mówią, że w wodach Mekongu żyje też wężowy smok Phaya Naga oraz ciężarna topielica, która – porzucona przez ukochanego i zmieniona w delfina – mściwie burzy fale Rzeki Dziewięciu Smoków.

Ha-Noi

Ha Noi

W stolicy Krainy Smoków wtopimy się w egzotykę wietnamskich legend. Sprawdzimy, czy w toni Jeziora Zwróconego Miecza naprawdę żyje 100-letni żółw, od którego ubogi rybak Le Loi dostał zaczarowany miecz zwycięstwa. Tajemnice pięciu żywiołów zgłębimy w okazałej Świątyni Literatury z 1070 r. – pierwszym wietnamskim uniwersytecie, powstałym w hołdzie Konfucjuszowi. Uroczą damę na kwiecie lotosu ze snów cesarza Ly Thai Tonga poznamy w tekowej Pagodzie Jednej Kolumny, a Ho Chi Minha – w poświęconym mu muzeum i mauzoleum, miejscu lokalnego kultu, zbudowanym na podobieństwo tego, w którym spoczywa Lenin. Nieopodal zanurzymy się w pachnącym egzotyką ogrodzie botanicznym, którego ścieżki prowadzą do skromnego domku, gdzie Ho Chi Minh szukał spokoju do pracy i życia, oraz do Pałacu Prezydenckiego. Na obowiązkową sesję fotograficzną zatrzymamy się przy czerwonych tralkach mostu Wschodzącego Słońca, wiodącego do Świątyni Nefrytowej Góry, a na zakupy – na tematycznych uliczkach aptekarzy, szewców, majsterkowiczów i innych rzemieślników. W pobliżu obejrzymy też wodny teatr marionetek, skosztujemy słynnej kawy na bazie kogla-mogla i wypijemy drinka na dachu najwyższego budynku w kraju.

Ba-Na-Hills-Zloty-Most

Ba Na Hills

Ba Na Hills dla jednych stanowi przykład kiczu, dla innych – nieziemsko pięknego miejsca. Zaprojektowany z rozmachem kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy na górze Chúa (1487 m n.p.m.) obejmuje park rozrywki z ogrodami i świątyniami, utrzymany w klimacie średniowiecznej Europy i tradycji Wietnamu. Do ośrodka kursuje najdłuższa jednotorowa kolejka linowa na świecie (5,8 km), której pierwsza stacja to słynny Złoty Most – piesza kładka o długości 150 m, zawieszona na wysokości 1400 m, podtrzymywana przez dwie gigantyczne dłonie, okrzyknięta przez magazyn „Time” jednym z najciekawszych miejsc na świecie i oblegana przez tłumy chętnych do zrobienia selfie. Most otaczają tropikalne ogrody: Le Jardin D'amour w stylu francuskim z piwniczką winną Debay, Rajski i dendrologiczny, gdzie znajdziemy pagodę Linh Ung z 27-metrowym posągiem Buddy, liczne rzeźby, artystycznie zdobione pawilony i pergole. Powyżej piętrzą się neogotyckie zamki, świątynie i kamienice przy brukowanych uliczkach – imitacja średniowiecznej Francji z nastrojowymi knajpkami, placami zabaw i obiektami wszelkiej rozrywki. Za murami Ba Na Hills leśne ścieżki wiodą na szczyt Núi Chúa – góry Boga – z buddyjską świątynią Ba Chua Thuong Ngan (znaną też jako Linh Chua Linh Tu) oraz piękną panoramą pasma Annamskiego i pobliskiego miasta Da Nang.

Tunele-Cu-Chi

Tunele Cu Chi

Tunele Cu Chi, leżące pod miastem Ho Chi Minh, to największy i najbardziej skomplikowany system podziemnych schronów w Wietnamie. Służyły one wietnamskim żołnierzom podczas wojen indochińskich, a następnie zostały rozbudowane i zaadaptowane przez Wietkong w okresie wojny wietnamskiej (1957–1975). Podziemne korytarze liczyły aż 200 km (zachowało się 120 km), pełniły rolę szlaku komunikacyjno-zaopatrzeniowego i kryjówki przed Amerykanami. Wietnamscy partyzanci mieli tu arsenały broni, pomieszczenia mieszkalne i biurowe, prowizoryczne szpitale, kantyny i spiżarnie. Panujące w tunelach warunki, które wojska USA określiły mianem „czarnego echa”, nie były łatwe: żołnierze zmagali się z brudnym powietrzem, niedostatkiem wody i jedzenia oraz jadowitymi stonogami, skorpionami, pająkami i robactwem. Tunele, położone 3–8 m pod ziemią, pozwoliły im jednak przetrwać wojenną zawieruchę aż do nalotów dywanowych z 1969 r. Wtedy to, w ramach operacji Crimp i Cedar Falls, Amerykanie zniszczyli ok. 80 km korytarzy – tylko tyle, bo nie spodziewali się, że są one tak rozległe i sprytnie zabezpieczone pułapkami. Obecnie tunele Cu Chi stanowią park pamięci i figurują na liście wietnamskich Specjalnych Zabytków Narodowych. Chętni mogą tutaj spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinów M16, M60 i AK-47, a także skosztować wojskowe jedzenie: gotowany na parze maniok, przyrządzany w bezdymnym piecu Hoàng Cầm – ten wynalazek wietnamskiego żołnierza, nazwany jego imieniem, pozwolił gotować bez ryzyka wykrycia dymu przez amerykańskie samoloty.

Ho-Chi-Minh-Buu-Long-pagoda-Wietnam

Ho Chi Minh

Historyczny Sajgon, dziś zwany Ho Chi Minh – na cześć wujaszka Ho, komunistycznego dyktatora – to istna karuzela rozmaitości. Wędrując przez chaotyczne, tłoczne, krzyczące kolorowymi szyldami miasto z chmarami skuterów (na 8,5 mln mieszkańców, a nieoficjalnie 13 mln, przypada ich blisko 20 mln) i rzędami ponumerowanych tropikalnych drzew z rodziny Dipterocarpaceae, pokusimy się o stwierdzenie, że chyba właśnie tutaj ukuto potoczne sformułowanie „niezły sajgon”. Gdy opanujemy już styl poruszania się po drogach „na Wietnamczyka”, pomiędzy szklanymi drapaczami chmur odkryjemy prawdziwy czar Ho Chi Minh. Na bazarze Ben Thanh z mnóstwem towarów, rękodziełem i lokalnymi potrawami poczujemy kuszącą atmosferę Orientu. Z kolei w zaułkach starówki największej metropolii Kochinchiny, skąd chciał uciec kapitan Willard z „Czasu apokalipsy” F.F. Coppoli, natkniemy się na sajgońską katedrę Notre Dame, zabytkowe budynki ratusza, opery i poczty, pagodę Jadeitowego Cesarza, Muzeum Pozostałości Wojennych, park z Pałacem Zjednoczenia oraz inne pamiątki z czasów kolonialnych i współczesnych.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
Terminy w 2024 roku w przygotowaniu 10 16 12749 zł Rezerwuj Book Buch книга
Termin
Liczba dni
Terminy w 2024 roku w przygotowaniu
10
Wolne miejsca
Cena
16
12749 PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • loty Warszawa – Ho Chi Minh oraz Hà Nội – Warszawa,
 • bagaż rejestrowany do 23 kg i podręczny do 8 kg/osoba,
 • wiza do Wietnamu,
 • transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus),
 • noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • 1 nocleg na łodzi,
 • wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje – zgodnie z programem, kuchnia lokalna),
 • 2 × 0,5 l wody butelkowanej dziennie/os. (w busie),
 • wejścia biletowane do wszystkich zwiedzanych świątyń, muzeów i atrakcji zgodnie z programem,
 • rejs sampanem po zatoce Hạ Long,
 • rejs sampanem po Delcie Mekongu,
 • wstęp do parku rozrywki Bà Nà Hills Sun World,
 • udział w Wodnym Teatrze Lalek,
 • wizyta w wiosce rybackiej Vung Vieng,
 • zwiedzanie wyspy Thới Sơn z pokazem kulturowym,
 • zajęcia tai chi,
 • udział w połowie kałamarnic,
 • warsztaty kulinarne,
 • wizyty na orientalnych bazarach,
 • kameralna grupa,
 • opieka lokalnych przewodników,
 • opieka doświadczonego, polskojęzycznego pilota – przewodnika Tamada Tour,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje:

 • lotów krajowych na trasach Ho Chi Minh – Da Nang oraz Da Nang – Ha Noi (orientacyjna cena ±115 USD/lot w jedną stronę, zależnie od terminu),
 • usług bagażowych w hotelach i na lotniskach,
 • lunchy, przekąsek, napojów bezalkoholowych i alkoholowych nieujętych w programie wycieczki,
 • obowiązkowych i zwyczajowych napiwków (ok. 5 USD/dziennie),
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach ok. 288 USD/os.),
 • opcjonalnych opłat za fotografowanie i filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych,
 • usług niewymienionych w programie wycieczki.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi obejmują następujące rodzaje zakwaterowania:

 • 1 nocleg na łodzi w zatoce Hạ Long,
 • hotele 4* (pokoje 2-os. z łazienkami).

Wybrane hotele mogą oferować dostęp do basenu, siłowni, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (ok. 288 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje śniadania, lunche (8) i kolacje (8) z daniami kuchni wietnamskiej. Dodatkowe przekąski oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe, w tym napoje do posiłków, są płatne indywidualnie. Śniadania są serwowane w hotelach, pozostałe posiłki jadamy w restauracjach, knajpkach i na stoiskach ze street foodem na trasie wycieczki. Każdy dzień będzie okazją do odkrycia zróżnicowanych smaków Wietnamu, którego kuchnia obfituje w świeże warzywa, ryby, zupy, ryże i makarony. Wielką atrakcją wycieczki będą warsztaty kulinarne oraz wizyta u gospodarzy z wyspy Thới Sơn, którzy poczęstują nas miodową herbatą, owocami prosto z drzewa i innymi smakołykami.

Informacje praktyczne

Pieniądze

Do Wietnamu najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie (ewentualnie funty brytyjskie lub euro). Nie opłaca się jednak kupować wietnamskich dongów przed przylotem – walutę korzystniej wymienić w kantorach na wietnamskich lotniskach. W Wietnamie dobrze działają też płatności kartowe, dlatego zamiast nadmiaru gotówki można mieć przy sobie kartę walutową (w USD), uniwersalną (np. mBank World) lub typu revolut. Bankomaty są dostępne praktycznie we wszystkich miastach i miasteczkach.

Telefonia i Internet

Internet w Wietnamie jest niezły, chociaż w miejscach położonych z dala od dużych ośrodków i w górach jego zasięg i prędkość mogą być nieco gorsze. Wi-Fi jest dostępne praktycznie w każdym pensjonacie i hotelu, jak również w wielu restauracjach. Na lotnisku można kupić kartę SIM (przykładowo u operatora MobiFone pakiet 6 GB Internetu i nielimitowane połączenia na okres 30 dni to koszt ok. 200 000 VND – ok. 8 USD).

Elektryczność

W Wietnamie występują gniazdka elektryczne typu C, E i F – takie same, jak w Polsce, większości krajów Europy i w USA (napięcie sieciowe wynosi 220–240 V).

Szczepienia i zdrowie

Najnowsze dane epidemiologiczne mówią o ryzyku zarażenia dengą, wścieklizną i grypą typu A. W całym kraju szerzy się też tzw. choroba rąk, stóp i jamy ustnej, groźna zwłaszcza dla dzieci. WHO zaleca szczepienia na żółtaczkę typu A i B, dur brzuszny, tężec i odkleszczowe zapalenie mózgu. Osoby przybywające z krajów zagrożonych epidemiologicznie mają obowiązek poddania się kontroli oraz muszą wypełnić formularze zdrowotne na przejściu granicznym. Ponadto dzieci powyżej 1. roku życia przybywające z terenów zagrożonych żółtaczką oraz osoby przybywające z terenów zagrożonych epidemiami, muszą przedstawić świadectwa szczepień.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Podczas wycieczki – pomiędzy lotniskami, hotelami i zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowym busem, wyposażonym w klimatyzację, Wi-Fi, radio i pasy bezpieczeństwa. W cenie wycieczki są także rejsy sampanem (tradycyjną drewnianą łodzią płaskodenną) oraz przejażdżki kolejką gondolową. Trasa wycieczki obejmuje ponadto 2 loty krajowe: Ho Chi Minh – Đà Nẵng oraz Đà Nẵng – Hà Nội – bilety lotnicze na te połączenia są płatne dodatkowo, a orientacyjna cena wynosi ±115 USD/lot w jedną stronę, zależnie od terminu.

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 70 000 €, w tym koszty ratownictwa 10 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 20 000 PLN,
 • OC – 35 000 €,
 • Bagaż (zawartość walizki) – 1500 PLN,
 • Rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 10-dniowej

HO CHI MINH – MỸ THO – THỚI SƠN – HO CHI MINH – CỦ CHI – ĐÀ NẴNG – HỘI AN – BÀ NÀ HILLS – HỘI AN – ĐÀ NẴNG – HÀ NỘI – ZATOKA HẠ LONG – VUNG VIENG – HON GAI – HA NOI

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour. Odprawa i wylot do Ho Chi Minh z rozkładowym międzylądowaniem.

DZIEŃ 2.

Przylot do Ho Chi Minh. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży i obiad. W zależności od godziny przylotu i ochoty uczestników dalszy relaks w hotelu lub krótkie zwiedzanie Ho Chi Minh (dawniej: Sajgon), podczas którego poczujemy atmosferę orientalnego miasta, zobaczymy bazar Ben Thanh, ratusz, operę, Pałac Zjednoczenia, sajgońską katedrę Notre Dame i inne zabytki z epoki kolonialnej. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu przejazd do miasta Mỹ Tho z pięknymi krajobrazami Delty Mekongu. Wyruszymy stąd w relaksujący rejs sampanem na wyspę Thới Sơn, słynącą z tropikalnych sadów, tradycji pszczelarskich, rękodzielniczych i muzycznych. Z nurtem aluwialnej rzeki popłyniemy wśród palm kokosowych i sonneratii do lokalnego gospodarstwa, gdzie zatopimy się w kojącym gąszczu zieleni, zjemy soczyste owoce prosto z drzewa, wypijemy miodową herbatę, zajrzymy do wietnamskiego ula i zobaczymy pokaz muzyczny đờn ca tài tử, wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Otuleni gościnnością i pogodnym uśmiechem gospodarzy, fantastycznym widokiem na Mekong i spokojną aurą wyspy, ruszymy w drogę powrotną do Ho Chi Minh. Na lunch zatrzymamy się w restauracji Mekong Rest Stop, której specjały i zatopiona w naturze aranżacja pozwolą nam kontynuować wspaniałe wrażenia tego dnia. Po przyjeździe do Ho Chi Minh odpoczynek w hotelu, kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie tuneli Củ Chi, gdzie poznamy historię wojny wietnamskiej. Củ Chi to najbardziej skomplikowany system podziemnych schronów w Wietnamie, liczący pierwotnie 200 km długości (zachowało się 120 km), gdzie Wietkong miał swoje arsenały, prowizoryczne mieszkania, biura, szpitale i kuchnie. Zobaczymy, jak partyzanci przetrwali wojenną zawieruchę i zaskoczyli sprytem armię USA. Na lunch chętni będą mogli spróbować wojskowego jedzenia: gotowanego na parze manioku z przyprawami, przyrządzanego w bezdymnym piecu Hoàng Cầm – ten wynalazek wietnamskiego żołnierza, nazwany jego imieniem, pozwolił gotować bez ryzyka wykrycia dymu przez amerykańskie samoloty. Powrót do Ho Chi Minh, lot do Đà Nẵng i przejazd do uroczego miasta portowego Hội An. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5.

Po wczesnym śniadaniu wycieczka na górę Chúa do parku rozrywki Ba Na Hills. Kolejką linową dotrzemy wprost na słynny Złoty Most, podtrzymywany przez gigantyczne kamienne dłonie. Tuż obok zanurzymy się w tropikalne ogrody: Le Jardin D’amour w stylu francuskim z piwniczką winną Debay, Rajski i dendrologiczny, gdzie znajdziemy pagodę Linh Ung z 27-metrowym posągiem Buddy, liczne rzeźby, artystycznie zdobione pawilony i pergole. Znów wskoczymy w kolejkę linową, by tym razem trafić do… średniowiecznej Europy. W parku rozrywki Ba Na Hills przekąsimy lunch i będziemy mieć czas wolny na zabawę. Następnie wdrapiemy się na szczyt góry Chúa (1487 m n.p.m.), aby zobaczyć buddyjską świątynię Bà Chúa Thượng Ngàn i rysujące się na horyzoncie miasto Đà Nẵng. Około 15.30 powrót do stacji kolejki linowej. Przejazd na kolację i nocleg w Hội An.

