Wizyta prezydenta Gruzji w Polsce

14.04.2014

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Urzędujący od listopada ubiegłego roku prezydent Giorgi Margwelaszwili ze swoją pierwszą europejską wizytą udał się do Polski. Dwudniowy pobyt głowy Gruzji w Warszawie zaowocował szeregiem dobrze rokujących ustaleń.

2 kwietnia bieżącego roku prezydent Komorowski wystąpił z oficjalnym zapewnieniem, że polski rząd popiera dążenia Gruzji do przystąpienia do Unii Europejskiej oraz NATO. Zdaniem prezydenta naszego kraju, jest to najlepsza odpowiedź na kryzys oraz zaostrzanie się stosunków pomiędzy Ukrainą a Rosją.

W marcu bieżącego roku Rada Europejska podjęła decyzję o wszczęciu procedur zmierzających do jak najszybszego podpisania z Gruzją umowy stowarzyszeniowej. Podczas wizyty Margwelaszwili podziękował Polakom za wieloletnie wspieranie swojego narodu, zaś prezydent Komorowski wyraził zadowolenie ze współpracy obu krajów.

Jednym z wielu pozytywnych następstw zbliżającej się akcesji do Unii będzie fakt, że umożliwi ona Polakom łatwiejszą organizację wyjazdów do Gruzji i innych państw Południowego Kaukazu. Sprzyjający wypoczynkowi klimat, piękno krajobrazów, mnogość zabytków i bogata kultura już od wielu lat zachęcają do obrania w podróży tego kierunku. Międzynarodowa przyjaźń, jaka wciąż umacnia się pomiędzy naszymi krajami, jest tylko kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć spędzenie wakacji w Gruzji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję