wietnam-klejnot-indochin-12-dni-wycieczka

Wietnam Klejnot Indochin 12 dni

Wycieczka objazdowa

od  PLN
cena za osobę / 12 dni

Rezerwuj

Odkryj krainę smoków, kokosa i najpiękniejszej zatoki świata!

Zanurz się wszystkimi zmysłami w wietnamskiej egzotyce. Opłyń malowniczą zatokę Ha Long i odwiedź jedno z najromantyczniejszych miast świata, które kusi blaskiem czerwonych lampionów. Na szlaku rododendronów wniknij w barwną codzienność górskich plemion i naucz się robić sajgonki. Spłyń Deltą Mekongu, skosztuj kokosów z pływającego sklepiku, a noc spędź w chatce krytej strzechą. Zobacz wietnamską katedrę Notre Dame, zrób selfie na słynnym Złotym Moście i sprawdź, jak żołnierze Wietkongu poradzili sobie z jadowitymi stonogami. W dżungli na wyspie Cat Ba poszukaj lutungów, a pod Górą Kociego Zęba – hinduistycznego sanktuarium My Son. Poznaj wujka Ho i kaodaistów, wdrap się na Góry Marmurowe, gdzie czekają jaskiniowe świątynie, buddyjskie pagody i panorama najpiękniejszej plaży Wietnamu. Ze Świątyni Literatury, pierwszego wietnamskiego uniwersytetu, wyrusz po aromaty orientalnego targu, a nieopodal soczyście zielonych tarasowych upraw ryżu poczuj prawdziwego ducha kolonialnej przeszłości.

W cenie

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Transfery lotniska – hotele – trasa wycieczki

Wizyty na egzotycznych bazarach

Wizyty na egzotycznych bazarach

Trekking wśród tarasowych upraw ryżu

Trekking wśród tarasowych upraw ryżu

Wizyta w wytwórni makaronu ryżowego

Wizyta w wytwórni makaronu ryżowego

Nauka robienia sajgonek

Nauka robienia sajgonek

Wodny teatr lalek

Wodny teatr lalek

Wejścia biletowane do muzeów i atrakcji

Wejścia biletowane do muzeów i atrakcji

Spotkania etnograficzne z plemionami Hmong, Dao i Tày

Spotkania etnograficzne z plemionami Hmong, Dao i Tày

Rejs po Delcie Mekongu

Rejs po Delcie Mekongu

Rejs po zatoce Ha Long

Rejs po zatoce Ha Long

1 nocleg w chatce krytej strzechą

1 nocleg w chatce krytej strzechą

Wyżywienie (śniadania kuchni wietnamskiej)

Wyżywienie (śniadania kuchni wietnamskiej)

Loty wewnętrzne Ho Chi Minh – Da Nang; Da Nang – Ha Noi

Loty wewnętrzne Ho Chi Minh – Da Nang; Da Nang – Ha Noi

Loty Warszawa – Ho Chi Minh; Ha Noi – Warszawa

Loty Warszawa – Ho Chi Minh; Ha Noi – Warszawa

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

Atrakcje plenerowe, kulturowe i historyczne

Atrakcje plenerowe, kulturowe i historyczne

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Opieka doświadczonego pilota-przewodnika

Kameralne grupy

Kameralne grupy

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?

Wybrane atrakcje

Zatoka-Ha-Long-Wietnam

Zatoka Ha Long

Niektórzy jadą do Wietnamu tylko po to, by na własne oczy zobaczyć zatokę Ha Long. I nic dziwnego, bo ta malownicza wizytówka kraju to prawdziwy skarb natury – pomnik krajobrazowy, który od 1994 r. figuruje na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Sampanem, czyli tradycyjną drewnianą łodzią, popłyniemy w niezapomniany rejs do najbardziej czarujących miejsc zatoki, słynącej z aż 1900 skalistych wysp i wysepek oraz szmaragdowej wody. Zobaczymy oszałamiające wapienne słupy, wyłaniające się wysoko ponad taflę Morza Południowochińskiego. Tu i ówdzie dostrzeżemy tajemnicze groty i jaskinie, a na szczytach porośniętych kępami tropikalnego lasu być może migną nam rezusy, makaki, wiewiórki, łasice, iguany, antylopy i inne okazy spośród 1847 gatunków zatokowej fauny. Zrelaksujemy się, naoglądamy widoków zaliczanych do najpiękniejszych na świecie, a także sięgniemy do historii zatoki Ha Long, nad którą ludzie zadomowili się już w epoce neolitu.

Pola-ryzowe-Wietnam

Sa Pa

Sa Pa to niewielki, malowniczy kurort górski tuż przy granicy z Chinami. Prawdziwy czar kolonialnego miasteczka odkryjemy… poza jego obrębem, na szlaku tropikalnej przyrody. Górskimi ścieżkami, którymi miejscowi pędzą bawoły na popas, dotrzemy do wioski Cat Cat i pod urokliwy wodospad. Na każdym kroku wyprawy pod Dachem Indochin zobaczymy pachnące rododendrony i oszałamiający pejzaż ciągnących się kilometrami tarasowych upraw ryżu. Zachwycimy się soczystą zielenią natury, z którą kontrastują bajecznie kolorowe, finezyjne stroje mniejszości etnicznych, do dziś zachowujących odrębność językową i kulturową. Poznamy codzienność plemion Hmong, Dao i Tay – barwą, radosną, oderwaną od dobrodziejstw rozbuchanej cywilizacji Zachodu. Pod tą przykrywką zauważymy jednak piętrzące się niczym ryżowe tarasy problemy lokalnej społeczności, której pozornie autentyczna kultura jest nadmiernie eksploatowana jako atrakcja turystyczna. Wytchnienie znajdziemy na romantycznych uliczkach i egzotycznym targu w Sa Pa, przyciągającym wzrok smakowitymi potrawami, pięknymi strojami ludowymi i rękodziełem.

Hoi-An-Wietnam-noc

Hoi An

Hoi An to jedno z najbardziej romantycznych miast świata. Zakochańców przyciąga zwłaszcza wieczorami, gdy klimatyczne uliczki nad brzegiem rzeki Thu Bon, po której nieustannie kursują drewniane promy i łodzie, rozświetlają tysiące kolorowych lampionów. W dzień również czeka tu niemało atrakcji. Hoi An, założone przez austronezyjskich żeglarzy pod koniec I w. p.n.e., było niegdyś ważnym portem Wielkiego Jedwabnego Szlaku i od dawna tętniło niepowtarzalną atmosferą, dla której kupcy z Azji i Europy chętnie osiedlali się tutaj na dłużej. Właśnie oni sprawili, że w Mieście Bezpiecznego Lądowania harmonijnie splatają się wpływy wietnamskie, chińskie, japońskie, włoskie i portugalskie. Odkryjemy je na szlaku zabytków: na słynnym moście z XVI w., w domu Tan Ky i hali zgromadzeń Phuc Kien. W gmatwaninie ukwieconych zaułków znajdziemy też liczne butiki (Hoi An słynie z krawiectwa, więc jeśli kupować ubrania, to tylko tu!), galerie sztuki, sklepy pamiątkarskie i kawiarenki, a pod spowitymi bluszczem dachami skosztujemy lokalnych specjałów, takich jak pyszne pierożki banh bao banh vac. Wędrując wąskimi uliczkami ze ścieśnionymi jeden przy drugim domami, w mgnieniu oka przeniesiemy się wprost do magicznego świata dawnych Indochin.

Cat-Ba

Cat Ba

Mówi się, że kto nie widział Cat Ba, nie poznał prawdziwego Wietnamu. Na największej spośród 367 wysp archipelagu zanurzymy się w tropikalnej zieleni miejscowego parku narodowego, skosztujemy wietnamskich przysmaków, zanurkujemy wzrokiem w turkusowej wodzie, odwiedzimy ogromną, pływającą wioskę i zobaczymy jeden z najbardziej spektakularnych zachodów słońca w tej części świata. W naturalnym ekosystemie lutungów (zagrożonych wyginięciem małpek o długich ogonach i sympatycznych pyszczkach), wiewiórek, jeży i delfinów wyruszymy na niezapomniany spacer nadmorską promenadą, która przechodzi w szlak romantycznych zatok. Doświadczymy egzotyki namorzynów, leniwie kładących się w przybrzeżnych płyciznach, i bujnych lasów na stromych wzgórzach. Przystaniemy też na piaszczystej plaży z widokiem na malownicze formacje skalne, wyrastające pionowo w górę wprost ze szmaragdowego morza. W każdym zakątku Cat Ba nie raz poczujemy niezapomniany klimat azjatyckiej przygody.

