Zanurz się w tropikalny relaks!
Wyrusz na wymarzone wakacje na Zanzibar! Rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim, turkusowa woda, palmy, słońce i urzekający archipelag tanzańskich wysp – tu odnajdziesz spokój, głęboki wypoczynek i niezapomniane przygody! Popłyń łodzią dhow na Blue Safari i obserwuj cuda podwodnego świata: delfiny, kolorowe ryby, żółwie, piękne koralowce. Fotografuj olbrzymie żółwie, gerezanki i pawie z wyspy Changuu. Wykąp się w jaskini Kuza i zajrzyj na farmę aromatycznych przypraw. Poczuj błogi relaks w piaszczystych zatoczkach i gąszczu namorzynowych lasów. W labiryncie wąskich uliczek odkryj egzotyczne bazary i kolonialne zabytki z koralowca. Spotkaj lokalnych mieszkańców, zobacz, jak uprawiają wodorosty, skocz na warsztaty kulinarne do lokalnej gospodyni i skosztuj pyszne owoce morza. Daj się porwać energetycznej muzyce, tradycyjnym tańcom, barwnej kulturze i dziewiczej przyrodzie Zanzibaru!
Blue Safari
Obserwacja żółwi
Rejs z obserwacją delfinów
Wizyta na farmie przypraw
Plażowanie nad Oceanem Indyjskim
Eksploracje przyrodnicze i kulturowe
Noclegi w hotelu
Pokazy kultury i tradycji
Wyżywienie (śniadania, lunche, kolacje)
Opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika Tamada Tour
Transfery lotnisko – hotele – trasa wycieczki (klimatyzowany bus)
Warsztaty kulinarne
Wejścia biletowane do atrakcji
Kameralna grupa
Ubezpieczenie KL, NNW, OC + bagaż
Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni ?
Blue Safari to jedna z najlepszych atrakcji Zanzibaru! Rajskie wyspy, malownicze plaże i krystalicznie czysta, turkusowa woda Oceanu Indyjskiego dają niepowtarzalną okazję obserwowania podwodnej przyrody w tej części świata. Wystarczy tylko sprzęt do snorkelingu i hop w szumiące fale, gdzie czekają spektakularne rafy koralowe, ławice kolorowych ryb, chętne do zabawy delfiny, żółwie morskie, urocze muszle i niezwykłe rośliny! Rejs na Kwale lub inną piękną wyspę archipelagu tradycyjną drewnianą łodzią dhow nadaje wyprawie aurę niezapomnianej przygody. Po wynurzeniu z wody można wędrować przez zielony gąszcz namorzynów, odkrywać zaciszne zatoczki i wyrzeźbione przez wodę skalne rzeźby oraz relaksować się pod palmą, zajadając soczyste tropikalne owoce i ciesząc błogim odpoczynkiem.
Archipelag Zanzibar leży na Oceanie Indyjskim, u wybrzeży Tanzanii. Składa się z wielu małych i 2 dużych wysp: Pemby i Zanzibaru. Wyspa Zanzibar, znana też jako Unguja, jest największa – tu znajduje się stolica archipelagu, miasto Zanzibar. Archipelag Zanzibar, oddzielony od kontynentu Kanałem Zanzibarskim, był zamieszkany od co najmniej 20 tys. lat. Jednymi z najstarszych osadników byli przodkowie rdzennych plemion Bantu, Hadimu i Tumbatu. W X w. archipelag został skolonizowany przez Arabów i Persów, czego pamiątką są twierdze, pałace i inne zabytki, dominująca religia muzułmańska i część lokalnej kultury. Od końca XIV w. Zanzibar należał kolejno do Portugalii, Omanu i Wielkiej Brytanii, a po rewolucji w 1964 r. niepodległa wyspa utworzyła z Tanganiką nowe państwo – Zjednoczoną Republikę Tanzanii. Zanzibar zwany jest Wyspą Przypraw – pochodzą stąd aromatyczne goździki, gałka muszkatołowa, kardamon, pieprz, cynamon. Archipelag słynie również z plantacji wodorostów, rafii i palm kokosowych oraz tradycyjnego rybołówstwa. Oszałamiająco piękne plaże nad Oceanem Indyjskim czynią Zanzibar wymarzonym kierunkiem tropikalnych wakacji.
Zanzibar to stolica i największe miasto w Archipelagu Zanzibaru, z populacją ok. 225 tys. mieszkańców. Okolice były od wieków zamieszkałe przez rdzenne plemiona Bantu, Hadimu i Tumbatu, które wskutek kolonizacji wymieszały się z Persami, Arabami, przybyszami z kontynentu afrykańskiego i Europy. Miasto Zanzibar składa się z nowej dzielnicy mieszkalno-biurowej Ng’ambo i historycznego Kamiennego Miasta (UNESCO) u wybrzeża malowniczego Kanału Zanzibarskiego. Starówka to uroczy labirynt wąskich ulic, przy których znajdują się zabytkowe budynki z kamienia koralowego: Stary Fort, Dom Cudów (Beit-al-Ajaib), meczety, stylowe gmachy urzędowe i domy ze zdobionymi drzwiami i balkonami, które budowano od XVII w., kiedy sułtan Sayyid Said przeniósł stolicę z Omanu na wyspę Unguja (Zanzibar). W XIX w., już za czasów kolonizacji brytyjskiej, Kamienne Miasto rozkwitło jako główny ośrodek handlu przyprawami i niewolnikami – stary targ niewolników z przejmującą ekspozycją muzealną jest pamiątką tych niechlubnych czasów. Dziś na ustach mieszkańców rzadko pojawia się handlarz niewolnikami Tippu Tip, za to lokalną dumą są urodzeni na wyspie współcześni twórcy: słynny muzyk Freddie Mercury i laureat literackiego Nobla Abdulrazak Gurnah – perełki wśród niezliczonych lokalnych talentów.
Termin | Ilość dni | Wolne miejsca | Cena | Rezerwacja |
21.11-02.12.2023 | 12 | 16 | 10799 zł |
|
W cenie:
Nieujęte w cenie:
Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w 14 dni
Noclegi w cenie wycieczki obejmują zakwaterowanie w hotelu 3–4* (pokoje 2-os. z łazienkami) w mieście Zanzibar. Hotel może oferować dostęp do basenu, baru, pralni i innych usług – opcje niewliczone w cenę pokoju są płatne dodatkowo. Podróżujących samodzielnie staramy się zawsze kwaterować w jednym pokoju 2-osobowym, z osobą tej samej płci – pozwala to uniknąć dopłaty za pokój 1-osobowy (wysokość dopłaty zależna od obiektu, szczegóły u Organizatora i pilota na miejscu).
Wyżywienie w cenie wycieczki obejmuje 3 posiłki dziennie: śniadania, lunche i kolacje z daniami kuchni tanzańskiej i jej zanzibarskiej wersji, obfitującej w ryby, owoce morza, ryż. Uczestnicy otrzymują ponadto wodę lub inne napoje bezalkoholowe oraz sezonowe owoce tropikalne. Posiłki jadamy w restauracji hotelowej oraz restauracjach i knajpkach plażowych na trasie wycieczki, każdego dnia próbując inne zanzibarskie potrawy. Wielką atrakcją będą warsztaty kulinarne u lokalnej gospodyni oraz wizyta na farmie przypraw i lunch z dodatkiem miejscowych przypraw i ziół.
Cena wycieczki obejmuje transfery klimatyzowanym busem z/na lotnisko, z/do hotelu i pomiędzy zwiedzanymi miejscami, a także rejsy lokalnymi łodziami zgodnie z programem. Nad bezpieczeństwem podróży czuwają doświadczeni lokalni kierowcy i kapitanowie łodzi.
Podróżujemy i zwiedzamy w kameralnych, maksymalnie 20-osobowych grupach z doświadczonymi pilotami i przewodnikami – pasjonatami i specjalistami od danego regionu, którzy mieszkają w nim na stałe, mają na jego temat obszerną wiedzę oraz doskonale znają lokalne warunki i obyczaje.
Na szlaku przygody odkrywamy cuda architektury, historii, przyrody i kultury. Przemierzamy tętniące życiem miasta, zaciszne wioski i dzikie krajobrazy natury. Odnajdujemy ukryte w zaułkach pomniki przeszłości i teraźniejszości. Poznajemy różnorodne smaki lokalnych potraw, słodkości i trunków. Odwiedzamy miejsca kultowe, jak również te, do których turyści zwykle nie zaglądają oraz te, gdzie toczy się miejscowa codzienność.
Spotykamy lokalnych mieszkańców i inspirujemy się ich wizją świata. Poznajemy ich prawdziwe życie i na chwilę stajemy się jego współuczestnikami. Zanurzamy się w kalejdoskopie fascynujących sekretów etnograficznych, legend i faktów, które pozwalają dojrzeć wielowymiarowość odległej od nas rzeczywistości. Przywozimy z sobą autentyczne doświadczenie świata w całym pięknie jego różnorodności.
Cena wycieczki obejmuje pełne ubezpieczenie zdrowotne podróżnego i bagażu. Ubezpieczenie zapewnia Signal Iduna na sumę gwarancyjną:
Ogólne Warunki Ubezpieczenia – https://w3.signal-iduna.pl/OWU_doc/travel/owu_bp_travel.pdf.
ZANZIBAR – WYSPA CHANGUU – ZANZIBAR – JASKINIA KUZA – JAMBIANI – MICHAMVI – KAE FUNK – ZANZIBAR – BLUE SAFARI – ZANZIBAR – MATEMWE – OBSERWACJA DELFINÓW – SNORKELING – NUNGWI – ZANZIBAR – DOŚWIADCZENIE KULTUROWE W LOKALNEJ WIOSCE – ZANZIBAR – FARMA PRZYPRAW – ZANZIBAR
DZIEŃ 1. WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina (Okęcie) w Warszawie. Lot na Zanzibar z rozkładowymi przesiadkami.
DZIEŃ 2. PRZYLOT NA ZANZIBAR
Przylot na Zanzibar. Spotkanie z pilotem Tamada Tour. Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Spotkanie organizacyjne. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 3. ZANZIBAR – WYSPA CHANGUU – ZANZIBAR
Śniadanie. Rano zwiedzimy miasto Zanzibar, stolicę autonomicznej tanzańskiej wyspy. Podczas pieszej wędrówki zobaczymy historyczne Kamienne Miasto (UNESCO), jego domy z pięknie zdobionymi drzwiami i balkonami w labiryncie wąskich uliczek oraz zabytkowy targ niewolników z przejmującą ekspozycją muzealną. Następnie przejdziemy do Starego Fortu przy nabrzeżu i parku Forodhani. Twierdza została zbudowana przez Arabów w XVII w. i jest najstarszym budynkiem w mieście. Można tu zapoznać się z historią i antropologią Zanzibaru, odwiedzić liczne sklepiki z pamiątkami (m.in. obrazami tingatinga), knajpki, kluby muzyczne i amfiteatr, gdzie odbywają się najważniejsze festiwale muzyczne, taneczne i inne wydarzenia kulturalne. Nieopodal fortu znajdziemy Pałac Cudów, zbudowany przez sułtana Barghasha bin Saida i używany przez rodzinę królewską aż do rewolucji w 1964 r. Po drodze zatrzymamy się w muzeum Freddiego Mercury’ego, który urodził się na wyspie (w jego domu działa obecnie hotel). Po lunchu pojedziemy na plażę na obrzeżach miasta, skąd popłyniemy w rejs na wyspę Changuu (20–30 min). Changuu jest zwana „Więzienną Wyspą”, niegdyś służyła za miejsce kwarantanny i zsyłki skazańców. Na wyspie spotkamy urodziwe pawie, gerezanki rude, dikdiki oraz przyjazne żółwie olbrzymie, które będziemy mogli dotknąć, nakarmić i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Czas wolny na plaży. Dla chętnych snorkeling z podziwianiem piękna podwodnego świata. Powrót łodzią do miasta. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4. ZANZIBAR – JASKINIA KUZA – JAMBIANI – MICHAMVI – KAE FUNK – ZANZIBAR
Śniadanie. Rano wybierzemy się do jaskini Kuza. Otulona dżunglą wapienna grota z piękną szatą naciekową skrywa naturalny basen z krystalicznie czystą, turkusową wodą, w której kąpiel jest świetną przygodą! Z koralowej jaskini ruszymy do pobliskiej wioski Jambiani, która słynie z rozsianych wzdłuż wybrzeża plantacji alg – jest to główne miejsce pracy lokalnych kobiet. Obejrzymy pokaz tradycyjnych tańców i damy się ponieść energetycznym dźwiękom instrumentów perkusyjnych. Na lunch pojedziemy na przylądek Michamvi, do restauracji zbudowanej na kamieniu, tuż nad brzegiem zatoki Chwaka. Po posiłku pójdziemy na relaksujący spacer plażą, a potem udamy się do Kae Funk podziwiać zachód słońca przy akompaniamencie dobiegającej z restauracji muzyki na żywo. Wieczorem powrót do hotelu w Zanzibarze. Nocleg.
DZIEŃ 5. BLUE SAFARI
Śniadanie. Tego dnia wyruszymy na niezapomniane Blue Safari dla miłośników oceanicznej natury. Z wioski Fumba popłyniemy tradycyjną drewnianą łodzią dhow na wyspę Kwale, gdzie będziemy nurkować i eksplorować cuda podwodnego świata. Rajskie, bezludne wyspy, malownicze plaże, błękitna woda z bogactwem kolorowych ryb i roślin – to będzie wymarzony tropikalny relaks! Na lunch skosztujemy grillowane ryby i owoce morza, ciesząc się oceaniczną bryzą i kojącym szumem fal. Po południu zanurzymy się w zielony gąszcz lokalnych lasów namorzynowych. Łodzią wrócimy na plażę, skąd udamy do miasta Zanzibar na kolację i nocleg.
DZIEŃ 6. DZIEŃ WOLNY (ZANZIBAR)
Śniadanie. Dzień wolny. Aktywności w ciągu dnia we własnym zakresie: można do woli plażować, zwiedzać miasto z jego pięknymi zabytkami i ogrodami, a także korzystać z wycieczek i atrakcji fakultatywnych, takich jak kitesurfing czy snorkeling z obserwacją spektakularnych raf koralowych. Na zanzibarskich plażach częstym widokiem są Masajowie, którzy z kontynentalnej Tanzanii przenieśli się na wyspę w celach zarobkowych – warto zwrócić uwagę na ich piękne wyroby rękodzielnicze. Wieczorem wspólna kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 7. ZANZIBAR – MATEMWE – OBSERWACJA DELFINÓW – SNORKELING – NUNGWI – ZANZIBAR
Po śniadaniu przejazd do wioski Matemwe, skąd popłyniemy w rejs z obserwacją delfinów. Będziemy podziwiać te wspaniałe wodne ssaki z łodzi i podczas nurkowania. Nieopodal odkryjemy idealne miejsce do snorkelingu, gdzie nacieszymy oczy różnorodną podwodną przyrodą: ławicami kolorowych ryb i dnem ozdobionym przepięknymi koralowcami. Gdy wynurzymy się z wody, przysiądziemy pod palmą i będziemy się delektować sezonowymi tropikalnymi owocami, a potem udamy się na lunch na plaży z grillowanymi rybami i owocami morza. Po południu pojedziemy do wioski Nungwi na północnym krańcu wyspy Zanzibar, gdzie odwiedzimy akwarium z naturalnym basenem, w którym pływają żółwie morskie. Będziemy mogli je dotknąć, nakarmić, a nawet popływać w ich towarzystwie, co będzie wspaniałym przeżyciem! Akwarium leży tuż nad brzegiem oceanu, a lokalna plaża została uznana za jedną ze 100 najpiękniejszych na świecie. Wieczorem powrót do miasta Zanzibar. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 8. ZANZIBAR – DOŚWIADCZENIE KULTUROWE W LOKALNEJ WIOSCE – ZANZIBAR
Po śniadaniu odwiedzimy lokalną wioskę i zanurzymy się w barwną kulturę Zanzibaru. Spotkamy mieszkańców i wnikniemy w ich styl życia. Poznamy lokalne tradycje, język, ubiór, sztukę kulinarną, historię. Dowiemy się, jak na przestrzeni dziejów, pod wpływem interakcji z kolonizatorami i przybyszami z różnych stron świata, zmieniała się kultura Zanzibaru. Podczas warsztatów kulinarnych przygotujemy pyszne potrawy suahili i zjemy tradycyjny lunch. Spędzimy inspirujący, przyjemny czas, po czym wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.
DZIEŃ 9. ZANZIBAR – FARMA PRZYPRAW – ZANZIBAR
Po śniadaniu, ok. 10.00, pojedziemy na farmę przypraw. Niczym starożytni odkrywcy i żeglarze, poczujemy oszałamiający aromat Zanzibaru, od wieków zwanego Wyspą Przypraw. Poznamy historię upraw i zanurzymy się w bogactwo przypraw, wśród których królują goździki, pieprz, gałka muszkatołowa, kardamon, cynamon, kurkuma, imbir, trawa cytrynowa, buzdyganek i wiele innych. Dowiemy się, jak stosować zanzibarskie skarby natury i zjemy tradycyjny, lokalny lunch z nutą lokalnych przypraw i ziół. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 10. DZIEŃ WOLNY (ZANZIBAR)
Śniadanie. Dzień wolny. Plażowanie i inne aktywności w ciągu dnia we własnym zakresie. Wieczorem pożegnalna kolacja, podczas której będziemy się zajadać lokalnymi pysznościami i w relaksującej atmosferze wspominać najlepsze tropikalne przygody z Zanzibaru. Nocleg.
DZIEŃ 11. WYLOT
Śniadanie (suchy prowiant). Transfer na lotnisko w Zanzibarze i wylot do Polski z rozkładowymi przesiadkami.
DZIEŃ 12. PRZYLOT DO WARSZAWY
Przylot na lotnisko w Warszawie.
© 2023 TAMADA TOUR. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu cywilnego, ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od czynników niezależnych od Organizatora oraz jest objęty ochroną prawa autorskiego (nie wyrażamy zgody na kopiowanie). Prawo do błędów w druku zastrzeżone; www.tamadatour.pl.
Zapisu na wycieczkę można dokonać:
Aby zarezerwować wycieczkę, należy podać dane osobowe, niezbędne do zawarcia umowy wycieczki oraz wykupienia ubezpieczenia i biletów lotniczych:
Na wskazany adres e-mail zostaną przesłane:
Odpłatność za wycieczkę należy uiścić zgodnie z podanym harmonogramem. Zapewniamy atrakcyjny, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo podział płatności na 3 części:
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour
Realizacja: Codenest