oferta-tamada-tour

Zespół

krzysztof-nodar-ciemnolonski
Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Właściciel Tamada Tour i Pilot Wycieczek

Podróżnik o gruzińskich korzeniach, kulturoznawca, autor ponad 170 artykułów i reportaży o Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie, Rosji i Kazachstanie (polakogruzin.pl) i ponad 60 filmów na YouTube o Kaukazie i Rosji, certyfikowany znawca wina (WSET). Życie dzieli między Polskę, a Gruzję, do której pierwszy raz trafił w 2007 roku wraz z konwojem z pomocą charytatywną. Wulkan energii, pochłonięty sprawami Kaukazu 24 h na dobę. Zawsze gotowy do pomocy i zawsze w pierwszej linii w pracy z turystami. Miłośnik alternatywnej muzyki i dobrej literatury, kolekcjoner winyli. Wydał dwa tomiki wierszy, w 2005 i w 2011 roku.

 

Sophy Maisuradze

Travel Manager

Absolwentka Business Administation in Tourism Field na Caucasus University. W jej żyłach płynie krew gruzińska, tabasariańska, a po prababci – polska. Od dziecka marzyła o medycynie i chciała zostać lekarzem, ale zwyciężyła w niej wielka pasja do podróżowania. Poza zarządzaniem polsko-gruzińskim zespołem prowadzi niezależny oddział firmy, skupiający się na obsłudze anglo- i rosyjskojęzycznych turystów z kilkunastu krajów świata. Mówi biegle po gruzińsku, rosyjsku, angielsku, hiszpańsku, nieco mniej po turecku, stale szlifuje też polski. W wolnych chwilach gotuje, ale częściej można ją spotkać za kółkiem. Sophy to mistrzyni kierownicy i postrach szos, przed którym respekt czują wszyscy taksówkarze, kierowcy marszrutek i autokarów. W zasadzie to wszyscy kierowcy w Gruzji!

Anna Gajewska

Specjalistka ds. projektu

Zarządzanie projektami i podróże to jej żywioł! Zdobywczyni Korony Ziemi w menedżerowaniu zadaniami i relacjami biznesowymi w turystyce. Pilotka, przewodniczka i organizatorka wycieczek, całe życie zawodowe na szlaku. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalizacją teatrologia i filmoznawstwo, obecnie studentka gedanistyki. Paryż, Portugalia i plaża w gdyńskim Orłowie to jej ulubione miejsca na świecie. Kiedy nie podróżuje, uwielbia czytać i rozpieszczać swoje 4 koty.

Ewa Orciuch

Specjalistka ds. badań i rozwoju, redaktorka

Innowatorka w dziedzinie turystyki, skoncentrowana na pracy badawczej, koncepcyjnej i rozwojowej za biurkiem i w terenie. Ma tysiąc pomysłów na minutę. Współautorka programów wycieczek. Redaktorka treści podróżniczych. Niepraktykująca pilotka wycieczek. Z wykształcenia kulturoznawca. W wolnym czasie odkrywa nieznane pociągiem, rowerem i wędruje z plecakiem.

David Maisuradze

Tamada

Czynny żołnierz gruzińskiej armii w stopniu Pułkownika. Absolwent Inżynierii Wojskowej. Doktorat obronił na Uniwersytecie Politechnicznym w Tbilisi. Pracuje w Georgian Border Patrol, czyli w służbach granicznych. Mistrz toastów, w których łączy tradycje z nowoczesnością. Orator, który umie wycisnąć łzy, ale też uśmiech nawet u największego ponuraka. David wita i żegna naszych Uczestników w trakcie biesiad w Tbilisi. W wolnych chwilach najlepiej czuje się w swoim garażu, w którym majsterkuje, a także tworzy znakomite brandy. W najbliższej przyszłości będzie głównym opiekunem naszej winnicy w Kachetii. Prywatnie Ojciec Sophy i Nikoloza, mąż Mariny, dziadek Niny,

VAGNER-OGIASHVILI
Vagner Ogiashvili

Szef kierowców

Szef kierowców Tamada Tour, bez którego nie wyobrażamy sobie firmy. Uczestniczył w konwoju z pomocą humanitarną dla szpitala w Gori, którą przywiózł prezydent Lech Kaczyński w 2008 roku. Znakomity kierowca znający Gruzję, Armenię, Azerbejdżan, Rosję, Turcję i Iran jak swoje pięć palców. Zawsze uśmiechnięty, majestatyczny niczym bohater westernów, prowadzi swój wypieszczony autobus Mercedes Sprinter z rozwagą ale i rutyną kierowcy rajdowego. O jego czaczy i winie, żartobliwie nazywanych Chateau Vagner, krążą wśród turystów legendy. Niektórzy nie wierzą, ale Vagner jest z nami od 12 lat, jesteśmy rodziną. Miłośnik pięknych krajobrazów i kobiet.  Mieszka w Lagodechi.

Współpracujący piloci - przewodnicy

Monika Pazera

Uwielbia być w podróży. Nie wyobraża sobie życia za biurkiem. Od prawie 20 lat pracuje jako pilotka wycieczek i przewodniczka po Krakowie. Swoją pracę traktuje jak hobby. Zafascynowana Gruzją, z radością dzieli się wiedzą o tym kraju – jego zabytkach, tradycjach i zwyczajach. Tak się składa, że jedną z głównych gruzińskich tradycji jest ucztowanie przy winie i pysznym jedzeniu, co bardzo lubi i nie szczędzi sił, aby zarażać swoich gości miłością do gruzińskich toastów. Chętnie odwiedza również Armenię, kolejny wspaniały kaukaski kraj.

Karolina Zygmanowska

Podróżniczka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w turystyce. W 2019 roku Karolina obroniła tytuł doktora historii na Państwowym Uniwersytecie Mongolskim w Ułan Bator. Krótko potem zawędrowała na Kaukaz, którego przyroda tak ją zauroczyła, że postanowiła zostać na dłużej. Dziś mieszka w Tbilisi i z zachwytem przemierza Gruzję pieszo, marszrutką, i na rowerze. Tęskni jednak bardzo za Mongolią, która pozostaje jej pierwszą i największą miłością. Oczekiwania na kolejne wyprawy umila jej kot Marcel - mały, gruziński rozbójnik znaleziony na spacerze po Tbilisi.

Ania Pająk

Doktorantka w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Absolwentka filologii ukraińskiej, rosjoznawstwa, ukrainoznawstwa i studiów eurazjatyckich. Na Kaukaz trafiła przez przypadek w 2013 roku i tam już zostawiła kawałek swojego serca, dlatego z radością poświęca mu pracę naukową i nieustającą pasję podróżniczą, którą uwielbia zarażać innych.
Klaudia-Kosicinska

Klaudia Kosicińska

Doktorantka Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, absolwentka studiów wschodnich ze specjalizacją Kaukaz i Azja Centralna oraz Animacji Kultury na Uniwersytecie Warszawskim, studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Stypendystka Tbiliskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwane Dżawachiszwilego (2016 r./2017 r.). Związana z Fundacją Zmiana, Fundacją Inna Przestrzeń oraz Kaukaz.net. Animatorka kultury, przewodniczka historyczna-kulturowa po Gruzji. Współautorka przewodnika "Gruzja, Armenia, Azerbejdżan" (wyd. Pascal, 2018 r.). Od roku współtworzy Przegląd Kina Gruzińskiego „Gamardżoba kino”.
ewelina-burdon

Ewelina Burdon

Z wykształcenia psycholożka, psychoterapeutka, z zamiłowania podróżniczka. Wielbicielka górskich trekkingów, dzikiej przyrody, tańca i zdrowego stylu życia. W Gruzji zakochała się podczas pierwszej wizyty w 2014 roku i postanowiła związać życie z tym krajem. Jej kolekcja książek o Kaukazie i Azji Centralnej zawstydza nawet najbardziej fanatycznych miłośników i znawców Poradziecji. Związana z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce, ekspertka od wielokulturowości i tolerancji. Ubóstwiana przez turystów przewodniczka, troskliwa i wrażliwa jak Matka Gruzja, podobnie pilnująca porządku. Mieszka w Tbilisi, w którym zna wszystkich.
Patrycja-Skierka

Patrycja Skierka

Wielbicielka podróży i gruzińskiego wina, która trafiła na Kaukaz zupełnie inaczej od wszystkich! Patrycja jest w Gruzji od 3 lat i na codzień studiuje lekarski kierunek na Kaukaskim Uniwersytecie Międzynarodowym. Kiedy przyjechała do Gruzji, zafascynowało ją tu wszystko począwszy od ludzi, poprzez język, a kończąc na pięknie przyrody. Żeby lepiej zrozumieć otaczający ją świat nauczyła się gruzińskiego, posługuje się także rosyjskim i angielskim.
Alexsandre-Gurtskaia

Alexsandre Gurtskaia

Z wykształcenia historyk i archeolog. W młodości pobierał lekcje gry na perkusji w nieistniejącej już Akademii Jazzu w Tbilisi. Grał w zespołach rockowych i metalowych. W latach 2015-2017 prowadził sieć hosteli w stolicy Gruzji. Podczas pobytu w Polsce nauczył się języka polskiego. Miłośnik gruzińskiej literatury. Uczestniczy we wszystkich imprezach literackich w Tbilisi.

Luka Kervalishvili

Absolwent Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W latach 2014-2018 był znanym DJ-em w Gruzji, zajmował się również fotografią, a także ukończył polską szkołę im. Św. Jadwigi Królowej w Tbilisi. Rodowity Gruzin. Od dzieciństwa przemierza kaukaskie góry i lasy, które zna jak własną kieszeń.
Misha-Zelazko

Misha Żelazko

Milośnik marszrutek i wszystkiego, co z nimi związane. Koneser muzyki granej w marszrutkach. Cale życie ma zawsze pod górę, za wysoki by zostać speleologiem, zbyt uczulony by mieć wymarzonego kota... Od wielu lat na Kaukazie, pracuje z ormiańskimi dziećmi, prowadził hostel w Tbilisi, uwielbia góry Kaukazu. W Swanetii czuje się jak w domu, a udaje ze jest miastowy i próbował uciec do Niemiec. O Kaukazie marzył od dziecka czytając ''Baśnie narodów ZSSR''.
Wojtek-Ziolkowski

Wojtek Ziółkowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, który miłość do geografii przekuł na tysiące kilometrów w podróży. Interesuje się zmianami kulturowymi w krajach rozwijających turystykę. Niepoprawny optymista, uwielbia zejść ze szlaku z kompasem w ręku. Miłość do Kaukazu odkrył kilka lat temu pracując na wolontariacie w Udabno. Po pobycie w Polsce porzucił pracę jako manager w renomowanym hotelu, poświęcając się pasji poszukiwania przygód. Ponad wszystko ceni wolność i głęboki wdech na górskim zboczu.
Sebastian-Czerniawski

Sebastian Czerniawski

Instruktor narciarstwa i snowboardu, który zimą stacjonuje w "gruzińskim Aspen" - Gudauri, ale także w Swanetii i w kurorcie na Małym Kaukazie - Bakuriani, a latem w górach Kazachstanu. Kiedy wokół zabraknie śniegu zamienia się w pilota wycieczek i przewodnika, który zaskakuje perfekcyjną znajomością Kaukazu, Rosji i Azji Centralnej, całego rosyjskojęzycznego świata, którym, jako absolwent politologii, zajmował się już na studiach.
Krzysztof-Wegiel

Krzysztof Węgiel

Artystyczna osobowość prosto z Dolnego Śląska, z Dzierżoniowa. Ukończył studia w Amsterdamie na wydziale rzeźby. W 2006 trafił do Gruzji po raz pierwszy, na projekty, gdzie, poznając wiele osób, gruzińskie obyczaje i piękne regiony, nieustannie powracał, aż w 2010 roku zamieszkał na stałe. Od tego czasu związał się z turystyka, prowadząc kwatery w Tbilisi i pracując w polskim hostelu jako manager. Od 3 lat pracuje jako pilot-przewodnik
pilot-wycieczek-praca-gruzja

Pilot Wycieczek

Chcesz znaleźć się w gronie najlepszych pilotów wycieczek i przewodników w Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie? Masz ciekawe pomysły i szukasz dynamicznej firmy? Dołącz do nas!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Tamada Tour

Realizacja: Codenest