My-Son-Wietnam

My Son

My Son to zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych z VII–XII w., leżący w dolinie rzeki Thu Bon, pod świętą górą Mahaparvata, zwaną Kocim Zębem. Sanktuarium ufundował Bhadrawarman I, król Czamów (muzeum poświęcone temu ludowi znajduje się w mieście Da Nang). Otoczona tropikalnym lasem świątynia niejednokrotnie ucierpiała – najpierw w XVI w., gdy historyczne państwo Czamów zajęli Wietnamczycy, a następnie w 1969 r., wskutek nalotu bombowca B-52 na ukrywających się w My Son żołnierzy Wietkongu. Z 70 ocalałych do początku XX w. budynków dziś zobaczymy więc jedynie kilka. Zrujnowany, nadgryziony zębem czasu i pochłonięty przez dżunglę kompleks odrestaurował w latach 80. Polak – Kazimierz Kwiatkowski. Dzięki powszechnie lubianemu tu Kazikowi, z którym spotkamy się jeszcze w portugalskim porcie Hoi An, zobaczymy dawne piękno bogato zdobionych grubych murów świątyni My Son. W wiekowym kompleksie odkryjemy wciąż imponujące ceglane kalany (główne budowle w kształcie wieży, siedziby bóstwa Śiwy), mandapy, kośagryhy, gopury i pośy, które objęto patronatem UNESCO.

Delta-Mekongu-Wietnam-rejs

Delta Mekongu

Do miasta Can Tho, największego w Delcie Mekongu, dostaniemy się typowym wietnamskim autobusem z leżankami zamiast krzeseł. Stąd sampanem, tradycyjną drewnianą łodzią płaskodenną, wypłyniemy w sielankowy rejs po słynnej rzece, najdłuższej na Półwyspie Indochińskim i 12. pod względem długości na świecie. Przemierzając wąskie i kręte zaułki, zobaczymy pływające wioski i sklepiki, z których uśmiechnięci, wesoło machający sprzedawcy oferują drewno, ryż, ryby, pomidory, cebule, arbuzy, rambutany, jackfruity, ananasy i kokosy. Egzotycznych smakołyków nie brakuje, bo Mekong to życiodajna rzeka – na bagnistych, żyznych wybrzeżach ujrzymy sady owocowe i ogrody warzywne, palmy kokosowe, uprawy trzciny cukrowej i jedne z największych w Azji pól ryżowych, za sprawą których Deltę Mekongu nazywa się spichlerzem Wietnamu. Bogactwo flory i fauny odkryjemy również w brunatnej, mętnej rzece, którą zamieszkują pangazy (endemity, jedne z największych ryb słodkowodnych), krokodyle i delfiny. Na szczęście nie natkniemy się tu na legendarnego wężowego smoka Phaya Naga ani na równie mityczną ciężarną Wietnamkę, topielicę zmienioną w delfina, która – porzucona przez ukochanego – mściwie burzy fale Rzeki Dziewięciu Smoków. Wstąpimy za to do fabryki makaronu ryżowego, a noc spędzimy u lokalnej rodziny, w klimatycznym domu krytym strzechą, gdzie skosztujemy miejscowego alkoholu i nauczymy się robić sajgonki.

Da-Nang-Gory-Marmurowe

Da Nang

W historycznej krainie Amarawati odkryjemy jedną z najpiękniejszych plaż Wietnamu. Szmaragdowa woda, bielutki piasek, leżaki ze słomianymi kapeluszami – tu spełnimy wakacyjne marzenia. Piękną panoramę Morza Południowochińskiego i miasta Da Nang zobaczmy też spod posągu bogini Guanyin na Małpiej Górze (Son Tra). W pobliskiej wiosce Non Nuoc, słynącej z wyrobu marmurowych rzeźb i rękodzieła, wdrapiemy się na Góry Marmurowe – po równie urokliwe widoki, a przede wszystkim po klejnoty natury i architektury. W wysmukłych wzniesieniach tubylcy dostrzegają postać śpiącego smoka i zwą je Górami Pięciu Żywiołów: Kim – metalu, Moc – drewna, Thuy – wody, Hoa – ognia, Tho – ziemi. Na największej z gór, Thuy Son, znajdziemy pagody otoczone posągami Buddy: strzelistą Xa Loi, wyglądającą niczym chiński pałac Linh Ung oraz najstarszą Chua Tam Thai (1630 r.), do której prowadzi Brama Trzech Bram. Przez tropikalną zieleń wydrążonego w skałach wąwozu dotrzemy do jaskiń z sanktuariami hinduistów i buddystów: Tang Chon, Ban Co, gdzie według legendy wróżki grają w szachy, Van Thong i największej z grot – Huyen Khong. W tej ostatniej poczujemy mistyczną atmosferę, stworzoną przez zapach kadzidełek oraz subtelny blask świec i światła, które sącząc się skalnymi otworami, otula kamienne ołtarze nieopisaną magią.

Ha-Noi

Ha Noi

W stolicy Krainy Smoków wtopimy się w egzotykę wietnamskich legend. Sprawdzimy, czy w toni Jeziora Zwróconego Miecza naprawdę żyje 100-letni żółw, od którego ubogi rybak Le Loi dostał zaczarowany miecz zwycięstwa. Tajemnice pięciu żywiołów zgłębimy w okazałej Świątyni Literatury z 1070 r. – pierwszym wietnamskim uniwersytecie, powstałym w hołdzie Konfucjuszowi. Uroczą damę na kwiecie lotosu ze snów cesarza Ly Thai Tonga poznamy w tekowej Pagodzie Jednej Kolumny, a Ho Chi Minha – w poświęconym mu muzeum i mauzoleum, miejscu lokalnego kultu, zbudowanym na podobieństwo tego, w którym spoczywa Lenin. Nieopodal zanurzymy się w pachnącym egzotyką ogrodzie botanicznym, którego ścieżki prowadzą do skromnego domku, gdzie Ho Chi Minh szukał spokoju do pracy i życia, oraz do Pałacu Prezydenckiego. Na obowiązkową sesję fotograficzną zatrzymamy się przy czerwonych tralkach mostu Wschodzącego Słońca, wiodącego do Świątyni Nefrytowej Góry, a na zakupy – na tematycznych uliczkach aptekarzy, szewców, majsterkowiczów i innych rzemieślników. W pobliżu obejrzymy też wodny teatr marionetek, skosztujemy słynnej kawy na bazie kogla-mogla i wypijemy drinka na dachu najwyższego budynku w kraju.

Ba-Na-Hills-Zloty-Most

Ba Na Hills

Ba Na Hills to kolejna, obok sajgońskiej katedry Notre Dame, namiastka średniowiecznej Europy w Wietnamie. Zaprojektowana z wielkim rozmachem, dla jednych stanowi przykład kiczu, dla innych – nieziemsko pięknego miejsca. Do kurortu, położonego wśród zielonych gór na 1487 m n.p.m., 20 km od Da Nang, dojedziemy najdłuższą kolejką linową świata (5,042 km). W Ba Na Hills z klasycznie europejską zabudową – wąskimi brukowanymi uliczkami i placem katedralnym, wokół których piętrzą się kamienne domy i wieże, zdobione na neogotycką modłę – poczujemy się jak w dawnej Anglii, Rumunii albo Francji (ta część kurortu nazywa się zresztą French Village). Wieczorami Ba Na Hills spowija mgła, a blade światło latarni i kolorowych witraży tworzy magiczną atmosferę. Kto woli oderwać oczy od zabudowań nietuzinkowego kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego, może udać się na 150-metrowy Złoty Most, podtrzymywany przez dwie gigantyczne dłonie. W 2018 r. został on uznany przez magazyn „Time” za jedno z najciekawszych miejsc na świecie, a przez „The Guardian” – za najbardziej imponujący pieszy most. Nic dziwnego, że oblegają go tłumy chętnych do zrobienia selfie.

Cao-Dai

Cao Dai

Kaodaizm to monoteistyczna religia Wietnamu, łącząca elementy buddyzmu, chrześcijaństwa, konfucjanizmu, taoizmu, a częściowo także islamu i judaizmu. Jest jedną z najbardziej otwartych i tolerancyjnych religii na świecie – jej wyznawcy to pacyfiści, egalitaryści, a przy okazji wegetarianie. Wierzą w karmę i reinkarnację. Uważają, że wszystkie wyznania wywodzą się ze wspólnego źródła i mają wspólną etykę, opartą na miłości i sprawiedliwości. Symbol najważniejszy dla kaodaistów – umieszczone w trójkącie Lewe Oko Boga, Cao Dai, czyli Najwyższego Pana, które ukazało się urzędnikowi kolonialnemu Ngo Van Chieu podczas organizowanych przez niego seansów spirytystycznych i w 1926 r. dało początek nowej religii – zobaczymy w centralnym punkcie Wielkiej Świątyni Kaodaistycznej w mieście Tay Ninh, stolicy kaodaizmu. Budynek ten stanowi zjawiskowy przykład synkretyzmu architektonicznego i zdobniczego, inspirowanego budownictwem sakralnym z różnych zakątków świata. Obok kwiatów lotosu i smoków znajdziemy tu oko opatrzności, wizerunki świętych czy rzeźbę Chrystusa. Przy odrobinie szczęścia przyjrzymy się dyskretnie nabożeństwu, które – podobnie jak w Kościele katolickim – prowadzą księża.

Tunele-Cu-Chi

Tunele Cu Chi

W tunelach Cu Chi przeniesiemy się w lata wojny wietnamskiej (1957–1975). Podziemne korytarze o łącznej długości 200 km, wydrążone jeszcze w czasie wojen indochińskich, Wietkong zaadaptował później na potrzeby szlaku komunikacyjno-zaopatrzeniowego i kryjówki przed Amerykanami. Wietnamscy partyzanci mieli tu arsenały broni, pomieszczenia mieszkalne i biurowe, prowizoryczne szpitale, kantyny i spiżarnie. Panujące w tunelach warunki, które wojska USA określiły mianem „czarnego echa”, nie były łatwe: żołnierze zmagali się z brudnym powietrzem, niedostatkiem wody i jedzenia oraz jadowitymi stonogami, skorpionami, pająkami i robactwem. Tunele, położone 3–8 m pod ziemią, pozwoliły im jednak przetrwać wojenną zawieruchę aż do nalotów dywanowych z 1969 r. Wtedy to, w ramach operacji Crimp i Cedar Falls, Amerykanie zniszczyli ok. 80 km korytarzy – tylko tyle, bo nie spodziewali się, że są one tak rozległe i sprytnie zabezpieczone pułapkami. Obecnie tunele Cu Chi stanowią park pamięci i figurują na liście wietnamskich Specjalnych Zabytków Narodowych. Chętni mogą tutaj spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinów M16, M60 i AK-47.

Ho-Chi-Minh-Buu-Long-pagoda-Wietnam

Ho Chi Minh

Historyczny Sajgon, dziś zwany Ho Chi Minh – na cześć wujaszka Ho, komunistycznego dyktatora – to istny kogel-mogel. Wędrując przez chaotyczne, tłoczne, krzyczące kolorowymi szyldami miasto z chmarami skuterów (na 8,5 mln mieszkańców, a nieoficjalnie 13 mln, przypada ich blisko 20 mln) i rzędami ponumerowanych tropikalnych drzew z rodziny Dipterocarpaceae, pokusimy się o stwierdzenie, że chyba właśnie tutaj ukuto potoczne sformułowanie „niezły sajgon”. Gdy opanujemy już styl poruszania się po drogach „na Wietnamczyka”, zajrzymy do Muzeum Pozostałości Wojennych – refleksyjnego miejsca nieopodal parku z Pałacem Zjednoczenia, prezentującego zawiłą historię Wietnamu na tle konfliktu z USA i Francją. Nieco inne wrażenia odnajdziemy na owianym egzotycznymi zapachami i azjatycką aurą bazarze Ben Thanh, który kusi mnóstwem towarów, rękodziełem i lokalnymi potrawami. W zaułkach starówki największej metropolii Kochinchiny, skąd chciał uciec kapitan Willard z „Czasu apokalipsy” F.F. Coppoli, natkniemy się z kolei na sajgońską katedrę Notre Dame i inne architektoniczno-kulturowe pamiątki z epoki kolonialnej.

Cała trasa

Terminy i ceny wycieczek


Termin Ilość dni Wolne miejsca Cena Rezerwacja
Terminy 2020 w przygotowaniu 12 16 zł* Rezerwuj Book Buch книга

* Cena może obejmować część wpłaty w USD lub EUR oraz nieznacznie różnić się od podanej w tabeli, w zależności od aktualnych kursów walut. Do podanej kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,90 zł za 1 USD lub 4,50 za 1 EUR.

Termin
Liczba dni
Terminy 2020 w przygotowaniu
12
Wolne miejsca
Cena
16
PLN
Rezerwuj

Szczegółowe informacje

Świadczenia

W cenie:

 • lot Warszawa – Ho Chi Minh,
 • lot Ha Noi – Warszawa,
 • loty wewnętrzne (Ho Chi Minh – Da Nang; Da Nang – Ha Noi),
 • transfery klimatyzowanym autokarem lub vanem z/na lotnisko, do/z hotelu i na trasie wycieczki,
 • noclegi ze śniadaniami w hotelach 3* i guesthouse’ach (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
 • 1 nocleg w chatce krytej strzechą u rodziny w Delcie Mekongu (warunki skromne, ale będziemy blisko lokalnego życia),
 • dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu,
 • rejs sampanem po zatoce Ha Long,
 • rejs sampanem po Delcie Mekongu,
 • bilety wstępu do zwiedzanych muzeów i atrakcji,
 • udział w wodnym teatrze lalek,
 • nauka robienia sajgonek,
 • wizyta w wytwórni makaronu ryżowego,
 • trekking wśród tarasowych upraw ryżu,
 • wizyty na egzotycznych bazarach,
 • ciekawostki etnograficzne,
 • autentyczne spotkania z lokalnymi mieszkańcami,
 • atrakcje plenerowe, historyczne i kulturowe,
 • opieka doświadczonego, polskojęzycznego pilota-przewodnika,
 • zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów,
 • zwiedzanie w kameralnych grupach,
 • ubezpieczenie zdrowotne KL, NNW, OC + bagaż,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje:

 • kosztów wizy (e-wiza do Wietnamu kosztuje 25 USD i można ją wyrobić online, na stronie: https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/web/guest/khai-thi-thuc-dien-tu/cap-thi-thuc-dien-tu. Podczas aplikacji trzeba wgrać zeskanowaną stronę paszportu i zdjęcie paszportowe. Dla bezpieczeństwa należy to zrobić min. 7 dni roboczych przed wyjazdem),
 • usług bagażowych w hotelach i na lotnisku,
 • obiadokolacji i lunchy oraz napojów bezalkoholowych i alkoholowych nieujętych w programie wycieczki (na trasie wycieczki będziemy mieć do dyspozycji wiele punktów gastronomicznych, gdzie będzie można skosztować lokalnej kuchni. Ceny jedzenia w Wietnamie są niskie – smażony ryż lub makaron z kurczakiem to koszt 50–70 tys. dongów, czyli ok. 9–11 zł, a bardziej urozmaicone dania kosztują 100–150 tys. dongów, czyli ok. 17–25 zł; kawa i herbata to wydatek rzędu 20–35 tys. dongów, czyli 3,5–5 zł, a woda 1,5 l kosztuje 10–15 tys. dongów, czyli ok. 2 zł),
 • wejścia do parku rozrywki Ba Na Hills Sun World (dopłata: 30 USD/osoba) – wyjazd do parku dla zainteresowanych, chętni mogą tego dnia zostać również na zwiedzanie i relaks w Hoi An,
 • napiwków lokalnych,
 • zakwaterowania w pokojach 1-osobowych (dopłata za pokój 1-osobowy w hotelach i pensjonatach do 200 USD/os.),
 • kosztów pamiątek i wydatków osobistych.

Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni

 • Otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za wycieczkę w ustawowym terminie 14 dni, w przypadku gdy impreza turystyczna nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Tamada Tour (m.in. w sytuacji wystąpienia pandemii, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, innych nieprzewidzianych zdarzeń oraz ich skutków).
 • W pozostałych przypadkach zwrot kosztów następuje na warunkach określonych w załączniku do umowy o imprezę turystyczną: „Ogólne Warunki Uczestnictwa W Imprezach Turystycznych Organizowanych Przez Tamada Tour Sp. z o.o.” – dokument OWU otrzymasz przy podpisaniu umowy o wycieczkę, a w każdej chwili możesz się zapoznać z jego treścią pod tym linkiem.

Hotele i wyżywienie

Noclegi obejmują zakwaterowanie w komfortowych hotelach 3* i guesthouse’ach (pokoje 2-osobowe z własnymi łazienkami), a także jeden nocleg w krytej strzechą chatce, u lokalnej rodziny w Delcie Mekongu (warunki będą tu skromne, ale spędzimy nastrojową noc, bliżej prawdziwego życia i mieszkańców Wietnamu). Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze zakwaterować w jednym 2-osobowym pokoju, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy (do 200 USD/os., w zależności od miejsca noclegu).

Wyżywienie obejmuje śniadania z daniami kuchni wietnamskiej. Dodatkowe posiłki, takie jak lunche, obiadokolacje czy przekąski, są płatne osobno – pozwoli to każdemu stołować się według własnego uznania i preferowanej diety, jarskiej lub mięsnej. Na trasie wycieczki znajdziemy wiele punktów gastronomicznych, gdzie każdego dnia będzie można skosztować innych potraw i napojów lokalnej kuchni. Ceny jedzenia w Wietnamie są niskie – smażony ryż lub makaron z kurczakiem kosztują 50–70 tys. VND (ok. 9–11 zł), a bardziej urozmaicone dania ok. 100–150 tys. VND (ok. 17–25 zł). Z kolei kawa i herbata to wydatek rzędu 20–35 tys. VND (3,5–5 zł), a 1,5 l wody – 10–15 tys. VND (ok. 2 zł).

Informacje praktyczne

Pieniądze

Do Wietnamu najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie (ewentualnie funty brytyjskie lub euro). Nie opłaca się jednak kupować wietnamskich dongów przed przylotem – walutę korzystniej wymienić w kantorach na wietnamskich lotniskach. W Wietnamie dobrze działają też płatności kartowe, dlatego zamiast nadmiaru gotówki można mieć przy sobie kartę walutową (w USD), uniwersalną (np. mBank World) lub typu revolut. Bankomaty są dostępne praktycznie we wszystkich miastach i miasteczkach.

Telefonia i Internet

Internet w Wietnamie jest niezły, chociaż w miejscach położonych z dala od dużych ośrodków i w górach jego zasięg i prędkość mogą być nieco gorsze. Wi-Fi jest dostępne praktycznie w każdym pensjonacie i hotelu, jak również w wielu restauracjach. Na lotnisku można kupić kartę SIM (przykładowo u operatora MobiFone pakiet 6 GB Internetu i nielimitowane połączenia na okres 30 dni to koszt ok. 200 000 VND – ok. 8 USD).

Elektryczność

W Wietnamie występują gniazdka elektryczne typu C, E i F – takie same, jak w Polsce, większości krajów Europy i w USA (napięcie sieciowe wynosi 220–240 V).

Szczepienia i zdrowie

Najnowsze dane epidemiologiczne mówią o ryzyku zarażenia dengą, wścieklizną i grypą typu A. W całym kraju szerzy się też tzw. choroba rąk, stóp i jamy ustnej, groźna zwłaszcza dla dzieci. WHO zaleca szczepienia na żółtaczkę typu A i B, dur brzuszny, tężec i odkleszczowe zapalenie mózgu. Osoby przybywające z krajów zagrożonych epidemiologicznie mają obowiązek poddania się kontroli oraz muszą wypełnić formularze zdrowotne na przejściu granicznym. Ponadto dzieci powyżej 1. roku życia przybywające z terenów zagrożonych żółtaczką oraz osoby przybywające z terenów zagrożonych epidemiami, muszą przedstawić świadectwa szczepień.

Zdjęcia i filmy

Transfery

Na całej trasie wyprawy – z/na lotnisko, z/do hoteli i pomiędzy zwiedzanymi miejscami – podróżujemy komfortowymi, klimatyzowanymi autokarami lub vanami (rodzaj pojazdu zależy od liczby uczestników wycieczki). Pełne bezpieczeństwo podróży zapewniają doświadczeni, zawodowi kierowcy.

W cenie wycieczki zawierają się także 2 przeloty krajowe oraz rejsy sampanem (tradycyjną drewnianą łodzią płaskodenną) po zatoce Ha Long i Delcie Mekongu.

 

Zwiedzanie

Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.

Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.

Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.

Ubezpieczenie

Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:

 • KL (koszty leczenia) – 60 000 €,
 • NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – 15 000 PLN,
 • OC – 30 000 €,
 • bagaż – 1000 PLN.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.

Trasa i program wycieczki 12-dniowej

HO CHI MINH – TAY NINH – CU CHI – HO CHI MINH – DELTA MEKONGU – HO CHI MINH – DA NANG – MY SON – HOI AN – BA NA HILLS – HOI AN – DA NANG – HA NOI – SA PA – HA NOI – CAT BA – ZATOKA HA LONG – CAT BA – HA NOI

DZIEŃ 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura Tamada Tour. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Ho Chi Minh z krótką przesiadką na katarskim lotnisku Ad-Dauha.

DZIEŃ 2.

Przylot do Ho Chi Minh. Transfer do hotelu, odpoczynek i śniadanie. Następnie zwiedzanie Ho Chi Minh (dawniej: Sajgon), podczas którego zajrzymy do Muzeum Pozostałości Wojennych, na orientalny bazar Ben Thanh i starówkę z sajgońską katedrę Notre Dame i innymi zabytkami z epoki kolonialnej. Czas wolny, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu ok. 2-godz. przejazd do miasta Tay Ninh na zwiedzanie Wielkiej Świątyni Kaodaistycznej. Czas wolny. W drodze powrotnej do Ho Chi Minh zatrzymamy się, by zobaczyć powojenne tunele Cu Chi. Przyjazd do Ho Chi Minh, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu ok. 3,5-godz. przejazd autokarem z miejscami sypialnymi do Can Tho, skąd wyruszymy w niezapomniany rejs po Delcie Mekongu. Po drodze zobaczymy pływające sklepiki, zwiedzimy fabrykę makaronu ryżowego, skosztujemy miejscowych trunków i nauczymy się robić sajgonki. Nocleg w chatce krytej strzechą, u lokalnej rodziny.

DZIEŃ 5.

Po śniadaniu powrót do Ho Chi Minh i przelot do Da Nang (czas lotu ok. 1 h 20 min). Następnie ok. 1-godz. przejazd na zwiedzanie zabytkowego kompleksu świątyń hinduistycznych My Son. Stąd 1-godz. przejazd do romantycznego miasteczka Hoi An. Wieczorny spacer, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6.

Śniadanie, poranek w Hoi An. Następnie ok. 2-godz. przejazd do parku rozrywki Ba Na Hills Sun World ze słynnym Złotym Mostem i zabudową stylizowaną na tę ze średniowiecznej Europy (wyjazd dla zainteresowanych, chętni mogą tego dnia zostać na dalsze zwiedzanie i relaks w Hoi An). Powrót na obiadokolację i nocleg do Hoi An.

DZIEŃ 7.

Po śniadaniu przejazd do Da Nang i przelot do Ha Noi (czas lotu ok. 1 h 20 min). W stolicy Wietnamu zobaczymy m.in. Jezioro Zwróconego Miecza, Świątynię Literatury, Pagodę Jednej Kolumny, muzeum Hồ Chí Minha, ogród botaniczny z chatką Hồ Chí Minha i Pałacem Prezydenckim, most Wschodzącego Słońca, wodny teatr lalek i tematyczne uliczki rzemieślników z mnóstwem sklepików. Czas wolny, obiadokolacja. Nocleg w Ha Noi.

DZIEŃ 8.

Wczesnym rankiem po śniadaniu ok. 5-godz. przejazd do kurortu górskiego Sa Pa. Po odpoczynku krótki trekking w otoczeniu tarasowych pól ryżowych do wodospadu i wioski Cat Cat. Powrót do Sa Pa, wizyta na egzotycznym targu, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9.

Śniadanie. Trekking z lokalnym przewodnikiem po malowniczej okolicy Sa Pa, podczas którego poznamy prawdę o życiu lokalnych plemion Hmong, Dao i Tày. Po południu powrót na obiadokolację i nocleg do Ha Noi.

DZIEŃ 10. 

Po śniadaniu ok. 2-godz. przejazd z Ha Noi do parku narodowego na wyspie Cat Ba. Wycieczka po porośniętej dżunglą okolicy rowerami lub skuterami (dla chętnych) i relaks na pięknej plaży. Obiadokolacja i nocleg w Cat Ba.

DZIEŃ 11. 

Po śniadaniu spływ po słynnej zatoce Ha Long z malowniczymi formacjami skalnymi i krystalicznie czystą wodą. Powrót na obiadokolację i nocleg do Cat Ba.

DZIEŃ 12. 

Po śniadaniu przejazd z Cat Ba bezpośrednio na lotnisko w Ha Noi i lot do Polski. (Jeżeli lot będzie bardzo wcześnie rano, to po południu 11. dnia wrócimy z Cat Ba do Ha Noi tu zanocujemy).

© 2020 TAMADA TOUR. Prawo do błędów w druku zastrzeżone. Oferujemy wyłącznie autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego. Program ma charakter ramowy i w zależności od czynników, takich jak aktualne rozkłady lotów czy przejezdność dróg, może ulec modyfikacji.

Warunki rezerwacji

Zapisu na wycieczkę można dokonać:

Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:

 • imię i nazwisko,
 • pełen adres,
 • datę urodzenia,
 • nr telefonu,
 • adres e-mail.

Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:

 • Umowa udziału w wycieczce,
 • Ogólne Warunki Uczestnictwa w wycieczce,
 • informacje o cenie wycieczki i harmonogramie wpłat,
 • dane do wpłaty z tytułu przelotu i ubezpieczenia,
 • informacje o świadczeniach, terminie wylotu i przylotu,
 • potwierdzenia zakupu biletów lotniczych (jeżeli dotyczy),
 • Ogólne Warunki Ubezpieczenia,
 • informacje praktyczne, ułatwiające przygotowanie się do wycieczki.

Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:

 • WPŁATA 1. (zaliczka 1500 PLN) – uiszczana w ciągu 7 dni kalendarzowych od zawarcia umowy. Wpłata stanowi ostateczne potwierdzenie rezerwacji wycieczki;
 • WPŁATA 2. (za przeloty w obie strony, ubezpieczenie oraz część odpłatności za wycieczkę; płatność w PLN) – dokonywana na 2 miesiące przed wylotem;
 • WPŁATA 3. (pozostała kwota za wycieczkę; płatność w USD) – dokonywana już w kraju przylotu, w momencie zakwaterowania do hotelu.

Wpłat 1. i 2. można dokonać:

 • przelewem tradycyjnym na podane w wiadomości konto bankowe;

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Rezerwacja on-line

  Podróżuję samotnie, zgadzam się
  na dokwaterowanie do drugiej osoby

  Zobacz także

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 Tamada Tour

  Realizacja: Codenest