DZIEŃ 6.

Po śniadaniu czas wolny w Hội An. Lunch. Po południu wybierzemy się na wspólny spacer po mieście, zobaczymy świątynię Thien Hau, most Japoński, dom Tan Ky i inne zabytki. Romantycznymi uliczkami dotrzemy do portu, skąd ruszymy w przyjemny, pełen pięknych widoków rejs łodzią po rzece Thu Bồn. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Đà Nẵng i lot do Hà Nội. W stolicy Wietnamu i kolebce wietnamskiej kultury udamy się do najstarszej części miasta nad brzegiem rzeki Czerwonej. Pospacerujemy po zabytkowych uliczkach kupców i rzemieślników, które noszą nazwy sprzedawanych tam niegdyś wyrobów, np. Phố Hàng Giầy (ulica Butów), Hàng Đào (ul. Jedwabna), Hàng Bạc (ul. Srebrna), Phố Chả Cá (ul. Rybna). W okolicy odkryjemy owiane legendami Jezioro Zwróconego Miecza (Hoàn Kiếm) ze słynnym mostem Wschodzącego Słońca (Cầu Thê Húc) i leżącą na wyspie Świątynią Jadeitowej Góry (Ngoc Son), a także Świątynię Literatury (Văn Miếu) – pierwszy wietnamski uniwersytet z 1070 r., piękny ogród botaniczny z tekową Pagodą Jednej Kolumny (Chùa Một Cột), Pałacem Prezydenckim, muzeum, chatką i mauzoleum Hồ Chí Minha (komunistycznego przywódcy Wietnamu) oraz inne zabytki. Czas wolny. Lunch. Wieczorem obejrzymy Wodny Teatr Lalek Thang Long – tradycyjny wietnamski spektakl dramaturgii ludowej, opowiadający o wiejskim życiu chłopów i bohaterach narodowych, wykonywany z udziałem kukiełek i artystów scenicznych. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Hà Nội.

DZIEŃ 8.

Po wczesnym śniadaniu przejazd do miasta Hạ Long nad Morzem Południowochińskim. Tu ruszymy tradycyjną łodzią sampan w rejs po spektakularnie pięknej zatoce Hạ Long. Zobaczymy najładniejsze skaliste wyspy, strzelające ponad szmaragdową taflę wody. Na lunch zawiniemy do malowniczej zatoki Bai Tu Long. Następnie udamy się na spływ kajakami do jaskini Thiên Cảnh Sơn. O zachodzie słońca wietnamska kolacja na łodzi z niespodzianką. Po zmroku chętni mogą się udać na wieczorny połów kałamarnic z załogą sampana. Nocleg na łodzi.

DZIEŃ 9.

Dzień zaczniemy wcześnie. O 6.00 rano chętni będą mogli uczestniczyć w zajęciach tai chi, w towarzystwie kawy i herbaty. O 7.00 zjemy śniadanie, a następnie popłyniemy bambusową łodzią do wioski rybackiej Vung Vieng, położonej na jednej ze skalistych wysp zatoki Bai Tu Long. Poznamy tu historię lokalnych rodzin rybackich – zobaczymy ich pływające domy, szkoły i markety, odwiedzimy też miejscową farmę pereł. Wioska Vung Vieng została założona w XIX w. i jest jedną z czterech zachowanych osad rybackich tego typu. Obecnie Vung Vieng stanowi atrakcję turystyczną i nie jest już na stałe zamieszkana – w 2012 r. rząd Wietnamu rozpoczął proces przesiedlania ok. 50 rodzin rybackich na ląd w trosce o jakość ich życia oraz stan zatoki Bai Tu Long, która została objęta programem opieki ekologicznej. Po zwiedzaniu udamy się na warsztaty kuchni wietnamskiej i zjemy wczesny lunch. Z portu Hon Gai przejazd do Hà Nội. Czas wolny na ostatnie zakupy i ewentualny posiłek we własnym zakresie. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski z rozkładowym międzylądowaniem.

DZIEŃ 10. 

Przylot na lotnisko Chopina (Okęcie) w Warszawie.

 

© 2022 Aleksandra Zalewska

© 2022 TAMADA TOUR

Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. www.tamadatour.pl

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 2 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 3 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest