gruzja-kaukaz-trekking-relaks

Wakacje w Gruzji dla spragnionych wrażeń

25.08.2019

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Na waszej liście wyjazdowych planów choć raz powinna znaleźć się Gruzja. Wakacje w tym kaukaskim kraju – i letnie, i zimowe – pozwolą wam odkryć miejsca, w których naprawdę oderwiecie się od codzienności, wypoczniecie jak nigdy dotąd i zrobicie wszystko, na co zawsze mieliście ochotę.

Chyba każdy, kto spędził wakacje w Gruzji, zakochał się w tym kraju od pierwszego wejrzenia. Powodów jest co najmniej kilka.

Gruzja to wspaniali ludzie, pyszne jedzenie i znakomite wino

Gościnni, niesamowicie przyjacielscy Gruzini przenocują, zaproszą na suprę, napoją najprzedniejszym winem i czaczą oraz nakarmią do syta wybornymi daniami regionalnej kuchni. Warto przekąsić chinkali, kubdari albo chaczapuri, by zyskać siłę na wielką przygodę i moc atrakcji! 

Gruzinska-biesiada-supra
gruzja-jedzenie-chinkali-chaczapuri

Gruzja to wspaniałe zabytki

Jadący na wycieczki do Gruzji, marzą, by zobaczyć przede wszystkim przycupnięte na wierzchołkach pagórków stare, kamienne twierdze i klasztory. Wiele z nich znajduje się pod patronatem UNESCO i, to niezaprzeczalny fakt, robią majestatyczne wrażenie. W Gruzji odnajdziemy też zjawiskowe skalne miasta, najstarsze zespoły urbanistyczne na świecie, cerkwie dawne i współczesne, zagadkowe jaskinie, urocze parki i ogrody.

W miastach obok zabytkowych obiektów i tradycyjnej zabudowy wyrastają nowoczesne, szklane biurowce, wybudowane z rozmachem hotele, parki rozrywki, piękne fontanny i ciekawe rzeźby uliczne.

Gremi
Dawit-Garedza

Gruzja to piękne krajobrazy

Na każdym kroku zachwyca różnorodność gruzińskiej natury. Tam wysokie góry z ośnieżonymi szczytami i rozkwitające zielenią wąwozy, tu tryskające wodospady i turkusowe plaże ciepłego Morza Czarnego. 

Ludzie oglądający zdjęcia z Gruzji, zastanawiają się niekiedy, czy przypadkiem nie były one przerabiane. Nie, przyroda naprawdę ma tu tak soczysty, tętniący energią odcień zieleni!

Jak wiadomo, zielony uspokaja i pozytywnie nastraja, dlatego wczasy w Gruzji mogą być pod tym kątem idealne dla ludzi, którzy chcą wyrwać się z miasta i odpocząć na łonie natury. Można pospacerować, udać się na trekking albo przejażdżkę konną. Dla spragnionych emocji polecam eskapadę terenówkami po malowniczej Gruzińskiej Drodze Wojennej. Zimowym hitem są natomiast narty w Gruzji.

racza gruzja kaukaz

Zamarzyła ci wyprawa, którą zapamiętasz na zawsze? To sprawdź organizowane przeze mnie wakacje w Gruzji i spotkajmy się na szlaku najlepszej przygody życia! 

jeziora-koruldi-Gruzja
konie-na-kaukazie
Odkryj więcej ciekawych miejsc!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 Tamada Tour

Realizacja: Codenest