oferta-tamada-tour

Zespół

krzysztof-nodar-ciemnolonski
Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Właściciel Tamada Tour i Pilot Wycieczek

Podróżnik, bloger i vloger o gruzińskich korzeniach,  kulturoznawca, autor ponad 150 artykułów o Gruzji (polakogruzin.pl) i ponad 50 filmów na YouTube o Kaukazie i Rosji, certyfikowany znawca wina (WSET). Życie dzieli między Polskę, a Gruzję, do której pierwszy raz trafił w 2007 roku wraz z konwojem z pomocą charytatywną. Wulkan energii, pochłonięty sprawami Kaukazu 24 h na dobę. Zawsze gotowy do pomocy i zawsze w pierwszej linii w pracy z turystami. Miłośnik alternatywnej muzyki i dobrej literatury, kolekcjoner winyli. Wydał dwa tomiki wierszy, w 2005 i w 2011 roku.

 

Sophy Maisuradze

Travel Manager

Absolwentka Business Administation in Tourism Field na Caucasus University. W jej żyłach płynie krew gruzińska, tabasariańska, a po prababci – polska. Od dziecka marzyła o medycynie i chciała zostać lekarzem, ale zwyciężyła w niej wielka pasja do podróżowania. Poza zarządzaniem polsko-gruzińskim zespołem prowadzi niezależny oddział firmy, skupiający się na obsłudze anglo- i rosyjskojęzycznych turystów z kilkunastu krajów świata. Mówi biegle po gruzińsku, rosyjsku, angielsku, hiszpańsku, nieco mniej po turecku, stale szlifuje też polski. W wolnych chwilach gotuje, ale częściej można ją spotkać za kółkiem. Sophy to mistrzyni kierownicy i postrach szos, przed którym respekt czują wszyscy taksówkarze, kierowcy marszrutek i autokarów. W zasadzie to wszyscy kierowcy w Gruzji!

VAGNER-OGIASHVILI
Vagner Ogiashvili

Szef kierowców

Szef kierowców Tamada Tour, bez którego nie wyobrażamy sobie firmy. Uczestniczył w konwoju z pomocą humanitarną dla szpitala w Gori, którą przywiózł prezydent Lech Kaczyński w 2008 roku. Znakomity kierowca znający Gruzję, Armenię, Azerbejdżan, Rosję, Turcję i Iran jak swoje pięć palców. Zawsze uśmiechnięty, majestatyczny niczym bohater westernów, prowadzi swój wypieszczony autobus Mercedes Sprinter z rozwagą ale i rutyną kierowcy rajdowego. O jego czaczy i winie, żartobliwie nazywanych Chateau Vagner, krążą wśród turystów legendy. Niektórzy nie wierzą, ale Vagner jest z nami od 12 lat, jesteśmy rodziną. Miłośnik pięknych krajobrazów i kobiet.  Mieszka w Lagodechi.

Aleksandre-Khoshtaria
Alexsandre Khoshtaria

Tamada

Sasha jest obrońcą najstarszych gruzińskich tradycji, emerytowanym żołnierzem, przyjacielem całej naszej firmy. Jego toasty płyną prosto z serca, a gdy wino zaczyna krążyć w jego żyłach staje się mistrzem tańców gruzińskich i współczesnych. Sasha jest zawsze chętny do pomocy, uśmiechnięty, mądry i złotousty. Kocha gruzińską kinematografię, o której opowiada jak mało kto!

Sandro-Ozbetelashvili
Sandro Ozbetelashvili

Tamada

Niezawodny Tamada, czyli mówca toastów, prawdziwy mistrz ceremonii i gruzińskiej tradycji, który prowadzi nasze supry, czyli biesiady, w Tbilisi. Prawdziwy przyjaciel, twardy jak skała Kachetyniec, znawca Kaukazu. Podobnie jak Vagner, pochodzi z Lagodechi i wszystko zostaje w rodzinie 🙂 Emerytowany żołnierz, w gruzińskiej armii spędził 22 lata, a przez 4 lata służył w Polsce. Zna bardzo dobrze j. polski, którego nauczył się w Bydgoszczy. Jego powiedzenie brzmi „kiedy byłem małym facetem…” Miłośnik salcesonu, znanego mieszkańcom Lagodechi już w XIX wieku, czyli w czasach, gdy zamieszkali tam polscy zesłańcy.

Współpracujący piloci - przewodnicy
Klaudia-Kosicinska

Klaudia Kosicińska

Doktorantka Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, absolwentka studiów wschodnich ze specjalizacją Kaukaz i Azja Centralna oraz Animacji Kultury na Uniwersytecie Warszawskim, studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Stypendystka Tbiliskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwane Dżawachiszwilego (2016 r./2017 r.). Związana z Fundacją Zmiana, Fundacją Inna Przestrzeń oraz Kaukaz.net. Animatorka kultury, przewodniczka historyczna-kulturowa po Gruzji. Współautorka przewodnika "Gruzja, Armenia, Azerbejdżan" (wyd. Pascal, 2018 r.). Od roku współtworzy Przegląd Kina Gruzińskiego „Gamardżoba kino”.
ewelina-burdon

Ewelina Burdon

Z wykształcenia psycholożka, psychoterapeutka, z zamiłowania podróżniczka. Wielbicielka górskich trekkingów, dzikiej przyrody, tańca i zdrowego stylu życia. W Gruzji zakochała się podczas pierwszej wizyty w 2014 roku i postanowiła związać życie z tym krajem. Jej kolekcja książek o Kaukazie i Azji Centralnej zawstydza nawet najbardziej fanatycznych miłośników i znawców Poradziecji. Związana z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce, ekspertka od wielokulturowości i tolerancji. Ubóstwiana przez turystów przewodniczka, troskliwa i wrażliwa jak Matka Gruzja, podobnie pilnująca porządku. Mieszka w Tbilisi, w którym zna wszystkich.
Karolina-Suchecka

Karolina Suchecka

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wrocławskiego, z wykształcenia rosjoznawca i internacjolog. Wieloletnia tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, występując na deskach europejskich festiwali, pokochała folklor całym sercem. Odwiedziła ponad 40 państw i ciągle jej mało. Miłość do Wschodu czuła od zawsze, do Gruzji – od 2012 roku. Fascynują ją ludzie, bo to najbardziej różnorodny gatunek na Ziemi. Klasyczny przypadek gaduły, zarażającej energią i śmiechem.
Alexsandre-Gurtskaia

Alexsandre Gurtskaia

Z wykształcenia historyk i archeolog. W młodości pobierał lekcje gry na perkusji w nieistniejącej już Akademii Jazzu w Tbilisi. Grał w zespołach rockowych i metalowych. W latach 2015-2017 prowadził sieć hosteli w stolicy Gruzji. Podczas pobytu w Polsce nauczył się języka polskiego. Miłośnik gruzińskiej literatury. Uczestniczy we wszystkich imprezach literackich w Tbilisi.
Wojtek-Ziolkowski

Wojtek Ziółkowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, który miłość do geografii przekuł na tysiące kilometrów w podróży. Interesuje się zmianami kulturowymi w krajach rozwijających turystykę. Niepoprawny optymista, uwielbia zejść ze szlaku z kompasem w ręku. Miłość do Kaukazu odkrył kilka lat temu pracując na wolontariacie w Udabno. Po pobycie w Polsce porzucił pracę jako manager w renomowanym hotelu, poświęcając się pasji poszukiwania przygód. Ponad wszystko ceni wolność i głęboki wdech na górskim zboczu.
Misha-Zelazko

Misha Żelazko

Milośnik marszrutek i wszystkiego, co z nimi związane. Koneser muzyki granej w marszrutkach. Cale życie ma zawsze pod górę, za wysoki by zostać speleologiem, zbyt uczulony by mieć wymarzonego kota... Od wielu lat na Kaukazie, pracuje z ormiańskimi dziećmi, prowadził hostel w Tbilisi, uwielbia góry Kaukazu. W Swanetii czuje się jak w domu, a udaje ze jest miastowy i próbował uciec do Niemiec. O Kaukazie marzył od dziecka czytając ''Baśnie narodów ZSSR''.
Patrycja-Skierka

Patrycja Skierka

Wielbicielka podróży i gruzińskiego wina, która trafiła na Kaukaz zupełnie inaczej od wszystkich! Patrycja jest w Gruzji od 3 lat i na codzień studiuje lekarski kierunek na Kaukaskim Uniwersytecie Międzynarodowym. Kiedy przyjechała do Gruzji, zafascynowało ją tu wszystko począwszy od ludzi, poprzez język, a kończąc na pięknie przyrody. Żeby lepiej zrozumieć otaczający ją świat nauczyła się gruzińskiego, posługuje się także rosyjskim i angielskim.
Sebastian-Czerniawski

Sebastian Czerniawski

Instruktor narciarstwa i snowboardu, który zimą stacjonuje w "gruzińskim Aspen" - Gudauri, ale także w Swanetii i w kurorcie na Małym Kaukazie - Bakuriani, a latem w górach Kazachstanu. Kiedy wokół zabraknie śniegu zamienia się w pilota wycieczek i przewodnika, który zaskakuje perfekcyjną znajomością Kaukazu, Rosji i Azji Centralnej, całego rosyjskojęzycznego świata, którym, jako absolwent politologii, zajmował się już na studiach.
Krzysztof-Wegiel

Krzysztof Węgiel

Artystyczna osobowość prosto z Dolnego Śląska, z Dzierżoniowa. Ukończył studia w Amsterdamie na wydziale rzeźby. W 2006 trafił do Gruzji po raz pierwszy, na projekty, gdzie, poznając wiele osób, gruzińskie obyczaje i piękne regiony, nieustannie powracał, aż w 2010 roku zamieszkał na stałe. Od tego czasu związał się z turystyka, prowadząc kwatery w Tbilisi i pracując w polskim hostelu jako manager. Od 3 lat pracuje jako pilot-przewodnik
pilot-wycieczek-praca-gruzja

Pilot Wycieczek

Chcesz znaleźć się w gronie najlepszych pilotów wycieczek i przewodników w Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie? Masz ciekawe pomysły i szukasz dynamicznej firmy? Dołącz do nas!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Tamada Tour

Realizacja: Codenest