Zespół
Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Właściciel Tamada Tour i Pilot Wycieczek

Podróżnik, bloger i vloger o gruzińskich korzeniach,  kulturoznawca, autor ponad 100 artykułów o Gruzji (polakogruzin.pl) i ponad 50 filmów na YouTube o Kaukazie i Rosji. Życie dzieli między Polskę, a Gruzję, do której pierwszy raz trafił w 2007 roku wraz z konwojem z pomocą charytatywną. Wulkan energii, pochłonięty sprawami Kaukazu 24 h na dobę. Zawsze gotowy do pomocy i zawsze w pierwszej linii w pracy z turystami. Miłośnik alternatywnej muzyki i dobrej literatury, kolekcjoner winyli. Wydał dwa tomiki wierszy, w 2005 i w 2011 roku, obecnie pracuje nad powieścią.

Ewelina Burdon

Tour Manager i Pilot Wycieczek

Z wykształcenia psycholożka, psychoterapeutka, z zamiłowania podróżniczka. Wielbicielka górskich trekkingów, dzikiej przyrody, tańca i zdrowego stylu życia. W Gruzji zakochała się podczas pierwszej wizyty w 2014 roku i postanowiła związać życie z tym krajem. Jej kolekcja książek o Kaukazie i Azji Centralnej, zgromadzona w biurze w Tbilisi, zawstydza nawet najbardziej fanatycznych miłośników i znawców Poradziecji. Związana z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce, ekspertka od wielokulturowości i tolerancji. Ubóstwiana przez turystów przewodniczka, troskliwa i wrażliwa jak Matka Gruzja, podobnie pilnująca porządku. Mieszka w Tbilisi, w którym zna wszystkich.

Marta Hirkyj

Marketing Manager

Zakochana w podróżach absolwentka matematyki i fizyki, pasję do wschodu zawdzięcza ukraińskim korzeniom. Wielbicielka metropolii z niezawodnym zmysłem do map, tras, planowania wyjazdów. Choć nie była harcerką i nie nosi w kieszeni kompasu to zawsze odnajduje drogę, nieważne czy to Baku, Kair, Petersburg czy Bruksela. Żadne media społecznościowe nie są jej obce, podobnie zręcznie posługuje się aparatem fotograficznym i kamerami. Pomysłodawczyni kanału Tamada Tour na YouTube, producentka wielu filmów. Najbardziej analityczny umysł w firmie. Mieszkała w Holandii, obecnie w Tbilisi, ale chciałaby w Moskwie.

Vagner Ogiashvili

Szef kierowców

Szef kierowców Tamada Tour, bez którego nie wyobrażamy sobie firmy. Uczestniczył w konwoju z pomocą humanitarną dla szpitala w Gori, którą przywiózł prezydent Lech Kaczyński w 2008 roku. Znakomity kierowca znający Gruzję, Armenię, Azerbejdżan, Rosję, Turcję i Iran jak swoje pięć palców. Zawsze uśmiechnięty, majestatyczny niczym bohater westernów, prowadzi swój wypieszczony autobus Mercedes Sprinter z rozwagą ale i rutyną kierowcy rajdowego. O jego czaczy i winie, żartobliwie nazywanych Chateau Vagner, krążą wśród turystów legendy. Miłośnik pięknych krajobrazów i kobiet.  Mieszka w Lagodechi.

Sandro Ozbetelashvili

Tamada

Niezawodny Tamada, czyli mówca toastów, prawdziwy mistrz ceremonii i gruzińskiej tradycji, który prowadzi nasze supry, czyli biesiady, w Tbilisi. Prawdziwy przyjaciel, twardy jak skała Kachetyniec, znawca Kaukazu. Podobnie jak Vagner, pochodzi z Lagodechi i wszystko zostaje w rodzinie 🙂 Emerytowany żołnierz, w gruzińskiej armii spędził 22 lata, a przez 4 lata służył w Polsce. Zna bardzo dobrze j. polski, którego nauczył się w Bydgoszczy. Jego powiedzenie brzmi „kiedy byłem małym facetem…” Miłośnik salcesonu, znanego mieszkańcom Lagodechi już w XIX wieku, czyli w czasach, gdy zamieszkali tam polscy zesłańcy.

Aleksandre Khoshtaria

Tamada

Naira Tovmasyan

Tour Manager w Armenii

Stała rezydentka i przedstawicielka Tamada Tour w Erywaniu, przez wiele lat PR Manager w słynnej wytwórni koniaku „ArArAt”, następnie szefowa marketingu Converse Banku. Turystyką zajmuje się od 2012 roku. Jak sama mówi: „przez wiele lat szukałam źródła szczęścia i znalazłam je… w podróżowaniu i w pokazywaniu turystom swojej ojczyzny”.

Współpracujący piloci - przewodnicy Cooperating pilots - guides Kooperierende Piloten - Führer Сотрудничающие пилоты - гиды

Magdalena Ratajczak

Mgr filologii rosyjsko-ukraińskiej. Zakochana w Gruzji od pierwszego wejrzenia. Zapalona miłośniczka podróży, książek, gotowania i zwierząt. Zawsze dobijała ją rutyna, dlatego jako osoba dość żywiołowa i otwarta, ciągle muszi szukać nowych wyzwań. Aktualnie pracuje jako przewodniczka turystyczna po Gruzji.

Karolina Suchecka

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wrocławskiego, z wykształcenia rosjoznawca i internacjolog. Wieloletnia tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, występując na deskach europejskich festiwali, pokochała folklor całym sercem. Odwiedziła ponad 40 państw i ciągle jej mało. Miłość do Wschodu czuła od zawsze, do Gruzji – od 2012 roku. Fascynują ją ludzie, bo to najbardziej różnorodny gatunek na Ziemi. Klasyczny przypadek gaduły, zarażającej energią i śmiechem.

Wojtek Ziółkowski

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, który miłość do geografii przekuł na tysiące kilometrów w podróży. Interesuje się zmianami kulturowymi w krajach rozwijających turystykę. Niepoprawny optymista, uwielbia zejść ze szlaku z kompasem w ręku. Miłość do Kaukazu odkrył kilka lat temu pracując na wolontariacie w Udabno. Po pobycie w Polsce porzucił pracę jako manager w renomowanym hotelu, poświęcając się pasji poszukiwania przygód. Ponad wszystko ceni wolność i głęboki wdech na górskim zboczu.

Misha Żelazko

Milośnik marszrutek i wszystkiego, co z nimi związane. Koneser muzyki granej w marszrutkach. Cale życie ma zawsze pod górę, za wysoki by zostać speleologiem, zbyt uczulony by mieć wymarzonego kota... Od wielu lat na Kaukazie, pracuje z ormiańskimi dziećmi, prowadził hostel w Tbilisi, uwielbia góry Kaukazu. W Swanetii czuje się jak w domu, a udaje ze jest miastowy i próbował uciec do Niemiec. O Kaukazie marzył od dziecka czytając ''Baśnie narodów ZSSR''.

Kasia Pawluk

Urodzona optymistka, nauczycielka z zawodu, podróżniczka z wyboru. Kocha wszystko to, co budzi dzikość serca. Kresowianka z pochodzenia, w drodze od 12 lat. Nie znosi nudy i rutyny, za to uwielbia koty, taniec i gruzińskie wino. Porywa się z motyką na słonce. Zawsze.

Patrycja Skierka

Wielbicielka podróży i gruzińskiego wina, która trafiła na Kaukaz zupełnie inaczej od wszystkich! Patrycja jest w Gruzji od 3 lat i na codzień studiuje lekarski kierunek na Kaukaskim Uniwersytecie Międzynarodowym. Kiedy przyjechała do Gruzji, zafascynowało ją tu wszystko począwszy od ludzi, poprzez język, a kończąc na pięknie przyrody. Żeby lepiej zrozumieć otaczający ją świat nauczyła się gruzińskiego, posługuje się także rosyjskim i angielskim.

Monika Kehl

Pierwszy jej przyjazd do Gruzji związany był z jej największą pasją - jeździectwem. Zakochała się w kaukaskiej przyrodzie, gościnności i żywiołowości tego kraju, co sprawiło, że odwiedzała Gruzję wielokrotnie, aż została na stałe. Pracuje w lokalnej organizacji pozarządowej, która zajmuje się rozwojem edukacyjnym młodzieży, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz promowaniem relacji międzykulturowych w społeczeństwie gruzińskim.

Sebastian Czerniawski

Instruktor narciarstwa i snowboardu, który zimą stacjonuje w "gruzińskim Aspen" - Gudauri, ale także w Swanetii i w kurorcie na Małym Kaukazie - Bakuriani, a latem w górach Kazachstanu. Kiedy wokół zabraknie śniegu zamienia się w pilota wycieczek i przewodnika, który zaskakuje perfekcyjną znajomością Kaukazu, Rosji i Azji Centralnej, całego rosyjskojęzycznego świata, którym, jako absolwent politologii, zajmował się już na studiach.

Krzysztof Węgiel

Artystyczna osobowość prosto z Dolnego Śląska, z Dzierżoniowa. Ukończył studia w Amsterdamie na wydziale rzeźby. W 2006 trafił do Gruzji po raz pierwszy, na projekty, gdzie, poznając wiele osób, gruzińskie obyczaje i piękne regiony, nieustannie powracał, aż w 2010 roku zamieszkał na stałe. Od tego czasu związał się z turystyka, prowadząc kwatery w Tbilisi i pracując w polskim hostelu jako manager. Od 3 lat pracuje jako pilot-przewodnik

Maciej Kucharski

Jeden z tych pilotów wycieczek i przewodników w Gruzji i Armenii, który, dosłownie i w przenośni, zawsze płynie pod prąd. Specjalista od nieuczęszczanych szlaków i kaukaskich bezdroży. Za siódmą górą, za siódmą rzeką, jeszcze jeden pagórek i jeszcze jedno jeziorko - tam go spotkacie. Miłośnik kultury toastów, niezrównany gawędziarz, człowiek-orkiestra. Pochodzi z Bełchatowa, z wykształcenia programista, gruzjofil z wyboru. Mieszka w Tbilisi. Kryptonim: Klemens.

Pilot Wycieczek

Chcesz znaleźć się w gronie najlepszych pilotów wycieczek i przewodników w Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie? Masz ciekawe pomysły i szukasz dynamicznej firmy? Dołącz do Nas!

Wszelkie prawa zastrzeżone © All rights reserved © Все права сохранены © Alle Rechte vorbehalten © 2018 Tamada Tour

Realizacja: Developed by: Реализация: Realisierung: Codenest

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję