Zawsze on-line w Gruzji

25.02.2014

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Powracającym pytaniem jeżeli chodzi o nasze wycieczki do Gruzji jest kwestia dostępu do Internetu. Infrastruktura telekomunikacyjna jest w Gruzji bardzo rozwinięta i nasi uczestnicy mogą być on-line podczas całej wycieczki.

We wszystkich hotelach jest bezpłatny dostęp do internetu przez WI-FI. Dodatkowo do sieci można się podłączyć w wielu różnych miejscach na trasie wycieczki, czasem zaskakujących np. w Parku Zdrojowym w Borjomi, supermarketach Goodwill i Smart, w centrum Tbilisi i oczywiście na lotnisku. Ponadto w kraju działają 3 sieci GSM, które oferują dostęp do Internetu – MagTi, Geocell i Beeline. Można zakupić karty prepaid i korzystać z sieci w telefonie lub tablecie albo też wziąć z Polski modem USB bez simlocka i kupić kartę w Gruzji. Geocell ma przygotowaną specjalną ofertę dla turystów, na przykład z opcją mobilnego Internetu 3 GB w pakiecie oraz bezpłatnymi rozmowami w sieci za około 60 zł doładowania. Warto kupić sobie kartę prepaid Geocella i z niej dzwonić i wysyłać sms-y do Polski (wychodzi bardzo tanio) ponieważ nasi krajowi operatorzy pobierają wysokie opłaty za roaming w Gruzji. Minuta połączenia dla klientów Plus, Play, Orange, T-Mobile, itd, to 8-10 zł za minutę przy połączeniach wychodzących a sms 2 zł. Przy zakupie karty w punkcie Geocell pracownik pobiera od turysty paszport i wypełnia formularz po gruzińsku. Doładowania kupuje się w specjalnych, bardzo rozpowszechnionych punktach, które przypominają bankomaty.

Oczywiście pomagamy uczestnikom naszych wycieczek w zakupie kart i rejestracji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2019 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję