Trekking-Gruzja

Trekking

Wycieczki trekkingowe

Wycieczka trekkingowa to marzenie każdego wędrowca! Podczas przygodowej eskapady nałazisz się za wszystkie czasy, odetchniesz na świeżym powietrzu, poprawisz kondycję i będziesz się świetnie bawić – a wszystko to w oszałamiających okolicznościach lokalnej przyrody, kultury i zabytków!

Być może zastanawiasz się, jaki typ wyprawy jest bliższy Twoim oczekiwaniom: trekking czy hiking? Oba typy wędrówek różnią się czasem trwania i stopniem zaawansowania.

Trekking to długa, co najmniej kilkudniowa wycieczka piesza z plecakiem. Klasyczny trekking uprawia się w górach, ale można to robić także na dowolnych innych terenach, takich jak pustynie, lodowce czy rzeki. Podczas trwającego kilka dni trekkingu nocuje się zwykle w namiotach, względnie w schroniskach albo pensjonatach, zależnie od tego, jakie obiekty są dostępne na szlaku. Drogę można pokonywać piechotą, ale na niektórych odcinkach warto wskoczyć na konia, łódź albo w terenówkę.

Z kolei hiking trwa kilka godzin, najwyżej jeden dzień. Taki krótki spacer na łonie przyrody wiedzie też przez mniej wymagające tereny: lasy, łąki, pola, szlaki w górach, nad jeziorami i rzekami czy w parkach narodowych.

W każdym przypadku backpackerska wędrówka pozwala się cieszyć powolnym rytmem, a kontakt z naturą z dala od cywilizacji to idealna okazja, aby zdystansować się od codzienności i głęboko wypocząć.

Wycieczki trekkingowe na Kaukaz

Masz ochotę na emocjonujące aktywne wakacje? Z Tamada Tour możesz wyruszyć na wycieczki trekkingowe na Kaukazdo Gruzji i Armenii. Czekają tu kilometry dzikich bezdroży, spacery w chmurach z widokiem na szczyty sięgające ponad 5000 m n.p.m., ukwiecone po horyzont alpejskie łąki, półpustynie, lodowcowe jęzory, wulkaniczne jeziora, rozrzucone w dziewiczym krajobrazie wioski i kamienne twierdze. Wycieczki trekkingowe na Kaukaz to również pikniki nad krystalicznymi rzekami i wieczory z suprą – tradycyjną biesiadą z poetyckimi toastami, pysznym jedzeniem i winem. Dodaj do tego kulturowe spotkania z przyjaznymi mieszkańcami i noce pod gwiazdami, a relaks i kapitalne przeżycia masz jak w banku!

Trekking w Gruzji

Trekking w Gruzji to niezapomniane wędrówki przez soczyście zielone, pierwotne góry Kaukazu. W Gruzji możesz przykładowo wybrać się na trekking w Swanetii – krainie kamiennych baszt obronnych i hardych górali. Trekking w Raczy to spotkanie z tajemniczą, gruzińską Szwajcarią, z kolei na szlaku Gruzińskiej Drogi Wojennej odkryjesz malownicze doliny z widokiem na wygasły wulkan Kazbek. Po prawdziwą adrenalinę skocz na trekking w Tuszetii i Chewsuretii – bezkresna pustka poza światem, wąskie szutrówki na zboczach wysokich gór i unikalny folklor nie raz przyspieszą Twój puls!

Trekking w Armenii

Podobnych wrażeń dostarczy Ci wycieczka trekkingowa do Armenii. Na wertepach Kaukazu Południowego odnajdziesz Smocze Kamienie, jezioro w kraterze wulkanu, petroglify datowane na 7 tys. lat p.n.e., a także Sewan, czyli największe jezioro Kaukazu leżące na 1900 m n.p.m., antyczną świątynię Garni i częściowo wykuty w skale klasztor Geghard – jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych Armenii. Trekking w Armenii to również ciągnące się po horyzont szlaki zielonych gór, zalesionych wąwozów i nagich skał. Rozbij namiot pod chmurką, przedreptaj kilometry przygody i wskocz do gorących źródeł, a odprężysz się i naładujesz akumulatory jak nigdy!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest